Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
26. jan 2010

no aj ja som si porevala..boze si to ani neviem predstavit ten strach ste museli zazivat a asi stale trosku aj zazivate! si silna, zvladnete to! drzim palce a budem na vas mysliet nech to vsetko dobre dopadne 😔

loki01
26. jan 2010

slovakia: presne tak, je to silene jak je milujeme

hathor1231
26. jan 2010

loki 😔 drzim palce!!! nech je tomu koniec 😔 preboha,ja by som uz bola davno na psychiatrii 😔

mona12071
26. jan 2010

tak toto mna dostalo pekne som si poplakala ja by som sa asi zblaznila teras som si pohladkala brisko a dufam ze bude zdravucky

musime dufat ze nase malinke stvorenia budu zdravucke

wild.horses
26. jan 2010

loki... presne toto som prezivala, ked mal maly 3 mesiace. 😔
drzim place, nech ste silni a zdravi. je to vsak neuveritelne, ze ti drobci su tak silni a vedia sa doslova pobit o zivot.

loki01
26. jan 2010

wild horses: vy jste meli teratom? A byl benigni?

eviska83
26. jan 2010

loki- aj ja drzim palceky nech sa vsetko zahoji a nech je to nezhubne- aj ja som vyronila slzicky....

peppapig
26. jan 2010

loki, moc drzime pesti at je maly bobek v poradku. Diky bohu tvuj matersky instinkt ti napovedel v cas a gp byl dobry. Hodne stesti az prijdou vysledky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

saza007
26. jan 2010

loki - som vsoku!!!!! ☹ ☹
myslim na vas, nech vsetko dobre dopadne a prajem skore uzdravenie

kvietocek7
26. jan 2010

babenky ako vas tu tak citam ja by som ani za private neplatila to moze byt cista macka vo vreci na koho clovek natrafi. To sa fakt oplati zobrat letenku a ked tak zaplatit si aj doma aspon to vyjde ked uz tak menej ako tu platit mesacne drahe private. No veru neviem,to si fakt mozu dovolit iba co su na tom len a len lepsie a nemusia utahovat 😝

mzuzka
26. jan 2010

loki, dopadlo to krasne, maly dokazal ze je velky statocny bojovnik, i ked uz budes stale spat len na pol oka, urcite mate to najhorsie za sebou.

ja mam momentalne stresy, lebo sa krpsi strasne malo hybu. hlavne risko, toho postucham, pohybe sa a dost. pocuvam im srdiecka, ale i tak mam obavy...

hathor, ty to mas fakt pestre moja, raz ty, raz mala.... necuduj sa ze chudnes. daj si doniest pangamin zo SR,nech trosku nastartujes bielkoviny a enzymy po operaciii.

ja sa chvalabohu na starostlivost stazovat nemozem, moja GP mi zariadi vsetko potrebne, niekedy pouzijem troska lest, ale inak sa fakt stara. ked som zacala cca v 5tt krvacat, vybavila sono v nemocke este v ten den. prvy app u modwife som mala uz v 8tt a hned o tyzden aj gynekologa. takze ja fakt v tomto smere nemozem povedat krive slovo. akurat ako tu stale omielam dookola, kedze sa budeme musiet prestahovat lebo jeden single a jeden double je pre nas fakt malo , tak sa desim zmeny GP. pretoze som uz skusila aj takeho, co ho striasli zo stromu a to bola teda ina kapitola.

kvietocek7
26. jan 2010

loki- AZ SOM ZMERAVELA brrr uz pri precitani tvojej prvej vety.STRASNE DRZIM MISKOVI PALCE! prajem skore uzdravenie!!!

weru
26. jan 2010

Loki, to je strasny, hlavne at uz je maly v poradku. Jeste ze si vas aspon vsimali, normalne tu na vsecko kaslou. Slzy mne tekly, jak jsem to cetla. Drzim pesti a dej vedet, jak se zotavujete.

newyorkgirl
26. jan 2010

loki, veru hrozny zazitok 😔 moc sa drzkajte a neboj, malicky bude isto v poriadku, je to naozaj silny bojovnik, ked to tak krasne zvladol a aj ty mas moj obdiv wow, klobuk dolu... ja tiez vravim ze zdrave deticky to je to najvzacnejsie na svete tak tfuj tfuj tfuj, vela stasticka na vysledkoch... inak moc tomu nechapem, mal to akoze uz pri narodeni ano? a na UZV v tehotenstve by to nemali vidiet nahodou take cosi? 😕

hathor veru ani tebe nezavidim, ja som taaaak rada, ze sme viac menej OK teraz konecne ked Nikolka uz nema problemy s mechurom a ockami a nemusim 3x do tyzdna k GP tiez...

slovakia, aj vy sa drzkajte babulky, neboj tie koliky isto prejdu...

baby strasne ste ma prekvapili, kolko babeniek nemalo v poriadku ten pupcek, to nechapem... my sme malej doma cistili tusim liehom alebo cim a do tyzdna po narodeni sme ani nevedeli o nom fakt, tak sa normalne obavam, musim sa doma poradit s pediatrickou teraz ked pojdeme...

rimmel
26. jan 2010

my sme pupocek necistili nicim a potom este v nemocnici po necelych dvoch tyzdnoch som mu ho omylom oddrapila a bolo to v pohode 😀

eviska83
26. jan 2010

zuzi- uz mas pekne tyzdne - este 2 a si zavodou 😉 Inak aj nasi sa ovela menej hybali ku koncu a tiez som mala strach- tiez som stuchala 😉
Aj ja som rada ze nemusime chodit k gp- ja tam chodim len na ockovania- inak im vobec neverim a pokial sa da vsetko si liecim sama 😒

hathor1231
26. jan 2010

nyg, ja som tiez necistila. odpadol do dvoch tyzdnov a nasla som ho v plienke 😝 kurna,ale som sa zlakla ze co to je 😔 tu davaju prevarenu vodu (co je podla mna blbost,ved to babo nekupes v prevarenej,tak sa tak,ci tak dostane k neprevarenej vode)

zuzi, daj si vodu s ladom,nanuk. malych to nastartuje. mne to poradila midwife,ked potrebovali malu aby nespala. a malu som stuchala do prdelky 😀 vzdy ju kraaasne vypucila 😀 a potom mi to vratila do rebier alebo mechura 😅

a poistenie kupovat nebudem,nerozumiem tomu a nebudem platit za nieco,co neviem,ci ma zmysel. pri mojom stasti....

dneska som si poplakala 😔 😔 😔 isla som s malou na rukach do kupelne a ona sa akosi divne naklodila a buchla si hlavku o drevenu zarubnu 😔 bolo to v chodzi,cize dost silne 😔 plackala len par sekund od laku (zato ja som revala viac ako ona) a potom vporiadku 😔 mala to cervene,tak som volala hv,ci mam bezat na A&E a povedala,ze ju mam sledovat a ak sa mi nebude zdat,tak ist. sa citim ako najvacsia neschopacka 😔 tak si davam pozor,aby mi nikde nespadla a nakoniec si ublizi ked ju drzim!!!! som na seba tak nastvata 😔 a dufam,ze bude oky 😔 je vpoho,smeje sa,ospata nie je,nevracka,prosto ziadne priznaky ze treba bezat. uz tam nema nic. nemala ani hrcku nieto este modrinu. ale aj tak sa bojim 😔 neschopacka.... 😠

slovakia13
26. jan 2010

hat
ja sa citim ako neschopacka cely cas 😔 ked mala place a ja ani len netusim koli comu 😅
nyg
tu uz aspon budes vediet porovnat co je ok.ty si uz zapraxovana matka 😉

loki01
26. jan 2010

newyorkgirl: nevim cece, nikdo nevi jestli to tam bylo..mozna ano, ale jsem rada, ze to tam nevideli akorat by me to cele tehu nervovalo.

mzuzka
26. jan 2010

hat neboj, detuse maju este gumene kosticky na hlavkach, lepsie znasaju narazy a pady. ten pohyb kosti to stlmi.

dakujem za ukludnenie,uz som trocha nervoznela.

eviska aj ja im vravim, do valentina vydrzte, potom uz je to jedno 😅

prosim vas, kolko ste si dali vystavit angl. rodnych listov? mne to vychadza ze si mam dat urobit 3ks. jeden na apostilu, ktory nevratia ked vydaju slovensky, jeden na child benefit a jeden na porodne. vy mate ake skusenosti?

kvietocek7
26. jan 2010

loki -ak si pred casom spominala ten monitor dychu tak teraz by som si ho v takejto situacii urcite zabezpecila iba pre istotu.
new-to tak na uvz asi tazko zbadat to je predsa vyvoj dietatka ked je este v brusku
skovakia-ja ti vravim- klobuk dolu lebo fakt den a noc v strehu nemas to easy ale o to viac mas radosti 🙂 my sme mali podobne cim starsi tym akoby sa kolika stupnovala 😝 . Spominam si raz som uz fakt nevedela co a tiez nikoho nebolo doma tak som uz dala maleho do satky a hupala sa na fit lopte do nemoty ale aspon mi potom maly zaspal. Spanok jefakt vykupenie z placu ale my ho mame dost malo kedze sa casto budi. Len sa drz! hoci je to niekedy fakt o nervy 😝 a neschopacka nie si to je len unava.

eviska83
26. jan 2010

zuzi- my sme dali robit 2- na CHB sme poslali hned a do tyzdna sme ich mali spat 😉

kvietocek7
26. jan 2010

zuzi -rodne listy ti vratia aj ked poslel originaly.My sme tiez davali robit viac asi 3ks ale tie ako pise eviska nam isch vratili

mzuzka
26. jan 2010

dakujem, lebo pisem mojmu manzelovi instrukcie, kedze budem v nemocke dlhsie ako jeden den, kvoli cisaru, tak nech popripravuje, nech mame vsetko co najskor, kedze tie slovenske tak dlho trvaju. a chcem ist zo svistami domov, alemusim byt do 3.6. nazad kvoli operacii ☹

mojmu emanovi, ked isli zuby, tak som mala na nohach vankus a triasla nohami. alebo mal pusteny vysavac, ten zvuk ho proste uspaval. som to par krat postrehla cez den, tak som mu kolkokrat v noci zapla vysavac. suseda sa ma pytala ci mi sibe ,ze v noci o 2hej vysavam. skus si vsimnut ci na nieco nahodiu nereaguje v klude. napr.sestrin maly sa vysavaca boji ako cert kriza.... a nam tak pomahal.

slovakia13
27. jan 2010

mzuka
mala tiez zboznuje vysavac a este radsej ma pracku ked zacne krucat 😀
ja mam 2 rodne listy
kvietocek
vcera som kecala sHV o malej ,ze posledne 2 tyzdne jak nocna mora .povedale ,ze je hladna a nech zmenim sposob kojenia 😕 baby ona asi fakt mala pravdu 😢 iba som podlozila vankus pod malu a ona hned pekne taha a sa nenervaci ako posledne dni....alebo nam zacinaju zaberat aj lieky na zabku 😅

slovakia13
27. jan 2010

no a uz sa silime na kaki .....drzte palce az sa podari

rimmel
27. jan 2010

hat nic si z toho nerob, si pamatam ked bol maly lepsi, som sedela tu za pc a muz s malym na sedacke par metrov odo mna...a hovori podaj mi ten ovladac..a kedze ja taka dobra v hadzani a chytani si hovorim ze mu to hodim..on hovori neee neee aja neboooj a hodila a rovno malemu do hlavy 😖 😅 a pecka to bola to fakt.....maly trosku zaplackal, a tiez nic inak mu nebolo 😉
odvtedy nic nehadzem 😀

rimmel
27. jan 2010

ked bol maly lepsi?? malo byt mensi 😀 😀

hathor1231
27. jan 2010

rimm, ty si teda pripad 😀 😀 😀 ja tiez nemozem nic hadzat lebo vzdy trafim nieco 'zive' 😕 mala som byt vojak 😀
mala spinkala pekne celu noc,ma az prekvapilo,ze sme vstali 30min dozadu.tak ju snad preslo to buntosenie 😕 ale este musim poupratovat,o desiatej mame pravnicku,tak nemozem konikovat 😀
nastastie bola mala vpohode,by ma svihlo,ze som si dietatu ublizila 😔 😠 krava 😠

slovakia,drz sa, a vysavaj,per,odsavaj pary z varenia 😀 mala sa rada pozera,ked varim a pustim digestor 😀 drzim palce,nech je hoviaso ako hrom 😀

no nist,idem sa ja nachystat. drahy neumyl nadobi 😀 hnusoba 😀 niekedy ma vie tak rano prekvapita a teraz nic 😒 tak si to idem poupratovat,az to tu vyzera 'slusne'.... 😉

potom dam vediet,co a ako. uz mam pre nu slohovu pracu z porodu na 4strany 😅 chcela aby som si spomenula na vse z porodu,tak to tu ma 😀

mzuzka
27. jan 2010

bre ranko

ma napadlo pri vasich pismenkach ako som ja raz hodila po mojom ex tazku vazu, a to som chcela velmi trafit, ale netrafila 😠 . just.

slovakia, klop klop, hadam to pomohlo, a tam bol naozaj zakopany pes, este tie kakiki, nech sa troska ulepsia a dobre bude.

hat, drzim palce, treba z nich vytrieskat co sa da. ako argument mozes aj pouzit, ze tie luxusne erot salony pre manzela predsa nieco stoja, kedze ty nemozes 😀

eviska - tie moje tyzdne ,su pekne, ale inak tu mi ukzuje v pase o tyzden viac, ako som. asi kvoli dlzke cyklu, alebo co, to niako vyratalo na figu. ale v podstate, je to jedno, uz si myslim, ze je to super kazdopadne. este v piatok mam pohovor s anesteziologom a potom uz nech sa deje co sa ma 😉 ale keby vydrzali sviste do toho valentina, bolo by fajne , uz by sa narodili ako taky velki valibuci

s tym rodnym listom, este raz dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre