Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulka2000
7. okt 2010

@mickey85 nechcem ta strasit 😀 , ale ak ides kojit tak na bruchu spat nebudes este par mesiacov 😀 😀

mickey85
7. okt 2010

@dadulka2000 😀 😀 to ma potom napadlo, ked som to dopisala....ale aspon na chvilku si lahnem 😀

dadulka2000
7. okt 2010

@mickey85 😀 😀 😀
hlavne si teraz oddychuj, citaj, pozeraj tv (navar ak sa ti chce do predstihu a zmraz - to ako by si potom nasla 😅 )

cutce
7. okt 2010

to jsou dobre rady, nam znamy rekl, ze jamile k nam bude chtit prijit navsteva a budou se ptat co donest, tak jidlo 😀 😀 😀

dadulka2000
7. okt 2010

@cutce presne tak,... a nejaky ten kolacik, sisku 😀 😀
ozaj videla si svoj email? co povies na tu sedacku?

cutce
7. okt 2010

@dadulka2000 ta autosedacka je jen do tech 9 mesicu?

mirka007
7. okt 2010

@kivec
Ja som bola na kontrole ale zospodu ma nepozerali :(

dadulka2000
7. okt 2010

@cutce nie je to do 13kg,... tj az do 12-15mes,... zavisi od velkosti babatka

cutce
7. okt 2010

@dadulka2000 asi ne, ale moc dekuju 🙂

mrk11
7. okt 2010

@mirka007 super napad, hned ich aj objednam, ja sice kosik mam, ale furt v nom mam vhodenu kabelu so vsetkym moznym, takze sa mi tam uz maloco vojde.

kivec
7. okt 2010

@mirka007 - Ani mna nepozerali od spodu. Ale ci je maternica stiahnuta, sa nahmata cez brucho, od spodu sa to neda zistit. 😉

slniecko77
7. okt 2010

ahojte 🙂
@mirka007 dik za odpoved 😉
..kufor v aute mame dostatocne velky a som rada, ze aj vanicka je priestranna, pouzivame hlavne auto..takze OK
..pojdem ho obkuknut do obchodu 😉

hajatanufus
7. okt 2010

@kivec ahoj vdaka za opytanie noc bola v pohode ani jedna nemala teplotu Lucinka malu velmi lubi zo zaciatku myslim ze dost ziarlila ale teraz sa snazim venovat aj jej aspon sa s nou trochu posalit dnes som sa este na net nedostala a to som pri tom ani nic neurobila len som volala po uradoch. Lucinku som ulozila spinkat ale isla s placom a mala spinka uz asi od dvanastej ta je este otapena chudatko ale pocitam ze kazdu chvilu sa ohlasi ze je hladna

hajatanufus
7. okt 2010

@mickey85 ahoj ano ani jedna nemala teploty tak som rada ze som si mohla pospat mala sa budila len na papanie aj cez den vela spinka je este otapena chudatko ale spinka na brusku aj keby nemala lenze na chrbatiku nechce ani za svet len na rukach aj to nie vzdy a na brusku je jej dobre a co ty? neboj ono to pride a uz ho budes aj ty drzat v naruci tak este oddychuj kym mozes potom sa moc nevyspis 🙂

cathryn
7. okt 2010

ahojte baby 🙂 tak ja som uz dlllllllho neprispievala(budem sa snazit polepsit) 😉
ale citam poctivo 😝
len som vam chcela povedat,ze nam ten rodicovsky na SVK presiel bez problemov...a k tomu mi ho zaplatia spiatocne od marca(a pritom mi to tatko podal minulu stredu)
tak by ste to urcite mali vyskusat 🙂

cutce
7. okt 2010

@cathryn ahojky, a to zijes tu v UK? Jak jsi to mohla dostat? Co jsi jim rekla 😅

cathryn
7. okt 2010

@cutce no otec zaniesol vsetky papiere,co potrebovali a proste im povedal,ze mam trvaly pobyt na svk a nikto mi nemoze zakazat,aby som nechodila k otcovi dietatka do uk(trochu poklamal,kedze na svk sa zdrziavam minimalne 😝 ) a po par dnoch prislo rozhodnutie...ja som tiez prekvapena,lebo som si bola na 99% ista,ze to neprejde kvoli tomu novemu zakonu... 😉

mikailla
7. okt 2010

Ahoj @cathryn a ake papiere potrebovali ? ja by som chcela aby mi to o mesiac vybavili rodicia.Ale tu v UK nedostavas matersku,alebo ano ? 😉 😉

cathryn
7. okt 2010

@mikailla Ahoj,matersku uz nepoberam,skoncila mi v auguste a do prace uz nenastupujem...a co sa tyka papierov,tak co si pamatam,potrebovala som potrvdenie z obecneho uradu potvrdenie,ze maly ma trvaly pobyt na SVK plus od kedy,papier od zamestnavatela,ako dlho mi bola vyplacana materska a kolko,uradne prelozene,potvrdenie o ukonceni pracovneho pomeru(P45),rodny list...tusim,ze vsetko 🙂
tebe bude asi zbytocne to vybavovat o mesiac,kedze na RP mas narok az po materskej(jedine,ze narok na materske nemas,v tom pripade si mozes ziadat o RP)

monika.c
7. okt 2010

@cathryn no o tom rodicovskom prispevku ma to zaujima,pretoze ja sa do prace chcem vratit mozno az niekedy na buduci rok v septembri,ak mi to teda umoznia 😒 a to ukoncenie pracovneho pomeru ti dali hned po materskej ci kedy?lebo ja by som chcela poziadat zamestnavatela o predlzenu matersku,tusim sa to vola additional maternity leave.len tusim po 39 tyzdnoch je uz neplatena 😒 tak teraz vobec neviem,a ak by mi priznali rodicovsky na sk,tak veru do 2 rokov malej by som sa do roboty nejako nehrnula 😅 no musim to aj ja nejako pozistovat

z_vesela
7. okt 2010

No ahojte... Citam vas pravidelne len akosi pisat nestiham 😀 .
Dobre správy o tom rodicovskom... Obzvlášť keď tu tie všetky benefity idu kdesi do cudu... Fakt to tu už bude na to sa odtialto odstahovat...
No musím sa ´pochvalit´.. Dnes sme absolvovali návštevu hospital... Oli sa zdal byt ´outsidé of his character tak nás GP poslala na assesment... Ešte že to len skončilo ako ´colic'. Aj keď je čudné že to tak zdiagnostikovali ... Ja som si myslela že problém s tým je len okolo 3-8 týždňa ale nás Oli je zrejme vynimka...

Inak elixia a mickey- veľa šťastia - nech to ide čo najlachsie bez nejakých interventions... Ale aj tak moja rada je že keď je najhoršie pýtajte epidural... Najlepšia vec aká môže byt 😀

Inak kde sme s tým stretkom v Birminghame? Či už neni záujem?
Peknú nocku všetkým !

mikailla
7. okt 2010

@cathryn dakujem za odpoved 😀 😀 😀 do materskej v UK mi chybaju 2 tyzdne takzeto chcem riesit hned po porode... 😉

Baby skuste mi poradit,uz som tu riesila braxton hicks contraction no chystam sa povedat midwife ze ich mam pricasto,nevladzem vela sa hybat,myslite ze ma posle niekde na tie odozvy ( ci ako sa to vola,ze ako casto su a v akej miere )

mirka007
7. okt 2010

@kivec
Aha 🙂
No tak ja neviem potom co to tam citim :(
Ale som z toho nestastna.Citim tam niekedy ako keby sa mi tam nieco pohlo lebo co...

etuska
7. okt 2010

@cathryn
tak to si celkom dobre pochodila
@monika.c
ja na additional maternity leave nemozem-mam v zmluve ze ked nenastupim do prace po MD musim vratit cast penazi 😖 😝 -takze tym padom ani rodicovsky nehrozi kedze u nas kazdy vie,ze som v UK pracovala 😝

etuska
7. okt 2010

@mickey85
no aj ja som mala takeho Mavka(9dni po termine isiel aj tak nasilu 😀 -nechcelo sa mu vonku) a vazil cez 4kg 😝 😀 (rodila som bez Epi a uz par hodimn po porode som chodila akoby som ani nerodila 🙂

mickey85
8. okt 2010

Dobre ranko baby, tak ja sa opat dnes hlasim, ze som este domaaaaaaaa ☹ 😀 😝 a bez priznakov.
Ale mam citaka, ze @elixia tlaci 😅 lebo tu vcera vobec nebola, snad mam pravdu a ty mas uz synacika v naruci!!!! Som zvedava 😉
@etuska to rada citam take skusenosti, vyse 4kg, bez Epi...mam aspon nadej, ze sa to aj mne moze stat 😉
@mikailla to je ako pricasto? si myslim, ze uz si v dost vysokom stadiu tt, tak je to normalne. Ja som ich tiez uz mavala a teraz ich mavam aj niekolkokrat za hodinu 😉

mikailla
8. okt 2010

Ahoj @mickey85 pricasto ze neobehnem ani obchod ☹ ani nedokazem v domacnosti nieco urobit... ak sa hybem je tvrde stale ak lezim tak je to tak parkrat za hodku. A teplu sprchu nemozem vobec,citim ako sa mi svalstvo uvolnuje,,, sama sebe som si nariadila lezat 😉 myslis,ze midwife bude nieco kontrolovat(krcok) ,alebo mi povie ze mam cakat doma? 😒

cutce
8. okt 2010

dobre ranko
@mickey85 doufam, ze mas pravdu a porod jde jako po masle 🙂
@cathryn moc dekuju, jeste bych se chtela zeptat, malicky ma anglicky ci slovensky rodny list? A rodila jsi asi tu v UK, vid?

mrk11
8. okt 2010

@elixia UZ????

mrk11
8. okt 2010

ahojte baby, ja nic nestiham, mozno buduci tyzden popisem, majte sa, krasny vikend

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre