Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
29. nov 2009

jeej, gratulujem, dalsie miminko na svete.
vela zdravicka prajeme.
no ved poslem ten link, len musim najst odvahu 😉 ja som uz taka 🙂

rimmel
29. nov 2009

wild ked najdes odvahu posli aj mne 😉

wild.horses
29. nov 2009

ups... zabudla som... boli sme na sone (pod hrozbou nasilia som ich prinutila poslat nas tam 😀 ) a maly je OK. Ani si neviete predstavit, ako nam odlahlo. Viac vianocnych darcekov uz ani nepotrebujem 🙂 🙂 🙂

wild.horses
29. nov 2009

este sa rozhodujem, ktoru kozmetiku vezmem. obe su bez umelin, aj sortiment maju podobny...hmm, tazky vyber.
a tiez som akosi zmenila nazor na znacku, z ktorej som bola straasne nadsena, velmi pekne vecicky pre babatka a deticky robia-su to vlastne dizajnery a vsetko je origos. len ti ludia su taki...hm, no proste mi nesadli, ked som s nimi volala a mailovala.
tak ked uz ten sortiment bude uplny, potom vam mozem aj business cards poslat 🙂

peppapig
29. nov 2009

Super wild, budeme se tesit 🙂

mihouk
29. nov 2009

Baby chcem sa opytat, ked mam maleho na kolenach,a lebo ked sa hrame, tak obcas pocujem klikanie v bedrach. stava sa to aj vam???? Myslite ze ak poviem doktorovi, tak nas niekam posle to skontrolovat???

wild.horses
29. nov 2009

nemusi to byt nic vazne, mnohi doktori (aj slovenski nielen uk) casto tvrdia, ze klikanie je normalne-lebo dieta rastie.
podla mna je to blbost. my sme mali tiez iste podozrenie na problem s bedrami. isla som ku gp a vyslovene vynutila scan, lebo tu sa to rutinne nerobi.
podla mojho nazoru by ste iste mali ist na sono. drzim palce.

rimmel
29. nov 2009

mihouk zevraj sa to stava a je to normalne, ze tie kosti tam klby niesu dostatocne vyvinute ci spojene ci co ale ze normalka 😉 ale sak za zavolanie nic nedas.

mihouk
29. nov 2009

Jej dik baby. Zajtra aj tak idem k GP, s mojim carpal tunnel (po porode sa to malo zlepsit a je to iba horsie), tak sa ho opytam, ved za to nic nedam. Ale aj tak si myslim ze sono by malo byt povinne, ved clovek nikdy nevie. Na slovensku sa to tusim robi normalne, nech mi nik nehovori ze na 6.tyzdnovom check-up, co ho GP videl asi 3 minutky, dokaze skontrolovat vsetko.

rimmel
29. nov 2009

mihouk no ja neviem, ja som bola spokojna s nasim 5minutovym 6tuzdnovym check up, hlavne ak niesu problemy tak neni potreba sonovat a skumat a vysetrovat..ale to je moj nazor 😵

mihouk
29. nov 2009

No hej, keby mu tam nepukalo, no uvidim co mi zajtra povie, lebo na nas check som nemala GP ktoreho som si pytala, k nemu idem zajtra. Neviem mi mame taktu blbu surgery a tym ze robim v care, tak viem ktory doktor je v pohode a ktory je uplny tlk. Ved zajtra budeme mudrejsi....mozno?

newyorkgirl
29. nov 2009

ahojte 🙂

cathryn tak aj my blahozelame, veru tu pribuda babatiek 😵

ja som nastastie vo fazi ze si tehu uzivam a dufam ze mi to vydrzi dokonca, vsak co ked je to uz naposledy 😒 potom mi to pripomente v 40tt 😀

bissau
30. nov 2009

Ahojky po vikende.

Loki01 mna nechali prenasat 13 dni. Na ten 13. den som bola objednana na vyvolavanie nastastie si to maly rozmyslel v hodine dvanastej sam.

Inak co sa tehotenstva tyka 🙂 ja som mala 2 nadherne tehotnenstva s chalanmi ziadne nevolnosti, unava nic... ale teraz pri tomto poslednom mi bolo zle 5 mesiacov v kuse pocas celeho dna a k tomu milion problemov. No nech to uz mame v zdravi a stasti za sebou

gaby0205
30. nov 2009

cathryn, GRATULUJEME...krasny je Leonard 😀 no teda si predbehla Loki 😕 Loki neboj aj tebe sa to blizi ..uz to mas za rohom 😀

cathryn popis porod a ako sa citis, myslime na teba.

Kocky ja sa ucim, som off na dva dni a nechce sa mi nic 😒

Mzuzka, no ty mas asi tu Oramge book lebo mas dvojicky a si na rizikovom. Ako sa citis inac? Baby ja som tlsta ja som pribrala 12.5 kg a som len v 26tt. ☹

Pekny den x

slovakia13
30. nov 2009

ahoooj
diavcata na birth certificate mate v mene dlzne a makcene?

rimmel
30. nov 2009

slovakia myslim ze nie nakolko oni to ani nemaju ako nahodit do ich systemu 😉 ale mozno sa mylim 😕

wild.horses
30. nov 2009

slovakia... bez

klby...pytala som sa na to jedneho detskeho ortopedickeho chirurga v uk a ten mi vysvetlil, ze kedysi to v uk vysetrovali rutinne u vsetkych babatok, ale kedze len male % bolo nejakym sposobom abnormalnym, vyhodnotili to ako cost ineffective a skoncili s tym. Donedavna sa rutinne USG robilo len v jednom meste resp nemocnici v UK ako sucast vyskumu, ale aj s tym sa skoncilo, pretoze ten doktor uz je retired.
Puknie v klboch naozaj nemusi nevyhnutne znamenat, ze je nieco v neporiadku. Tak, ako som pisala, mnohi dr to nechavaju tak, ved ze rastie a ani sa v tom dalej nesparaju. Osobne si nemyslim,ze je to spravne, a ak v klbe/klboch puka, mali by byt USG vysetrene, pretoze jedine toto je najspolahlivejsi sposob ako naozaj zistit, ci su anomalie v klbe alebo nie. Palpacne vysetrenie, ako robia po narodeni a na 6 weeks check up je totalne, s prepacenim, na prd, lebo pravdepodobnost, ze sa zisti zla poloha klbu je tak 10%, velmi zalezi od skusenosti dr.
Niektori doktori davaju pukanie klbov aj do suvisu s nezrastenymi kostami na hlavicke a dysbalanciou medzi Ca a P, co je uz trosku viac pravdepodobnejsie.zmyslu.
pa.s.

no, nejako som sa rozpisala, dufam, ze to dava aspon za stipku

wild.horses
30. nov 2009

...za stipku zmyslu 😉
preskocilo to riadok.

mircek
30. nov 2009

slovakia mi mame dlzne aj mekcene,oni na to maju program.Ked ich tam chces mat,tak si ich tam daj,lebo na slovenskych dokladoch ti daju PRESNE v takom zneni,ake su na anglickom rodnom. Na inych dokladoch nevadi,ze nedavaju interpunkciu,ale na rodnom by mi vadilo...

mircek
30. nov 2009

tie klby ja som povedala,ze mame v rodine pripad...akoze....a oni v takom pripade posielaju na scan 😎

weru
30. nov 2009

Ahoj holky,

vsechny zdravim, moc sem nechodim, ale uz ted budu vic, kdyz uz se snazime taky. 🙂

Slovakia - gratuluju k malinke, at se dari.

Cathryn - gratuluju i tobe, opravdu krasny darek. 🙂

newyorkgirl
30. nov 2009

http://www.topky.sk/cl/10/619876/Zomrela-rodick...

tak som rada, ze som sa dala zaockovat... vakcinu sme zvladli uplne v poho 😉

mihouk
30. nov 2009

Wild, si sa rozpisala, ale aspon si mi to vysvetlila. Ja som dnes bola u GP, tak som ho dala pre istotu kuknut a ako pises nenasiel nic, no ale hovoril ze keby problem bol, tak by sa to prejavilo neskor pri lozeni, no neviem, snad je to len moja prehnana starostlivost.

K rodnym listom: britsky RL mame bez znamienok a slovensky na zaklade nasho sobasneho a obcianskych dali so znamienkami, takze sa podla mna nemusite az tak obavat.

loki01
30. nov 2009

weru: vitam, a at se brzo zadari 😉

mircek
30. nov 2009

mihouk ked pojdem daco vybavovat,tak uz iba s tebou 🙂

totiz na matrike v Blave mi povedali,ze meno dietata zapisu IBA v takej forme,aka je na anglickom rodnom...
Zrejme lava ruka nevie,co robi prava..

mihouk
30. nov 2009

Mircek, tie panicky na matrike su dobre potvory, neboj mne narobili starosti az az, ale co sa tyka znamienok, tak tam nastastie nie. Lebo my sme nakoniec skoncili tak, ze som si isla pre nas RD osobne (kamoskina teta tam nastastie robi, ale to sme sa dozvedeli az neskoro) a tak som im doniesla dezert a oni ze naco si robim starosti, ja na to ze za to ze mali so mnou starosti, no ked mi povedala, ze na to su tam, skoro som jej jednu vrazila, lebo vdaka nim sme skysli na SK 7 tyzdnov a bez tatinka. Takze ak by bolo iba trosku mozne, kupila by som si ostrov a tam stastne zila, o nic sa nestarala a ziadne obcianstvo by som nepotrebovala....

rimmel
30. nov 2009

nyg ja si myslim ze zena zomrela preto , lebo ju operovali co robit nemali lebo bola velmi chora...ja si myslim 😔 to iste by sa mohlo stat kebyze sa nakazi norm.chripkou! ak sa clovek chce dat zaockovat proti prasacej, mal by sa aj proti normalnej nakolko je este vacsia pravdepodobnost ze sa nakazi tou, nez prasacou.

kvietocek7
30. nov 2009

mihouk-no to celkove pukanie kosticiek - ono vo vseobecnosti si osobne myslim,ze deticky potrebuju v tomto veku brat ten vitamin D. U nas sa dava povinne vigantol (kvapky) a poviem ti,ze som mala uz pri dcerke podobne ked jej pukali kosticky vo vseobecnosti -teda nielen klbiky. Odkedy sme zacali poctivo brat vigantol po dobu jedneho roka tak sa to vytratilo. Tiez aj teraz davam malemu. Takze vigantol to moze poriesit -ale ako to riesia tito trenovany gp-amateri, ze mas cakat tak to veru neviem... potom moze byt dost neskoro.

dadulka2000
1. dec 2009

dobre ranko
myslela som ze budem prva,... ale kvietocek ma predbehla 😀
cathryn, blahozelam moc moc. drzkajte sa 😀
ja som sa nedala zaockovat,... nejako to uz musim prezit tych par tyzdnou bez toho
ja uz odratavam dni v praci,... este 5x a nastava dovolenka a od 1.1.2010 MD, fakt neviem co budem doma robit - sa unidim asi 😀
pekny den prajem

mihouk
1. dec 2009

Kvietocek, nevies ci sa daju zohnat tie vignatol kvaply aj tu, alebo iba na SK?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre