Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kivec
7. apr 2011

@etuska - Tak aj ty toho ides mat dost. Ale super, ze ti pride svokra na tak dlho. Tisko zavidim. 😉 Tak nech sa ti na tom kurze dari. 🙂 A este tisko zavidim, ze ti Simi tak pekne papa. S tou nasou potvorkou je to bieda s jedenim. Ale stale verim, ze sa to zlepsi.

elixia
7. apr 2011

@etuska zatial nie,ani neviem ci som nieco take videla...

brigus198754
8. apr 2011

ahojte dievky hlasim sa po dlhsej dobe 1.aprila vecer o 7.hodine sa mi narodila dcerka Fatima s vahou 4,25kg rodila som s epi a bolo to fantasticke midwife cely cas pri mne samozrejme aj manzel,naozaj sa na na porod v uk nemozem stazovat.Na druhy den vsak mala dostala zltacku tak nas presunuli na special care kde sme boli 4 dni musela byt pod modrym svetlom,ale uz sme doma pekne papame a spinkame robi nam len a len radost 🙂

slniecko77
8. apr 2011

@brigus198754 gratulujem k dcerke 😵 😵 😵 😵 teda riadne miery 🙂
..aj ta nastrihavali, sili?...ak mas chut a cas, skus popisat viac 😉

monika.c
8. apr 2011

@brigus198754 gratulujem k dcerke 🙂

veronika2108
8. apr 2011

ahojte, ak vam mozem poradit, aby vam drobci neodmietali zeleninove prikrmy, tak im do nich zamiesajte nastruhane jablko a stale ho davajte menej a menej 🙂 zabera to na 100%, viem to z vlastnej skusenosti 😉

kivec
8. apr 2011

@brigus198754 - Gratulujem k dcerke, vela zdravia a stastia vam obom. 🙂

martina_uk
8. apr 2011

@brigus198754 gratulujeme ;) vela zdravia s stastia prejeme ;)

katkanova
8. apr 2011

zase raz ja 🙂 patrala som vselikde a tak sa mi zda ze som sa dopatrala, ze pridavky na deti v UK neexistuju - alebo sa mylim? kolega ma totiz presviedcal ze je dajaky prispevok 18 librovy ... a este - vraj sa da poziadat o tax credit - je nieco o co mozeme ziadat nzavisle od zarobku len preto ze mame dieta? dufam ze odpisete cim neskor, vonku je naaadherne, uzite si to 🙂 dakjujem

elixia
8. apr 2011

@brigus198754 blahozelanie aj od nas,hlavne aby ste boli zdrave 🙂

@katkanova child benefit je pridavok na dieta - staci trochu preluskat internet, uz sa to vsade rozoberalo aspon stokrat 😉

bubbly
8. apr 2011

@katkanova ahoj, tady mas child benefit ale to neni moc a child tax credit a to nevim kolik ti vypocitaji, zkus si vypocitat na: http://taxcredits.hmrc.gov.uk/Qualify/DIQHouseh...
Me vzdycky nastvou lidi v CR jak si porad stezujou ze nemaji penize, ja studuju, takze materskou nedostanu, zadne porodne se nedava (mozna jen pro socialne slabe) a pridavky mozna nejakych tech £18 tydne. Takze jsem totalne odkazana na partnera. A nestezuju si 😉

katkanova
8. apr 2011

@bubbly dakujem 😉 ono to stazovanie si asi suvisi s niecim celkom inym ako s tym ako to kto ma 😀 ked som videla ako tu zeny bezne idu naspat do prace ked maju doma 6 mesacne babo, velmi som ich odsudzovala, ale teraz chapem ze s takymto systemom mnoho z nich vobec nema na vyber ... 😒 a to som ani len netusila ze ked niekto studuje, nedostane celkom nic - to mas naozaj blbe ...

bubbly
8. apr 2011

@katkanova je to tak kdyz jsi student tak nemas narok na nic. Partner nevydelava moc, ale osobne se radsi uzkromnime nez v 6.mesicich odlozit dite a jit zpet do prace, stejne musis platit child care, takze se to asi vyplati jen tem kdo ma dobrou pozici a nechce o ni prijit. Zamestnavatel ti podle zakona potom uz nemusi drzet misto. Ty se budes do prace vracet?

katkanova
8. apr 2011

@bubbly to je hnusne - asi aj preto je tu tak malo kvalifikovanych ludi ... priatel je talian, takze ten si nas doma bude hyckat rad kolko len bude treba - uz teraz mi somre ze som davno mala byt na materskej 😀 ale planujem sa asi po roku vratit tak na dva dni v tyzdni - kym zas bude mat volno on a bude s malym. zostala by som doma aj dlhsie, ale zas viac ako rok mi miesto nepodrzia

bubbly
8. apr 2011

@katkanova na dva dny to je v pohode, zalezi jak ti zamestnavatel vyjde vstric. Nechapu jak se nekdo muze vratit na full-time a o dite se jjim stara cizi clovek. Ja tu zacinala pred lety jako au-pair a starala se o tri, ale u nich to bylo spis ze nemeli moc zajem, radsi delali karieru. Dobre jsem to tipla ze pritel bude talian, Michele je krasne jmeno 🙂 My nevime co to bude, nechavame se prekvapit.

katkanova
8. apr 2011

@bubbly mam pracu na desat minut peso od domu a spolu s priatelom, takze dufam ze to bude ok - hlavne ze sa nam bude dat robit na striedacku ... ja sa tym anglicanom niekedy cudujem ze kvoli akej motivacii tie deti vlastne maju ked potom im je vsetko ine - praca, kamosky, puby, nakupy, fitko - prednejsie ...ale zas ktovie ake vselijake muchy vidia oni na nas 😕 😝 a v ktorom tyzdni si ty? priatel je cech, alebo?

smajka
8. apr 2011

@brigus198754 - gratulka k dcerke 🙂 som rada ze si mala dobru skusenost 😉

hajatanufus
8. apr 2011

@etuska aj my sme to skussali a tiez to malej velmi chutilo 🙂
inak ahojte babenky tak sme dnes absolvovali uspesny zapis do pasu dakujem vam vsetkym za rady 🙂 vystihli sme dobry cas nikto tam nebol hned sme sli dnu akurat islo len jedno okienko tak sme chvilu cakali kym vybavia pani pred nami ale vsetko islo hladko 🙂 no budova hroza 😒 a mali sme nadherne pocasie 🙂 idem vas precitat vidim ze su tu nejake novinky 🙂

hajatanufus
8. apr 2011

@martina_uk dakujem mala som vsetko pripravene aj okopirovane a pan bol rad ze vsetko mam pytal aj sobasny list a to prehlasenie som nemala a ani netrebalo a pekne zapisali nastastie 🙂
@elixia ja musim teraz uz naostro zacat s tymi prikrmami lebo viac ich nepapame ako papame ani dnes sme nemali lebo som mala velmi tazku noc a nebola som schopna nieco malej uvarit tak zajtra bude karfiol ten jej minule tiez chutil a dostane aj ovocnu vyzivku na desiatu alebo na olovrant

hajatanufus
8. apr 2011

@etuska dakujem 🙂 v pondelok idem k mw akurat ze mm jej mal zavolat a nezavolal tak neviem ako to tam sama zvladnem ci budem vsetko rozumiet 😒

hajatanufus
8. apr 2011

@brigus198754 blahozelame maminka 🙂 a prajeme veeeelas zdravicka a nech vam mala aj nadalej robi radost a teda ma poriadnu vahu 😀

hajatanufus
8. apr 2011

@bubbly neviem ci nenapisem blbost ale nemoze dostat porodne tvoj partner? ja som to tiez ziadala na mm ale sme to omylom napisali obratene takze mi to vlastne vyplatili na dievcenske meno ale co uz je to len papier a hlavne ze sme peniaze dostali alebo by si mozna o porodne mohla poziadat v cr viem ze sa to tam menilo ale na 1. dieta by si mala dostat len budes potrebovat potvrdenie ze tu nevznikol narok za skusku nic nedas aj 13 000kc potesi nie? 🙂

etuska
8. apr 2011

@brigus198754
blahozelam k dcerke 😉 drzkajte sa-vela zdravicka 😵

bubbly
9. apr 2011

@katkanova Souhlas, ja byla driv taky takova, fitko, cluby, ale co cekame mimco tak me to rychle preslo 😀 rodina je u me na prvnim miste a hotovo🙂 To mas fakt super ze pracujes tak blizko 🙂 jo a pritel je Anglican

bubbly
9. apr 2011

@hajatanufus o tomhle fakt nevim, mrkni na : http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits... tam pisou ze se neco meni pro deti narozne po 11/4, aby to zas jeste Cameronova vlada nepobrala. Ja mam termin 15/6

foxinecka
9. apr 2011

@smajka ahoj, este sa babo nevypytalo na svet?juuuj, uz to mas o chvilku... 🙂 Dry sa!

foxinecka
9. apr 2011

@brigus198754 Gratulujeme!Vela zdravicka a mamicke mliecka zelame!

hajatanufus
9. apr 2011

@bubbly no pekne takze ak som spravne pochopila tak to daju len na prve dieta ale ty by si to mala dostat teda tvoj partner ak nemate ine deti v rodine ale skus teda v cr a vizera to tak ze ja si potom asi budem ziadat porodne zo sr kedze tu uz nebudem mat narok

slniecko77
9. apr 2011

ahojte 🙂
..citam, ze Cameronova..akoze pravicova vlada sa snazi 😀 😀 😀 😀
..dievcata, viem, ze ste to tu uz rozoberali, ale chcem sa spytat, ktore ste leteli s hlbokym kocarom cez Ryanair, ci to bolo v poriadku..berieme zo sebou len hlboky kocar a chceme ho odovzdat az pri schodikoch, bude ho treba aj do niecoho zabalit?
..dufam, ze nam ho neposkodia 😠
..dakujem za odpovede 🙂

martina_uk
9. apr 2011

ajojte baby, mam otazocku, davate, alebo davali ste babatkam ked ste ich kojili aj prevarenu vodu ked bolo von velmi horuco?? nechcem jej davat caj a ani vodu vo flasi a sem tam ked ma suche pery dam vodu cez injekciu ktoru som kupila v lekarni na detske sirupy.. na internete citam pre aj proti, doktorky tam vacsinou odporucaju davat dojcensku alebo prevarenu vodu ale neviem ci sa oplati verit SK doktorkam lebo vsetkym mojim kamoskam co rodili dali v porodnici babatkam flasu s umelym mliekom pretoze nemali este mlieko a teraz uz daavno nekoja a ja chcem kojit aspon do polroka ale chcela by som rok .. ake mate vy skusenosti s vodou ked je von horuco? pocas dni ked nejdeme v teple von alebo ideme az vecer jej urcite vodu neplanujem davat pretoze ma mokre plienky a aj si pyta papat pocas dna a niekedy fakt iba od smadu troska cucne a viac nechce.. len ked ideme niekde na cely den a je teplo nechcem aby bola dehydrovana, dik za rady vopred ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre