Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
1. feb 2010

ja som rozmrazovala normalne v mikrovlnke, i ked niekto to nerad..ja nemam problem 😀 a mesiac..je dost dlha doba, ja som to tam nechavala tak tyzden, dva max.

hathor1231
1. feb 2010

ja len,ze ked maso moze byt mesiac,tak preco nie varene 😉 ja patrim k tym nemikrovlnkovym 😀

catherine2505
1. feb 2010

hat,ja tam pracujem 😅 😀 ,vsetko mam zadara,a skusenosti?ja neviem,tie banany ked ich mam zelene a zozlynu doma tak mi tak moc nechutia,su ako zemiak 😝 no a nechcem kydat na firmu v ktorej pracujem 😒 Ale cokolvek co sa ti nebude pacit anebudes s tym spokojna urco sa stazuj,mali by ti to potom zabalit este raz a zadara 😉 ,vela anglanov to zneuziva 😝 ,tak vela stastia 😀

hathor1231
1. feb 2010

cat,super 😀 aspon mi potom poradis!!! som tam hladala (teraz to bude znied divne,ale co uz) taky syr ako doma z farmy-taky ten poriadne jemny,slany a 'vrzgavy'- to znamena,ze ked do neho zakusnes,tak to vrzga 😀 uz neviem,ci to bol ovci (sa mi zda)...
to mas fakt dobre,ze tam robis a mas zadara 😵 ja by som tam jedla od rana do vecera 😵 a fakt to je organic a bio 😕
a zneuzivat mi to svedomie neda 😀
idem vyvencit dieta a ginny 😀 a seba tiez 😀 zase reveeeee 🙄 naco to vlastne pisem,sak reve vkuse 😀 😝

hathor1231
1. feb 2010

... a som zabudla,maju tam sladke zemiaky? som ich tam nenasla. 😉

catherine2505
1. feb 2010

maju vsetko co len chces 😀 ,leni niekedy zalezi od toho aka je ponuka,sweet potatoes zalezi od dodavatela a od toho aj ponuka,tak ak teraz nie su v ponuke tak nie su ani na sklade a le mozno budu na buduci tyzden 🙂 ,neviem dat presne info lebo teraz som na materniry 😉 ,a ci je to organic?tvrdia ze ano 😝 ,ale moj nazor na to je trosku odlisny,ale to tu nepatri 😀 ,ak budes cokolvek potrebovat,opytaj sa aja poradim 😉
a k tomu syru,ani nahodou netusim aky to vlastne chces 😅 😀 ,ale urco ho mali ,maju alebo budu mat 😀 😀 😀

uankab
1. feb 2010

baby, vy toho napisete, ani vas nestiham citat 😅
gaby, ja som si dala robit toho streptococa, objednala som si to z webu, prislo to velmi rychlo...
nyg - my sme vybavovali papiere asi 4 mesiace a to sme sa fakt ponahlali... z porodnice sme dostali papiere hned, ale na registration office sme cakali 3 tyzdne (na app)... potom apostil, koncom septembra sme isli na ambsadu a poslali papiere.. rodny list sme ale nechali poslat na matriku v BA, tak sme vybavili este jednorazovy doklad na vycestovanie a malinku sme dali zapisat do pasu teraz... ak planujes ze budes doma dlhsie, tak sprav to iste, nechaj nech ti rodny list poslu na prislusnu matriku kam patris, aby to zbytocne neposielali do londyna a nemusel by prijst nacas...

z_vesela
1. feb 2010

ahojte kocky..tak dnes oslavujem 14 tyzden!!

Ako vidim ze bude tych testov naviac poplatit viac - streptococa si teda dam zisit aj ja, na klby az sa babo narodi pojdeme tiez (aj ked sukromne alebo doma)..este viete poradit co ineho okrem tohto treba urobit /alebo co ste si vy davali robit?

No to s tymi antenatel classes je dobre..tak sa uz tesim ked pojdem na tu prvu! to bude sranda..

😀

newyorkgirl
1. feb 2010

baby veru ste toho dnes napisali, uz ani neviem na co chcem odpisat ked je to o dve strany dozadu 😀

ked chcete zariadovat, nie je problem 😀 ja by som tiez, ale nemame vlastne byvanie tuna takze to je pase, drzim sa iba v ramci moznosti, teraz sa troska vyzivam na nursery na temu macko pu, ja som taka komercna, Nikolka ma disney princess a puovske vecicky mala predtym, od lustra, zaclon a koberca, periniek obrazkov a podobne, dokonca som si z USA objednala pooh latku a idem robit potah na canvas wardrobe, kedze som nenasla ziadnu skrinu, ktora by sa mi pacila, kedze postielka je ivory 😖
doma som pomahala s interiermi par ludom, ale to tak skor po znamych a odisla som sem skor, ako som mohla cosi rozbehnut v BA a podobne, ale sak raz isto, velmi ma to bavi 😎

mzuzka, tak si rovno kopirujem ten tvoj postup, musim zistit ako je to u nas s tym registration office ci co to pisete, ci tam treba ten appointment ci nie, na apostilu sa to posiela do toho milton keynes ci kde ze? no ja som prave rozmyslala vybavit tu jednorazovu cest.dolozku a potom doma RL a dat si babo do pasu, pripadne mu aj vlastny pas spravit, hoci plati tusim len 2 roky, nasa mala ma svoj pas a buduci rok jej konci tusim v lete... ci tento, musim to veru kuki... boze taaaak sa na tie papierovacky netesim...

kocky este som sa chcela opytat buduci tyzden idem k midwife, na ten pregnancy grant je nejake tlacivo co vam potvrdi, alebo rovno to vystavi, lebo tuna mame hrozne midwifky neochotne, nechceli mi dat ani ten fit to fly paper, ze oni to nerobia hej, tak sa radsej pytam, lebo potom sa tam tusim ide az okolo 35 tt ci ako...

hathor vy teda papate toho uz 😉 ja som doma vobec nic organic malej nedavala a tuna asi tiez nebudem, poznam farmy a ich sposoby pestovania, myslim si o tom tiez svoje 😀

slovakia, teda vy mate stale taketo problemiky ze len rurka? mne to pride nejake divne vazne by s tym mali dr. cosi robit, ked teda babuso kojene fakt nemusi stale kakat ale ak ju boli brusko alebo sa puci neviem...

veru aj ja som dnes na loki myslela, ako sa maju a co noveho, tak dufam, ze vsetko OKI 😔

rimmel
1. feb 2010

nyg a co si o tomteda myslis? povedz 😉

podla mna svinstvo je vsade ale na tychto farmach je to viac kontrolovane a naozaj ta zeleninka lepsie chuti a je kvalitnejsia..

hathor1231
1. feb 2010

NYG,mne to urobili dost blbo- dali mi tlacivo na tych 190liier,ze nech si to vyplnim a potom donesiem na dalsi app 😝 tiez ochota,nechcela mi to potvrdit aby som si to doma napisala... a ked som to teda doniesla,tak to zle vyplnila,tak dalsi mi dala,ten sa nakoniec stratil v poste 😠 takze som ho dostala az par dni pred porodom 😅 a to som sa modlila aby som vydrzala lebo je podmienka byt tehu a ta moja zlata midwife to nebola ochotna urobit mimo app 😝

hathor1231
1. feb 2010

a zeleninku som si na starom baraku pestovala sama 😵 mala som tam sklenik,tu nie je a nasa ginny rada hrabka,takze by to nebol dobry napad to sadit 😀
radsej kupim z farmy,prinajhorsom to bude to iste ako v obchodoch. a tiez si myslim,ze to ciit,ze je to domace a nie odchovane jedno za druhym... i ked mrkva v zime,hhh 😀

wild.horses
1. feb 2010

kukate uz panelacku? ja som uplne zabudla 😉
zeleninka... naj je z vlastnej zahradky 🙂

hathor1231
1. feb 2010

wild,nam seka priamy prenos,takze az z archivu si to kuknem 😉

uankab
1. feb 2010

nyg, co sa tyka toho grantu, tak midwife mi dala k tomu potvrdeny papier spolu s obalkou, ja som tam doplnila iba moje udaje, poslala som to a o 2 tyzdne sme dostali peniazky...
slovakia, s tym bruskom to mate fakt divne... skus radsej cvicit nozickami, dat teply zabal na brusko, alebo ju ponorit do teplej vody, aby sa brusko uvolnilo a masiruj... ja som rurku nepouzila ani raz, ani ju vlastne nemam
😅
baby, vy pozerate slovensku telku???

mzuzka
1. feb 2010

no ja som posielala na grand zaciatkom decembra a nic nechodilo, akurat v piatok mi od nich prisiel papier, ze imigracna kontrola, a mam poslat kopiu home officu. tak som tam volala, ze som z ehs priestoru, ze ja nespadam pod imigracnu kontrolu, a ona mi povedala, ze si z imigracneho obcas vytipuju aj ehs residentov a vyzivaju predlozit home office ku kontrole, lebo este nam ako slovensku predlzili z UK registraciu do r.2012 ,tak ak im to poslem vsetko je OK. vraj mam len smolu, ze si ma vytiahli. no vsak ja predsa 😀 tak som to tam poslala a som zvedava, ze kedy dostaneme kruny.

uankab - nie telku ale cez net,aspon teda ja a zrejme aj hat, ked pise o sekani. ale da sa aj telka, cez niaku spolocnost, niektori to v robote mali.

kvietocek7
1. feb 2010

uan -my pozerame priamo slovenske programy cez satelit ale mame kupenu skylink kartu no a ked nieco nestihnem tak potom cez net.

newyorkgirl
1. feb 2010

to som taky dlhy prispevok napisala? ups ani som si neuvedomila paaaani 😀

ja ze ci to tlacivo je kdesi na nete alebo tak lebo moja midwife tiez isto nebude ochotna mi to mimo appointment spravit tak kym pojdem domov by som to chcela aspon poslat, nech sa na tom pracuje...

mzuzka to je celkom zaujimava story ty imigrantka 😀 ma to clovek stastie ze? 😖

my tiez chceme ten satelit ale az ked sa mooovneme, akurat pozeram ze 2 domceky moji kandidati este su furt na webe asi behnem do realitiek sa aspon poinformovat este pred dovcou, len neviem ako vyriesit casovo to ze teda musime my dat mesiac vypoved hej tuna realitke a potom ti novi chcu overovat papiere a neviem co ze to aj 2 tyzdne moze trvat a ked nic z toho nebude tak co ja realitke nasej poviem ze dovi tak sa nestahujeme, mam v tom trochen gulas no 😅

mzuzka
2. feb 2010

newyork girl tak ci tak ti to musi midwife potvrdit, alebo GP. mne to dala a potvrdila GP. tak skus tam, ked mas midwife kravu.

rimmel
2. feb 2010

u nas snezi!! zazrak...sneh sme tu nemali uz aj vyse mesiaca!

baby nepoznate nahodounejaku stranku so sexy spodnym pradlom? myslim ale take fakt ze iba sexy a naughty..ziadne klasicke....?

hathor1231
2. feb 2010

rimm,tu snezilo vcera a nastastie to dorana zoslo 😝 zase by to tu kolabovalo 😅
rimm,slovensku ci anglicku stranku? co nejdes priamo do shopu 😕 tam to budes mat lepsi vyber. aspon to okuknes a nebudes trpnut,ci ti to bude oky 😉 az nevyzeraz v tom ako jaternica 😀 😀 😀
tak my sexy pradelko nepotrebujeme ani na vianoce,novy rok,valentina... dufam,ze na moje narodky v aprili uz budem opravenaaaa 😀 😝

my pozerame cez net ale chystame sa doviezt digi ked pojdeme dom,normalne satelit...

gaby0205
2. feb 2010

Caute kocky,
no ja sa popytam idwife a GP na ten streptococ test a ak mi to odmietnu tak to uroibym private .

Ohladom ante natal no baby ja mam len dobru skusenost s NHS ante natal, ozaj som gain vel ainfomacii co som ani nevedela. Napriklad nam ukazovali ako sa babo posuva smerom dolu pocas kontrakcii a aky je rozdiel ked babo je na lavo a ana pravo. Potom tam dosla fizio a ukazovala dobre polohy ked spis a cgces sa postavyt, alebo typy na solicke alebo co s chrbticou. Tiez velmi naucna bola partners support tema, tak som si zobrala mojho manzela a tam ho ucili ako ma ma masirovat lebo on je strasny crab v masazi. Ale uz sa to lepsi.Taktiez nam ukazali vela photos a obrazkov tehu bruska a organov co bolo tiez naucne. No musim povedat ze sa mne tie antenatal NHS classes velmi pacili. ZATO ante natal private (NCT) co som si zaplatila a bolo to dva dni pocas vikendu, tak to som bola maxi sklamana. Jedina pozitivna vec bola ze sme sa tam spriatelili s par ludmi, ale par z nich bolo too posh tak takych ja nemusim. Aj ked musim povedat ze jedna z tych posh couples nas uz pozvali von a nemam sajnu preco 😀

Rimmel, sexi pradlo? joj ale ti zavidim ze ty mas taku naladu na to. Ja sa momentalne citim strasne neatraktivna, idem na 36tt a uz som pribrala 18kg a citim sa skareda aj ked moj manzel je poklad lebo vsak ten mi stale dava komplimenty aj keby som mala kybel na hlave 😀 Ale tento a bud tyzden sa idem pamper, idem na masaz, manikuru a pedikuru. Pojdem k hairdresser. Tak sa tesim.

No tu v Londyne ziaden sneh!

rimmel
2. feb 2010

hat no do obchodu s malym sa mi trepat moc nechce ale take obchody ani neviem ci exituju...hlavne so sirokym sortimentom..mam na mysli veci ako napr toto:

http://www.bedtimeflirt.com/mesh-bustier-p-693....

ale este daco rajcovnejsie proste hladam a hladam a furt neviem najst 😠
v obchode by take veci urco nemali...

gaby sak ja sa tiez necitim nejaka sexyca ale ako aj tvoj aj moj mi furt dava komplimenty a tym odvahu a ked vidim ten jeho pohlad, hned sa citim super sexy 😀
gaby ja som sa tu v edin.skamarattila (omylom) s jednou slovenskou, vtedy mala este frajera,skota, inak strasne neuveritelne skaredy chlap, ozaj humus, ja si dokonca myslim ze bol gay, tak sa spraval..no a oni proste..neviem..ona je zo sedlakova a sprava sa ako total sedlana, total snobka..akoze total....ma nejaky share na tiffany a ona si to prosim pekne zaramovala a vyvesila na stenu, teraz si kupili novy byt so snubencom tak ho zariadovala, na 4 kredit karty, svadba-zobrali si uver na 10.000 libier!! ano, tak vela, i ba na posratu svadbu..proste uz mi to liezlo na nervy..furt v hejtej restike sme boli a ake posh ..atd..atd...boze fuj 😀

hat povodne som to chcela na valentina, no vcera sme sa rozhodli ze oslavovat nebudeme, nidky..ale aj tak to chcem kupit..daco zhaveeee nech ho potesim 🙂 rozmyslala som nad nejakym kostymom, ze sluzka ci letuska ci take daco ale nakoniec vyhralo to sexy naughty pradielko 😀

a myslela som ang.stranku.

gaby0205
2. feb 2010

joooj rimmel, tak ten link na sexy pradlo..to sa mimoc paci! Aj ja chcem! ale to asi ked schudnema dostanem sa naspat na moju povodnu vahu, ale kedy to bude tak to netusim ☹

hathor1231
2. feb 2010

gaby,nezuuufaj 😀 bude,vse bude 😉

rimm,ja chodim do shopu. je to velke nakupne stredisko (merry hill) a tam je sexy shopov dost. dokonca sme jeden mali aj blizko domu,co sme byvali predtym 😅
a neviem,co viacej sexy chces? ved latky je tam tak ci tak uz malo 😀 a anglicke stranky nepoznam. tak jedine google... ale v tom shope by to bolo asi fakt naj.viem,ze sa ti nechce., ani mne sa v takomto pocasi nechce trepat s kociarom 😝

loki01
2. feb 2010

rimmel: a co ann summers? ja se na ten tvuj link ted divam, je to nadhera. Akorat na me by to vypadalo divne🙂

loki01
2. feb 2010

gaby: ja to udelala tak, ze jsem midwife rekla ze me v CR pri kontrole zjistili streptokoka. Protoze jsem ty testy nestihla. No a proste mi dali u porodu antibiotika a hotovo. 😉

rimmel
2. feb 2010

loki v ann nemaju nic speci 😀

baby ved ja niesom stihla alebo co ale tak co narobim... 😀

hathor1231
2. feb 2010

http://www.sexy-lingerie.uk.com/plusSize/
tak toto je pre nas mamulky a tehulky 😀 😀 😀

rimmel
2. feb 2010

wow hat dik..ale nevim este som poraidne nekukla, zas taka tucna nejsom 😀 ale pozrem pozrem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre