Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
22. máj 2009

wild.horse to prosim ta odkial chcete cestovat ze do londyna je taka palka? v londone to s parkovanim nie je take easy akoby si si myslela vsade sa plati, off parking je vacsinou iba cez weekendy a bank holiday.Inac vas to tiez moze vyjst aj s pokutami takisto draho. Zalezi kam chcete ist lebo aj ked idete do centra-napr cez tyzden tak sa na auto plati tvz condensation charge to je za vstup do 1 zony.Stoji to 8lib. Neviem presne ako sobotu ale nedela a bank holiday je free. Inac good luck aby ste nenatrafili na traffic casto ma z neho poraza 😠

wild.horses
22. máj 2009

nasli sme par park and ride cca 15 mil od centra. myslim, ze to bude stacit. vdaka

zmrzka1
22. máj 2009

eviska a na co to vsetko je? mne stale mama omiela neaku novu odsavack=u co sa vraj napaja na vysavac 😅 mate s tym niektoi skusenost?

eviska83
22. máj 2009

zmrzka- ja ju teda nemam ,ale pocula som o nej same chvaly.
No Vigantol je vitamin D.U nas sa to dava kazdemu dietatu 2 kvapky denne,ale je to na predpis. Sab-simpex je na koliky ,dala som ho len par krat a zabral.fenistil su kvapky pri alergiach ,stipancoch na ukludnenie.Tie som nepouzila a dufam ze ani nebudem musiet.

kvietocek7
22. máj 2009

zmrzka1 - ja som zo zaciatku pouzivala klasicku odsavacku ale ked nas uz prepadla poriadna nadcha a nebolo rady tak sme si dali kupit tu na vysavac. Je fakt super uz len koli tomu ze to odsaje zadne sopliky-hlieny, ktore beznou odsavackou nie je mozne odsat. Ale co sa tyka odsavaciek tak sa odporuca pouzivat co najmenej aby sa nedrazdila nosna sliznica. Ten vitamin D -Vigantol sa da kupit aj bez receptu aspon ja som si to kupila stal okolo 50sk. Na recept bol za 5sk.

eviska83
23. máj 2009

kvietocek - to fakt?mne ho v lekarni nepredali 😲 😲
babenky z Londyna - ako sa najlacnejsie a najlepsie dostat z letiska do centra (london eye)?

domi123
23. máj 2009

eviska83 - ahoj neviem ktore letisko myslis konkretne lebo tu ich troska moc ale z lutonu(cena 12£ osoba) vlakom 25minut na kings cross a otial asi 15 minut busom alebo zo stanstedu(cena 18£ ospba) 45minut vlakom na liverpool street a otial busom asi tiez 15minut.

babenky vlastne maminy chcela by som sa oytata sloveniek ci dostali 25000sk aj na slovensku ked ziadalo 500£ v uk.je to mozne ziadat aj tu aj doma????dakujem za pomoc.

weronika22
23. máj 2009

ahojte baby mozem sa pridat? Vy ste absolvovali porod v anglicku? Ake mate skusenosti?

magisa
24. máj 2009

ahoj maminy a tehulky 😵

tak jsme konecne jakz takz prestehovani Huraaaa 🙂 a mame zapojeny internet, tak vyuzivam rychle situace 😀 😀 Jste mi holky konikovy mocka chybely 🙂
V nedeli jsme zacali a trvalo nam tyden si dat veci na poradek..Porad to neni tak jak bych to 100 procentne chtela ale prezivat v baracku uz se da 😉 Mame moc prijemne sousedy..duchodce..kdykoliv se na ne muzu obratit s pomoci.../za ten tyden tady jsem uz vyprala asi 20 pracek, tak mi sousedka pomahala veset vsechno to pradlo na susaky na nasi i jeji zahrade, zasla mi do obchodu pro mliko, a dedula nam vcera posekal travu 😉/

Jinac v patek u nas byla HV na kontrolu tak mi vubec neudelala radost...maly nepribira..porad ma 3.90 kg..Uz se me ptala jestli nechci prejit na UM, jsem ji zaklepala na celo ze neexistuje..Kdyz jsem prekonala zacatecni problemy s kojenim, krvave bradavky tak se jen tak lehce s Wilikem nevzdame 😠

Budeme o kojeni porad bojovat.Mlicka mam dost, maly je absolutne spokojeny, po krmeni si pekne odbrkne a vubec neplace, zatim ani nevim co je to kolika, porad piju na litry kojici caj, delam si kminovou a koprovou polevku / jsem slysela ze je moc dobra na tvorbu mleka a na prdiky/

A jak se vsechny mate???

peppapig
24. máj 2009

Caute holky, Bank Holiday Monday a ja premyslim, kam zitra vyrazit. Jela bych okouknout neco noveho, nemate nekdo nejaky tip (hrad, zamet, aquarium, velka farma, zoo, dobry zabavny park rpo deti atd)? Kdo nevim my jsme v Hampshire, cca 2hrs cesty pripadaji v uvahu na day trip. PORADTE nejake odzkousene misto pro rodinny vyletek 🙂

eviska83
24. máj 2009

domi 123- dakujem velmi pekne 🙂 🙂
ak si dostala 500£ maternity grant nemas narok na svk,niesom si ista ale mozno doplatia.Ja som o to tiez ziadala aj ked som na 100% vedela ze to nedostanem ,ale potrebovala som potvrdenie ze mi to tu nedaju.to potrebuju na svk

munu
24. máj 2009

peppapig, Weymouth je krasne miesto, perfektne dve plaze... spytaj sa magisky 😉 alebo mrkni do jej albumu, ma fotky odtial... dalej safari park v Kidderminster...dalej Drayton manor-zabavny park, horske drahy a tak...a neviem.. este porozmyslam... 😉

munu
24. máj 2009

peppapig nieco pre teba 😉
http://www.r-l-p.co.uk/Hamps.html

munu
24. máj 2009

http://www.safaripark.co.uk/parksinfo/index.asp
aj este toto... tu si najdi nejake mesto blizko tvojho okolia.. a je tam aj Hampshire 😉

munu
24. máj 2009

http://www.paultonspark.co.uk/
theme park pre malu Miu 😉

munu
24. máj 2009

myslim, ze si mate z coho vybrat... mate tam kopu miest kde sa da vyjst, ako vidim 😉 prajem super dnik

munu
24. máj 2009

http://www.paultonspark.co.uk/2009/info/contact...
este, ze tu mate aj postcode a celu adresu vlastne k tomu zabavnemu parku... vyzera ozaj super 😵

peppapig
24. máj 2009

ahoj munu, ja jsem premyslela, ze bychom zajeli do Weymouth, takze dobry tip, diky. Cece skoro vsechny hrady, lepe receno mnohe z nich zriceniny mame probadane, Bluereefaquarium v Porsmouth taky...jinak ta stranka se Safari park je velmi dobra nepodarilo se mi lepsi najit, tak diky moc. Premyslim ze jeste zoo park v Oxfordshire, ale straous hudruje, ze je to daleko nebo on musi v 6pm do prace, tak aby se nekde netoulal on totiz miluje zabloudit (ale musim rict, ze obcas nas to bloudeni dostalo na super misto). Jeste jsem si nasla Animal park a Gardens v Readingu, coz je zhruba hodina od nas. Tak uvidime, kam vyrazime.

Holky ja si furt stezuju, ze sedime doma, ale teda asi ne, vsak jsme uz byli vsude 😅

Jak se jinak mate a matko, roste chlapik 🙂

magisa, tak uz jste prestehovani a vybaleni, to je oddych, co? Ja se chci stehovat asi pristi rok, ale uz ted je mi s toho spatne. Tak jsem rada, ze jste to zvladli. A sousedy, tak na takove se jen tak nenarazi, tise zavidim. Ptala ses midwife pro Wilda nepribira nebo na pricinu atd, kdyz je exclusivne kojeny? Co ti na to rekla, krome toho, ze mas prestat kojit?

munu
24. máj 2009

peppapig, ak pojdete do Weymouth, nebudete lutovat... som si 100% ista, je tam prekrasne 🙂

domi123
24. máj 2009

eviska83 - a dostanem to aj vtedy ked si budem pytat tych 190 uz teraz v 25tyzdni?alebo to sa tiez pocita.

eviska83
24. máj 2009

domi123- tych 190 dostane uplne kazdy.tato davka na svk neexistuje.takze nie to sa nepocita.

zmrzka1
24. máj 2009

domi-- pytaj si papier od midwife to ti potom pride asi tak do tyzdna... aj tych 500 mozes poziadat skor ako porodis...

inak aj mna zaujima ako je to s tymi peniazmi na slovensku a tu --dokonca som pocula ,ze jedna bab si vybavila aby jej na slovensku platili po 6 mesiacoch do troch rokov matersku ,ale neviem ako to vybavit rada by som si nechala tiez poradit ak mate s tym niekto skusenost-dakujem

ako ste dievcence prezili tento teply den s babatkami???
moja mala plakala bez prestavky skoro cely den a znameho maly tiez vraj z tepla myslite ,ze to je pravda?
nakoniec som uz plakala s nou lebo som uz bola zufala z toho od rana od siestej a az teraz zaspala a ani nejedla mozno raz za cely den len plakala a plakala 😢
co ine ak nie teplo by to mohlo byt?

wild.horses
25. máj 2009

vcerajsok sme stravili na zahrade cela rodinka. maly spal, kazde 2 hodky si cucol a spal dalej. havkaci sa vyhrievali na slniecku. konecne som dokoncila moje hanging baskets. sme par mil pri mori, vzduch tu je vzdy trochu vlhsi ako dalej vo vnutrozemi, mozno aj preto mu tych 24 stupnov na slnku nevadilo 🙂
prestahovali sme sa sem pred rokom a absolutne nelutujeme. susedov mame skvelych. buduci rok chceme pristavovat, na to sa moc netesim. 😒

peppapig
25. máj 2009

Cau holky, tak vyletek se nekona, od rana tady leje a jak jsem koukala pocasi na nete, tak leje skoro vsude, uvidime odpoledne, ja totiz prochazky v desti v UK moc nemusim a navic M zase hrozne kasle (takovy ten stekajici kasel auch). Munu ale Weymouth urcite navstivime brzy, je tam krasne uz z fotek to na me dychlo. M se vam vcera i pres to, ze byla natrena kremem 50+ opalila, no uz fakt nevypada jak moje dite, a dohani tatinka. Myslim, ze po mesici v CR bude jak male cigane 😵

Holky, co to je za prispevek pro tehule £190, od kdy toje, nebo za me to nebylo?

Zrmzka, to je mi lito, ze ti mala place, ja netusim proc, ale pokud nebyla na primem slunicku a nebyla prehrata z obleceni atd, tak by plakat z horka nemela a nebylo zas takove vedro, tak ja nevim, no, ptala ses hv co s ni, kdyz tak place?

Wild.horses u nas na jihu, kdyz je 24 stupnu, tak je bajecne, vzdycky je tu vanek od more, jen kdyz prsi, je tu uragan. Kde ty vlastne bydlis? (mozna uz jsem se ptala co, ale nepamatuju se). Tak me mrzi, ze tu nejste nektera pobliz, hned bych vas pozvala na caj o pate 🙂

eviska83
25. máj 2009

peppapig- tych 190£ je prispevok od aprila tohto roku,vola sa to Health in pregnancy.Dostane to kazda tehulka ktora si o to poziada po 25tt.a termin porodu ma po 6.aprili tohto roku.teda teraz uz kazda tehulka.Mne to vyslo super ja som mala termin 10.04. ale nasi sa narodili 27.03 a dostala som to. 😀 😀
zmrzka- aj mne platili po tom ako som prestala poberat matersku tu a mali mi platit do 3rokov ale kedze som nastupila uz na dalsiu matersku tak som to musela pozastavit.to co mi platili nieje materska ale je to rodicovsky prispevok a bolo to okolo 4 tis.Teraz mi budu platit po mojej materskej peniazky na svk ,ale su tam urcite podmienky .Ked budem pracovat a deti budem davat do skolky tak na svk mi preplatia celu skolku ,ale max. okolo 160 Eur. ☹ ☹Cize tu to mam tak za tyzden v skolke ale lepsie ako nic ,nie?
Ozaj baby dufam ze tie ktore ste nedostali Maternity Grant tych 500£ ze ste ziadali o vsetky prispevky na svk.Dnes som prave volala na urad soc.veci a rodiny uistit sa ci uz mame vsetko a pytala som sa ze tie ktore dostali tych 500£ ci mozu ziadat o doplatenie tak mi bolo povedane ze nie.Ako nahle dostanete tu na svk vam nic nedaju.A ono je to vyhodnejsie ziadat na svk. ved mi na dvojicky dostaneme skoro 2000Eur.
ae tie ktore ste to nedostali tak si o to urcite poziadajte matena to narok.len je stym dost vybavovaciek.

zmrzka1
25. máj 2009

eviska -- a ako vybavim tu matersku ci prispevok na slovensku? co k tomu potrebujem? dakujem

peppapig--nebola tu hv tak som sa nepytala...v noci bola v pohode a dnes od rana spinka len na mlieko sa zobudi trochu popozera dookola a spinka ... inak je tu mojho dcera s babatkom a on place dost nemoze byt ona z toho v strese? alebo neziarli??? neviem este do teraz taka mrzuta nikdy nebola pred tym 😕

eviska83
25. máj 2009

zmrzka- mala moze byt nepokojna lebo mate doma rusno,nasi ked tu boli svokrovci boli kazdy vecer nepokojny a odkedy odisli tak su v pohode.
Ohladom toho rodicovskeho prispevku- pokial chces zostat doma 3 roky tak ho dostanes v podobe rodicovskeho prispevku.Potrebujes doklad kedy Ti prestal zamestnavatel vyplacat matersku tu,ziadost (skusala som pozriet na www.upsvar.sk ale nenasla som ju) a svk rodny list.skus sa pozriet na upsvar tam je to vsetko pekne popisane.Toto my este neriesime este mame cas,ale ked sme to vybavovali pri synovi tak to nebolo velmi zlozite. Ten prispevok je 158 Eur
Ak by si neskor nastupila do prace tiez mas narok na prispevok,len sa to inak vola.Ale mala musi chodit do sukromnej skolky - ty im das doklad kolko platis a oni Ti to preplatia max. vsak tych 158.Su to tie iste peniaze len sa to inak vola a vybavuje.
Najlepsie by bolo keby si si zavolala na Upsvar do mesta odkial pochadzas a oni ti povedia co k tomu potrebujes.hlavne sa nedaj odbit vraj niektore tety tvrdia ze na to nemame narok ale na to narok ma kazda kto ma trvaly pobyt na svk

zmrzka1
25. máj 2009

no ,ale ja nemam uz asi trvaly pobyt na slovensku... a musim ist koli tomu na slovensko alebo sa to da telefonicky allebo keby som tam niekoho poslala? ja nenavidim urady a vybavovacky na nich a hlavne na slovensku lebo to sama ochota tam je... ja chodim na part time na 3 hod a to vecer takze ja som cely den s malou tak ja by som skolku nepotrebovala ako toje v tom pripade?

domi123
25. máj 2009

zmrzka1 - citala som tvoj komentar a celkom ma zaujal.je to super aj mame narok aj na nejake prachy este aj doma.a este sa chcem opyata ci si zamestnana u tvojeej firmi kde si robila alebo niekde uplne inde.dakujem a pekny den

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre