Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
13. feb 2009

som zvedava, o povies na ten water birth.
Bola som na troch ante natal classes, dalsie dve ma este cakaju, vcelku OK, aj ked mi prislo asi najpodstatnejsie to zoznamenie s ludmi- health officer, co ma bude mat na starosti po porode. Vacsinou to bola one-to-one session, kedze som prisla len ja 😀
Dnes pracujem z domu a maly spinka, tak este v pohode tych 6 tyzdnov vydrzim, keby to bolo take kludne ako dnes 😉
Drzim palce, nech vam to dobre dopadne.
Ozaj, ako pokracuje patranie po swaddling blanket?

majka88
13. feb 2009

munu ozik zohnala si tu zavinovacku ako sa to povie anglicky...potrebujem to pre kamosku...ja mam este nase dobre klasicke perinky....

munu
13. feb 2009

wild horses - skusala som to zohnat, bola som vo velkom toys r us a nemali to tam, ani v mothercare som to nenasla, tak som to vzdala, ale nevadi, zaobidem sa bez nej 🙂 aj moja sestra tu ma dve dcerky v anglicku a zavinovacku nepotrebovala a nemala... tak budeme bez nej..

majka - nezohnala som zavinovacku ako som uz pisala pre wild horses a vola sa to swaddling blanket alebo swaddling robe.. 😉

munu
13. feb 2009

ozaj, zabudla som sa spytat, co je to cotton wool? potrebujem to vraj pre babo do porodnice a tiez sanitary pads, zevraj zdravotnicke vlozky.. to su ake vlozky? ja mam len maternity pads a breast pads..
ak niektora viete o tom, prosim poradte mi co to je 😒

wild.horses
14. feb 2009

swaddling blanket v mothercare:
http://www.mothercare.com/Bonfit-Baby-Swaddle-b...

ak ju nemaju priamo v obchode, treba sa na nu spytat alebo rovno objednat cez ich stranku

swaddling blanket v toys r us maju taku peknu, macikovu....
My sme kupovali organicke bamboo swaddle blankets, 2 tensie, 2 hrubsiu. Tie tensie sa neskor daju pouzit aj ako plachty do kocika ci cot bed.

sanitary pads su obycajne vlozky. Maternity pads su tie hrube, ja som ich kupovala v boots za 98 p.

Idete niekto pouzivat reusable nappies. Ak hej, s ktorymi mate dobre skusenosti? Nakupila som snad 6 znaciek, tak ked sa maly narodi, vyskusame 😎
pekny valentin.

munu
15. feb 2009

wild horses, dakujem moc pekne 🙂 si super, zlate od teba 😉

munu
15. feb 2009

halooooo kde ste vsetci?

majka este si cela? 😕 mne dneska spadlo brusko, mam aj foto v albume pridane, tak mozte kuk 😅 vraj uz o 2-3 dni mozem ist na porodnicu ak mam spadnute brusko.. je to pravda? 😕

magisa
15. feb 2009

ahoj tehule, jste tu nektera z okoli Bristolu??? 🙂

adoracion
16. feb 2009

kde si majka uz si tu dlho nebola tak bud uz mas babeetko alebo nejde internet 🙂

luboslava1511
16. feb 2009

secret 111, suhlasim s tebou. Ked som bola v UK, tak som mala z ich zdravotnictva a hlavne z lekarov zly pocit. Preto ked som otehotnela, odisla som domov. Doma je doma. Mala som sice schodzku s midwife, vypisala kopec zbytocnych tlaciv, a vysetrenie nabuduce. To som sa musela namahat a stale jej volat, ze kedy bude to vysetrenie, sono a testy krvi. Ved na to su presne terminy, co sa ma kedy robit. Ked som prisla domov, tak sa ma moj doktor pytal co vsetko mi tam robili. Bol zhrozeny a povedal ze to vsetko uz malo byt davno urobene. No mozno to nie je vsade take hrozne. Ja vam vsetkym drzim palce, hlavne nech ste OK.

3558
16. feb 2009

babule takze nemate nic nove? ja sem chodim citat, ale ked nic nepisete, tak ani ja. ☹

munu
16. feb 2009

ahojte tehulky a mamicky 🙂 ako sa mate? co mate nove? 🙂

majkaaaaaaaaaaaaaaa kde siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii??? azda uz mas babo malicke doma pri sebe? 😀 to by bolo super 😀

ozaj, vcera mi spadlo brusko, uz mam aj foto v albume so spadnutym bruskom 😅 tak ze uz mozem ist hocikedy 🙂 uz by som to aj ja chcela mat za sebou... lebo ja verim, ze majka to uz ma za sebou, ked tu nieje 🙂

prajem vam inac vsetkym pekny vecer a zajtra super dnik cely 🙂

3558
16. feb 2009

drzime jej palce. majke 🙂 🙂 🙂

eviska83
17. feb 2009

ahojte,mozem sa k Vam votriet? Myslim ze patrim aj do tejto temy,aj ked skor do Cakame dvojicky 😀 😀
Dost casto vas citam,dufam ze majka je ok a uz ma babetko doma.Munu ako sa citis dnes?
Wild.horses- nam sa najviac osvedcili pampers,ale kazdemu vyhovuje nieco ine.Najhorsie u nas dopadli Hugies.Ale uplne prve sme kupovali tescove 1 a 2 a boli uplne suprove a cenovo vyhodne.Aj teraz uz ich mame kupene,ale teraz mame aj c.0. Prvy syn mal 3990g,takze do tych by sa nezmestil 😝 😝 😝
Inak ja mam zo zdravotnictvo celkom dobry pocit,co sa tyka vybavenia urcite .Dr.su urcite na nizsej urovni ale zasa midwife su perfektne(teda ja som sa s takymi stretla)Ja som pri prvom porode dr.ani nevidela a ani my nechybal.Zvladli sme to s 1 midwife,1 studentkou a MM.

munu
17. feb 2009

Ahoj Eviska 🙂 Vitame ta v nasej diskusii 🙂
citim sa dneska dobre, aj ked noc bola zase o nicom.. bolesti panvy a a noh stale pretrvavaju, takze to musim uz len vydrzat do konca.. brusko uz mam klesnute dole, takze sa tesim, lebo to moze byt uz hocikedy, ale zas na druhej strane citim teda riadny tlak na podbrusko, mocovy mechur hlavne a tak.. no da sa to zvladnut 🙂
na dalsiu poradnu by som mala ist o tyzden, tak uvidme, ci to stihneme.. rada by som to stihla ete, aj ked na druhej strane by som to uz rada mala za sebou.. prirodzene...
takze mam take zmiesane pocity 😕 a ty sa ako mas? ako sa citis? Jeeeej to je mile, ze cakas dvojicky 😅
tak ti drzim hlavne palce, nech vsetko dobre dopadne, nech ste zdravi aj ty aj dvojicky, vlastne cela vasa rodinka 😉

eviska83
17. feb 2009

munu - dakujem,mna tiez uz pekne dlho bolia klby teda hlavne v noci,ale ako vravis da sa to zvladnut.Noo s tym bruskom sa hovori ze niekomu padne aj 5t pred porodom.Ja som smalym pretahovala 9dnianakoniec mi prepichli pl.vodu a za 3 hod. bol mezdi nami.pohodovy porod.
Ja by som rada vydrzala este tak min.5tt, pri dvojkach ta nenechaju dlhsie ako do 38tt.Kedsom bola na kontrole v 27tt tak dr. povedal ze jedno je velmi nizko a tak mam byt ready na vsetko,(daval mi tak 2-3 tt) ,ale je pravda ze to som este pracovala,hned v ten den som sa dala vypisat na marodku a odpocivam a som stale 3in1 😀 😀 ,Mne tiez uz brucho kleslo okolo 30tt ale teraz sa mi zda ze je zasa trochu vyssie.ja idem na utz o stvrtok tak som tiez zvedava co mi povedia 😲 😲

munu
17. feb 2009

juuj eviska, nestras ma, ze 5 tyzdnov chodit so sklesnutym bruskom 😠 😅 ja by som to uz chcela mat tak za sebou.. uz ma to fakt niekedy unavuje, stale sama doma, ked je muzik v praci a stale vsade s bruskom chodit.. a sledovat, ako sa male pohybuje a tak.. uz by som drobceka chcela mat pri sebe, vidiet na koho sa podoba, mat porod za sebou, starat sa o male munu 😀
no ja neviem, ja asi tak skoro nepojdem do tej porodnice..lebo nemavam ani len falosne kontrakcie - poslickov 😠

eviska83
17. feb 2009

noo,ja som to mala presne take s prvym a to som pretahovala ,a k tomu kazdy den niekto volal a otravoval 😠 😠 . ani ja som nemavala ziadne kontrakcie,tie vlastne prisli az po prepichnuti vody 🙂

munu
17. feb 2009

akurat som volala do lekara, ze si spravim appoitment na poradnu na buducu stredu, tak oni su uz plni a uz nemaju miesto, tak mi nukala az o 2 tyzdne neskor... no su oni normalni? Ved ja uz musim chodit aj tak kazdy tyzden na poradnu... tak skom skusala volat midwife, tak ma vypnuty mobil... jaaaaa to cele kaslem 😠 ma nastvali teraz... pockam na midwife, ci sa ozve a ak nie, neviem co urobim.. bodaj by som do stredy porodila, nech mam pokoj s tymi appoitmentmi, uz mi to lezie na nervy sa s nimi vecne na niecom dohadovat
clovek este keby tu aj zomieral, tak ta nezachrania v anglicku, kym nemas appoitment!!! 😠

eviska83
17. feb 2009

munu,ty sa musis stale objednavat? mne daju termin vzdy na poslednej prehliadke ☹
dufam ze si sa dovolala midwife.

adoracion
17. feb 2009

Majka kde si myslim na teba ! munu no anglicko je raz anglicko ak sa babetko hybe je vsetko urcite v poriadku neboj ! Uzi si to teraz mozes aspon kludne chodit este von pozerat telku spat kedy chces potom to uz nebude take jednoduche ale zvyknes si ! A hlavne baby co idete rodit uzite si ten pocit ked vam daju babo prvykrat na hrud nadheraaaaaaaaa cmuk

wild.horses
17. feb 2009

vdaka, no myslela som skorej radu o latkovych plienkach. Dnes mi prisli tots bots, objavila som v sebe novu maniu- na plienky 😀
nam tiez dava midwife termin na poslednom stretku. Je divne, ze to robia aj inak 😕
Prave dnes mi ponukli locum job na pohotovosti, mala som robit zastupovacku uz tento piatok-nocnu, sama na oddeleni. No iste, nic nebude, az ked to zo seba dostanem a budem sa hybat normalne a nie ako kacka 😀 😀 Uz sa velmi tesim na malinkeho.
zelam vsetkym vsetko dobre.

eviska83
17. feb 2009

wild.horses - sorry ,akosi som to len preletela ocami a neprecitala poriadne.

wild.horses
17. feb 2009

to nic, asi pisem vela hluposti 😀

munu
17. feb 2009

no dopadla som asi tak, ze som sa k midwife nedovolala, lebo ma vypnuty mobil a len cakam kedy sa mi ozve.. napisala som jej sms spravu a cakam kedy si zapne telefon a da mi vediet co mozem robit.. ja nemozem ist doobedu na poradnu buduci tyzden, lebo moj muz robi ransie smeny do 4tej poobede, tak az potom mozem ist.. pesi je to daleko uz pre mna teraz a uz vobec tam nepojdem pesi taku dialku so spadnutym bruskom.. niesom blazon 😠
som nahnevana na ten system tu a uz ma to uprimne vytaca, uz to chcem mat za sebou a babo pri sebe..
len prosim boha, aby to na mna prislo do buducej stredy, aby som uz nemusela ist na poradnu a zase sa objednavat, cakat kedy sa mi ta moja midwife ozve a tak.. 😒

tak sa musim s malym Matkom vela rozpravat, aby mamku pocuvol, ze uz by nebolo od veci, keby sme to mali za sebou a boli stastne spolu rodinka😉

eviska83
18. feb 2009

dobre rano.
Nic nove o Majke?
Munu- ako dnes?,skus ho volat von na slaninu 😀 😀 😀 .MM to takto praktizoval na nasho a pretahovala som 9 dni 😀 😀 😀 ,

munu
18. feb 2009

eviska, mozno tvoj maly nemal na slaninu prave chut 😀
ja neviem, co je so mnou, ale ja nemam vobec ziadne priznaky, zeby sa moj porod blizil.. ako tak citam ostatne tehulky a kazda sa stazuje na milion veci a ja stale nic, tak mam pocit, ze nikdy to na mna nepride a uz asi zostanem taka tehulka 😒

majka88
18. feb 2009

kde ste sa vsetky stratili?

etnicka
18. feb 2009

ahojte damy, tak to tak vyzera, ze mozno aj ja budem rodit v Anglicku. Je to strasne narychlo, som v 36. tt a na cestu sa vydame asi tento vikend - este ani nemam pas 😅

munu
18. feb 2009

majkaaaaaa, no konecne, kde si bola tak dlho? este stale si 2v1? Alebo uz mas babo? 😉
uz sme sa o teba vsetky bali, teeeeeeda boli sme zvedave, ci si vporiadku a ci uz niesi niekde v porodnici, hm?
tak hovor, co mas new 🙂

enicka, ahoj a vitame ta medzi nami 🙂 pas nepotrebujes, staci ti obciansky preukaz, aj cez neho sa mozes v pohode dostat do anglicka aj naspat 🙂 a ako to? ze budes rodit v anglicku? preco? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre