Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

lena13
4. sep 2010

@elixia moje kamaradka s tim rodila chudina 3 dny a rikala,ze asi prezila jen diky tomu,pry je to super...

elixia
4. sep 2010

@dadulienka27 jeej, blahozelam! 🙂 Napis nico o porode ked budes mat cas, uz to pomaly zacina aj mne dochadzat, ze to mame za par 😀

@lena13 vdaka Leni, uz som dnes bola popozerat,ked nakoniec nepomoze,aspon neuskodi 🙂

wild.horses
4. sep 2010

caute holky,

potrebujem sa zbavit poslednych kusov plienociek, co mi ostali, ak by ste niektora mala zaujem. Tu je zoznam:
1 x Imse Vimse plienocka, bioflanel, od narodenia po nocnik
2 x Blueberry Minky One Size Winter Sage na cvocky
3 x Blueberry Minky One Size Raspberry Truffle na suchac
1 x Blueberry Minky One Size vzor puma
Swaddlebees ABC vrchne gatuse S,M a L velkosti (rozne farby) dokopy asi 6 kusov
Cierne L Itti Bitti Snap in One a All in One ( po jednom kuse)
Purpurove L Itti Bitti (tusim AIO)
ceny velkoobchodne plus posta
Vdaka.

elixia
4. sep 2010

@wild.horses posles mi aj ceny do IP please?

martina_uk
4. sep 2010

@slniecko77 Ajojky, aj ja mam RH- a partner +. Krvacala som tak mi predcasne v 24 tyzdni pychli AntiD, na dalsiu mam ist v 28. Je to moje prve tehotenstvo a vynimocne sa vytvaraju protilatky aj pri prvom.. a ja som asi ten pripad, ale uz to poriesili tak snad to bude ok ;)

mickey85
4. sep 2010

@dadulienka27 gratulujem k Matuskovi!!!! a urcite musis popisat podrobnosti, sme zvedaveeee 😀 Ako ti dobre, ze uz mas po tom. Najblizsie bude asi jedna z nas, ze @elixia ?
@martina_uk mne midwife povedala, ze medzi prvou a druhou mam mat 6 tyzdnov pauzu. Ja som mala prvu v 29tt a druhu v 35tt.

slniecko77
4. sep 2010

@martina_uk ahoj 🙂 verim, ze bude u vas vsetko v najlepsom poriadku, mne nastastie brali krv na protilatky na SVK a zatial si ziadne nevytvaram..ale kazdopadne na stretnuti s konzultantom o tom pokecame a budem trvat na kontrole protilatok..uvidime ako to dopadne
..pri prvom dietati by sa veru nemali vytvarat protilatky, ako vidim ty si vynimka potvrdzujuca pravidlo, nastastie to zachytili vcas
@mickey85 ty si mala nejake komplikacie ohladne Rh faktoru, alebo ti automaticky podavali AntiD?

elixia
4. sep 2010

@mickey85 no vyzera to tak 😀 Dnes rano som sa dozvedela,ze moja kolegyna, ktora mala termin tesne pred nami, uz v stredu porodila...faaaakt sa to blizi 😀

mickey85
4. sep 2010

@slniecko77 chvalabohu ziadne komplikacie, ale tu to automaticky pichaju, bez ohladu na to, ci sa ti protilatky vytvaraju.
@elixia joj ani nestras, a co tak, ze skor porodila, dufam, ze vsetko v poriadku? veru, veru...sa to bliiiiizi, ale uz sa tak tesim, nech to mame za sebou 🙂

elixia
4. sep 2010

@mickey85 neviem moja, ja som sa to len tak spostredkovane dozvedela...No moj muz na to zareagoval - no do kelu, to aby som konecne poskladal tu postielku 😀 My este nemozme rodit, este chcem tens kupit 🙂

z_vesela
4. sep 2010

Dadulienka- blahozelam k matusovi, takze dalsi chlap na mk🙂

kocky - prepacte ze ja zasa o porodnom.... vy ste prej
kladali do slovenciny aj to zamietnutie o sure start?
Viem ze ste to tu preberali- tu sekciu o potvrdni uk lekarom- vypisovali ste kde ma babo trvaly pobyt( Dali ste tam adresu na slovensku alebo v uk?)
dakujem!!!!

cutce
5. sep 2010

@dadulienka27 velikanska gratulace 🙂 🙂 🙂
@slniecko77 na jaky morfologicky scan? ja jdu na scan ve 21tt 🙂

lena13
5. sep 2010

ahojte.dala js fotky ,jeden dort je do skolky a jeden na doma.uz to mame vsechno nachystane na oslvau za chvili zacina 😵

elixia
5. sep 2010

@lena13 no krasa 🙂 tak nech sa oslava vydari a Claudinke vsetko najlepsie! 🙂

mickey85
5. sep 2010

@lena13 to su ale krasne torty, aj ja prajem vsetko najlepsie Claudinke!
@z_vesela no ja som to tu nerozoberala, ale tiez by ma to zaujimalo 😀

mona12071
5. sep 2010

ahojte maminkyyyyy ako sa mate
tak ja som si poridila druhe dite fotoaparat canon 550d to sa bude fotit no a ta cena ale stoji to za to konecne sa mozem viriadit vo fotkach a ked to dobre pojde zacnem robit profi fotecky no fotenie milujem ale nemala som teras na to cas a potrebovala som aj nove telo tak a mam ho huraaaaaaaa a dokonca som kupila aj dva objektivy takze mam vianoce 😀 😀 😀 😀 😀

mona12071
5. sep 2010

@elixia jeeeeeeeeeeeee ved ty mam malicke uz za dverami to to leti 😀
a blahozelam k novemu miminku a vela zdravickaaaa 😉

dadulka2000
5. sep 2010

ahojte, my uz sme na polceste spat do anglicka.
prave sme sa vratili z vyletu z Drazdan, a Moritzburgu. zajtra nas caka dlhy soferovaci den od rana 3hod, a o 16,00 mame ferry do doveru.
potom uz len kopa vybalovania a upratovania. 😒
stale sa mi nechce verit ze 4 mesiace prazdnin na SR prebehli tak rychlo.
od utorka ide elka do skolky
pa zatial
xxx

elixia
5. sep 2010

@mona12071 no presne o tri tyzdne mame termin 🙂

etuska
5. sep 2010

@wild.horses
posli aj mne prosim ceny plienociek-dik 😉

lena13
5. sep 2010

@elixia eli moc dekuji za blahoprani 😵
@mickey85 taky moc dekuji za blahoprani 😵
bylo krasne tak js si opekaly

elixia
5. sep 2010

@lena13 no vyzera to ze ste si uzili 🙂 vyslo vam pocasie na posedenie v zahrade? lebo tu je dnes tak vselijak, dost fuka a pomedzi to este aj prsalo...

lena13
5. sep 2010

@elixia eli my js meli krasne uz od patku,uplne sj se divila,ze je porad tak pekne.jak se citis ?uz se ti to hodne krati,jak se ti malicky narodi a das se trochu dohromady tak bych se mohla zajet za tebou podivat ,uz js zapomnela jak moc je to daleko,ale tak to 2hodin jizdy ze? 🙂 .ze by js sly na kaficko ?

kvietocek7
5. sep 2010

@mickey85 ahoj ahoj, dik za prianie 🙂 dobre sme dosli tak som happy a uz si uzivame sk 🙂

DADULIENKA GRATULUJEMEEEEE 🙂 VITAJ LUKASKO 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 vsetko dobre nech sa Vam iba dari 😉

@lena13 vsetko najlepsie nech mate vela zdravicka,lasky stasticka 😎
ten cake je naaadhernyyy wau wau wau, dobra inspiracia, tiez rozmyslam co pekne pripravit na nase novembrove birthday aby sa nasa dcerka potesila

elixia
5. sep 2010

@lena13 dakujem za opytanie, no citim sa ako 3 tyzdne pred porodom 😀 Aj sa bojim, aj neviem dockat 😀 No to mozme, sice kavu asi nie,ale cokolvek ine..myslim ze ani 2 hodiny to nie je.

slniecko77
6. sep 2010

@cutce to je scan kde potrobne kontroluju dietatku organy a koncatiny 😉 a evidentne ho mas v 21tt
..nam sa babo predviedlo v plnej krase 😵
@lena13 nadherna oslava 😵 ste si evidentne uzili na zahrade 😵
@elixia drzim paste, ja este nad porodom nepremyslam, ale chapem strach ktory pocitujes..budem na tom rovnako 😕

cutce
6. sep 2010

dobre ranko
@slniecko77 aha, tak uz jsem zase o neco chytrejsi 😀
@lena13 mas krasnou holcicku a ty dortiky jsou uzasny, dodatecne vse nejlepsi, oslava vypadala paradne 😀
@elixia no uz se ti to krati co. 😉

slniecko77
6. sep 2010

@cutce uz zacinas citit pohyby? 😉 tento posledny ultrazvuk bol velmi fajn, uz dietatko bolo krasne vidiet, jeho srdiecko, hlavicku, prsteky sa dali poratat 😵 mas sa na co tesit, bude to krasny zazitok

cutce
6. sep 2010

@slniecko77 jj, uz se tesim,protoze posledni scan jsme meli 3.augusta a ted jdeme az 24 septembra. Pohyby citim, takove simrani, ted cekam na nejaky ten kopanecek, kdy zacne. a jak ty se citis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre