Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
1. nov 2010

@hajatanufus hej,ale uz su nove balenia, prave teraz sa vraj distribuuju...no ale ked vravis,ze su len na predpis,tak je to aj tak jedno 🙂

@mrk11 to je vitamin D...maminy na SK ho vsetky davaju babatkam kazdy den..aspon co som sa docitala.

@mona12071 pozerala som ale Colief nie su probiotika...my nemame problem s kolikou (zatial 😒), ale skor s nadmernou plynatostou a hnackou...Ale aj tak dobre vediet,co zabera na koliku,keby nahodou 😉

anjelicek26
1. nov 2010

Babulky urcite ste to tu uz 100x pisali, ale please, este raz pre mna... prispevok pri narodeni dietata... kto mi to orazitkuje, to tlacivo? Kde si tam mam zohnat peciatku od gynekologa a od detskej lekarky? Lebo mohla by som v Nemecku skocit, ale to by sme presvihli termin asi... tusim pol roka sa moze len poziadat, nie? Tu neviem, kto by mi to orazitkoval...

anjelicek26
1. nov 2010

@kivec - ja mam vitamin D vo floretach, to je fajn... malinka tabletka rozpustit na jazycek... od zaciatku oktobra davame...

mrk11
2. nov 2010

@elixia no tak ja ten vitamin d mam v tych kvapkach, len dufam, ze ho ma dost, lebo je dost bleducka

mrk11
2. nov 2010

@anjelicek26 - gp ti to potvrdi, len asi nebude chciet original tlacivo, mne nechceli, ja som napisala list akoby od gp, v ktorom bolo vetou vypisane vsetko, co je na tlacive, to mi potvrdili, pod tym na tom istom papieri bol preklad v sk.

mrk11
2. nov 2010

pridala som dalsie fotky

mona12071
2. nov 2010

@elixia ahaa no tak to neporadim ale keby nahodou vies co zabera
tak ditko sa mi naucilo otvarat suplik a nez som si stihla vsimnut polovicu papierov som mala vyhadzanych hm v niektorych veiach je fakt rychly
a vcera mu chutila hlina z kvetinacu 😠 😀 no zacina to byt vesele 😀

mrk11
2. nov 2010

@mona12071 straaasne su v tomto veku sikovni, kazdy den nieco nove objavia 🙂))))

mona12071
2. nov 2010

mame novinkuuuuuuuuuuuuuuu zaciname loziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiittttttttttttt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teras som ho nacapala

kivec
2. nov 2010

@mrk11 - Vigantol je Vitamin D.

kivec
2. nov 2010

@mrk11 - Prepac, nedocitala som si tuto stranu, tak ti pisem to, co uz davno vies. 🙂

kivec
2. nov 2010

@anjelicek26 - A kde si taky vitamin D dostala? A ako sa to vola?

@mona12071 - Gratulujem k novemu pokroku.

Teraz sme sa vratili z kniznice, prihlasila som tam deti, aby sme zbytocne nekupovali vela knih a mohli si poziciavat. Estherka sa tam nevedela zmestit do koze, cela bola excited, az nakoniec som jej musela capnut po ruke, no jasne, ze spustila plac, alebo radsej rev a nie a nie sa utisit, tak som pekne musela vratit vsetky knizky, co som po hodine hladania chcela pozicat a museli sme sa pratat prec. No hanba ako svet, vsetci nan nas pozerali. Uz lepsie miesto na takyto vystup si ozaj nemohla vybrat, vsetci tam boli ticho, alebo sepkali a nase dieta vrieskalo ako dive. 😀 Zajtra to skusime znova, nech sa nauci, ako sa spravat, aby sme tam mohli chcodit. Esteze Eliska bola dobra, moje male zlaticko.

kivec
2. nov 2010

@anjelicek26 - A Vitaj spat v UK, ako bolo na sk? 🙂

anjelicek26
2. nov 2010

@kivec - ono je to fluor s vitaminom D... takze oboje... nam to v nemecku dava doky zadarmo... mi to kamoska poslala... bez poistenia to tusim 4€ stoji...

http://www.apo-rot.de/indexproducts.html?partne...

Na slovensku bolo fajn, len ten let na dve veci, ryanair je des... este aj kocik nam dali aj s batozinou, tak som toho nasho slona musela dobrych dvadsat minut drzat na rukach, skoro mi chrbat odisiel... Nasi konecne videli maleho, aj sestry boli, tak sme sa konecne videli cela rodina... lebo aj ony ziju mimo, jedna vo francuzku, druha v cechach... na vianoce ideme zas... len maly ma totalne pototo rezim, budi sa mi v noci ach jaj... som zvedava, kedy sa to unormalni..

bealondyn
2. nov 2010

@kivec to si mala teda zazitok, snad bude Estherka zajtra posluchat. inak dobry napad s tou kniznicou. 😉

@anjelicek26 ryanair mi ani nespominaj, Isabella sa bala kazdeho ich oznamu a oni tam ozaj predavaju ako na beziacom pase, takze to bol des. naspat som radsej isla s british airways a uplna pohodicka, vobec neplakala. skoda len, ze ja byvam v blave, tak ten ryanair sa najviac hodi, ale ved vieden neni daleko. inak poslala som ti IP ohladom prispevku. 😉

kivec
2. nov 2010

@bealondyn - Kniznice robia aj take posedenia pre deticky, kde im citaju, alebo spolocne recituju a spievaju. 🙂 My sa chystame najblizsie na take ist. Skus pozriet aj vo vasej kniznici. 😉

elixia
2. nov 2010

@mona12071 tak sa vam zacina zabava 😀 Bola tu dnes health visitor a odporucila mi ten Colief...tiez povedala,ze sa da aj na predpis,ale ze to GP velmi nechcu predpisovat,lebo je drahy,tak ze predtym vyzaduju nejake testy..no ale vraj mam skusit,mozno predpise 😒

@kivec 😀

etuska
2. nov 2010

@mona12071
parada-blahozelame k pokroku 😵

wacata37
2. nov 2010

@midsumergirl 😀 tak z toho ze tu uz nejsou zadne vzkazy od tebe soudim ze jsi porodila 😀

hajatanufus
2. nov 2010

@elixia ahoj ja viem ze uz sa vigantol predava novy. potom som si to precitala ako som dala svoj prispevok. neviem ci je vsade na predpis ale u nas v ke ano. este tam nejake baby pisali ze davaju z rakuska oleovit lenze my mame do rakuska z ke daleko. jedine ze by som tam poslala segru co je v blave 🙂 alebo skusim zohnat nieco podobne tu opytam sa hv ci staci to co beriem vo vitaminoch ja alebo mam davat este malej nieco navyse lebo aj ja by som jej d vitamin chcela davat

hajatanufus
2. nov 2010

@kivec no to ti nezavidim ten cirkus my sme dnes tiez boli v kniznici vratit manzelove knizky a mne tam pre zmenu robila krik rachel asi jej bolo teplo niekedy neviem ako ju mam obliect 🙂 v autobuse je horuco a vonku chladno a chodili sme po obchodoch a vsade len kricala 🙂 lucinke som kupila taku sadu na upratovanie je tam vedierko mop metla a lopatka s takym vozickom tak teraz upratuje aspon nemusim ja ako mi je dobre ze? 🙂 🙂 🙂

hajatanufus
2. nov 2010

@mona12071 blahozelam tak teraz uz budes musiet vsetko odkladat tak aby tam maly nedosiahol a bacha za chvilu zacne chodit aj do kuchynskej linky to si uzijes 🙂 🙂 🙂

mona12071
2. nov 2010

dakuuuujeme no dnes zacal a tak sa zdokanaluje ani netihnem a uz je na druhej strane izby 😀 a lakaju nas zasuvky a casopise 😀

hajatanufus
2. nov 2010

@mona12071 jj to poznam nasa lucinka robi z casopisov trhaci kalendar najradsej cita tesco katalog

mirka007
2. nov 2010

Maminky o akom vitamine D to tu pisete?
To treba davat babetinkam?Boze lebo ja malemu nic take nedavam :( ani o tom neviem.

hajatanufus
2. nov 2010

@mirka007 to je vitamin ktory sa dava detom od narodenia az do jedneho roka na slovensku aj v cechach a este asi aj v inych krajinach koli tomu aby nemali krivicu cize na kosti ja zatial tiez nedavam ale opytam sa na to lebo slniecko uz moc nesvieti

bealondyn
2. nov 2010

v UK odporucaju doplnat vitaminy D, C a A v kvapkach detom od 6 mesiacov do 5 rokov, dnes som o tom citala na babycentre, hodim to sem:

http://www.babycentre.co.uk/toddler/nutrition/v... 😉

hajatanufus
2. nov 2010

@bealondyn dakujem

hajatanufus
2. nov 2010

@mrk11 mas krasne fotecky hlavne to s tymi kvietkami sa moc paci 🙂

dadulka2000
3. nov 2010

ahojte, zdravime zo slovenska,..... vcera sme zdarne zvladli let a cestu,.....12hod od dveri k dveram - vystriedali sme 4 druhy dopr. prostriedkov, uz len lod nam chybala do zbierky 😀
Millie bola super,.....bude to cestovatelka - po maminke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre