Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

uankab
25. feb 2010

kvietocek - no my sme s nim spat necestovali, kedze expiroval pocas doby ked sme boli doma... oni ho vystavia a plati dva tyzdne... plati ododna vystavenia (kedze sa mm s tym chlapikom pochytil, tak nam to dal od toho dna kedy tam bol), je to normalny cestovny doklad, nie je tam napisane ze len na cestu domov a spat sa nedostanes... a kazdopadne na to potrebujete apostilovany rodny list, bez toho vam to nedaju !!!

je tam napisane toto: "Cestovný preukaz (alebo tzv. náhradný cestovný doklad alebo „Travel Document“) je cestovný doklad vydávaný občanom SR na jednotlivú cestu s územnou a časovou platnosťou obmedzenou účelom cesty."...
musim utekat, dnes som strasne nervozna z malinkej, cely den je umrncana, skoro som na nu nakricala... idem ju ulozit spinkat.

z_vesela
25. feb 2010

No gaby...tu tvoju svagrinu ti nezavidim...ja sa ti viem do toho polozenia pekne vcitit. Moja svagrina mala babo pred 6 mesiacmi a kedze to bolo prve babo v rodine po dlhej dobe, vsetci z nej boli a su paf...no a teraz ked aj my budeme mat jedno, fakt som zvedava ako to dopadne tato 'competition'...este ze to nebolo tak blizko od seba ako u teba... 😀 ..drzim palce!

inak viem ze pre nas je este toto stale daleko, ale ked je otec anglican -tak staci babo zapisat do jeho pasu na cestovanie a je vybabene, ci nie?...clovek ma tolko veci o ktore sa treba start...

ja viem ze som oproti vam zelenac, ked vy vsetky rieste, krmenie spatie a predporodnu horucku...tak vas necham zaspominat - kedy ste prvy krat zacitili babo v bruchu, hlavne ako prvorodicky?

mihouk
25. feb 2010

Cestovny doklad, plati iba na navrat na uzemie Slovenska, v naliehavych pripadoch na cestu do statov kde tento doklad uznavaju. Nemyslim ze sa s nim mozes len tak cestovat, aspon my sme nemohli...
Uankab, dufam ze sa magdalenke coskoro ulavi 🙂

slovakia13
25. feb 2010

nyg
mne kuchynu robili 2 mesiace 😀 ,anglani ......
vesela
ja som miu zacala citit v 18tt 😀 😵

saza007
25. feb 2010

vesela - do english pasu sa dieta zapisat neda. Od 1998 musia mat deticky vlastny.

ja som prve pohyby pocitila v 16-17tyzdni. Moja kamaratka az v 22 tyzdni. Nas J sa od tej chvile vrtel skoro non-stop ako vrtula (az ku koncu spomalil a v noci bol kludny 😀 ), kym jej mala sa malokedy pohla, a aj to len tak jemne 😅 je to indi-vidi. Ty uz citis pohyby?

uankab
25. feb 2010

ja som prve pohyby citila tusim na konci 17tyzdna... a odvtedy boli stale, len sa zosilnovali na intenzite... taak strasne ma kopala do rebier, to bola bolest..
saza, uz ste zacali s prikrmami?

newyorkgirl
25. feb 2010

babulky no mi vravte o pohyboch, nas je stale hore hlavickou a kope ma do bedroveho klbu potvorko, na boku hore mi sem tam len taka guca trci jeho hlavka 😀 mi je luto ze mam ten kasel a sa to nezlepsuje, idem googlit nejake domace lieky teda, hoci cibulu nemusim neviem ci sa na to nedam...

slovakia ved oni to uz teraz robia spolu 4mes. tak dufam ze nemontuju jedny dvierka denne 😀 ale je pravda ze to tam bude aspon pekne hoci je to dost male, aspon nebude tolko upratovania si vravim teraz tento nas velky barak stal tu je co robit hruuuza a este travu kosit aj vpredu aj vzadu a tak 😅

slovakia13
25. feb 2010

nyg
teraz budem musiat pre zmenu kosit ja 😅 sice netusim ako ....budem musiet kupit kosacku ,alebo poprosit suseda 😀
mne este budu menit okna za plastove ,tak uz sa pripravujem na tu ich pomalost 😝
super ,ze sa ti paci 😵
ja mam dost velky dom,aj izby su naozaj obrovske vsetci prekvapeni,ale ja by som radsej nieco mensie.....ja som ziadala o byt a dali dom,no co uz.v mojej sit som si vyberat nemohla

z_vesela
25. feb 2010

Tak som asi v termine...mne sa zda ze sa babo hybe, mam take cudne steklenie v bruchu od buduceho tyzdna..drahy tvrdim ze si to namyslam z tych kniziek, ale to ze sa to opakuje kazdy den, asi to bude ono..je to sranda ...midwife me tvrdila ze babo nebudem citit asi do 20 tyzdnoch ako prvorodicka..ale mne sa zda ze uz to je...je to fakt super...je to take 'real'...

saza - a ja som si myslela ze ked je ocino anglican, tak to pojde raz dva - uz ste sa niektora uchadzali aj o anglicky pas pre dieta? ci obaja rodicia musia byt UK obcania?

saza007
25. feb 2010

z-vesela - moj muz je tiez brit, myslim, ze vybavenie pasu je celkom jednoduche, len sa k tomu nejako nemozeme dokopat. 😅 Obidvaja nemusia byt british citizens, staci jeden.

uanka - este nie, ale zaciname po vikende, asi v stredu, to bude mat 5mesiacov a tri tyzdne. Zacnem s baby rice, ak este nebude ready, tak pockam dalsi tyzden-dva. Ale snad sa mu to bude pacit a hlavne chutit.
A vy ako?

newyorkgirl
25. feb 2010

vesela uz isto mozes citit pohyby, ja som uz pri prvej Nikolke v 19tt citila aj kopance 😀 uvidis 😵 aj teraz si to uzivam a hladkam brusko ked sa maly hybe a kopka, no nic zajtra ma asi caka GP lebo mi ide hore teplota a hrdlo mam dost chytene bez liekov to asi nezvladneme 😠

slovakia13
26. feb 2010

vesela
ja teraz vybavujem british passport.staci,ze je otec anglican 😉

hathor1231
26. feb 2010

vesela, ja som tiez pohyby citila pred 20tt v 17tt. mala sa vzdy mrvila a kopkala ked som jedla a ked som chodila,tak ju to uspavalo 😵 tesim sa na dalsie tehulkovane 😀

dneska sme prezili noc bez placu 😵 sice vstala uz o 6rano ale hlavne,ze neplakala ako posledne noci 😝 uz nam vytrca horny zubok 😅 ale ocaky ma stale opuchnute a nie a nie vyliezt 😒

mzuzka, a posunu ti operaciu,ci ani nahodou a mozes byt rada,ak nezrusia 😀

inak, mne marekov kamarat tvrdil,ze mala ma narok na british passport 😅 aj ked nie sme bbritish citizens 😅 ze staci ak sa narodila v UK 😝 podla toho,co som citala na stranke EU,tak ak my po 5tich rokoch nedostaneme,tak ona az po 10rokoch ak bude stale zit v anglii... a tiez zobrali SSMG a este chcu aj tych 800 zo slovenska 😅 akosi som mu to nemohla vytlct... on je taky divny... ze cital,ze to nie je porodne ale prispevok pre rodicov v hmotnej nudzi (SSMG), takze idu ziadat na slovensko porodne 🙄 ach jo. niekomu nestacilo 😀

hathor1231
26. feb 2010

gaby, asi jej nic nepomoze. fakt radsej drzat usta a nepovedat ani len co mate na veceru 😀
a ja som mala len G&A a dalo sa to zvladnut 😉 vzdy som si pomyslela,ze budem mat niki pri sebe a bola vonku ani neviem ako 😀 dalsi porod si uz zaplatim (uz nechcem prezit aku starostilivost),takze neviem,ci epi alebo nie. asi nie...

newyorkgirl
26. feb 2010

bre ranko, tak idem nakoniec k GP dneska, som strasne zvedava co mi povie 😒 tak mi drzte palceky, este musim aj muzika odviezt do robotky, nech mame auto a ist s malou na nakup aj to dufam zvladneme a vobec neviem co navarime na vikend idem rozmyslat tuho asi, alebo hodte nejake tipy 😉

gaby0205
26. feb 2010

Ja som zacitila pohyby tak oklo 16tt, krasny pocit. teraz vsak ked som v 39tt uz ich citim menej no aj mala ma menej miesta.

No a ostatne babule? poradte mam ist natural na g&a alebo s epiduralkou ?

new drzime palceky.

Hathor a ty sa ako citis po tej operacii? dole boli? alebo uz je vsetko v poriadku? mas este stichy?

pekny den xx

mona12071
26. feb 2010

newyorkgirl-ani ja neviem co budem varit s toho si nic nerob 😉
drzim palce u gp
mna dnes zasa pobolieva brusko ☹
holky ja som tak zvedava na tu nemocnicu ako to tu prebehne
prajem pekny dnik

saza007
26. feb 2010

Gaby - ja som si pred porodom povedala, ze skusim natural, ale ak by som to nezvladala, tak si dam epi. Bez vycitiek.
Porod som mala natural 😅 . Skusila som G&A, po dvoch nadychnutiach som sa z toho pozvracala 😅
Kontrakcie som mala velmi silne, ale zase to postupovalo rychlo. Ked som v slabej chvilke poziadala midwife o epi, tak ma vysetrila, povedala, ze uz som otvorena na 8cm, a epi by to mohlo spomalit. Tak som si to rychlo rozmyslela. Dalsia babena z nasej NCT class sa trapila 36 hodin, kym si dala epi. Neskor povedala, ze nabuduce si ju da hned. Uvidis, ako sa budes citit, riad sa svojim instinktom.

gaby0205
26. feb 2010

no zuzi tak ta pocuvnem..ja si kazdym dnom zmenim nazor 🙂 mne uz z toho vsetkeho klape na mozog..tento tyzden mi tri kamosky porodili ale moja mala nic..ta sa chce piect, dobre je jej u mna 😀 Zuzi zlatko viem ze sme planovali sa stretnut ale asi to budeme musiet nechat az ked sa mala narodi lebo teraz som ozaj vo velkych bolestiach a od domu sa snazim nebyt daleko.

Moni a ako ta boli brusko? aj ty to mas zachvylku 🙂

uankab
26. feb 2010

gaby, veru uvidis ako to bude prebiehat... ja som epi tiez nechcela ale nakoniec som si ju dala (otvarala som sa len pol cm za hodinu a tie bolesti, no strasne...)

saza, este sme nezacali, rozmyslam ze asi zacneme az buduci vikend... no uvidime, mozno nakoniec dam troska mrkvicky uz tento 😉 ... chcem zacinat veelmi pomalicky...

co sa tyka pasu, tak podla mojich info, tym ze sa babo narodilo v UK, tak v 18 bude mat nan narok ked si on poziada... no a ak by sme ho my dostali (po 5rokoch tu, aj ked neviem ci chceme prisahat vernost kralovnej), tak ho dostane uz vtedy...

slovakia13
26. feb 2010

o tom pase 😝 a to este budeme musiet zaplatit 700libier a prejst cez testy a ani tak nie je iste ,ze vam to obyvatelstvo daju 😝 aspon podla toho co viem ja

uankab
26. feb 2010

hej hej... tie testy su znalosti anglickych realii, nic zlozite, existuje k tomu aj publikacia, ktoru si staci precitat... no a tiez neviem ci je to hodne tych prachov, mozno ani nie 😉 ... a magdalenka moze on poziadat v 18 ked bude chciet 😉

hathor1231
26. feb 2010

uankab, tu je o tych 10tich rokoch...

Vo Veľkej Británii je možné získať občianstvo narodením, adopciou alebo naturalizáciou. Dieťa narodené v Británii ľuďom, ktorí nie sú britskí občania, sa stáva občanom Británie, ak aspoň jeden z rodičov trvalo žije v krajine (bez obmedzenia dĺžky pobytu). Ak rodič získa britské občianstvo, dieťa má automatický nárok na občianstvo do 18 rokov veku. Nárok na občianstvo vzniká dieťaťu aj vtedy, ak žilo v Británii počas prvých desiatich rokov svojho života. Občianstvo prechádza po otcovej línii iba na manželské deti. Platí to však aj v tom prípade, ak sa rodičia zosobášia po narodení dieťaťa.

newyorkgirl
26. feb 2010

teda baby tak obcanov UK riesite hej 😀 my uvidime este, za tych 18 rokov co sa podeje uz v ramci EU to bude asi jedno, aj Nikolku ked sme cakali mohla byt americanka ale moj muz povedal ze za 18 rokov kym vyrastie to uz asi bude jedno ake ma obcianstvo, tak sme sli rodit domov na SK, tazko povedat, niekedy mi je luto ale inokedy nie zasa...

gaby ja by som si epi chcela dat teraz od zaciatku, prvy porod som mala vyvolavany dlhy bolestivy, pomaly som sa otvarala a kontrakcie boli hrozne silne, takze to jedine ma utesuje ze EPI existuje 😀 ale nemusis si nic planovat, uvidis ako to pojde s tebou, ako to budes zvladat, ja si myslim, ze je dobre mat tu epi v zalohe alebo ten plyn teda no ja neviem to ma moc nelaka...

skoncili sme nakoniec obe s Nikolkou na antibiotikach dneska, co ma az prekvapilo ze nas GP mi prvykrat hadam dal hned ATB a to mam len kasel a bolave hrdlo ale uz mi to vraza do usi a aj na pluca, tak asi na preliecenie a mala to iste, trapime sa uz druhy tyzden, tak sa ideme liecit no co uz, ja kazde tehu asi jednu chorobu mat musim 😖

newyorkgirl
26. feb 2010

babule mam taku otazku, hathor to bude cosi mozno pre tvojho draheho 😀 ... ako sme boli na tom byte tak som odrypla tie stare tapety kusok, to tam je normalne nejaka ako drevena stena, nie je to sadrac proste ci je to MDF neviete ktosi? ci nemate skusenost, lebo chceme malovat a nie tapetovat a vobec neviem teda ze ci na to chyti farba, hoci na nete pisu ze ked da clovek primer tak farba chyti ale neviem 😕

catherine2505
26. feb 2010

mam pre vas taku mensiu basnicku pre maminy 😅 😵

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň.

mihouk
27. feb 2010

New, my tiez mame take hrubsie tapety po celom baraku a ideme na to malovat, neboj sa toho, kludne sa to da. MDF je take ako sadrokarton, len je to z drevotriesok. My ideme malovat na tie tapety, len sme si museli dat pozor, tam kde boli odtrhnute, to musel manzelik vyhladit (vyplnit), aby nebol skok.

Cat, az na to druhe dite je to ako o mne.

A teraz potrebujem radu ja. Moje maly stupel asi nema rad svoju postel!!! Uz tretiu noc za sebou, ked ho do nej polozim a sa zobudi, alebo este nespi, tak zacne revat. Akonahle ho zoberiem na ruky, tak zaspi a toto sa opakuje celu noc. Dnes sme skoncili v druhej izbe na matraci, na ktorom sa zvykne hravat a bol v pohode, len ja uz meliem z posledneho. Do nasej postele ho to urcite netahe, lebo tam vobec nechodi, iba ak tak hrat sa, zuby mu este dalsie nejdu, on je celu ok, ked je mimo postielky. No ako vravim toto je posledne tri noci, dovtedy to bolo v pohode.
Prosiiiiim rady!!!!

newyorkgirl
27. feb 2010

mihouk, ked tam prerabali elektriku a su tam take pruhy ako vytrhane tych tapiet tak to chceme dat cele dolu, ja mam rada moderne tapety ale isto nechcem cele steny robit, len sem tam feature wall nejaku... uvidime este akurat idem pozriet nejaky room planner program, neviem sa rozhodnut ci do obyvky walnut nabytok ci oak asi to necham na manzelika 😀 nech aspon cosi rozhodne...

mihouk mozno sa maly boji ze je v tej postielke sam alebo cosi a ze je za tymi palickami, to musi len prejst si myslim, ze takto strajkuje, jedine mu kupit single bed so zabranou iba ak 😀 😀 😀

catherine2505
27. feb 2010

mihouk alebo skus presunut celu postielku,u nas to zabralo 🙂

mihouk
27. feb 2010

New single bed so zabranou?? Tiez ma to v noci napadlo, ale on je este malinky. Akurat som mu ju celu prezliekla, otocila matrac a aj paplonik dala iny, tak uvidime dnes v noci a ak nie, tak presuvame nabytok. Sakra draha postielka a mlademu panovi sa nepaci.
Inak ma to dnes u mna poriadne nahnute, lebo nechcel papat obed (varievam mu kazdy den, aby nemal stale to iste, vzdy rozmyslam co mu dat a tak), tak som vyskusala sklenicku z bounty packu a tej potvore to chutilo. BTW nic horsie som nikdy nejedla. Clovek sa snazi a ako dopadne, nevdacnik jeden. Asi ho predam na ebay 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre