Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

klapinka
29. júl 2010

dobre ranko baby, mala som divnu noc, vsetko ma boli ☹ . Dnes ma aj segra narodky 🙂 tak dufam ze sa nenasackujeme na jej datum 🙂 , ale myslim ze nie. Keby volaco baby urcite napisem

Vsetkych vas zdravim.
@z_vesela tebe je ako?? vsetko oki?? ako sa citis?
@kivec video je uplne supis... ako mala isla ze ockoo 😀 zlatunka
@cutce neboj nic pomaly do vsetkeho prides a osvojis si terminolgiu raz dva. Ak niesi tak sa zaregistruj v bounty.com myslim, dostali sme aj od midwife vela matrosu, ale aj z bounty vela infosiek. Tiez nejake male vzorky, plienka-pampers, sudokrem......
@elixia ty sa mas ako??

cutce
29. júl 2010

@klapinka: je moc dekuju a tobe preju hooodne stesticka at to jde jak po masle 🙂

newyorkgirl
29. júl 2010

ahojte, tak kde su nove babatka? informujte ma.... uz sa pokusim citat a prispievat ale cez den neni kedy a vecer padam na nos od unavy vacsinou aj vcera som zehlila a do noci skladala pradlo este... dnes ma caka narvat to do skrin....
@z_vesela to je aka knizka? nas Risko buva pekne a nebolo nam treba ani knizku 😀 staci ho po kojeni dat pekne do postielky ma dudku a taku plienocku co si prituli a este je chvilku hore a kuka a sam pekne zaspi a buva vlastne az do rana, len sa 2x kojime ale to sa nebudi...
@monika.c vy uz doma dovolenkujete ze? my az o mesiac este ma caka skuska 9. z ekonomie tuna... ja som sa rozhodla ze dam Riska na SK ockovat ak pediatricka nebude proti, teraz stihneme tie dve davky a potom v roku dame tretiu... BCG som nedala a ani nedam asi po tom co som citala... len to zas bude tuna coro-moro ze co nedam ani jedno dieta tu im ockovat, ale maju tu vyse tych davok a ani hep.B tu nie je v tom... este som rozmyslala nad tymi pneumokokmi ked je to tusim iba proti 13 z 90, ale ked je to povinne tak co uz.... kamoskin maly mal tiez pneumokoka napriek ockovaniu 😖

elixia
29. júl 2010

@klapinka ahoj, stale nic? 🙂 ja som dnes bola s midwife pokecat...zase som sa nic nove nedozvedela, nevedela mi ani povedat, ci nas council nejako podporuje latkovky.. ☹ Pytala som sa jej na GBS test, tak ze oni ako NHS nie su allowed to robit (chapete??? 😨 ) ale odporucila mi si objednat kit,ze ona mi urobi stery..len si to musim zaplatit 🙂 tak co uz, zaplatim, pre pokoj duse mi to urcite stoji...Malemu nevedela najst srdiecko,ze je nejako divne otoceny...ale inak vsetko ok podla nej..ach jo.
klapinka, tak to jej das aspon krasny darcek, keby sa podarilo 🙂

cutce
29. júl 2010

elixia: tak hlavne, ze je vsechno v poradku 😉

newyorkgirl
29. júl 2010

maminy, ktore ste este neboli ASDA ma akciu na detske vecicky, plienky, obrusky ale aj flasky, odsavacky, sedacky do auta choditka... my sme boli na plienky pampersky nas vysli 12libier 144kusov tak celkom fajn... kupila som do zasoby aj tanieriky a lyzicky a take misticky s vrchnakmi tommee tippee na prikrmy potom...

tehulky aj Pregnacare vitaminy su z 4.38 tusim na 2 libry tak kedze kojim aj tie som kupila...

tolko moje reklamne okienko 😀 😀 😀

ozaj, ja hladam plienky dnes v obvyklej ulicke s detskymi vecami a tato akcia tam nebola, u nas aj ked sme pidi mesto urobili na tuto baby event specialnu ulicku, tak treba prejst asi cely obchod...

elixia
29. júl 2010

@newyorkgirl pred dvoma hodinami som tam bola a u nas teda som ziadnu taku akciu nenasla...maju akciu na pampersky, akekolvek 2 balenia za 10 libier ale to bolo vsetko...Nevies nahodou od kedy by to malo platit?

kvietocek7
29. júl 2010

@elixia mam pred sebou letak Baby&?Toddler event je od 27 july - 8 august

z_vesela
29. júl 2010

.Ahojte!..

klapinka, cize obe cakame..dnes sa mi zda ze mi dost kleslo brucho tak snad to nieco znamena..inak okrem bolesti v krizoch a tvrdnutia brucha s u nas nic nedeje..ale aspon si takto uzivam materskej ked uz ine nie.. 🙂 ..snad nase babo bude v tych 5% co pride presne na termin 😀 ...

nyg..to je tak znama uk knizka o tom ako treba babo nasadit na 'routine' hned ak sa narodi a tak isti ze babo potom cez noc prespi ked bude vacsie..zda sa to dost narocne, nakolko je den rozvrhnuty v takmer 15 minutovych intervaloch..kedy treba babo zobudit na krmenie, kde a ako ho dat spat..atd..

jasne elixia..daj si spravit...ja som rada ze viem na com som..a 32 libier nie je velka palka..ten vyter si ale mozes urobit aj sama...teda ja som to zvladla aj bez midwife.. 😀

elixia
29. júl 2010

@kvietocek7 vdaka,tak neviem,ci som prehliadla alebo co..mali taky tyzden aj niekedy v aprili or maji, vtedy som nakupila flase, sterilizator a take veci,takze vlastne ani nic nepotrebujeme asi.

elixia
29. júl 2010

@z_vesela ved aj ja si to viem urobit, ja len ze to bolo jedine co mi ponukla,ze mi ster urobi.. 🙂 tak aj snaha sa ceni nie?

timejkaa
29. júl 2010

ahojte,
rodili ste alebo sa niekto chystáte rodiť v Liverpoole alebo okolí?

mona12071
30. júl 2010

@kvietocek7 no este nebolo stratko ale baby sa niako nevyjadruju ☹ A VAZIME 8,16KG 🙂
tak co holky kedyyyyyyyyy 😀 LONDON??????? 😅 😅 😅 😅

newyorkgirl
30. júl 2010

@elixia ja som to v normal ulicke nenasla bola na to zvlast ulicka na konci obchodu u nas... a ako vravis aj tie sterilizatory a odsavacky maju a tak... pampers aj huggies za super cenu tam su...

elixia
30. júl 2010

@newyorkgirl vdaka, ja som asi prehliadla tu ulicku 🙂 Zrejme to je presne to, co mali na jar, takze v podstate mame vsetko...este vam poradim, ze uplne posledny den tej akcie mali este nizsie ceny..ja som sa tesila ako lacno som nakupila a potom sme tam boli posledny den a vsetko bolo este lacnejsie..tak som sa potesila druhykrat 😀

klapinka
30. júl 2010

@newyorkgirl dikes za akciu, mozno zbehneme. Keby mali ze dobru cenu sterilizator tak by som mozno 🙄 ....aj ked ja som velmi proti tomu. No mozno ma presvedci cena 🙂 Teoreticky by nam uz nic nemalo chybat, no realita... aby som nepadla na hubu ze boooozinku polku veci nemame. 🙂 Minule som neodolala a kupila com dva cumle 😀

@elixia ja som tiez hladala ohladom plienok ci mi daju nejake korunky z councilu. Nasla som toto
http://www.goreal.org.uk/Supporters skus mozno sa tam najdes. Ked som naposledy kupovala tie ruzove plienky od tetky anglicanky, tak ze ked mam blocky aby som sla na council a ich tam otravovala, mali by mi preplatit. No mam iba paypal co som kupila na ebayi a este tootbots co sme kupili v brimngahme. Lolipopky mi slubili ze mi poslu mailom ucet a prd makovi poslali. tak mam max ma cca 40£.

@mona12071 ja by som hned sla na stretko, ale co mozem teraz chodit, ked neviem kedy ma to chyti.

idem dnes ukuchtit pirohy baby, len nemam slaninu, budeme mat take o nicom bez slovenksej slaniny, ale budu 😀

elixia
30. júl 2010

@klapinka ja som vtedy kupila parny sterilizotor avent za 10£, normalne som nasla ze je raz tolko...vacsinou az polovicne ceny mali, takze sa oplatilo.
Uz som nasla aj ja, u nas preplacaju polovicu ale maximalne 25£ alebo si mozes vybrat 1 mesiac laundry service..ale to si velmi neviem predstavit ako by fungovalo,ci akoze niekto pride vziat poserkane plinky a donesie ich oprate alebo ako 😀 No ja som kupovala doma 99% a slov. fakturu mi zrejme neuznaju..tu som par kupila na ebayi, poslala som im rano mail, ze ci budu akceptovat aj objednavku z ebay ako doklad,ale zatial neodpisali..ved inde ako na nete sa tie plienky ani nedaju kupit...

Jooooj, pirohy...slintam 😀

mona12071
30. júl 2010

@newyorkgirl aj ja som si pekne nakupila plienocky a misticky 😅 😅 😅 😅

newyorkgirl
30. júl 2010

@klapinka sterilizator bol za 10 tusim ako pise elixia

@elixia u nas by si v posledny den akcie mala prazdnu ulicku teda ako to tu poznam uz tam nebude nic 😀 😀 😀 neviem ci doplnaju zasoby..

elixia
30. júl 2010

@newyorkgirl no ja som tiez vtedy rychlo rychlo nakupovala,ze do konca akcie tam isto nic nebude, tak som isla domov taskami ovesana,lebo zrovna vtedy som bola peso 🙂 a oni posledny den podoplnane a este aj zlacnene..no neporazi ta? 😀

slniecko77
30. júl 2010

ahojte 🙂
newyorkgirl dik za upozornenie na vypredaje 😉 pojdem tam nieco kuknut, my sme este nezacali poriadne nakupovat, tak snad si tam nieco vyberiem

klapinka
30. júl 2010

juj iba tak odfukujem, kto ma chut dojdite 😵 , este mame- Zemiakove so slovenskou bryndzou a pazitkou, na vrchu vajko s polskym bocikom 😝

newyorkgirl
30. júl 2010

@klapinka vydatne teda 😀

jaj baby ja mam take migreny tento tyzden, a neviem ci z pocasia alebo co, ale aj pri Nike som po porode mala tie prve mesiace, tak neviem teraz z coho to je, ale je to des a este sama doma s dvomi detmi bleeeee by som najradsej zalahla uz len minuty ratam kedy muz pride z prace....

z_vesela
31. júl 2010

ahojte,

klapinka..ze pirohy..ja som vcera zbehla to polish shopu nakupit tak sa tesim ako ich dens rychlo urobim... 🙂 ...

no vcera som si aj myslela ze to mohlo byt - chrbat ma bolel cely den a teraz zasa nic...len co stale dostavam smsky od vsetkych ze ci uz...ako keby som im nepovedala ked sa to stane!...fakt to je asi z celeho to najhorsie...

no nic..babu sa paci v brusku tak sa koli tomu nezblaznim..a ostatni budu musiet pockat..

do asdy radsej nejdem..uz mam pocit ze som nakupila pre 10 deti dopredu..tak fakt uz len to babo chyba 😀

pekny vikendik...

newyorkgirl
31. júl 2010

@z_vesela ja si to presne pamatam, tiez vsetci otravovali a mne bolo s bruskom uplne fajn... a tiez som povedala ze ked asi budeme rodit, tak dam vediet nie? boli nedockavejsi ako rodicia tusim 😀

baby EBAYacky, mam po sto rokoch na ebayi novu skusenost... a to uz som prekrocila hranicu 1000feedbackov prosim pekne... pred mesiacom aj cosi som si kupila chicco for me kocik od jednej baby, mila krasna mi ho ale neposlala komplet... ako chapem ze kym zbalila autosedacku, vanicku aj sportak a tasku a ine bludky k tomu, ze sa stane ze cosi clovek zabudne... chybala mi teda plastenka na sportak, opierka do autosedacky pod hlavicku aj tie polstra makke na popruhy a take krytky na konstrukciu... tak som jej napisala ci to nenajde, samozrejme nasla to doma okrem tych krytiek, ja hovorim ze OK hlavne o tu plastenku mi islo este som jej poslala 5 libier dalsich na postovne extra nech mi to posle a odvtedy sa mi neozvala... tak som otvorila case item not as described, lebo malo to byt proste komplet... neodpovedala ani na to a teda krasny ebay to musel rozhodnut sam... a viete ako? mam vraj do 10dni vratit vec predajcovi a oni mi daju refund... ALE a velke ale postovne si hradim sama, co u kocika vychadza 20-30 libier a nehovoriac ze tolko ma stalo kym to prislo aj ku mne, tak im tam krasne volam, ze kto mi to zaplati a oni ze bohuzial JE TO V PODMIENKACH a RETURN POSTAGE si plati clovek sam, no nepotesi? tak som milej slecne vysvetlila, ze ja kupim kocik, ktory neni ako ma byt a este budem akoze kvoli doprave tam a spat 60libier v strate ked tie casti maju hodnotu 20 zhruba? zabralo ako som sa postazovala ona mi povedala nech pockam na linke a nakoniec mi schvalili partial refund 20libier a 5 mi davaju akoze gratis za problemy, no tak CHVALABOHU ale zas je clovek mudrejsi... inak by som si to nechala aj tak, neoplatilo by sa mi to vracat ale hovada su to riadne, pokial je vsetko OK tak inkasuju prachy a ked ma clovek problem a oni maju teda byt za kupujucim, mate smolu, to co? 😅 😠

kivec
31. júl 2010

@newyorkgirl - si dobra, ze si si to takto vydupala. Ja by som sa na to asi vykaslala, ani by som nevedela, co v takej situacii robit. Takze ked ti niekto posle neuplnu vec a predajca nereaguje, kam das o tom vediet? Ozaj a ides ten kocik vratit, teda? To je skoda a hlavne kopec starosti s tym posielanim spat.

@z_vesela - no a ty co, este nic? 😝 😝 😝 (Prepac za provokaciu, no nedalo mi. 😀 )

kivec
31. júl 2010

@klapinka - ta fotka je ako z nejakej kucharskej knihy. 😉 Mnam, to ste si museli pochutit.

newyorkgirl
31. júl 2010

ja som bola doteraz v tom ze pokial nie si spokojna s nakupom na ebayi vratia ti peniaze ak nie predajca tak EBAY na to je tam predsa ta ochrana ak platis paypalom, ale aby si si hradila spiatocne postovne to je teda maximalne vtipne 😅
ludia su vychcani... predala som raz cez ebay take lampy a jeden mi napisal ze mu prisla rozbita ze chce peniaze spat a ja som mu napisala, nech mi posle fotku a on uz sa neozval... takisto sa da klamat, ze ti vec neprisla a vratia ti peniaze, lebo ako predajca ktory neposle doporucene dokaze ze ti to prislo... aj to sa mi uz stalo, ked som predala veci do talianska ci na maltu tie vecne neprisli akoze a ludia s 3 feedbackmi... no uz v tom viem chodit 😀 ale nie som ziadna potvora a ked je cosi raz na houby tak je to na houby preto som si otvorila pusu a vydupala nech mi daju aspon 20libier a za to si kupim krytky a plastenku co potrebujem a kocik si necham, vozi sa totiz dobre 😉

mrk11
31. júl 2010

ja som sice nova medzi vami, ale veeelmi rada by som sa stretla a spoznala s babami z CZ a SK s babatkami, ja mam 4 mesacnu dcerku Elu, zijeme v Londyne - Ealing, ale vieme sa dopravit metrom v podstate kamkolvek

mona12071
1. aug 2010

@mrk11 jeeee to mam kustik na ealing ja som z hounslow a mam 4 mesacneho synceka 😅 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre