Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

uankab
9. jún 2011

@radlinka , ja este kojim.... ak si mala zapal prsnika, prikladaj si nan kapustny list, ak mas hrcku tak nahrievaj pred kojenim a co najviac koj !!! potrebujes pravidelne vyprazdnovat prsniky, vzdy koj z toho kde mas zapal... mne ta kapusta fakt pomahala, kedykolvek sa mi zdalo ze to zacina, tak som si ju dala a preslo to... a to bolo skoro stale, mala som totiz brutal nadprodukciu, bola by som schopna kojit aj trojcata ;)...

kvietocek7
9. jún 2011

@smajka no snad by sa nam mohlo podarit prist,musim pozriet mail na FB nechodim

@radlinka no to ti poviem,doma som sa konecne dopchala vsetkych chutnych jedal,zeleniny a dobrot do popuku a tu ma este aj krce chytaju. Nemas nejaky tip co je dobre proti krcom?

@mikailla to budete este dlho vydumovat,lebo ''akoze z lepsieho'' do ani nie svojho to da zabrat. A ked mate nad sebou este ako taku kontrolu tipu ''kam ides'' a podobne to hej to malo kto len tak prechrume,ale zas doma je len doma.Tam zapasite s problemami tipickymi na SK a my zas s tymi anglickymi takze je to take fifty fifty 😖
Ano,zatial v UK hlavne koli muzovej praci,doma by to na tento cas bolo fakt K.O.Ale vratit sa chcem urcite 🙂

radlinka
9. jún 2011

@uankab ahooj mojka, no prave...mala som robeny vyter, tak mi nasli stafylokoka a este som prisla na zaciatku, tak hned ATB lebo sa rozsiroval zapal a po sekcii sa hned mlieko nedostavi, prsia sa naplnia az neskor, mozno aj nad mieru, tak je toho potom tak moc ze nestiham odsavat a neda sa mi ani odsavat, lebo je to hrozna bolest. Nic nefunguje, obcas zaberie zemiak, obcas kapust.list. Ludia hovoria o slivkovom lekvari natriet alebo bielom vine. No neviem, lebo moj maly sa nedokaze nasytit z mojho mlieka, stale chce viac a viac a potrebuje dokrmit hlavne na noc, aby bol plny a mohol kludne spat. Inak je z toho potom zlostny a nervozny. Ked je plny prespi od 4-6 hodin a citi sa v pohode. Davam mu vsetko co mi zostalo, nieco som odlozila do chladnicky alebo mraznicky, ale neviem sa dockat pravych prikrmov. Zajtra by som mala mat stretko s laktacnou poradkynou, tak uvidime este co nam povie a aku radu poskytne. Lekari su zase spremudreli a vymyslaju viac ako je treba. Prave laktacna mi hovorila o studenom obklade, lekari zase nahrievat stale, co je az moc. Ako si vlastne odsavala tolko mlieka a vsetko si to uskladnovala ? nemala si napate a bolave prsia a pocit, ze to naraz nemozes odsat ? 😨

radlinka
9. jún 2011

@kvietocek7 no daj si kludne feniklovy cajik ako babatkam, alebo tablety Mezym forte na pretravenie, pripadne Pangrol, ale neviem ci je Mezym dostupny v UK. Potom uz iba mineralku, alebo colu aby tie bublinky zobrali to vsetko co si spapala a napchala do bruska... co je moc je moc. 😉

uankab
9. jún 2011

@radlinka , precitaj si tuto stranku... je to to najlepsie co ti mozem odporucit.. vypln jej aj dotaznik, annag je velmi zlata a fakt ti pomoze.. ja som s nou riesila moju nadprodukciu
http://dojcenie.wordpress.com/

ak mas zapaly, tak urcite mas az vela mliecka a dokrmovat netreba... ja by som ti poradila UM vobec nedavat, len koj koj a koj... to ze sa budi na kojenie v noci pripadne si pyta mliecko aj kazdu hodinu a dve vobec neznamena ze mas malo mlieka... ked bola magdalenka malinka tak som ju kojila v noci kazde 3hodiny, az ked mala viac ako mozno 8 mesiacov prespala dlhsie...
co sa tyka mliecka, tak teple treba davat pred kojenim, aby sa spustilo mliecko a lepsie sa vyprazdnil prsnik, hlavne ak to tam mas zapalene... po kojeni studeny kapustny list... ja som mliecko neodsavala, vzdy som ho nechala pri kojeni "vystriekat", taktiez v sprche.. keby som odsavala, tak by som mala este vacsi problem, ja som praveze musela laktaciu utlmovat...

@kvietocek7 , netrpis nahodou plynatostou? tym som ja trpela pocas tehu, nafukovalo ma neskutocne, skoro po kazdom jedle nehovoriac o tom, ze som take ako kapustu, sosovicu, jablko vobec nemohla... na to bol super espumisan, alebo tu detsky infacol.. to bola moja jedina zachrana, lebo tie krce v bruchu su hrozne.. urcite nepi bublinkove vody, tym sa ti to este zhorsi...

kvietocek7
9. jún 2011

@radlinka vidis,v tej mojej nevladnosti ma ani nenapadlo ze snad este cola by mohla pomoct,tie lieky tu asi nie su dostupne ale ked prehrmi je o trolinku lepsie,takze tie necham zatial tak.
A vy sa kedy chystate spat do UK? alebo ste uz tu?

@uankab nie nafukovanie to nie je,su to fakt ze krce,take pichanie a stahovanie zaludka 😒 s plynatostou by som si poradila s emspumisanom. Do seba dostanem ledabolo co,aj z toho krce a potom napinanie a niekedy to skonci na toilet. No proste blee. Spominam len na pekne chvile ked mi fajne chutilo a som sa tesila ze uz aj bude. V takychto stavoch faktze som bez sily a nalady 😔

radlinka
9. jún 2011

@kvietocek7 vies co moja, teba by sa hodil ten Mezym forte, skus to vygooglit alebo daj poslat z SK a tiez Pangrol je obcas dobry na pretravenie. Ale gold cola nema cofein, mne to dost pomohlo, ja som frcala na bublinkovych vodach, pocas tehu som pila vsetko s gasom ako sa hovori a pomohlo to aj traveniu. Tiez som jedla velmi pomaly a mala mnozstva a hlavne stale som musela mat po ruke nejaku jednohubku, ci cajovy keksik, banan, alebo jablko, hrusku. Nemohla som zostat hladna, lebo sa mi robilo hrozne zle. Potom to preslo, ale snazila som sa jest pravidelne, stale a co najmenej. Hlavne vela ovocia som si nosila so sebou a obcas aj mrkvu ci nieco ine co mi chutilo. Najprv som nemohla banan, ten isiel hned von, mohla som len nase klasicke ovocie, nejedla som ani tropicke, nic co by mi robilo kyselinu. No clovek testuje, co mu chuti a neurobi zle. Ale troska odbublanej koly by mohlo zabrat ...skus 😉
My sme tu od jari a este sa zatial spat nechystame, mozno v strede leta, neviem povedat 🙂

radlinka
9. jún 2011

@uankab dakujem, poznam tu stranku 🙂

monikac
9. jún 2011

@radlinka no ahoj mamina ako sa dari? Videla som foto bambulko je uzasny...na spapanie 😵 este stale ste na SK?

23lenka
9. jún 2011

Ahojte chcela by som sa vas spytat ze ci niektora z vas vybavovala pre dieta nahradny cestovny doklad...pretoze by som chcela vediet ci nan mozem cestovat aj inam ako na SVK...Mam letenky do Polska..ale stade ideme na SVK...je to mozne?Dakujem za rady zatial

majus10
10. jún 2011

@23lenka ahoj, daj si zapísať dieťa do pasu a môžeš ísť všade 😉

slniecko77
10. jún 2011

@23lenka @majus10 na zapis do pasu potrebujes slovensky rodny list
..zisti si to na slovenskej ambasade, ale je to len na jednu cestu..myslim si, ze skor nie, ale radsej si to over

majus10
10. jún 2011

@slniecko77 máš pravdu, mne to vypadlo 😀

slniecko77
10. jún 2011

@majus10 veru a to komplikuje celu situaciu 😝 vybavovanie slovenskeho rodneho listu trva cca 3 mesice na Osobitnej matrike v BA

elixia
10. jún 2011

Na zapis do pasu treba SK rodny list,ale staci ist na ambasadu raz,urobia na pockanie..kvoli nahradnemu dokladu musite ist 2x - osobne podat ziadost aj osobne vyzdvihnut.

@23lenka podla mna by s tym nemal byt problem,myslim,ze tam sa ani nikde nepise krajina urcenia ani nic take...

23lenka
10. jún 2011

@elixia
@slniecko77 dakujem zatial ...no ja dufam ze to bude mozne....lebo uz mame letenky....Ale ked som nad tym uvazovala tak vlastne je to nahrada za pas tak hadam to bude v pohodke...Este raz dakujem 🙂)

aliza
11. jún 2011

@slniecko77 vybavovanie slovenskeho RL priamo na SK trva okolo 6 tyzdnov. Mne ho vybavovala mama, nemusela mat ani splnomocnenie. Ziadna 3 - mesacna lehota neexistuje, iba ked sa ide cez ambasadu.

aliza
11. jún 2011

@23lenka je to nahrada za pas, ale pokial viem, iba na jednu cestu, takze ak pojdete spat, treba mat uz pas alebo zapis do pasu a tiez by som si overila, ci mozes s nahradnym dokladom absolvovat 2 rozne lety.

aliza
11. jún 2011

@23lenka Zo stranky SK ambasady:
Cestovný preukaz (alebo tzv. náhradný cestovný doklad alebo „Travel Document“) je cestovný doklad vydávaný občanom SR na jednotlivú cestu s územnou a časovou platnosťou obmedzenou účelom cesty. Zastupiteľský úrad SR v Londýne ho môže vydať občanovi SR, ktorý nemá iný platný cestovný doklad na návrat do SR, v naliehavých prípadoch aj na cestu do štátov, ktoré ho ako cestovný doklad uznávajú

23lenka
11. jún 2011

@aliza ja to chcem len na jednu cestu....My mame letenky do Polska a s tade autom na SVK...dufam ze sa to tak bude dat urobit lebo ma porazi...No a viem ze nazad mi bude treba pas alebo dieta zapisane do pasu...vef doma budeme 6tyzdnov tak to stihnem vybavit dufam...inak dakujem za info...ale vraj tam nepisu na tom doklade cielovu krajnu...to som niekde vycitala...

aliza
11. jún 2011

@23lenka no ja som to pochopila tak, ze ten doklad je na navrat domov, cize na SK, do inych statov len v naliehavych pripadoch. Preco vlastne idete cez Polsko? A podla info na stranke ambasady by mala byt krajina uvedena, ak som to spravne pochopila.
este raz kopirujem:
na jednotlivú cestu s územnou a časovou platnosťou obmedzenou účelom cesty.
Treba si zavolat na ambasadu, nie 'niekde' citat.

23lenka
11. jún 2011

@aliza lebo ideme na vychod slovenska to preto....lebo s BA by to bolo dost daleko...no sak si zavolam v pondelok na ambasadu.....aleboked tam pojdem si tam mozem zapisat krajnu polsko a s tadial sa da uz prejst na SVK...ved hranice su otvorene...takze hadam s tym nebude problem...a citala som tu na tomto ,,porod v anglicku,, ze jedna tak isla s polska a potom na SVK je to na strane okolo 300-350 tusim uz si nespominam...

elixia
11. jún 2011

@aliza no nam ten pas trval 3 mesiace,aj napriek tomu,ze sme to vybavovali na SK a nie cez ambasadu...vy ste mozno mali viac stastia 🙂

elixia
11. jún 2011

@23lenka jednoducho tam zavolaj a budes vediet naisto...zbytocne tu spekulujeme 😉

elixia
11. jún 2011

Zápis do osobitnej matriky sa vykoná najneskôr do troch mesiacov odo dňa doručenia oznámenia. V odôvodnených prípadoch sa táto lehota môže predĺžiť najviac o tri mesiace. O predĺžení lehoty a dôvodoch jej predĺženia sa žiadateľ o zápis do osobitnej matriky písomne upovedomí (§ 23 ods. 4 zákona o matrikách).

@aliza takze nejaka lehota tam predsa len existuje 😉

aliza
11. jún 2011

@elixia ano, najneskor do 3 mesiacov, ale oficialne je vraj lehota 6 tyzdnov, len to nikto nevie a zrejme ani nechcu, aby sme to vedeli lebo by ich potom nahanali. Mamka bola osobne niekde priamo na Ministerstve a tam jej povedali, ze lehota je 6 tyzdnov, nie 3 mesiace. Ako nahle nam tych 6 tyzdnov uplynulo, tak tam volala, ta pani to nemala este hotove, ale kedze mamka volala, tak to bolo na druhy den, ziadne odvolavanie sa na lehotu 3 mesiacov.

smajka
12. jún 2011

@kvietocek7 - ahoj. v sobotu na group nejdeme - prisla nam do toho b'day party, tak snad nabuduce. peknu nedelu 😉

veronika2108
12. jún 2011

@23lenka ahoj, my sme cestovali s malou na ten cestovny doklad do Madarska lietadlom a potom autom tiez na vychod Slovenska 😵 . Na tom doklade nepise kam cestujes, len dokedy Ti plati. Takze neboj 😉

foxinecka
12. jún 2011

@radlinka ahoj, absolutne suhlasim s uankab, mala som taktiez nadprodukciu, a dodnes maleho dojcim.Odsavanim si produkciu len zvysis, a to predsa nepotrebujes.Ja som si mliecko nechala prirodzene odtiect v sprche, teplou vodou sa samo pusti.V noci mi obcas tieklo prudom, tak som to riesila plienkou na prsiach.Postupne sa to upravilo.Nemyslim si, ze by Tvoj malicky bol hladny a potreboval dokrmovanie, aj ked podanim UM Ti fakt prespi o niekolko hodin viac.Jednoducho zasyti viac.To uz je na Tvojom rozhodnuti, ci vydrzis s dojcenim a castejsim vstavanim, alebo bude UM a maly Ti prespi mozno aj celu noc.Ja som stavila na dojcenie, a sme spokojni obaja, a to je podla mna najdolezitejsie, aj ked od narodenia synceka som este neprespala celu noc☹ Zato mam vsak spokojne usmievave dietatko. 🙂

mondee
12. jún 2011

ahoj baby.chcela by som sa vas opytat,ci ma z vas niektora skusenosti s pouzitin TENS.objednala som si to cez ebay ale neviem neviem.ja mam pocit ,ze som clovek na ktoreho nic nezabera.hlavne chcem to este pouzit pred porodom ,lebo mi babo tlaci na nejaky nerv a mam strasne bolesti krizov vlavo,som uplne paralizovana a nemozem ani chodit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre