Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
26. máj 2010

@mona12071 jeeejj moni 🙂 super a aky fesaaak 🙂 🙂

kvietocek7
26. máj 2010

@elixia london north, a vy?

elixia
26. máj 2010

joooj,ste mi narobili chute s tymi langosmi 😀 😀 maso teraz velmi nemusim,zato take dobrotky, z ktorych sa aj dobre pribera, to mooozem 😝

mona12071
26. máj 2010

jo holky uz som sa minule pytala a ani neviem ci ste odpovedali co tak dat stretko co sme v Londyne 😀
kvietocek-dakujeme

elixia
26. máj 2010

@kvietocek7, my sme North West, Crewe..
@mona12071 krasneho chlapceka mas. Aj meno ste pekne vybrali, pacia sa mi chlapcenske mena na D - David, Daniel..ale ked obe uz v rodine mame 🙂 Krstiny boli tu v UK?

z_vesela
26. máj 2010

Jej..ahojte nove kocky..vidim ze s klapinkou sa budeme predbiehat ze kto pojde prv 😉)..tiez cakame augustove babatko...a mena nemame vybrate len kriterium ze musi zniet rovnako aj v slovencine aj anglictine..a to ich vela neni...to by bolo aby ho /ju jedny grandparents tak a druhy onak.

ale ste mi nahnali chut na langose asi tento vikend skusim nejaky urobit ;)).

kocky co zhanate vybavicku..ja som toho nakupila kopec na nct sales..treba prist skoro..ale tam sme kupili zaklady..postielku este nemame..tu chcem kupit aj madracom novu...ved to je na par rokov.

ja som v birminghame a vy? niekto novy pribudol vo West Midlands?

mona12071
26. máj 2010

elixia-hej na London Bridge 🙂

mihouk
26. máj 2010

@mona12071, s tou kosielkou je krasny ako z krabicky 🙂 🙂 🙂

Ma niekto skusenosti robit kysnute cesto v domacej pekarni????

mihouk
26. máj 2010

Ozaj, vitajte nove tehulky 😀 😀 😀

klapinka
26. máj 2010

@z_vesela no to keby som vedela ze si z birminghamu, boli sme v nedelu na vystave- vsetko pre babatko. My sme cambridgeshire 🙂 Postielku by som kupila aj z druhej ruky, ale madrac by sme novy kupili. Len ci sa nam podari. Mozno budeme mat stastie.

@kvietocek, pracovala som ale skoncila som, mala som part time, ale pocas tehu mi bolo casto zle a citila som sa este horsie ked som nemohla ist do prace, co som mala migreny a kecala s weckom. Uz mi ostala iba skola apson mam cas na anglinu 😉

@mona12071 maly je krasny, super kosielku ste mali, doniesli z domu?

mihouk
26. máj 2010

@klapinka , chcem sa opytat, pouzivas cerstve, alebo susene drozdie, mam iba susene a 50g sa mi zda vela.

elixia
26. máj 2010

z-vesela, sice nie priamo West Midlands, ale trochu blizsie ako London 😀 Co je nct sales?

mona, tak to muselo byt krasne..a este aj pocasie ake vam vyslo 😀

@mihouk, ty mas Maxima????? Jeeej,to je moje number one, ale manzel nechce ani za svet 😢 Sa mu vyhrazam,ze aj tak sa mna opytaju na meno 😀

klapinka
26. máj 2010

ano ano susene 7 g ma jeden sacok v lidli som to kupila 20p-2 myslim ze to stalo, inak som si nosila z domu. Cerstve som kupila iba v polskom obchode, ale bolo take velike a polka mi vzdy splesnela. Ked som kupila taky velky kelimok, akoby mi neviem ci vyvetralo alebo co sa stym stalo,no nefungoval 😠

kvietocek7
26. máj 2010

@klapinka iba taky tip, ja ked som hladala postielky konkretne cotbed tak sa mi osvedcilo www.just4baby.co.uk free delivery a este aj matrac si mozes vybrat ci strunovy alebo penovy a ten je tiez free. Kupili sme tam ten cotbed a minuly mesiac aj postielku junior bed. cenovo su super 😎 a tiez s delivery spolahlivy.

klapinka
26. máj 2010

@elixia

http://www.nctpregnancyandbabycare.com/home

ono je to ako taky detsky bazar, najdes podla svojho regionu kedy je predaj. Mamky tam predavaju veci po detvakoch co uz nepotrebuju. No nie detvaky 😀 ale veci. 😀 My sme o tom nevedeli, na poslednom stretku nam midwife spominala. u nas bolo naposledy v aprili.

peppapig
26. máj 2010

@klapinka, diky za receptik, ja takova kucharinka a langose jsem jeste nikdy nedelala, ani doma jsme to nejedavali (vzdy jen na koupalisti haha). Hele sul v receptu, to je jakoze spetka? A pak se udela testo, dale placky a ono se to smazi nebo jak presne, sorry ale fakt je chci udelat, diky.

@lena13, to vis, ze bych hnedka prisla, ale mame to sakra z ruky 😢 Tesim se na fotky

@elixia, hmm tak to je pak tezsi neco najit, ja myslim, ze ja uz v CR zit nikdy nebudu (ikdyz clovek nikdy nevi) a na ty nase prarodice se s vyslovnosti moc neohlizim, uci se anglicky tak at se potrapi. Me se moc libi Harry a Ruben pro kloucka a holcicich mam mooooc na liste, Isla zatim vitezi 😉

mona, fesak malinkej 🙂

Baby pamatujete, Dadulka kdysi psala, ze na pozadani se da dostat cerstve drozdi v Saisbury's u pekarny 😉 Priste se zeptam.

NCT je fajn, taky jsem o tom dlouho nevedela. Minule jsem sla prodavat, vselijake miminkovske vecicky, ktere se mi uz nezamlouvaly a neco se prodalo. Vzdy tam M nakoupim spoustu knizek za babku. Je treba tam stat radu uz brzy pred otevrenim, pokud chcete dobry ulovek a taky je dobre si vyhlidnou sale v 'lepsi' ctvrti 😉

Asi se dneska uz od pc neodlepim

mona12071
26. máj 2010

@klapinka hej sestra ju doniesla z domu 🙂

klapinka
26. máj 2010

@peppapig moj postup, vsetky ingrediencie supnem do mixera 😀 po 10 min vypnem.Ked by si kupila cerstve drzodie tak najprv kvasok, do vlazneho mielka s kuskom cukru. pockaj kym sa ti urobia bublinky. cca 10 min. Potom uz len pridaj k ostatnym surovinam.
Pomucim si pracovnu dosku, cesto si supnem na nu troska este prehniesim, posypem este mukou po vrchu a zakryjem s utierkou. Po hodke len rozvalkam a podla toho ake chces tvary, tak bud s poharom vykrajujes kolieska alebo s nozom stvrce. Tie uz davas na rozpaleny olej na panvicu. Upecene to mas raz dva.

@kvietocek7 dikes za linku prekukam to

elixia
26. máj 2010

@klapinka dakujem. Nasla som, ze najblizsi bude v Chestri v juni, tak pojdeme pozriet, ak dovtedy nezabudnem 🙂 Este som si vsimla,ze tam pisu ine casy pre members a non-members, oplati sa byt member?

mihouk
26. máj 2010

@elixia, meno pre druheho prcka (ked bude) mame Edgar, lebo mi bolo povedane ze v ich rodine baby robit nevedia 😝 , len taky tip
@klapinka, este pre istotu, ten 7g sacok je ako 50g cerstveho??? som z toho jelen a mam chut na langose a je to len tvoja vina 😀

elixia
26. máj 2010

@peppapig, tak to je jasne,ked zostavas zit tu..navyse, aj manzel je cudzinec...mate krasne dievcatko, ja by som hrozne chcela take tmavsie dietatko,no ale s mojim muzom iba ak si namalujem 😀

Inak, cerstve drozdie kedysi mavali aj v Morrissone, v chladenom pulte vedla listkoveho cesta..taka cierna podlozka a 4 kocky drozdia...ale uz som davno nevidela,aspon u nas nie.

klapinka
26. máj 2010

@mihouk 50g je taka klasicka kocka?? ja ten jeden sacok pouzivam ako za kocku 😀 zatial vzdy vykyslo 🙂 ideme si urobit langosovu party??? 😀 😀 😀

@elixia, neviem ci sa oplati byt clenom nebola som na takejto akcii.

peppapig
26. máj 2010

klapinka, jeste jednou diky, urcite budou tento tyden, muzik se bude olizovat (on ma rad ceske vareni 🙂

elixia, diky, taky se dockas krasneho mimouse, nechavate se prekvapit s pohlavim?

mihouk
26. máj 2010

@klapinka, jasne!!!Keby nebolo tak neskoro uz aj idem na to, tak si ma navnadila. Snad to zajtra nedomrvim. Ozaj, ako dlho to asi kysne, este som nerobila kysnute, mam z toho obavu, ale chut je vacsia 🙂 To bude manzelik kukat.

peppapig
26. máj 2010

elixia, ja jen vim, ze clenove neplati vstup (coz je £1) a maji vyhodu preskocit frontu, proste jit prvni aniz by hpdinu stali v rade.

klapinka
26. máj 2010

@mihouk ked mas teplo tak rychlejsie ale pocitaj taku hodku, ja obcas na chvilku zapnem ruru ale iba na par stupnov a necham cesto na dvierkach otvorenych. Dufam ze sa vam podaria 😝

gaby0205
26. máj 2010

caute babule, no tak ja som si musela objednat bcg pre malu cez HV a budu ju ockovat v health clinic.
A nie nebojim sa letiet s malou, manzel ide somnou. Ak mate nejake tips pri lietani s babetkami tak sem s nimi 😉
ozaj dnes na ambasade bolo v pohode a vybavila som co som potrebovala 😀 idem hajat dobru noc x

etuska
26. máj 2010

@kvietocek7
jaaaj-ananas do seba tlacim uz druhy tyzden 😀 -aj kapsulky z "raspberry leaf" 😝 ,horuca sprcha 😝 dala by som si aj nieco "spicy" ale z toho ma priserne pali zaha

hathor1231
26. máj 2010

@etuska tha, hop sa na muza 😀 to vyzenie isto,ani gel na vyvolanie nepotrebujes- tvoj muzik ma to iste 😉

etuska
26. máj 2010

@hathor1231
to nam radila aj lekarka-a riadime sa tym uz asi 2tyzdne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre