Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

adoracion
24. apr 2009

preppac magisa neviem tu adresu ja som to isla dat do jobcentra a oni mi dali obalku aj s adresou ze to mam tam poslat na tu adresu a myslim ze pre kazdy region to bude aj ina adresa opytaj sa tam

magisa
24. apr 2009

adoracion - dekuju, ja si tam dneska pred kontrolou v nemocnici zajdu..Akorat jobcentrum tady nenavidim, zatim jsem tam byla jen jednou /min.tyden/ se poptat na ruzne benefity a mi pripadalo ze se na tebe kazdy diva tak nejak shora.. ale co, to prekousnu...

eviska - takze drobci se maji k svetu, to je moc dobre...Na diskuze od Annag taky chodim a procitam si je...je to neuveritelna zenska, ze si dokaze udelat na tolik spoustu maminek cas a poradit jim...a vysledky tam jsou opravdu znat...kdybych mela problem s kojenim, tak se na ni urcite taky obratim

zmrzka - tak jaka byla prvni noc doma s princeznickou????

Ja za chvili odchazim do nemocnice na tu kontrolu, tak jsem zvedava, sice se bojim co na me vymysli, ale snad narazim na nekoho rozumneho a nenechaji me prenaset treba dalsi tyden....
Az se vratim, tak se ozvu....

zmrzka1
24. apr 2009

ahojte-- no prva noc bola dost desna malicku asi boli brusko(si myslim) lebo aj grckala a natahovala sa potom aj vetry mala myslim si ,ze brusko... nic som nenaspala a midwife povedala ,ze to ma mucus v zaludku ,ze to sa toho musi zbavit ,chudatko moje.. 😖 ja som bola uz zufala,nevedela som co robit hrozne... vcera som opisala aj moj porod asi ako roman a nakoniec ked som ho odoslala napisalo mi error a vsetko ciste skoro ma natiahlo ,tak sa ospravedlnujem a ak si dnes neskor najdem cas tak sa pustim do opisu znova...zatial sa majte ja si musim ist lahnut som K.O.

peppapig
24. apr 2009

Ahoj holky,

adoracin dekujeme za prani 🙂 Vcera jsme meli krasny den, bylo teploucko a mala byla ze vseho unesna, ikdyz jsme s jeji rychlochuzi vse nestihli, muzeme se vratit kdykoliv zpet a dodelat tour v cene tohohle listku, coz je super. Mia jak spatrila gorilu, byla v sedmem nebi a do tedka chodi a rika 'gorila, see' haha hrozne je legracni. Dneska dostala cake a z narozeninovani unavou odpadla 😀 Jojo je treba pracovat na druhem prirustku do rodiny, jen to rozhodnuti stale nejak odkladame, will see 😉

majka, mala sara je nadherna, krasne fotky!!!

magis, jak se vede? doufam, ze ti prohlidka dopadla dobre a ze chlapik si razi pomalu cestu z briska 🙂

holky jak vas tu ctu, zkusenosti s midwife atd se tak hrozne lisi podle bydliste, vsude to funguje jinak. Ja jsem mela stesti, midwife na app chodila ke me a vedela jsem ze s ni budu 100% rodit, vse okolo bylo super. Proto se trosku obavam dalsiho tehu pac uz bydlime jinde atd. Ale zase si rikam, ze jakodruhorodicka uz se nebudu tak bat a budu vede do ceho jdu atd, snad je to tak co?

zmrzka vyves nejake foto malinke bambulky az budes mit cas a energii, chceme ji videeet. ja doam pic z narozenin za chvilu 🙂

peppapig
24. apr 2009

zmrzi nevidelal jsem tvuj post sorry. Jaj neboj mala bude dobra, i nase M zvracela po porode plodovou vodu atd. Prdiku si jeste uzijete ☹ Ja taky neco napisu a pak nic a jsem nastvana 😠
Spinkej kdyz mala spi, to je nejlepsi, aspon par dni ci tydnu!!!

zmrzka1
24. apr 2009

vyvesim foto len co mi ich moj zmensi lebo mi ich nenacitalo
peppapig-- a aj tvoja tak strasne plakala ked to mala? ja placem s nou od zufalstva 😢

adoracion
24. apr 2009

no zmrzka nechcem ta strasit ale minimalne mesiac bude taka kazda noc 🙂 ale to je uz osud mami kazda si to prezijeme

zmrzka1
24. apr 2009

adoracion -- a to z toho mucusu tolko trva alebo co to vlastne ma/? v nemocnici bola v pohode a ako sme prisli domov tak to zacalo a aj cez den ked zacne nie a nie prestat 😢 😢 😢
no necakala som medy ,ale keby aspom viem ako ju upokojit aj keby nespala len aby neplakala lebo to ako keby do mna nozom pichal niekto ☹

magisa
24. apr 2009

ahoj kocandy

tak ja jsem pred hodkou prisla z nemocnice..si me tam nechteli nechat 😠 😠 ze pry az zitra...Na monitorech jsem byla neco kolem dvou a pul hodiny, se jim porad neco nezdalo...Videla jsem i sve vlastni kontrakce na monitoru, dosahovaly az cisla 100, ale moc me nebolely, jen mi hodne tvrdlo brisko...ale za to na ceste domu jsem myslela, ze je nerozdycham...Opet mi udelali sweep, uz to tak moc nebolelo...no a zitra by mi meli zavolat z nemocnice do 10:30 hod., pokud ne, tak jim mam zavolat ja a nastupuju na vyvolani....
Snad si to ten prcek jeste do zitrka rozmysli a vyjedeme do nemocnice jeste driv 🙂

zmrzka - ja kdyz pisu delsi prispevek, tak si ho pred odeslanim nejdriv zkopiruju /pro jistotu,aby mi nezmizel/ a teprve potom odeslu..uz jsem se nekolikrat namichla, kdyz se mi vymazal a ja ho musela zacit psat znovu 😅

peppapig - takze jste si safari uzili???Jsem rada ze se vam libilo...tesicka na fotecky 😵 😵
Stihli jste se mrknout na ty vycvicene papagaje???Z nich jsem byla naprosto unesena 😝

adoracion - uz jsem si byla pro obalku v jobcentrum, tak MSSG je na ceste, dekuju 😵

zmrzka1
24. apr 2009

magisa 100 nie je vela ja ked som tam bola prvy krat mala som okolo 160 a poslali ma domov a to som si myslela ,ze to je v pohode tiez ma len tak trochu bolelo ,no ale ked uz zacali hadam aj teba to chyti v noci ako mna a budes to mat za sebou inak nie je prada ,ze vzdy su kontrakcie pravidelne pri tych dlhsich intervaloch tie posledne tie su skoro okolo 3-4 a tak ale uplne presne nie su ,takze ak zacali a budu sa stupnovat budes vediet ,ale prv ako po 2 min sa ti do nemocnice neoplati ist lebo ta poslu zakazdym domov nasho znameho zenu poslali 15 krat spat!!!! takze ked budes od bolesti na zemy az vtedy-inak ja som pri tych silnych zakazdym letela na zachod co ma aj prehanalo zakazdym(a to som si nedala ten ananas s mliekom 😀 )
no sa tesim ked napises ,ze mas babatinko aj ty uz v naruci uz sa neviem dockat 😅

magisa
24. apr 2009

zmrzka - no snad se nam to moje miminecko uz zitra predstavi 😅 😀

mam par otazecek - jak dlouho jsi vubec byla v nemocnici???A kdy se presne narodila tvoje princeznicka???A ten tvuj byl celou dobu stebou????

adoracion
24. apr 2009

no zmrzka zavisi to od vela veci ale ked ju kojis tak je to nadherne ale zaroven urcite si prejdes tym ze bude natebe vysiet non stop bude chcet papat casto z materskeho mliecka sa viac ako na dve hodky poriadne nenapapa a to sem tam ked sa este dostane dor astoveho spruntu nemyslm ze by ju bolelo brusko az ju kojis len teraz prvy tyzden sa moze stat predsa len je to obrovska zmena ale potom az si budes davat pozor co papas bolesti bruska nebudu neboj 🙂
no a az je na UM co dufam nie tam sa sice nappapa aj bude dlhsie spinkat ale.. lahko sa objavia zapchy a bolesti bruska z toho tak netrap sa vydrz je to nas osud nas mamiciek

zmrzka1
24. apr 2009
zmrzka1
24. apr 2009

magisa -- moj bol so mnou ,ale aj si tam pospal ,ja som nechcela aby ma chytal v tych bolestiach ja neznasam dotyk ked trpim,narodila sa v Pembury hospital,domov som isla uz druhy den nakolko som sa citila v pohode s kojenim a moj ma chcel doma za kazdu cenu i ked som tu teraz na nic nakolko sa venujem malej 24 hodin doslova a som ubolena zospodu...
adoracion-- no je to tazke ,ale dufam ,ze ked prejde zaciatok hadam to bude jednoduchsie moja mlieko az tak casto nepyta asi este len zacne 😀

eviska83
24. apr 2009

zmrzka- aj nasi boli zahlieneni(mucos),ale po 3 dnoch to preslo. je lepsie ked zvracaju. ja som sa tiez prve 3 noci nevyspala,lebo nasi sa hlienami aj dusili.Teraz papame kazde 3 hod v noci a kazde 2 cez den. ja ano nic ine nerobim len kojim 😀 😀 trva mi min.1hod.kym ich dam oboch do kopy

peppapig
24. apr 2009

Ahojte holky,

zmrzka neboj, ono to brzo prejde. I ja jsem plakala s nasi micinkou, byla neklidna asi tyden a pak uz to byla pohadka, drzim palecky 🙂 Krasne jsi popsala porod!!! Uplne jsem se do toho zas vzila a rozhodla se, ze chci do tehu zas jit 😀 zitra mozna budu mit zas jiny nazor haha. Gas&Air jsi super opysala, presne tak jsem to vnimala i ja 😉 Tak se drz maminko zmrzlinko!!

magisa, bylo fakt super, papousci byli uzasni, Mia by je nejradeji cvicila s tou holkou co to predvadela a jak byla nevrla nechtela sedet, kopala ty babiny a dedulaky, co sedeli pred nama, no proste komedie, nakonec jsem malou vykopla sestarousem pryc a paposky si uzila sama 😀 😀 Byli jsme i na lodi, gorilak me nadchl, byli jsme tak blizoucko. Hodne veci jsme nestihli, ale brzo tam zase zavitame. Hele fotek mam nejak moc a jsem lina to zmensovat🙂 A co bejbik, jeste nic?

majka88
25. apr 2009

peppapig ....tak som pozerala fotky mala je nadherna..zlatucka a ma krasne ocka...posielame jej boztek so Sarah 😉

peppapig
25. apr 2009

majka...diky, M kiss od Sarah prijma 🙂

magisa
25. apr 2009

ahoj holky, jsem se prisla rozloucit, pred chvili mi volali z nemocnice, takze pomalu vyrazime...jsem nervozni jak sane v lete, ale naopak rada, ze uz jen chvili /snad/ a budu mit naseho mimise pri nas...uz je fakticky na case 😵

peppapig
25. apr 2009

Magis...drzim vam obema pesti, at jde vse hladce a bez komplikaci!!!!

saza007
25. apr 2009

Zmrzka - gratulujem, zvladla si to skvele!

Munu - krasne fotky, maly rastie ako z vody

Pepapig - tvoja dcerka je naaadhernaa!! Tie fotky z animal fotky nemaju chybu.

Magisa - drzim palce, nech mas o chvilu miminko pri sebe. Good luck!

saza007
25. apr 2009

oprava: z animal parku 😕

zmrzka1
25. apr 2009

magisa --drzim palce aby si to zvladla a mal jednoduchy porod a bbenko konecne v naruci ved si sa aj nacakala-velmi sa s tebou tesim na malickeho 🙂
dievcence dakujem za komenty k mojmu porodu 😉
peppapig-- no obdivujem ta ja sa uz bojim mat druhe koli tomu porodu,pravdu povedat...
inak malinka do rana trosku lepsie bola hore iba 4 krat a z toho 3 krat po hodine potom az rano okolo 6-6.30 tak som si aj zdriemla trosku ,ale zacinam si zvykat ,ze nespim tolko kolko pred tym asi som si nadbehla pocas tehotenstva 😀 😀 😀
uz mam aj mlieko a za chvilu budem pred sebou tlacit furik a nom moje prsia 😅

majka88
25. apr 2009

magisa drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo....zachvilu si budes uzivat to mimco v rukach 🙂

peppapig
25. apr 2009

zmrzka vidis, ze uz se to lepsi, bude lip a lip, uvidis. Uzivej si malinke jak jen muzes, prvni 3 mesice utecou jak voda, za chvilku se ti nevejde do nejmensich oblecku.

Ja jsem se vzdy smala s uzasem, jak matky porod prirovnavali k nej zazitkum na svete, ale po vlastnim 1. porode rikam to same, bylo to uzasne i s tom bolesti atd a hrozne se tesim az si to zase zoopakuju, fakt.

Saza dekujeme za kompliment 🙂

Chci se jeste zeptat, je tu nekdo z Londyna? Chystam se sama do london na den a pak i na cestovani pres londyn ze stanice vlakove na jinou a nevim, jak je to s kocarem ve stanicich metra, ktere nejsou jeste bezbarierove a jsou tam jen eskalatory. Muzu s kocarem na schody?? Diky za radu 😉

zmrzka1
25. apr 2009

eviska ta obdivujem ,ze s oboma si to zvladla ja mam len jednu a som z toho zufala a nie este dve 😅
aj ti tvoj pomaha aby si to zvladala? ja nekojim az tak casto moja neako vela neje ,ale ja mam prsia ako dva obrovske melony ja mozem spravit liecnu party pre babenky z konika 😀 😅 😀
peppapig-- no dufam ,ze sa to bude lepsit lebo inak by ma natiahlo a hlavne ten plac ja trpim s nou lebo ja by som jej chcela pomoct ,ale nic nemozem robit aj keby som chcela ☹ ☹ ☹

zmrzka1
25. apr 2009

ozaj chcela som sa spytat skusenych na kojenie ako to je ked mam vela mlieka a prsia tvrde ako kamen mam aj odsavat a vylievat? nemoze my vrazit mlieko do hlavy ked ho mam vela (teda pocula som aj take)...dakujem za rady

peppapig
25. apr 2009

Zmrzka tak to jsi lucky maminka, ze mas tolik mlika, ja mela malinko, tak ti ani neporadim a radu prenecham ostatnim. Ja vim, ze je to tezke si zvyknout na plac detatka, kdyz ona ti to jeste dlouho nebude umet rict nejak jinak nez placem, dostanes se do toho a pak budes vedet proc place 😉 U me to bylo s placem taky na nic, docela dlouho mi trvalo nez jsem si zvykla, kdyz mala plakala na verejnosti, byla jsem hrozne nervozni atd plus pohledy zvedavych lidi okolo k tomu nepridaly, ale clovek se nauci a zvykne si.

tak si rikam, ze magisky mimi uz je mozna na svete 🙂 kdo vi.

wild.horses
25. apr 2009

zmrzka... gratulujem k malinkej. prve dni sme mali problemy s mucus aj my, grckal asi 3 dni, teda... hlavne v noci. Nie som odbornik na kojenie, ale stvrty a piaty den som mala tiez neskutocne vela mlieka a maly mi nechcel poriadne pit, lebo jednak mal problemy s tym mucusom v nosteku a jednak boli prsia a bradavky take tvrde, ze sa nevedel poriadne nacucnut. Riesila som to tak, ze tesne pred krmenim som si odsala cca. 5 az 10 ml a potom som ho dala pit. Prve dni pil kazde 4 hodiny, no teraz viem, ze to bolo malo. Teraz krmime kazde 2.5 az 3 hodiny a na jedno krmenie davam jednu stranu na cca 10 minut a druhy na cca 5 minut, az pokial sam nezaspi.
Inak na zaciatku sme krmili asi 45 az 60 minut, teraz to vytiahne do dvadsiatich.
snad trochu pomohlo.
pa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre