Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

z_vesela
3. nov 2010

@anjelicek26 no to s tym ryanairom suhlasim, ja som sa skor Bala schodov tak koli tomu som ho mala v klokanke, musím ale priznať že na mna boli lepší ako som si myslela... Ako som nastupovala s malým tak ma poslali do priority line a to som ani nemala priority... No až som nechapala ... Asi mali nado mnou zlitovanie kedže som letela sama 🙂).
Inak deticky máš krásne - na živo sú tak pekne ako na obrazkoch 🙂. Maly ako keby tatkovi z oka vypadol!!
ozaj zabudla som sa opýtať , aká bola svadba?

No ozaj téma- vitamín D, to som ani ja nevedela až keď som bola doma a mi to kamartky spominali, tak som si ho kúpila a teraz mu to kvapkam do pusy pred krmenim( to miesanie na lyzicke sa ani mne nechce).no tu sa o tom hv ani raz nezmienila

mona- blahozelam k pokroku

boli sme včera s malým prvý krát plávať , to bola sranda až na to že sa mu nechce drzat hlava keď je na bruchu tak sa trochu napil chlorovaj vody. Fakt už neviem čo s ním robiť zakaždým keď ja na bruchu tak vrieska ako pavian, a hlavu sa mu nechce držať lenivcovi malému....

luciebx
3. nov 2010

ahoj holky mam mensi dotaz.. do konce februara mi budou vyplacet maternity allowance jelikoz sem nebyla zamestnana dostatecne dlouho tak mi to plati job centr.. chci se zeptat .. co se dostava jak toto skonci pac ja nechci jit hned jeste do prace.. chtela bych byt tak rok doma.. mate nekdo nejake info.. nevim kde zacit hledat.. a job centr mam dost daleko od baraku.. dikec.. kdyztak pisnete IP

kivec
3. nov 2010

@luciebx - Nemusis chodit do jobcentre osobne, staci ti zavolat. Ja som tiez na maternity allowance, ale ako ja viem, potom uz nic nedostaneme. Iba ak tax credit, ktory ti vyrataju podla celkoveho prijmu do rodiny. Niekde na webe je aj kalkulacka, aby si si mohla vyratat, kolko mozes dostat na tax creditoch. Skuism to phladat.

luciebx
3. nov 2010

no ty blaho to jako fakt? to neni dobry vsak tu maminy do prace vubec nechodi tak sem si rikala ze asi zase neco dostanu,,, to je bordel ze bych sla do prace? to se mi nelibi 😒

kivec
3. nov 2010

@luciebx - Ale tie tax credits nie su az take zle. Mozno by vam to stacilo. V kazdom pripade si zavolaj do toho jobcentreplus a oni ti povedia co a ako. 😉

kivec
3. nov 2010

Moje deticky mi od vcera vecera zvrackaju ☹ , tak sme dnes doma. A Eliska je take zlatucke babo, ze tu ani zvracanie nerozhadze. Este sa potom aj usmieva a je cela rada, ze sa okolo nej nieco robi. 🙂

hajatanufus
3. nov 2010

@kivec to ma mrzi ze mas taketo starosti my dnes ideme na ockovanie tak dufam ze to budu dievcata dobre znasat 🙂 mas to dobre ze eliska je kludne dieta moje budu asi obidve sidielka rachel bola rano pokakana az na chrbatiku, blba pampers, a ked sme ju rozbalili tak usmev nasiroko este sa potom na prebalovaku aj popiskala a znova usmev 🙂 tak som ju okupkala a teraz spinka tak zatial tiez sedime doma a idem zehlit lebo uz jej nemam co obliect vsetko ma oprate ale neozehlene a pomaly zistujem ze je jej vsetko male 🙂

kivec
3. nov 2010

@hajatanufus - Nastastie obidve dievcatka mi to beru velmi statocne, len su viac unavene a spinkaju. A Estherka uz nezvrackala od rana, tak dufam, ze jej to uz preslo.
A ty zehlis? Ze sa ti to chce. 🙂 Ja uz nezehlim, naucila som sa zehlit rukou pri skladani pradla. 😀 Vrelo odporucam, usetri ti to kopec casu. 😉 😀

kivec
3. nov 2010

@hajatanufus - Ozaj, neskusili ste to children centre? My sme boli v pondelok, bolo fajn, malo deti, tak Esther mala priestor na hranie a behanie. 🙂 Len tam asi vychytala tento virus. 😒 No co uz, tomu sa neda zabranit.

hajatanufus
3. nov 2010

@kivec zehlim lebo som si myslela ze detickam sa musi ale svoje veci nezehlim len ked su pokrcene a v tom centre sme este neboli mali sme ist dnes ale musela som okupat rachel a teraz spinka aj manzel si siel lahnut ideme na to ockovanie tak nech je mala vyspinkana mozno pojdeme zajtra na ten mess a ked nie tak o tyzden sa tam vychystam na sto percent aj bez manzela. ja viem niekedy sa chorobam neda vyhnut

luciebx
3. nov 2010

@kivec no jestli se to vypocitava podle prijmu v rodine tak nevim asi bychom dostali malo manza podnika ve 2 oborech a tak uvidime no.. zkusim to urcite.. pac zavisla na nem byt nechci.. pitat si kazdou libru kdyz si budu chtit koupit svetr nebo dupacku na malyho 😖

luciebx
3. nov 2010

holky kde kdo jste? my sme kousek od oxfordu.. Banbury

mikailla
3. nov 2010

@luciebx ja som pracovala v Bibury 😎 neni to az tak daleko od Banbury 😀 chodite casto do Oxfordu ?

luciebx
3. nov 2010

@mikailla no chodim a nechodim hihhi.. vzdy sednu na vlak a sem tam za 15 min...

luciebx
3. nov 2010

@kivec tak sem si udelala kalkulacku na ten tax credit a mela si pravdu taky to neni spatny hi hi.. no takze v unoru jdu do toho hihi

kivec
3. nov 2010

@luciebx - No vidis, ja taky problem nemam, lebo financie drzim ja. A manzel je ten, ktory sa musi pytat, ci si nieco moze kupit. 😀 Uz si pripadam ako taka furia, co mu nic nedovoli. 😀 Ale on si aj tak robi po svojom. 😀

Inak ja som z Worcestershire, mestecko Kidderminster. 😉

kivec
3. nov 2010

@luciebx - No vidis, tak len do toho. 🙂

luciebx
3. nov 2010

jj snad sem to vypocitala dobre.. pac ja spis vetsinu toho roku stejne nedelala hihi.. a to co sem vydelal za pul roku je smesny pac sem mela jen part time na 14 hodin tydne

mikailla
3. nov 2010

@luciebx jeej to mas super ze za 15min. ja vlakom nechodim ale za 15min som v Abington takze v oxforde mozno za 25min. strasne sa mi paci to mesto,tuzim tam ist teraz ked ho vyzdobia Vianocne,len neviem ci mesacne babatko znesie vylet. 😒

kivec
3. nov 2010

@hajatanufus - Drzim ti palce, aby dievcatka dobre zvladli ockovanie. 😉 Mne teraz obidve bambulky spinkaju, chudiatka, su unavene z toho grckania. Ale aspon mam trosku casu navarit a poriadit a aj sem skocit. 🙂

A chcela som sa ta spytat, tebe sa Lucinka sama zahra, ked si potrebujes nieco porobit?

weru
3. nov 2010

Ahoj holky,

jdu pozdravit i vas. 🙂

Zrovna tu ctu, ze jste tu 2 (ci vic?) blizko Oxfordu? Ja bydlim v Bensonu, coz je asi 20 min od Oxfordu. Do Oxfordu jezdivam casto, tak kdyby jste se chtely sejit, tak se muzeme domluvit. Ja budu od dubna taky kocarkovat, tak muzeme spolu. 🙂 Do Banbury taky jezdivam. Manzel je z Banbury a jeho rodice tam ziji.

luciebx
3. nov 2010

hej super tak se klidne pak muzeme nejak domluvit a sejit se v oxfordu.. kdyz to mame takhle vsichni kousek. . 😀 😀

hajatanufus
3. nov 2010

@kivec dakujem uz sme sa vratili z ockovania deti to znasali statocne trosku poplackali a bolo dobre. lucinka sa niekedy hra sama ale vacsinou len pri zapnutej telke ale moc dlho sa nepohra dost vyzaduje pozornost hlavne tym ze robi co nesmie takze tiez toho doma vela nespravim vacsinou len umyjem riad a co to navarim ja mam pc v kuchyni takze pri vareni surfujem a lucinka chodi za mnou do kuchyne aj s hrackami

kivec
3. nov 2010

@hajatanufus - Tak to mas podobne ako ja, Estherka sa tiez sama nezahra. A ak chcem, aby nepozerala stale telku, musim ju zabavat ja.

hajatanufus
3. nov 2010

@kivec lucinka si niekedy telku zapina sama alebo mi donesie ovladac ale pozera len cebebeies a mne to nevadi lebo na tom sa dobre uci anglictina co mi dost vyhovuje hlavne ked ide mr.tambo,a podobne I can cook. mam zapnute titulky aby som lepsie vnimala a ked som v kuchyni tak to aspon pocuvam ale tiez od toho odbieha a chodi za mnou alebo sa na mna splha ked kojim. ja viem malo sa jej venujem len ja sa s nou neviem pohrat na koberci lebo ma boli noha a potm sa mi strasne tazko vstava nechapem to vzdy som bavila cudzie deti a s vlastnym dietatom sa neviem pohrat to koli tomu internetu je to zlodej casu stale cosi hladam a zabijam cas miesto toho aby som sa venovala lucinke toto musim zmenit koli nej aj koli sebe lebo sa mi stava ze ked jej chcem dat pusu tak ma odtisne a manzelovi da pusu sama od seba a mne nie a este pokruti hlavickou ze nie a mne je potom do placu 😒

mrk11
4. nov 2010

@hajatanufus dakujem, akurat si robim katalog, chcem to zacat ponukat ako sluzbu vsetkym, ktori nemaju peniaze na to, aby sa sli odfotit k profikovi, ale maju fotku babatka, kde sa im paci ako sa usmieva..., ale jasne to maju odfotene doma a chceli by takuto montaz napriklad do kvietku. Takze ak budes mat zaujem, pripadne niekto, koho poznas, napis na IP, poslem podrobnejsie info. Cize je to spravenie z domackych - neprofesionalnych - professional looking fotecky.

mrk11
4. nov 2010

@dadulka2000 a ako dlho sa zdrzite? Len dovolenka alebo na dlhsie? akosi som nepostrehla. Kazdopadne sa urcite mate skvele, doma je vzdy fajn.

mrk11
4. nov 2010

my dnes vyrazame do playgrop, som celkom zvedava, este som v niecom takom s Eli nebola, a pride pre mna baba, ktora byvala v nasom byte pred nami, lebo zastavila sa minuly tyzden pre postu a navrhla mi to a strasne sa tesim, ze si oprasim anglictinu, lebo ona je Anglicanka, plus pride este s nanny svojej kamaratky, tak hned sa vlastne zoznamim s dalsim clovekom. No a zajtra ideme k nam do health centra, tam byva nejaka group od rana od 10, skusim sa tam pozriet, lebo tato playgroup je vraj pre trosku vacsie deticky. Kazdopadne som zvedava na Eline reakcie, vobec ju neviem odhadnut, lebo bud je to herecka a nema s nikym problem, alebo vkuse vyplakava. a nikto sa na nu nesmie ani pozriet. Idem nam dat ranajky, obiect o hodinu vyrazame.

kivec
4. nov 2010

@hajatanufus - Presne, aj mne Estherka nosi ovladac a zapne si telku aj sama a tiez zboznuje Mr.Tumble. 🙂 Ja som sa jej pred tym tiez malo venovala, nejako som nemala fantaziu, ako ju zabavit. A estherka zacala byt dost vzdorovita. Potom som si povedala dost, kaslem na domace prace, co stihnem to stihnem, nic mi neujde. 🙂 A cele doobedie teraz venujem vyhradne detom. Bud ideme von, alebo do play group, alebo sme doma a hrame sa. Malujeme, modelujeme, citame, alebo jej dam na zem matrac a robime kotrmelce. 🙂 A jej spravanie sa velmi zmenilo, takze som sa presvedcila, ze ta jej vzdorovitost bola cisto moja vina. Na internet idem, len ked Estherka spi a elisku pri tom kojim, alebo len tak si ju drzim na rukach a ona je spokojna a zaspinka mi tak. 🙂
Ale bolo to pre mna velke odriekani, ten internet, lebo casto to bolo moje jedine spojenie so svetom a tiez socialna aktivita.
Lenze teraz, ked chodime von, alebo do children centier, mam naozajstnu socialnu aktivitu 🙂 a je to ovela lepsie ako internet. 😉 Len urobit prvy krok, bolo tazke.

kivec
4. nov 2010

@mrk11 - Uzite si to na play group. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre