Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
16. apr 2010

Such a large eruption... would have the potential to severely affect air travel at high northern latitudes for six months or more.

cize lety z uk na sever..pre tie to plati..ale kto vie co bude!! boze

slovakia ktore letiska? myslis v europe ci uk?

slovakia13
16. apr 2010

no kraaaasa 🙄

rimmel
16. apr 2010

hathor1231
16. apr 2010

takze ako inak,stress 😝 uz mam formu a idem k do inej surgery 😝

rimmel
16. apr 2010

slovakia ty uz mas letenku na sr kupenu?

adoracion
16. apr 2010

no ja letim uz osmeho maja co je za chvilu dufam ze to prestane!
newyourk girl ten kabel k sporaku sa da kupit v bmq je to ten orandzovy obchod kde maju vsetko pre domacnost a to zapoji aj tvoj muz je to jednoduche ..
a hathor neskusala si antikoncepcnu inekcju ked ti tabletky nerobia dobre ja beriem to a nestazujem sa ....?

slovakia13
16. apr 2010

rimmel
uz mam 😢
hat
co GP asi nic moc 😔

slovakia13
16. apr 2010

adoracion
no budeme dufat ,ze to prestane...

hathor1231
16. apr 2010

ahoj,adora 😉
ako mala??? a mamina?
mne povedali,ze najprv si mam dat tabletky lebo je to ten isty hormon ako injekcie a teliesko do ramena. ze injekcia mi bude ucinkovat 6-8t a ak by mi nesedela,tak by som musela len vydrzat a telieko vyberu najskor o 6m,tak preto je najlepsie skusit tabletky lebo budem mat nad tym kontrolu a mozem kedykolvek prestat brat ak mi nesadnu... ake injekcie mas ty?

a popol uz nech nepada 😕 jedina autom alebo autobusoooom 😀 jedno lepsie ako druheee 😀

gaby0205
16. apr 2010

Caute babule, slovakia Mia je na zjedenie. Boze aka je velka. nechamep ako ten cas leti.

No ja to mam sestru z BA na tyzden a ma letiiet spat v nedelu, zial Ryanair cancelled vsetky lety do pondelka 1pm. takze sme rychlo dnes vybavili dalsiu alternativum kedze segra musi ist do roboty. Objednali sme jej Bus 23 hod chuda moje s jej 4rocnou dcerkou. Aj to az v pondelok kedze vsetko bolo fully booked. No chudata moje tak snad to preziju.

Baby mozno to bude trvat aj viac ako 6mes ta sopka,,,,no naposledy sa to stalo v roku 1981 kedy airspace bolo zavrete zevraj na DVA ano na DVA roky! tak s amodlime aby sa to nestalo opat. AJ ked uz dnes par letov povolili z par UK letisk. No ale zas pozatvarali east europe-kedze vietor fuka smerom do Ruska. 😒

ozi mzuzka, chapem ta aj ja by som bola smutna. Ale ty len mysli na to ze mas dvojicky a tak 2x toho viac. Aj tak si odvazna po tom vsetkom co si presla. Si sikula mamina a ja sa musim toho este vela ucit. AJ od teba x

pekny vecer babule x

z_vesela
16. apr 2010

No teda to ste ma nepotesili s tym bbc clankom..ja mam letiet vo stvrtok na Sk ..este posledny krat pred tym ako babo pride, tak dufam ze si to nerozmyslia!! to by teda bolo...ja len dufam ze toto prezenie za nejaky tyzden - dva...a ze 6 mesiacov..no to by teda bola hroza.. ☹ ...

a chodit na Sk autobusom..no dakujem pekne :(!

dadulka2000
17. apr 2010

ahojte,... aj my ideme na sr o 2 tyzdne. jupiiii. ale ideme skusit tu cestu zvladnut autom (prvy krat) 🙂 . pojdeme cez Drazdany, tam ostaneme na par dni u znamych a potom cez polsko dialnicou na sever slovenska. som zvedava ako to vsetci zvladneme 😀
u nas je tak krasne, slnecno a teplucko. je divne sa pozriet hore na modru oblohu a nevidiet ziadne lietadlo (a to sa ich tam inokedy premava naraz aj 10kusov 😀 )
krasny vikend kocky,.... my ideme sa vencit vonku 🙂

mona12071
17. apr 2010

ahojte
no ja si aspon chvilku odpociniem od lietadiel nakolko byvam pri Heathrow a lietaju mi nad domom niekedy mam pocit ze mi pristanu na streche 😀
ako je krasne dnes vsak? 🙂

uankab
17. apr 2010

caute, babule ta sopka naposledy vybuchla pred 200 rokmi a vraj chrlila 2 roky 😖 ... a airspace je uzatvorene v UK prvykrat v zivote... no snad to pominie skoro, lebo mam doma nezamestnaneho manzela... 😖 ... momentalne sa to sice siri na vychod, ale ma sa otocit vietor a vratit sa to spat ☹

uankab
17. apr 2010

hat, existuju specialne homeopatika na podporu tvorby mliecka,... tie vitaminy co si pisala s tym nemaju nic spolocne, to su len normalne sirokospektralne vitaminy...
kuk http://www.squidoo.com/nursingbaby

inak vyhadzali sme sa aj z karfiolu.... 😖

newyorkgirl
17. apr 2010

ahojte kocky ani nestiham docitat pozeram ze riesite letectvo, no dufam ze do mesiaca pominie, lebo fakt potrebujeme troska pomocnu ruku po porode, uz byvame na novom, len nemame net a ani telka nejde, tak to je ina "romantika" tatino v praci tak sa venujeme s malou jedna druhej, aspon si ju uzijem este naplno kym pride druhy bubik a vonku je tak krasne, ze to aspon vyuzivame, tak zajtra snad pocitam, ked budem mat auto a este pridem na stary dom, krasnu nedelu zajtra vsetkym...

mzuzka
18. apr 2010

dobre ranko, ja sa pripajam k zboznemu prianiu, nech to skonciiiii, lebo ja uz mam tiez kupene letenky ale az na 20 maja, tak dufam ze pojdem domov. inak mam tu u sestry druhu sestru, ktora ma letiet domov vo stvrtok, tak neviem ci si nepredlzi dovolenku 😉

baby, je mozne ze sviste dostali z ockovania nadchu? ci je to len zhoda okolnosti? obidvaja maju strasne sople,az chrcia. inak zvladli to statocne, sestra ich chvalila, ze ine deticky placu este ked odchadzaju a nasi obaja len cez pich a hotovka. ale inak vecer doma kazdy vrestal na striedacku. sme ich drncali asi hodinu v kuse, potom asi zabral calpol a zaspali a spali od 9tej do pol 4 rano. o 2hej som kontrolovala monitory ci funguju 😀 , co som bola doplasena, ze obaja nic . ale asi boli tak unaveni, ze spali aj bez jedenia. vcera uz pohoda, ale tie sopliky, no vela maju.

hathor1231
19. apr 2010

uankab, dik ale ja skor myslim,ze je to o tom prikladani. uz som ju zacala viacej prikladat. a pregnacare beriem na nahradenie toho,co do mliecka ide. nejdem sa stresovat,to je to najhorsie,co moze byt. necitim sa celkove dobre a samoska,ze gp ako inak,ze stres 😝 dneska idem zaniest aplikacku ku novemu gp 😉

uankab
19. apr 2010

mzuzka, nam ockovanie tiez spustilo u Magdalenki hroznu nadchu... a su odvazni, to veru hej... 😉

saza007
19. apr 2010

zuzi - je bezne, ze deticky 48 hodin po ockovani viac spia. Nas J. po prvom prespal celu noc! Ale dlho to veru netrvalo 😅 A potom bol mrzuty asi 4 dni, ostatne ockovania zvladol bez akychkolvek side effects 😀

rimmel
19. apr 2010

myslim ze v pribalovom letaku co vam daju pri kazdom ockovani je nadcha ako side effect 😉 teda aspon sa mi tak mari...nas mal raz trosku zvysenu teplotu z posl.ockovania. dnes nas caka dalsie 😒

hathor1231
19. apr 2010

seza, aj niki po prvom ockovani bola ako vymenena 😅 prosto bola kludna,ba az otapena a spala viac ako noemalne! som ju az kontrolovala co sa deje... a na druhy den sme skoncili na A&E lebo mala totalne zachvaty placu a bolelo ju brusko lebo sa nemohla vykakat. a ostatne tiez bez akejkolvek teplkotky alebo inych problemov 😵

dadulka2000
19. apr 2010

ahojte
co mate nove? nasej Elke skoncil half term a uz je dnes na 3 hodky opat v skolke. tak si s Millie uzivame jedna druhej a kludu. drobcek mi teraz spinka a ja idem skusit upiect rebarborove muffinky - nepoznate to niektora? 😉
hathor,... ja som Ellie kojila 9 mes a to uplne stacilo (aj jej a aj mne), tak sa nestresuj ak mas menej mlieka, to je prirodzene. a ako dlho chces kojit?? hadam nie ako v tv ukazovali 12 rocne deti 😀
my mame druhu varku ockovania v piatok,... tak si opat pripravim Neurofen na teplotu ☹

hathor1231
19. apr 2010

dadi, ja malu kojim len 3-4x denne, v noci vobec. takze teraz sa sanzim ju kojit castejsie,tak 5-6x ale tu noc si predsa dobrovolne nebudem kazit 😀 chcela by som to dotiahnut do 12m 😵 a potom kym by mala chcela. ale maximalne 1,5r 😀 deti,co pridu ku mame v restike a vyhrnu im tricka,ze chcu cicik a mama ziaden problem,to teda nie 😀 😀 😀
ale ako ju tak pozorujem,tak tych 4x denne je pre nu najlepsie lebo ak ju ponukam castejsie,tak si da ale uz si cicik tak nevazi a neda si tak do nosika ako ked ma len 4x...
lebo normalne kravske mliecko moze az po 18m 😒 kedy dufaju,ze uz bude po alergii a pojde na testy...

rimmel
19. apr 2010

hat to ak mamicka koji aj do dvoch rokov neznamena ze dieta jej bude trhat tricko preboha 😀 ja stale kojim a aj planujem a maly nic take nerobi 😉
apropo kojenie na verejnosti mi nevadi, je to zvyk, tiez na zaciatku som si nebola ista ale uz mam na haku 🙂

newyorkgirl
19. apr 2010

ahojte, tak sa pomalicky zariadujeme, net mame len prenosny pozicany, takze aspon cosi 😀 babule chcem sa spytat, balili ste nasiroko niekto ci nie?
monika.c ak citas chystas sa balit ci nie?

ja mam aj postolky z SK aj latkovky, ale tak neviem... bojim sa o tie klbiky, lebo ja som sama mala s tym problemy, skoro som skoncila s tym na operacke, akoze isto dam malemu spravit ultrazvuk, ale neviem no.. pri Nikolke sme moc nebalili aj ked bola zimne babo, hrozne sa potila a bola strasne zaparena a teraz v lete neviem teda, mozno skusim na zaciatok, nech je tu malu ritku za co chytit aspon 😀 😀 😀

hathor1231
19. apr 2010

rimm,to bolo myslene na tie co koja deti ktore chodia do skoly a nie babatka.
ked niekto koji na verejnosti,tak mi je to jedno. ale ja som myslela ten extrem,co sa naozaj aj stal. jednoducho pride dieta a taha mamu za triko a vytahuje si cicik 😅 mne je to s kazdym jedno, ale ja by som isto uz take dieta co je samostatne netahala na cicik 😲

hathor1231
19. apr 2010

new,ja som skusla ale mala nemala rada take tie stiesnene veci ako perinka a viazanie nasiroko 😅 takze som to len parkrat skusila a nechala tak.... tiez sme skusili aj latkovky ale to dlho nevydrzalo lebo niki si kakla a bolo to az v sleepingbagu 😅 takze jedine pampersky,aj tie mali niekedy problem 😀 mama sa na nej smiala,ze je riadne cerevo 😀

hathor1231
19. apr 2010

babyyyy, niki stvornochujeeee 😵 😵 😵 zatim sice len dozadu 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre