Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

adoracion
3. apr 2009

Tak gratulujem novym mamickam roztrhlo sa nam to tu 🙂 hlavne vela zdravia a trpezlivosti ono to vsetko pojde samo potom 🙂 az by ste cokolvek potrebovali radu nazor piste...
inak neviem co sa tyka tej epiduralkky mne ju pichli ale ja som fakt nic necitila kontrakcie sa nezmenili vsetko bolelo rovnako ako 2-3 hodiny predtym tak bud nezaucinkovala alebo neviem...ale ak mate strastne bolesti urcite si nieco dajte gas neje az taky silny nemyslim ze to nejako pomaha proti bolestiam skor urobi vasu hlavu zaneprazdnenou a nemyslite tak na tu bolest !! nemyslim ze je hrdinstvo vsetko prezit bez tablietiek a v ukrutnych bolestiach ja osobne predtym som mala aj menstruaciu taku silnu ze bez tabletky som mala pocit ze umriem !! ale kazda sme ina aj porody budeme a mame ine 🙂 tak tehulkam vela sil !

zmrzka1
3. apr 2009

livia--epi po porode ti asi tazko niekto da -to je urcene na porod alebo sa pouziva pri operaciach a ano znecitliveju ti nohy ,ale iba na max2hod. preto ti davaju drip viac ako jeden krat pocas porodu a ucinok nie je na dlhu dobu.. vobec to neovplivnuje dalsi den

magisa
3. apr 2009

ahoj holky,

tak ja jsem se teprve ted vytahla z postele 😅 😅 😅 , uvarila jsem si o5 malinik a hnedka usedla na konika 😀 😀 Uvazovala jsem co dneska na obed, konecne se mi vrati svagrovka a kamoska z CR z dovolene, tak jim asi udelam granadyr, uz se mi sbihaji sliny 😝 😝

zmrzka- me pailvala zaha neskutecne kazdy den, taky jsem brala gaviscon, ale ted na konci tehu se mi to o hodne zlepsilo, paliva jen vyjimecne...

ohledne epi jsem slysela, ze na kazdeho muze zapusobit ruzne... stava se 1 x ze 100 ze nezaucinkuje vubec/ tak jak pise adoracion, vse ma sve pro a proti....ale si vzpominam ze Munu byla spokojena..
Tak jak jsem psala, ja urcite zkusim bez neho, ale kdybych mela mooocka velke bolesti, tak si o neho pozadam 🙂

munu
3. apr 2009

ahojte 🙂 mam nove foto v albume, ak chcete kuk

magisa
3. apr 2009

holky chtela jsem se zeptat, braly jste si do nemocnice zavinovacku???Nebo jenom nejakou decku pro mimi???

majka88
3. apr 2009

Ahojte....magiska ja som mala aj zavinovacku nasu klasicku slovensku.....

A k tej epiduralke....ja som jej velmi velmi vdacna...keby nebolo jej a nezaucinkovala tak neviem ako by som prezila tie bolesti....akurat ze ze pred polnocou nez sa mala narodila a mne zacali dalsie kontrakcie tak nezabrala doplnovacka....na sale pred cisarskym som ju vyvratila....a potom si pamatam len to ze mi ju doplnili...bola som znecitlivena....a zobudila som sa az ked mi tatinko doniesol malu ukazat....takze som jej velmi vdacna...ale na kazdeho to posobi inak...sama midwife povedala ze v bolestiach ake som mala sa divili ze zaucinkovala....

Munu a ako sa mate???

Adoracion Hani poslucha? A co maš noveho? Mam tu teraz mamu so sesrou bo tatinko je pracovne prec 2 tyzdne tak mi pomahaju...a ja mam trosku odpocinku....tak nestiham ani moc net....citat citam ale nestiham akosi odpisovat...

tak prajem pekny zbytok dnika 🙂

A co nove mamicky zvladate? Miminka posluchaju 😉

peppapig
3. apr 2009

EVISKA, mas nadherne miminka, jsou krasni jak se k sobe tuli, nadhera jeste ted se usmivam 🙂
MUNU, malej je uzasnej, krasavec, je neuveritelne jak se zmenil, podle fotky kdyz se narodil a podle tech co jsi prihodila 🙂 Uzivejte si miminek holky, nez vam vyrostou lumpici jako moje Mia 😀

magiska, klidne si muzes vzit do porodnice svoji zavinovacku, urcite to nebude problem. Ja mela tu typickou deku, co se pouziva tady v uk, ale midwife mi rikala at si ji setrim a mala byla zabalena do uplne stejne jen bile nemocnicni, vlastne do dvou. Deku budes potrebovat na cestu domu 🙂

Holky taky pridam nazor k epiduralce, moc jsem o tom necetla. Pred porodem jsem byla dost nervozni a bala jsem se bolesti, jako kazda mama. Nase rodinna znama zubarka, mi rikala, ze velke procento zen po epiduralce ma velke bolesti zad, vetsinou v krizi, muze se to projevit i pul roku po porodu, moje kamaradka je toho dukazem ☹ Ale to je jen co jsem slysela od skolene medicinske hlavy. Ja jsem to zvladla bez epi, mela jsem porod bez komplikaci a docela rychly, kontrakce se daly vydrzet, ale pamatuju se, ze v tech bolestech jsem kricela, ze chci epidural a cisare, ale to uz jsem sedela a male lezla ven hlavicka a midwife se smala, ze to uz je fakt na cisare pozde 😀 Ale nejsem odpurcem epi, jen snad kdyz to neni treba, tak radeji bez.

luciauk
4. apr 2009

ja som tiež pozerala miminká...no krásne sú všetky všetučké a Evička s Adamkom také dve malé fazulky na zjedenie...krásni

magisa, ja som zavinovačku vôbec nepoužívala...ale určite nezabudnite autosedačku. v mnohých pôrodniciach vás bez nej ani nepustia

epidurálka je fakt individuálna vec. mne super zaberal gas and air, necítila som vôbec nič, takže by mi asi zabrala aj epi. adoracion, ty máš podla toho, ako píšeš aj o tej mrche, tak asi mávaš takú silnú bolesť, že to nezaberá. a možno ti to bolesť stlmilo, bez nej by ťa porazilo... 😕

tak škaredo bolo ráno, ale už vykuklo slniečko 🙂

munu
4. apr 2009

peppapig dakujemeeeeeeeeeeeeeeee 😀 zlate od teba 😉

livia1378
4. apr 2009

zmrzka...k mojej odpovedi som prilozila linku...prosim ta precitaj si advantiges a disadvantiges z epi pri porode. Ja som sa nikdy nebavila o epi po porode (kde si to citala???) ale pri porode a ake ma nasledky na dalsie hodiny po porode. mrkni sa na linku a vsimni si kolko disadvantiges ma epi a ake su nasledky po porode ked zena si poziada o epi na utlnemie bolesti.

eviska83
4. apr 2009

peppapig- dakujeme 😀 😀 😀 aj ja sa stale musim usmievat

zmrzka1
4. apr 2009

magisa-- ja tak isto,ale z tohoto caju ma zacala znovu po tom caji,ale strasne...
ja uz by som chcela neako to cakanie urychlit takze ak mate niekto rady ako na to sem s nimi ,ale nie kari ja ho nemozem ani citit...

bejkam
4. apr 2009

Baby,ste ma doplasili,pri prvom porode som epi nemala,bolo neskoro 😖 a teraz som sa tesila,ze si ju dam a bude to lahsie,no zacinam mat strach,ze ani nie,to co som si precitala o tej epiduralke ma zarazilo trosku.Ktora ste mali epi?

zmrzka1
4. apr 2009

tazko povedat vela -ludi vela nazorov (o tej EPI),ale co poznam baby a mali to ,niktora s tym problem nemala a na slovenskych strankach (v googli epiduralna enalgezia) ju velmi odporucaju -napriek anglicku tu sa ju akokeby snazia potlacit i ked neviem preco?!?!?
napriklad moja mama bola operovana asi 2-3 krat s epi a nemala ziaden iny problem ako bolest hlavy na ktoru jej dali lieky a bolo po bolesti...
aj tu na konikovi pisu tie co mali EPI a mozno na jednu si nikto nestazuje ,praveze pisu ako sa im ulavilo a ako je dobre sa netrapit ,ale uzit si porod bez bolesti a prichod babatka si vychutnavali omnoho viac...
ja osobne si myslim ,ze je lepsie dat na rady niekoho kto vie povedat s vlastnych skusenosti...
aj tu na konikovi....
ved v kolkom sme storoci?doba ide do predu a preto sa aj zavadzaju taketo metody ako zenam zmiernit to trapenie a tu bolest i ked mozno niekto to ma lahke a doslova ani nevie ako porodil 🙂
kezby sme mali take stastie vsetky 😉
aj bez EPI 😀

wild.horses
5. apr 2009

dnes sme boli prvy raz vonku, bolo pekne slnecno a maly si to ozaj uzival 🙂
uz sme pocikali prvu 'real nappy' a prekonali rpvu krizu s kojenim. som rada, ze sme zabojovali a nevzdali to, lebo neviem si predstavit nekojit ho. 😎

my pouzivame zavinovacku denne, kedze je velmi zive dietatko, rad gestikuluje a rozhadzuje ruckami. ked ho pred spanim zabalime, hned zaspinka. pri kojeni iez sermuje ruckami na zaciatku, ale to zavinovacku nepouzivam, bolo by mu v nej priteplo.
epiduralka je na rozhodnuti kazdeho. ako kazdy zasah do organizmu moze mat vedlajsie ucinky a dokonca 1 zo 100 nezabera. ja som epi nechcela, ponukali mi ju niekolko raz.
moj dovod: jednak zastavam nazor cim menej zasahov a chemikalii v organizme, tym lepsie.
kontrakcie som mala silne od zaciatku a uz k horsim to neslo, len sa zvysovala frekvencia, tak som si povedala, ze to vydrzim a tak aj bolo.
so svojim rozhodnutim som spokojna, kedze tlacenie je vazne drina... no a po epi by som nevedela kedy tlacit...
zalezi na prahu bolesti kazdeho cloveka. je vela zien rodiacich s epi a vela bez nej, rozhodnutie pride samo.. aspon v mojom pripade to tak bolo.

zmrzka1
6. apr 2009

magisa-- neako si tu nebola.... este 2v1 ? alebo????

magisa
7. apr 2009

zmrzka - jj porad kinder vajicko 😠 Vcera mi nebylo vubec dobre, skoro cely den jsem prolezela...Den pred tim jsme podnikli celkem dlouhou prochazku a v noci jsem myslela, ze umru..uz teda vim co jsou poslicci 😕
Tato noc byla v poho jen na to, ze jsem vytuhla az po pulnoci a parkrat jsem vstala na WC, ale jinac jsem opet fresh...
A musim se teda pochvalit...konecne jsem sbalena do porodky...takze ten zazrak muze klido prijit..ja uz jsem pripravenaaaaa 😀
A jak se citis ty???

peppapig
7. apr 2009

Ahoj tehule a maminy, ja jak ctu o tech mimnkach, tak zacinam byt hrozne broody 😲 , mozna uz by to chtelo dalsi, nevime se rozhodnout. Vcera M zacala objimat holcinu, mela 6 let, porad spolu chodily nekam za ruce a jeste si nakonec daly pusu, mala mi asi chtela rict, ze chce sourozence 😎
Munu a eviska, nemate zac, mate krasne mimiky, moc rada se kouknu zas 🙂
Holky pre porodem, ja bych si vubec nedelala starosti, zda je epi spatna ci dobra atd, kazda zena je jina a kazda ma jiny porod, ono to vse prijde sama behem porodu a uvidite pro co se v tu danou chvili a v dane situaci rozhodnete ci priklonite, drzim vam pesti 🙂 Ja ted zasnu,jak si hrozne moc maminek chvali gas&air, me z toho bylo moc blbe a doslova jsem to odhodila po par vdechnutich. Ono taky cist hodne literatury o porodu pred 1st porodem neni moc dobre, je dobre vedet, ale az moc! Ja jsem necetla skoro nic a byla jsem v pohode.

Hele maminy, nikdo me ale neodpovida na ty nausinice mix cz deti zijicich v UK, tak co mate nebo nemate?

etnicka
7. apr 2009

Ahojte kocky, som tu na chvilocku, tak si kusok precitam a mozno stihnem aj dopisat o porode...

etnicka
7. apr 2009

Gas and air bol fajn, akurat nabuduce to radsej skusim uplne bez vsetkeho, lebo som z toho bola trochu mimo a myslim, ze mi to spomalilo porod a aj preto som nevedela dobre tlacit, ale to je individualne. Aj manzelovi mozno trochu pomoze na uvolnenie 😉 Rozhodne to vyborne pomaha proti bolesti, bola som prekvapena, akurat potom nezabudnite, ze treba vytlacit babo 😉 ale pokial to nie je taky obrik ako ten nas, malo by to byt v pohode.

kili - mal 4000 g a 54 cm, 37 cm okolo hlavicky. Bola to riadna makacka, myslela som, ze ho nevytlacim, vobec sa neposuval dole - mam dost uzku panvu a vraj som mala velmi tuhe svaly

lucia - tiez sa snazili do mna liat nejaky energy drink (nie taky, co sa da kupit v obchode, nejaky specialny pre tehulky), ale bolo to hrozne sladke a hnusne 😀 . K tomu, ze som myslela, ze umriem - zase je dobre, ze ak sa nahodou dostanete do takehoto stavu (co vobec nie je pravidlo), je dobre si spomenut, ze bolo vela inych, co si mysleli, ze umru a ze uz dalej nemozu a na koniec to babatko aj tak porodili - a relativne v pohode ako ja. Zoranko cely porod prespal, vobec mu nevadilo, ze ja tlacim o dusu 😀 aj ked sa narodil spinkal, musela ho PA poklepkat po nozicke, aby sa zobudil a nadychol.

Tehulkam velmi odporucam jogu, dychove cvicenia, pri kontrakciach nadych nosom do bruska a hlboky pomaly vydych ustami, ked to uz velmi boli, tak pri vydychu robit hlboky ton "vuuuuuu", to mi fakt pomahalo a este sikovny manzel, co masiruje krize kruzivo dost silnym tlakom. Malinikovy caj je tiez super aj lanove semienka.

luciauk
7. apr 2009

etni, to vážne? malý spachtoš 😀 môj mal tiež taký obvod hlavičky 😉 dosť veľa. všetko , čo píšeš, je dôležité. hlavne to dýchanie. a nie je od veci si masáž s manželom dopredu natrénovať, lebo ten môj, hoci som mu to predtým ukazovala, tak pri druhom pôrode sa bál a masíroval tak jemne, že som mala chuť kopnúť no niekam 😵 a my sme si kúpili energetické cukríky, lebo som vedela z predchádzajúcich pôrodov, aké to je vyčerpávajúce. zjedli sme spolu celé dva balenia 😀

peppa, ja som dievčatám naušnice dala jednej ked mala rok a pol, druhej 2 mesiace. ak by bol Brunko dievča, tak asi by som nedala, lebo aj tak v škôlke a škole nemôžu mať, tak načo. vkuse na to myslíme, vždy cez víkendy a prázdniny si rýchlo dajú, aby im dierky nezarástli. navyše...staršiemu dieťaťu sa dajú nastreliť hocikde v bižutérii, zatiaľ, čo moje zlatíčka na sk trápili ihlami 😠 ☹

zmrzka1
7. apr 2009

magisa-- ja tiez este babo vnutry i ked mavam tie neprave kontrakcie a uz som ich v nedelu veru aj stopovala a uz som sa tesila ,ze su po 15 minutach a potom to prestalo asi po hodine 😕
dnes som kupila dalsi caj lebo uz som jednu skatulu vypila ,ale teraz som kupila 100% a ma uplne inu chut a citit ,ze to je ako bylinkovy ,neviem co mi to za vonavku pred tym predala ,ved to bol vonavy caj malinovy a mala som z neho kyselinu (palenie zahy) ako hrom 😝
teraz pijem tento a cakam kazdu minutu ,ze kedy uz 😀
no ,ale ked budem tlacit tak si poviem radsej keby bola este v bruchu alebo ked budem hore cele noci 😀
ale tesim sa velmi uz sa jej neviem dockat 😀 😀 😀

peppapig--aj ja si myslim ,ze dopredu hovorit moze tak maximalne niekto kto ma skusenosti a vie co chce druhy ci kolky krat ,ale prvorodicky uvidia na mieste najlepsie....

magisa
7. apr 2009

zmrzka - ja taky dopila cajik, takze bych si ho mela jit dokoupit, napis mi prosim nazev toho cajiku co jsi kupovala ted...dekujuuuu 😵

zmrzka1
7. apr 2009

organic raspberry leaves (whittard of chelsea) a kupila som ho v julian graves obchode kde predavaju susene ovocie ,oriesky,sladkosti asi poznas ten obchod tu ich je v okoli v kazdom meste a to su 100% listy...

magisa
8. apr 2009

dobre ranko 😎 😎

hlasim, ze jsem se vyhajala do ruzova, jen jedno nocni WC probuzeni...Ani naznak toho, ze by se mimisu chtelo ven 😠 Ale kdo si pocka, ten se docka,ze??? 😀 😝

zmrzka1
8. apr 2009

magisa-- 😀 nie ,ze by som chcela opakovat ,ale ja presne to iste raz v noci na wc a naznaky niake akurat ma rano bolelo neako brucho,ale uz to preslo...
ja uz sa neviem ani dockat a ozaj tebe to ako vychadza podla toho diara pampers? ja som podla neho v 40tt 😨

magisa
8. apr 2009

nevim podle jakeho diare???pampers?? kazdopadne mi v pase naskocil 40 tt...ty brdo tak to uz bych snad mohla rodit,ne???Ja uz chciiiiii 😝

munu
8. apr 2009

ahojte tehulky a mamicky...
magisa, pozerala som tvoje fotecky v albume, ty mas teda riadne brusinko 🙂 to bude asi nejaky maly obrik 🙂 drzim palce nech to mas rychlo a co najmenej bolestivo za sebou 😉

zmrzka1
8. apr 2009

v tomto pase mam 39tt ,ale v diary od midwife uz taham 40 a podla NHS-co je zdravotna stranka v gb a podla nich som tiez 39+ a termin mam 17.aprila termin porodu
😖 --a podla vsetkeho vsade kde pozrem mi to vychaza inak
no veru aj ja uz chcem ... aj caj pijem na litre a nic len sem tam plane krce a kontrakcie 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre