Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kivec
14. júl 2010

@radlinka - ja by som aj prisla buducu sobotu.

newyorkgirl
14. júl 2010

@hathor1231 proti tuberkuloze, co sa ockuje na SK na 4ty den, teraz som citala clanok o dievcatku co v nej ockovanie spustilo rakovinu, behom par dni jej narastol obrovsky nador na krku ako 6mesacnej, ale to uz su take extremy, nejdem polemizovat, kto chce nech nakukne do temy Nesuhlasim s povinnym ockovanim 😔

@saza007 som sa pobavila 😀 😀 😀 hej tiez som citala ze nie je vlastne vobec ucinna ta vakcina a srandaaaa dnes nam dosiel list appointment na nu 😀 😀 😀 😀 tak ho asi zrusim...

mona12071
14. júl 2010

ahojte najlepsie maminky tak ambasadu mame dnes za sebou uz len cakat ☹
holky napiste kedy by ste boly free aby sme mohli spravit aspon priebezne kedy sa stretneme ja mozem skoro stale 😀

hathor1231
14. júl 2010

@newyorkgirl ja som pocuvala vyhalsenia kompetentnych a ten doslova povedal,ze je to smutne ale musia chranit cely les a nie len jeden strom 😕 v podstate ma pravdu, ked sa nas to nedotkne,tak sme za,clovek meni nazor ked sa nieco stane... ale tie rodiny su aj odskodnene ked sa preukaze ze je to chyba vakciny...
treba len dufat,ze to nebude nase dieta 😉

nam prisla pokuta za CF co sme boli v londone 😅 lebo sme si na to spomenuli az v aute ked sme boli v londyne a tam som nikde nenasla miesto kde by sa to dalo kupit 😕 kde sa to vlastne da ak neplatis cez net,tak sme platili prvy krat cez net.ale teraz sme na to zabudli a potom sme to nenasli, teraz chcu 60libier 😝 no uz.... smola...

na stretko sa tesim 😉

wild.horses
14. júl 2010

neplanujete nejake venue aj vyssie na severe-yorkshire a tak? My sme od B'mu dobre 3 hodky autom, to nehrozi. 😒

z_vesela
14. júl 2010

radlinka - ja mozem aj buducu sobotu Briminghame (pokial teda este budem v jednom kuse 😉)..do Londyna si teraz uz netrufam ...predsa len musim byt v dosazitelnej vziadelnosti do spitalu..

newyorkgirl
14. júl 2010

@wild.horses my dame take mini tuna u nas, dojdite 😀 sak to ze ten Brim je dost od nas 2 a stvrt hodky je streka...

@hathor1231 ja viem, mas pravdu, decka si dam isto zaockovat, ale je to ako na potvoru ze das pneumoky a moze ich aj tak dostat, co som citala je ich az 90 druhov a vakcina najnovsia chrani tusim proti 13, co je nic teda... a tiez dufam, ze sa mojim detom nic zle z toho nestane, len na SK nie je ziadny fond na toto, viem, ze v UK ano, je hne dna konci tej ich brozurky 😒

veronika2108
14. júl 2010

ahojte, juj ani nestraste tym ockovanim, nasa Natalka tiez este nebola ocovana proti BCG, ale uz nad tym uvazujem dlhsie. Asi po nasom rocnom ockovani ju predsa dam. Vycitala by som si keby sa jej nieco stalo...... 😔
Ozaj, neviem lebo som tu nova, ale nestudujete tu nahodou? Ja by som mozno aj, ale neviem ako to tu u nich funguje... 😕

dzou
14. júl 2010

caute zienky ja som tu teraz dlhsie nebola... tak cez vikend sme boli v Skegness v static caravane tak bolo super ... no a nejak nebol cas.... a teda v pondelok som dostala ms 😒 no co uz.. tak asi budem musiet v tom septembri ist za GP co sa nam vobec nechce ale tak co uz 😒
a a mam taku otazocku na baby co sa vydavali tu v UK ... ked ste si potom davali menit obciansky na svk tak vam stacilo prelozeny sobasny list overeny notarom? alebo este daco ine?diki

wild.horses
15. júl 2010

my mame v pondelok pozvanku na pneumo. 5 tyzdnov overdue, kedze bol na antibiotikach 😒

newyorkgirl
15. júl 2010

babule ktore sa chystate na NEXT sale v sobotu??? ja sa uz taaak tesim 😀 😀 😀

mona12071
16. júl 2010

holky vy to tu niako flakate 🙂 deticky deticky co 😅 😅 😅 😅

z_vesela
16. júl 2010

asi sa nikomu nechce s tymto pocasim...co mne mimochodom naozaj tento rok vyhovuje...snad bude takto uprsano ked sa pojde aj na 'vec'...

inak - happy Friday!...dnes mam posledny den v robote a od pondelka idem na ML -jupiiii! 😀

cutce
16. júl 2010

@z_vesela: to se tak nekdo ma 😀 😀 😀 , tak si uzij tech par dni volna, nez to zacne 😉 . ja musim cekat jeste 6 mesicu 😀 😀 😀 😀

peppapig
16. júl 2010

@z_vesela uzij si posledni den 🙂 Bude i prekvapko od kolegu?

@dzou netusim tyhle vybavovacky. Nase svatba jeste neprobehla haha

@veronika2108 ja si delam college, part time s naslednou qualification. Kdybych nebyla lina, mozna bych pri male dokoncila i univerzitu, ale asi na to nemam psat 4000 slovne eseje a jeste zkousky, nedala bych to. Mozna az bude jednou mala ve skole. Co by jsi chtela studovat?

@newyorkgirl nenavidim slevy, maximalne on line, ja vzdycky v tech obchodech plnych lidi nakoupila veci za babku a pak se mi to stejne nelibilo. My jsme Gapovi, tam kdyz jsou slevy nejsou ani hejna zakazniku. Prezij to v sobotu (pokud teda jdes) 😀

Zeny, poradte mi neco na vseobecne posileni imunity (pro me), po pasovem oparu budu nachylna na kazdy virus v okoli a ja si nemuzu dovolit byt nemocna. Krome cerstveho fruit & veg, stav. Ja na vitaminove vyrobky z boots nejak neverim, prijde mi, ze je to jen obchodni tah. Ma nekdo zkusenost s homeopatiky nebo neco jineho na prirodni bazi? Poradte diky

wild.horses
16. júl 2010

@newyorkgirl to je uz tuto sobotu? no jasne, my iste pojdeme. A ja som sa uz zacala bat, ze nebudem mat co robit. tatika chceme nechat doma sameho, nez zase pohne so stajnou. je to nekonecny pribeh. vdaka, uplne by som zabudla. 😉

newyorkgirl
16. júl 2010

@peppapig tak ty mozes online, ale v obchode je lepsi vyber na nete to bude prebrate... ja inak nemaniakujem, ale NEXT mozem, no zas ze by som kvoli tomu vstavala o 4tej rano ako niektori odvazlivci tak to zas neeeee 😀 😀 😀

@wild.horses tak bez, ja tusim viem, kde vy mate NEXT tam pri Mothercare ak sa nemylim, ze? sme tam boli parkrat... my tuna mame iba taky pidinec, som zvedava, ci tie veci na nasu vel. 4-5 tam este budu co som videla behom tyzdna, alebo si to zlate zamestnankyne daju dozadu pre seba... na maleho asi zozeniem to viem ze tych pidi veciciek tam mavaju dost...

gaby0205
16. júl 2010

Caute baby, ako sa mate. Mzuzka ako super ze si sa ozvala. Ako sa citis ty?

Slovakia kde si? ako daaaaavno si tu nebola, dufam ze ste v poriadku.

Babule moja Livi mala 4 mesiace 🙂 taaak strasne ten cas uteka. Ale chudatko moje ma rush tam dole na mine :( a uz to ma tyzden a neviem co s tym. Pouzila som sudocream a ostatne kremy alenic nepmaha. Nejake ine treatment nepoznate ?
pekny den

newyorkgirl
16. júl 2010

@gaby0205 slovakia si uziva doma, sa nedivim, ze ani nepise 😀 som pisala na FB ze aby sa im chcelo vobec vratit do UK, ked im je tak dobre 😎
umyvat a vetrat... nam s Nikolkou nezaberal sudocrem, ale klasicka rybacia mast z SK a teraz s Riskom je to naopak, Sudocrem mu lepsie zabral ako ta rybacia, je to zvlastne veru... 😖

newyorkgirl
16. júl 2010

@gaby0205 nemate nejaku mykozu alebo nieco, ked to trva tak dlho? 😒

gaby0205
16. júl 2010

no teda ta nasa slovakia sa nam veru nevrati 😝
new sorry ale co je mykoza? asi by som mala booknut Livi k Dr ze? no idem volat...

radlinka
16. júl 2010

Caute babenky, my busy v praci, takze je toho pozehnane 😅 a zdravotne sa necitim vobec este fit a toto pocasie mi nepridava, dnes mi bola strasna zima cely den brrr 🙄 u nas od vcera hrozne veterno a ze Midlands schytal nejake tornado bolo v novinach 😕 😕 😕

@gabi0205 - ahoooj... chudatko...neskusala si nejaky bylinny kupe ? co tak vykupat malicku v kamilkach, repiku alebo dubovej kore. Dubova kora je super aj na ekzemy a pod. 🙂 A vyraba sa vobec este baby aviril ? Ten sudocream je na rush, ale neviem, niekedy zabera, niekedy nie. Skus napriklad vaselinu z lekarne alebo potok kuk k GP a nech nieco predpise ked prirodne veci nezaberaju. 😕

z_vesela - ahooj... jeej super, tak uz posledny dnicek, dufam ze bolo fajn a citis sa super...kolko planujes ML ? , necitim sa vobec vo forme, tato zmena pocasia mi pripomina jesen a sennu nadchu 😔 Som happy, ze je vikend a radsej si budem mysliet, ze nas caka krasny a slnecny 🙂

radlinka
16. júl 2010

@gabi0205 - Mykoza je zapalove ochorenie sposobene napr. kvasinkami, dolezita je vhodna liecba a ochrana. U deti sa prejavuje na roznych miestach na tele, v roznych stadiach. Ake plienky pouzivate ? ale moze vzniknut aj z chlorovej vody, z oslabenia imunitneho systemu, stravy a pod. Moze ist aj o alergicku reakciu na prasok, plienky, tiez vodu...faktorov je vela, treba zistit. Drzim palcoky 🙂

veronika2108
16. júl 2010

@peppapig ahoj, no mna cely zivot lakalo studovat pedagogiku alebo uctovnictvo, ale neviem neviem, ci by som zvladla pri malej univerzitu, vies ako. 😒 A co presne ty studujes, ak sa smiem opytat?

veronika2108
16. júl 2010

@newyorkgirl no ja som mam VIP vstup na sale online uz od stvrtku, takze som nieco nakupila, ale mas pravdu v obchode toho maju ovela viac 🙂 . Vela stastia s nakupovanim 😉

veronika2108
16. júl 2010

@gaby0205 na nappy rush je dobry aj Canesten, neviem ci to poznas, dostat to kupit v Boots, Superdrug...... a moze sa to pouzit aj pre babatka. Znama si to chvalila...skus, nech vam to rychlo prejde 😉

z_vesela
16. júl 2010

tak a uz som oficialne na materskej 🙂..diki radlinka, dufam ze aj ty sa citis lepsie!..hm..asi to budem 'play by ear'..6 mesiacov urcite ale mozno to pretiahnem na 9 mesiacov, zalezi ze ci moja svagrina zacne robit childminding alebo nie lebo do nursery babo dat nechcem...len dufam ze babatko nenecha na seba dlho cakat...aj som rozmyslala ze co budem robit v ponelok a mozno Next sale neni zly napad iked teraz sa mi znova medzi 'davy ludi nechce..aj dlhsie statie a chodenie mi dobre nerobi..

baby shower som nemala ale aj tak uz mame kopec veci, v nedelu sme dostali moses basket tak sa nanho teraz kazdy den pozerame 🙂)...

juj, ani som nevedla ze aj babetka mozu mat mykozy...to som myslela ze to narastie az v dospelosti...gaby dufam ze sa vam to podari rychlo vyriesit

newyorkgirl
16. júl 2010

@z_vesela babo moze chytit od mamy a kdesi som citala, ze prave cerveny spodok je prejav tiez... potom by ten canesten zabral...

radlinka
16. júl 2010

A nebute to len nejaka hrozna nappy rash ? Canesten je vynikajuci na mykozy, ale pre 4 mesacne baby ??? 😅 😅 😅 no neviem, mala by som strach asi to aplikovat 😨
tu je link tak pozrite ak potrebujete http://www.netdoctor.co.uk/diseases/facts/nappy...

newyorkgirl
16. júl 2010

ked davaju canesten na bradavky maminam kojacim... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre