Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

loki01
13. dec 2009

Tak uz to mame za sebou, porodila jsem 11.12 ve 3.12 rano nakonec akutnim cisarem, jsme oba v poradku a dneska nas pustili domu. Fotecky a nadherny popis porodu si dovolim vlozit zitra 🙂 Dekuju za to ze jste na nas mysleli.

wild.horses
13. dec 2009

loki... gratulujeme!!!! uz sa tesim, ako si nabuduce precitam co si napisala.

miesto cery pouzivam obycajne nesolene maslo.

newyorkgirl
13. dec 2009

loki tak BLAHOZELAME!!!!! konecne to mas za sebou...

uankab a kde to kupujes, sainsburys nula bodov teda...

wild maslo miesto stuzeneho tuku? sak to ze ono to je cosi ine zlozenim prave a nechcem pokazit recept...

wild.horses
13. dec 2009

neviem, v mojich receptoch to funguje ok. ja margariny vobec nejem ani nikde nepouzivam, takze asi tak 😉

slovakia13
13. dec 2009

loki
gratulujem 😀 😵

tak my stale kolikovo uz aj cez den 😔

peppapig
13. dec 2009

loki, gratulujeme, hodne zdravicka vam vsem !!!

Holky, ja jsem se akorat chtela zeptat na to stejne a koukam, ze uz to resite. Jaky je teda jenlepsi 100% tuk, potrebuju to na rumove kulicky aby pekne drzely pohromade. Ja teda nejsem pekarka, vubec me to nebavi, ale margarin je spis maslo a 100% tuk je neco jineho ne.

wild.horses
13. dec 2009

nie som odbornicka na masla a margariny 😉 , ale podla toho, co viem
maslo je 80-100%zivocisny tuk
margarin je zmes rastlinnych alebo zivocisnych tukov. lacnejsie ako maslo. obsahuje menej cholesterolu, ale aj par ''zlych'' latok.
mne sa podarilo pokazit viac vytvorov pri pouziti margarinu nez pri pouziti masla, lebo ten margarin uz nechcel stuhnut 😉
ale kazdy pecie ako je zvyknuty

peppapig
13. dec 2009

wild, to co jdu delat ja se nepece a s maslem ani margarinem to neztuhne, tak kde jste kucharinky poradte 🙂

mihouk
13. dec 2009

Loki GRATULUJEME, nech ma maminka vela mliecka a babusko je iba stastne a spokojnucke. Vela radosti vam vsetkym!!!!

rimmel
13. dec 2009

rastlinne maslo oddeluje iba jedna molekula od plastu 😒 😒 😕

cathryn
13. dec 2009

Loki...gratulujeme...konecne si mozes aj ty uzit babusko 🙂

kvietocek7
13. dec 2009

loki jeej supeeer tak sa opat spolu s vami tesime 🙂 🙂 a BLAHOZELAM 🙂
drzte sa a zelame vsetko naj... zdravicko stasticko a materske mliecko 🙂 a ziadne koliky

nyg-ak mate blizko polsky obchod tak maju origos margarin volaju to KASIA,ako nasa hera.Je vyborna,zvyknem ju pozivat ked potrebujem na pecenie.

slovakia- ach tie koliky 😠 hruuuza ... boli ste sa vazit?kolko vazite?

mihouk-ako zvyknete bavit maleho okrem toho ze sa rozne polohuje teda akymi hrackami?

my sme mali hroznu noc 😒 brrr, vecer som si s chuti dala par varenych gastanov mnam 🙂 ale po pol noci zato kadu chvilu hore lebo maleho bolelo brusko ☹
citala som,ze by to vyrazne nemalo uskoditakodit
ako vy babenky,jedli ste varene ci pecene gastany pocas dojcenia? mali ste nejake problemy?

peppapig
13. dec 2009

kvietocek, ja jsem po dobu kojeni jedla uplne vsechno, vubec zadne vyhrady a nikdy jsme nemely problem ani ja ani mala

weru
13. dec 2009

loki - moc gratuluju! Tak ses konecne dockala a rodice taky. 🙂 At jste zdravi a hodne mlecka.

rimmel
13. dec 2009

ja som tiez ako peppapig uplne vsetko jedla..hlavne kapustu 😀 a tiez sa pridavam ku gratulaciam 😵

mihouk
13. dec 2009

Kvietocek, teraz skoro vsetka snaha konci v jeho ustach, lebo mu asi idu zubky, takze slintame.... Ale inak mu vzdy krd je v obyvke, tak mu vyberiem s kosika dve hracky (aby mal kazdy den ine) jednu makku a jednu hrkaciu a stym sa dokaze hrad hrozne dlho, zacal dost pozorovat. Ma este hrazdu, ktoru zboznuje a v jeho izbe ma matrac, kde som mu rozlozila vstkych plysakov a vankuse a vsetky hracky ktore nema v obyvacke, tak tam sa zabava (ma rad hracky s velimi ocami). Ale davame mu hocico, minule mal varesku a pomahal varit, ked som balila darceky, tak som mu dala tu rolku co mi zostala a by si neverila, ze si ju drzal a pridrziaval si ju nozickami (nasa mala opicka) a uplne naj hracka je flaska s vodou, kukal na to ako na zazrak. Takze robime s nim rozne blbosti a ma hrozne rad ked je s inymi detickami, chodime na stretnutia do centra a potom sa mi zda ze je viac aktivny. A vy co slintate??? A co robievate vy?

kvietocek7
13. dec 2009

mihouk-tiez som si uz druhy tyzden vsimla jeho vyrazne slintuskanie aj cumlik akoby isiel do uzadia tak uvazujem co je mensie zlo ci nechat cumlik alebo prstiky 😀 pardon pasticky
dufam,ze zubky maju este cas.V piatok sa akosi zacal vyrazne dvihat akoby do sedu teda hlavickou dohora az sa skoro skotulal z pohvky. A potom vecer pred kupanim sa vyrazne pretocil z bruska na chrbatik. Inac presne ako aj pises strasne vela pozoruje ma rad vsetko co je okolo neho v pohybe a zda sa mi dost demanding 😝 takze oproti dcerke je teda dost co s nim robit
inac ho nemozem nechavat len tak lebo sestrecka malicka evicka ho velmi lubi a v poslednom case s nim dost wxperimentuje 😀 teda ked ju napadne ze sa jej chce napr tancovat tak mu vezme rucky a pokusa sa ho dat do rytmu a pod... hrazdicku mame tiez ale pouzit ju mozem jedine ked mala spinka. inac chodievame na spievanie a tym to ma spestrene lebo nechce uz ani spinkat 😀

to je fajn ze ste nemuseli obmedzovat a ze si dovolite dokonca este aj kapustu.Ak chcem pokojne noci experimenty nehrozia 😝

newyorkgirl
14. dec 2009

baby vy ste ma asi nepochopili 😀 ako pise peppapig maslo a margarin su PODOBNE OK, to aj ja pouzivam ako nahradu margarinu MASLO v receptoch beriem, ale STUZENY TUK je cosi ako mast, to je nieco uplne ine nemozete dat miesto toho maslo....

peppapig
14. dec 2009

lenka, to jsem rada, ze se chapeme aspom my 😀 . Na co to potrebujes, peces neco dobre? Uz je male lepe?

Ja jsem vcera zdobila perniky, ale katastrofa, hruza, vubec mi to neslo, ani dobra poleva ani dobry sacek. Tak doufam, ze se do toh dam do Vanoc

newyorkgirl
14. dec 2009

vendy, ja som chcela robit karamelove gulky a kym som teda zohnala salko a karamelove pudingy... robila som to s tym lard... vobec sa mi to nespojilo, otrasny recept, nieco z toho vzniklo dnes uvidim aka hmota, ci to bude pouzitelne, ked tak pojde do kosa... este by som chcela piect tento tyzden vanilkove rozteky a dalej neviem, vy co chystate este? ja tento rok vypekam, lebo buduci isto nebudem 😀

gaby0205
14. dec 2009

Loki GRATULUJEME! prajeme len to naj. No a zvladla si to aj TY! 😉
Babulky pekny den, nic nestyiham!
x

dadulka2000
14. dec 2009

ahojte
Loki moc blahozelam,.... prajem rychle zotavenie a malickemu vela zdravicka a nech krasne rastie.

Kto je dalsi na rade??? dufam ze nie JA 🙂

NYG, a skusila si uz STORK? ale to je skor do cesta ako na plnky. pastry sa s tym super robi.
musim zacat nieco vypekat aj ja do prace na stvrtok (mam posledny den) 😅

my sme mali extremne budy vikend, tak som celkom rada ze je pondelok, mala je v pre-school na 3 hodky a ja balim balicky a vypisujem karty.

pekny den vsetkym. 😎

newyorkgirl
14. dec 2009

dadulka stork je maslo tiez nie? idem do tesca teraz lebo mam cestu okolo idem do NEXT po order, tak sa pozriem tam, ale recept mi moc nevysiel a dalsie salko varit 3 hodiny uz nebudem 😀

a netopite niekto cokoladu na polevu? co tam pridavate nech je to redsie... vidim ze tu same maminky s babenkami, asi nikto tak nevypeka co? 😉

bissau
14. dec 2009

Dadulka teraz som na rade JA 🙂 termin mam 19.decembra nasi naju priletiet 17.decembra tak snad to aspon do piatku vydrzime. Stale som chora ako fras. Este som si tym kaslom nejako natiahla svaly na boku tak ledva dycham. No ked sa dari tak sa dari.

Loki srdecne gratulacie......nech sa vam velmi velmi dari.

wild.horses
14. dec 2009

nyg, prepac, som zrejme z tych pomalsie chapajucich. moja chyba, nemam pisat o tom, co neviem 😉
bissau...drzim palce.
tak sa majte pekne, tesim sa, co napise loki a to je vsetko odomna tento rok.
zelam pekne vianoce .
s.

dadulka2000
14. dec 2009

NYG, Stork - je na pecenie a vyprazanie iba (nie na chleba 🙂 ), je to 75% rastlinny tuk.
do polevy troska tuku zamiesat,... potom to nestuhne na taku tvrdu masu.
ja idem teraz robit kokosky, to je lahke a rychle. inak aj mrkvove tasticky su super,... a uplne jednoduche. 😅
bissau, super ze si predomnou,..... tak sa drz a budem na teba mysliet 😉

mzuzka
14. dec 2009

loki gratulujem, hlavne ze vsetko dopadlo pre oboch dobre.

ostatnym kucharockam a pekarockam vela stastia pri peceni. ja uz nemam velmi odvahu vypekat z anglickych ingrediencii, tak si vzdy nanosim z domu, alebo onjednam z halusiek.

na zrednutie varovej cokolady pridavam tuk. je to nieco ako mast, len je to rastlinne.na slovensku pod nazvom napr CERA - stuzeny pokrmovy tuk.

slovakia13
14. dec 2009

ahoj
kvietocek
priberame super za necele 3 tyzdne 1038g 🙂 .noc bola super ,ale vecer sme dali rektalnu rurku ,tak preto.

baby mne to vobec nepride ,ze vianoce a zvazujem ci vobec urobim stromvek 😨
konecne mi dorabaju kuchynu ,je tu strasny hluk z vrtacky ,lebo vytlkali obklad a podlahu,ale malej sa to paci ,cusi a kuka 😵
tak hadam do konca tyzdna budem varit v novej kuchyni 😵 😀

rimmel
14. dec 2009

mzuzka ked chceshodim ti super recept na puncovy rez...uplne ako z obchodu 😉 a v polskych obchodoch sa vazne da zohnat vsetko co potrebujete 🙂

hathor1231
14. dec 2009

nabram temu pekarok-kucharok 😀 ja robim len kokosovo-piskotove gulicky s orieskom. lebo z 5tich kolacov co upeciem je jedlych 2,max 3 😀 takze moc neexperimentujem s neslovenskymi surovinami. inak na slovensku som piekla rada...

koliky,fuuuj. citala som anglicku brozurku,ze vraj az 72% babusku nema koliky 😕 ale nam to tu v teme akosi nesedi,jedunu bez kolik si pamatam len magisu 😅
ja peciem masko v trube,zachvilku tu mame tatinka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre