Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
22. mar 2009

happy mother's day 🙂

munu
22. mar 2009

happy mother's day vsetkym mamickam 🙂 ako sa mate? co mate nove? nejake nove babatko na obzore? 😉
nas Matko este od rana nespal, len mozno hodinku, aj to nie tak tvrdo ako by mal..
ale nieje zly, neplace, len sa obzera..dufam, ze si nechava ten poriadny tvrdy spanok na noc
🙂

zmrzka1
23. mar 2009

ahojte--
magisa ty si aka sikovna tasku zbalenu ja este len o baleni uvazujem este nebaalim,nakoniec nabalim 5 minut pred odchodom v kontrakciach ako sa poznam 😀
asi sa mi tam moc nechce tak preto to odkladama aj ked malu by som uz veru chcela mat vonku to ano...
nepribrala som vela lebo mi bolo cele tehotenstvo zle a bola som ako na vode so zaludkom-teraz asi dva dni sa citim celkom v pohode a som sa zobudila skor ako o 11tej co bol pre mna strasny problem pred tym...
neviem cim to bolo ,ale midwife mi povedala ,ze ked budem uzivat zelezo budem sa citit ako iny clovek a mozno to zabera -doteraz som mala take sproste midwife ,ze cele tehotenstvo ma mali na haku nic pre mna nespravili az teraz na konci mi dala tato nova vitaminy,gaviskon,vyplnila mi formulare ako by mali byt -lebo vsetky mali zle datumy-,no ,ale uz bude hadam dobre...
nemohla som lieky lebo z tych som vracala lebo obsahovali kyselinu listovu a neako mi ich telo neznasalo a teraz som si kupila tekute zelezo a super....
no vikend bol ukazkovy mohlo by byt uz stale takto teplucko 😎

etnicka
23. mar 2009

cafte kocky, my stale cakame...

majka88
23. mar 2009

etnicka tak prijemne cakanie ...dufam ze to budes mat coskoro za sebou aby si nam pripojila fotecky...a tvoje dojmy a zazitky z porodu....tak drzime palceky so Sarah 😵

munu
23. mar 2009

cau etnicka 🙂 ty si este stale 2v1? ja som myslela, ze uz si porodila.. teeda som tu asi dlho nebola pozriet 😕
tak rychlo sup sup

zmrzka1
23. mar 2009

etnicka--no bez to z toho pohladu ,ze uz dlhsie ako tyzden ta cakat nenehaju takze uz bude musiet ist von ...
drzim palce a potom nezabudni napisat o porode a ci si to zvladala easy 😉

magisa
23. mar 2009

zmrzka1 - tak to ja se na svou midwife nemuzu stezovat, je to mila, starsi pani 😵

munu - jak se citis po zdravotni strance???uz jsi zahojena?

etnicka - doufam, ze uz zanedlouho budes mit svoje mimi u sebe 😲 a podelis se s nama o zazitky z porodu

holky vite jak se rekne anglicky Zatka ??? 😅

saza007
23. mar 2009

magica - predpokladam, ze myslis hlenovu zatku? 😅

Je to mucus plug. A ked ti zatka 'odide' - ten proces sa vola 'show'

etnicka
23. mar 2009

ahojte kocky, dakujem, ze na mna myslite 🙂 dlhsie som tu nebola - dost sme chodili von na prechadzky (aj 10 km denne) a po navstevach, tak som moc nemala cas pisat. Uz sme velmi netrpezlivi. Zajtra ideme do poradne, minule mi midwife hovorila, ze si mame rozmysliet, ci chceme membrane sweep, ale zatial pockame. Skor rozmyslam, ze si dam ricinovy koktejl, zajtra sa stavime v lekarni po ricinovy olej 😉 . Zoranko uz ma asi cez 4 kila 😀

magisa
24. mar 2009

saza - dekuju, ja jen kdyby se ji chtelo ze mne ven, tak at vim co rict midwife 😅 ,normalne skoro vsechno nejak obkecam, ale se zatkou bych si asi neporadila 😅 😅

etnicka - 10-ti kilometrove prochazky???no ja bych v noci necitila nozky... 😅
joo a na co je dobry ricinovy olej??na urychleni porodu?? 😕 ja o nem nikdy neslysela

zmrzka1
24. mar 2009

etnicka aj ja som sa chcela spytat naco ten olej a co je to ten membrane sweep nepocula som to este

etnicka
24. mar 2009

cafte, membrane sweep je po slovensky myslim hamiltonov hmat, ale nie som si ista. Znamena to, ze mi midwife pocas vaginalneho vysetrenia oddeli plodovy vak pri krcku od maternice, aspon tak som to pochopila. Malo by to vyvolat porod do 48 hodin. Moc z toho nadsena nie som, ale vzdy lepsie ako umely oxytocin 🙂 . Ricinovy koktejl je na vyvolanie porodu po termine - je to myslim maly panak ricinoveho oleja (da sa kupit v lekarni, je to silne prehanadlo) + maly panak slivovice (alebo co doma najdete) + doliat do 3-decoveho pohara marhulovym dzusom. Je tu u tom aj tu na koniku diskusia. ak je babatko pripravene na porod, malo by to vyvolat kontrakcie do 6 hodin. Tu je o tom aj diskusia: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

saza007
24. mar 2009

magisa - tak keby ti nahodou odisla, tak midwife iba povedz -I've had a show - a ona uz bude vediet, o co ide.
Good luck 🙂

munu
24. mar 2009

magisa - diky za opytane c 🙂 itim sa dobre, este nie celkom zahojena, ale uz ma nic neboli, len sa to musi dohojit poriadne ako ma...
a zatka je anglicky plug (citaj plag) myslim

etnicka
24. mar 2009

ahojte, tak mi PA robila ten sweep, ale vraj sa jej to nepodarilo, lebo mam krcok prilis daleko. Takze este budeme cakat 🙂 inak bolo to ako normalne vysetrenie krcka, co mi robil gyndos v BA pri kazdej prehliadke. A ten ricinovy olej sme zhanali cele poobedie a nikde ho nemaju 😠 ani marhulovy dzus.

eviska83
24. mar 2009

ahojte,
ja sa len hlasim ze som cela
etnicka- ved kde sa ponahlas? za normalne sa poklada ak je porod od 38-42tt.Ja som prenasala 9 dni a pohoda.Az teraz som citala ze maly ma uz viac ako 4kg tak to uz radsej chod rodit 😀

zmrzka1
24. mar 2009

etnicka a to ozaj je tvoj maly taky velky/? aj to na tebe vidno? kolko si pribrala?
no budes muset nechat na midwife aby nieco vymysleli ked nic na ten tvoj recept nemas-to ako naschval...
pozri na nete tu sa da kupit skoro vsetko...

luciauk
24. mar 2009

etni, aj mne to robili, dokonca 2x, po 7 dnoch...takze az take rychle to nie je, ale urcite to pomohlo, konecne som jedno dieta porodila spontanne, bez oxytocinu. vlastne, pri tom sweep sa uvolni oxytocin do tela, takze je to to iste ako injekcia, akurat prirodzenejsie 😉 inak, ja som vzdy prenasala. 2x dva tyzdne a 1x tyzden. poriadny valibuk to bude. mne namerali 4 kg a bolo z toho 4615g 😀
tak sa drzkaj 🙂

magisa
25. mar 2009

luciauk - pekne vypapane mimisko 😀 a rodila jsi prirozene nebo jsi mela CR???Prece jenom vytlacit skoro 5-ti kilove mimi musi byt asi pekna fuska 😅

magisa
25. mar 2009

saza - dekuju, mam zapsane v denicku, ted uz jen cekat kdy se slecne hlenove zachce ze mne ven 😅

magisa
25. mar 2009

etnicka - a co tak zkusit sexik???Ten pry faaakt pomaha 😵 Ja bych chtela, aby mimis jeste do 3.4. pockal, nez se mi vrati svagrovka a kamaradka z dovolene z CR a tak se sexiku vyhybam jako cert krizi 😀 😀 😀

zmrzka1
25. mar 2009

magisa--to ozaj az tak posunie ten sex? no to aby som zacala viac lebo bol neaky utlm 😀

majka88
25. mar 2009

ahojte mamicky a mamicky cakatelky...este ste cele????
No skusit sexik mozete ale nam nepomohol 😉 ☹ 😵 😵 😵 ale mozno na vas bude posobit inak....

Munu co noveho????

magisa ako sa citis...babatku sa stale nechce von? ale ved vonku prsi ani sa mu nedivim..ani mne by sa nechcelo.....

Etnicka tiez este cela?

My sme vcera boli na vysetreni noziciek a vsetko je v pohodke...o 3 tyzdne ideme zase na kontrolu...malinka bola statocna....hrdinka....asi po tom porode a zazitkoch v nemocnici sa jej zapacili doktori a midwife...vzdy je tak tisko ako by sa jej to vsetko pacilo ze ma okolo seba ludi a venuju jej pozornost 🙂 😉
doplnili sme dajake fotecky tak ak chcete tak kuk....

Prajeme pekny dnicek... 😉

luciauk
25. mar 2009

magisa 😀 😀 😀 no, u nás nezabralo 😝
TOTO NECH NEČITAJÚ TEHULKY ČAKATELKY !!!
všetky tri som rodila prirodzene, bez epi, akurát pri poslednom som si dala gas and air, a drina to bola. už 2. bolo 4100, tak sme to čakali, aj preto robili sweep, že už by aj stačilo, keby ešte nechali týžden, tak neviem neviem....a problém bol....nakoniec museli strihať a ťahať za ramienka, vyklbiť mu ich, už skoro nemal ozvy, dlho mi to trvalo, dievčatá šli za 5 a 10 minút a synček 40 😔 aj sa z toho stresu pokakal a nadychal smolky, a k tomu všetkému aj pupočník mal okolo krku...chudatko malé... ☹

munu
25. mar 2009

Majka - no nas malky zacal nejako strajkovat
nechce spinkat cez den, len strasne malinko a v noci zase spinka tak tvrdo, ze ked pije mliecko, tak zaspava a musim donho doslova nasilu natlacit mliecko,aby nieco mal v zaludocku.. tak neviem, co sa deje.. dneska pride midwife na kontrolu k nemu kvoli zltacke, ktora mu uz ustupila, len ho chce vidiet a uistit sa, ze je to uz za nami.. tak neviem, porad.. mam sa jej na to spytat, ze preco nechce spinkat cez den? Vcera pochopim, nemohol sa vykakat, az vecer o 10tej sa vykakal, tak to preto ho pucilo a nemohol spinkat, ale predtym aj kakal a aj tak nechcel spinkat
neplakal sice, len sa obzeral vacsinou, ale aj tak mi je to divne.. ci prehanam uz ja? 😕

etnicka
25. mar 2009

dobre ranko 🙂 skusali sme vselijake metody, na sex uz vobec nemam chut, som ako slonik 😀 . Pribrala som 18 kil (pred svadbou som mala 48 a teraz mam cez 66), takze to na mne je poriadne vidno, ze babatko je velke. (mam obrovske brusko a to ostatne je skoro take iste ako predtym, vyzeram ako nejaky chrobacik) Nastastie som stale velmi mobilna, asi preto, ze stale sportujeme 🙂 .

lucia, tak to bol riadny valibuk 😀 hadam ten nas bude mensi a pojde von lahsie. (jasne, ze som si to precitala, aj ked som nemala 😉 )

munu, urcite sa na to midwife spytaj, za to nic nedas a budes kludnejsia 😉 aj ked si myslim, ze spi menej preto, ze mu prechadza ta zltacka. Babatka, co maju zltacku, spia viac ako tie, co ju nemaju 😉

Inak ten sweep bol relativne v pohode, v piatok idem na dalsi, ak sa dovtedy nic nestane. Dnes pojdeme na megadlhu prechadzku, nech sa uz konecne zacnem otvarat 🙂 Ten ricinovy olej sme hladali v lekarnach aj v zdravej vyzive aj na nete, nikde nic a vsade pisu, ze tehotne zeny ho nesmu pit, lebo moze vyvolat pokakanie babatka - ale mne to pripada ako strasenie, okrem toho, co som citala, nikde nevedeli ten recept, pili to len tak s hocijakym dzusom...

majka88
25. mar 2009

ahoj munu.....no nasa Sarah strajkuje ale ked je zle pocasie...tie dni su hrozne....dnes tiez prsi a je trosku zla...ale da sa to vydrzat...nie ako pred par dnami...skoro mi vlasy vypadali 😵 vcera bola super slniecko tak aj ona bola ako slniecko.....tak dufam ze ked pride midwife bude vsetko v poriadku a das vediet...skus sa spytat co ti nato povie? ale hlavne ze si vecer pobuvas ked vydrzi spinkat....a hej kakanie pozname....ja jej davam cajik fenikelovy....a este aj ked robime mliecko do prevarenej vody pridavame fenikel takze my s kakanim nemame problem...skor problem ze kto bude zarabat na tolko plienok.... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 ale lepsie kakat ako bolave brusko.... tak daj vediet ako si dopadla s midwife....a neboj nic neprehanas...keby daco tel mas tak prezvon a zavolam....

munu
25. mar 2009

tak uz bola sestricka
vraj ten spanok je uplne v pohode, dokonca mi povedala, ze sme lucky ze nam spi v noci a nie cez den..
a ze nespinka v priebehu dna preto, lebo je uz vacsi a vela sa chce obzerat, je zvedavy na vsetko okolo seba.. takze je to nas maly huncutik zvedavcek 😀 tak ja padam.. idem ho poobliekat a utekame na prechadzku
my tu mame polooblacno dneska, tak sa ideme prejst kolko nam pocasicko dovoli.. aspon na cerstvy vzduch trosku
tak ahojte zatial.. a majka diky, keby nieco tak sa ozvem urcite 😉 posielam pusinku malej Sarah 🙂

munu
25. mar 2009

tak uz sme doma.. to bola rychla prechadzka.. zacalo prsat aj tu 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre