Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

andrealisy
28. jan 2011

@jancikes
jasne neni za co, hlavne ziadne strachy, nicoho sa neboj uvidis ze to zvladnes lavou zadnou 😀
Ja som rodila v Royal Free v Hampsteade.
Ano ono to uz teoreticky ked sme prisli do nemocky som mala hned porodit, sa smiali ze uz ani manzel nestihne zaparkovat auto....ale malinka nechcela hlavicku otocit, tak to neslo. Inak neboj ty urcite porodis hned, treba verit 😀
xxx

andrealisy
28. jan 2011

@jancikes
moja kamoska prisla do porodnice a o 40 minut porodila, ani nohavice si nestihla vyzliect a midwife ani rukavice natiahnut 😀

zuzlina1
28. jan 2011

Ahoj mamicky, nahodou som otvorila vasu temu, moja sestra rodila v londyne, odtiekla jej voda a zacali bolesti tak sli do nemocnice, tam si ju pozreli a poslali domov. kedze bolesti neprestali, na druhy den sa vratili a zase ich poslali domov. kedze mala stale mierne porodne bolesti a bala sa odtecenej vody, ze by bolo pre malu tej vody malo, vratili sa aj 3 den, kde ich zase chceli poslat domov. to uz 3 dni mala kontrakcie, odtecenu vodu a tak si to museli vyhadat. dali jej infuzku a chuda po tych troch dnoch rodila este 8 hodin. nastrihnuta 2krat lebo verte mi po tom maratone uz nevladala, nakoniec aj klieste museli pouzit a rodit uz nikdy viac nechce. zuzana

zuzlina1
28. jan 2011

a takmer by som aj zabudla, na druhy den, ledva po 24 hodinach ju poslali s malou domov, tiez s taskou tabletiek proti bolesti

jancikes
28. jan 2011

@zuzlina
to mi je luto ze sestra mala zlu skusenost :(
ano to som pocula ze musis byt otvorena na niekolko centimetrov az potom ta zoberu do nemocky...tusim 4 ?neviem... dievca ma iste opravia

andrealisy
28. jan 2011

@jancikes
ano ak si na 4cm zostavas v nemocke...ono to zalezi aj od nemocky velmi je to rozdielne. Oni ta inak nevyhodia mozes tam kludne zostat a pockat 2-3 hodky v kaviarni alebo sa ist niekam prejst a prist naspat nech ta pozru ci sa otvaras viac ale vacsina bab preferuje ist domov, predsa len doma je doma....nie ze by ta vyhodili na ulicu to nie 😀

zuzlina1
28. jan 2011

@jancikes to zase neviem ale tiez by som bola vystrasene ze kolko vody mi odtieklo a zostat v bolestiach pridlho asi vycerpava. ja som rodila za 4 a potom za 2,5 hodiny, oba vyvolavane a hoci som bola na 5 prstov, kontrakcie som mala najskor kazde 3 min a potom 2 m a ked som uz mohla nasho prvorodeneho tlacit, bolesti ustali a ja som zaspala🙂) od vycerpania, ale vsetko potom islo OK. je naozaj kazdy lekar iny, tazko povedat kde je lepsie roditt, tu ci tam. aj tu su dobri aj horsi lekari. prajem statnych 9 mesiacov

andrealisy
28. jan 2011

@jancikes
ono je to tak s tym ze poslali ma domov, ale ved to sama uvidis ked pride do tuheho, byt v nemocke neni vyhra a ked mas moznost tak radsej pojdes domov aj vsetkymi desiatimi to mi ver

jancikes
28. jan 2011

@andrealisy
no to si viem predstavit...
inak tie izby su ako normalne izby alebo ze pseudo -izby iba akoze izba urobena zo zavesov????a za zavesom je dalsia mamina..??

cutce
28. jan 2011

ono taky kazdy porod je individulani, takze kazda to mame uplne jinak. Podle me je jedno kde rodis 😅

andrealisy
28. jan 2011

@jancikes
ano su take zavesove 😀
na jednej izbe su 4 postele, zaves si mozes odtiahnut ked mas chut porozpravat sa s ostatnymi maminami, ak nie zatiahnes a hotovo 🙂
potom tam je kupelka pre vas 4 a to je vsetko.. stolicka pre navstevu, stolik na veci, telka-ale musis si zaplatit a tvoje babatko 🙂

andrealisy
28. jan 2011

@cutce
tebe sa to uz blizi tak prajem co najlepsi porod 🙂

bobocka
28. jan 2011

@cutce ved jasne,preto som napisala moju skusenost a aj kde som zila a kde som na vysetrenia chodila.nemusi to tak byt vsade,ale kedze ja som mala taku skusenost aku som mala,tak radsej poradim inym matkam,aby sa nedali a vyziadali si potrebne vysetrenia a nenechali so sebou mavat.ja som mala najprv senzacnu midwife asi do 11tt,no potom ked prisiel prvy scan,tak ta moja midwife odisla robit do worthing a mne pridelili strasnu trubu.ju normalne vytacalo,ze ja som mala info a vypytovala som sa na kadeco.ona to brala ako na beziacom pase,ziadny citlivy osobny pristup.to bola fakt truba neskutocna 😠

cutce
28. jan 2011

@andrealisy dekuju 🙂
@bobocka no mas pravdu, ze nektere vubec nezajima nic a pripada mi, ze to nedelaji radi, ale jak rikas musis mit vlastni zdroje a vyptavat se a vyptavat, jinak oni ti ni extra delat nebudou 😒 A jinak ty jsi nemela problem rodit doma? Jak jsi to udelala s pojistovnou?

smajka
28. jan 2011

@andrealisy - na royal free hampstead som pocula same dobre komenty. ja som mala prveho synceka v northwick park - co bola hroza a teraz budem rodit vo watford general. samozrejme ze kazdy ma inu skusenost pri porode, ale podla mna zalezi trochu aj od nemocnice.
@jancikes - ty si odkial z londyna?
@zuzlina1 - ja som to mala podobne ako tvoja sestra, tiez mi voda odtiekla len ciastocne a rodila som 3 dni. skoncila som vsak emergancy c-sekciou.

andrealisy
28. jan 2011

@smajka
ano velmi zalezi od nemocnice, suhlasim. Aj cakcie doby su velmi rozne. Ja som necakala nikdy viac ako 15-20 min, kamoska co chodila do Whipps Cross hospital vo Walhtamstow cakla bezne 2 hodiny....a to bola aj s 2 a pol rocnou dcerkou...

jancikes
28. jan 2011

@smajka
byvame v juhu Londyna Colliers Wood...takze najlepsie nemocnicu mam ST. Georges hospital..ale nepocula som dobre na nu...takze mam aj trochu obavy tam ist rodit :( a ty kde presne byvas?

bobocka
28. jan 2011

@cutce nebol ziaden problem.mala som eu insurance card.poistenie som mala normalne v uk platene,kedze som bola na materskej z uk.len som proste potom na konci 5 mesiaca odisla domov a uz som doma ostala.nechala som si bankovy ucet v uk,tam mi chodila materska a tak.ked ma rodicka eu kartu (to je ta modra karticka ako kreditka to vyzera),tak porod a vsetky dolezite ukony ohladom matky a dietata su hradene.len treba so sebou k slovenskemu lekarovi nosit vzdy prekopirovanu eu kartu a on to prilozi k papierom a potom to poistovne nejak medzi sebou riesia.moj maly ma 16 mesiacov a na slovensku som neplatila nic.ziadne faktury mi dodatocne neprisli.jedine co som si hradila sama boli sona u mojho gynekologa-10euri jedno sono.sono v nemocnici v 36tt uz bolo bezplatne.od 36tt sa u nas kazdy tyzden chodi do poradne do nemocnice,kde beru moc,kontroluju tlak a robia ozvy plodu.potom este gynekolog porodnik prezrie krcok ci sa otvara atd.v uk krcok nik nekontroluje a pritom sa zena moze zacat niekedy aj v 5-6 mesiaci otvarat a je hospitalizacia nutna,no mna v uk oddola nik nepozrel ani raz 😠 ja som fakt zaujata voci uk zdravotnictvu,lebo za tych necelych 6 rokov tak som nemala jednu pozitivnu skusenost.ani raz som namala pocit,ze ti lekari vedeli co robia.ale to je len moja osobna skusenost,netvrdim,ze vsetci su tam rovnaki. a gp je podla mna uplne zbytocny lekar.ti nevedia nic 😠 .ale hovorim,ze som bola v bognore a chichesteri.tam som nemala dobru skusenost.ine casti anglicka su mozno uuplne v poriadku a lekari a sestry su uplne ine.teda ok,aby som nebola nespravodliva...ked mi robili sono v 12tt a 20tt,tak to samotne sono a kocka co ho robila,to bolo super.boli velmi zlati a vsetko mi pekne vysvetlili.no len s tym samotnym sonom to bolo fajn.vsetko ostatne ma sklamalo totalne.oni sa tam usmievkaju a su strasne v pohode a bla bla bla,no nemala som pocit,ze ich vzdelanie ci prax je dostacujuca.na slovensku su lekari a sestry strojehsi,nemaju vela dovodov sa usmievat ked pracuju v takych podmienkach,no ich uroven je podla mna uuuplne uzasna.na slovensku som mala pocit,ze nech sa deje cokolvek,tak vedia co robia.rodila som v starej nemocnici,neboli tie saly najkrajsie,no sestry a lekar boli uuuzasni.porodila som za 5 a pol hodiny a vsetko bolo uplne super.v uk napr nenastrihavaju a nechaju zeny sa dotrhat.(v uk mi rodilo 5 kamaratok,tak od nich viem ako to prebiehalo)u nas nenastrihnu,pokial nemaju pocit,ze sa zena roztrhne.ak vidia,ze hradza nie je pruzna,tak len vtedy nastrihnu.aj mna nastrihli a nebolelo vobec,ani sitie.absolutne vobec som to necitila. a to som nemala ziadne painkillers,nic.uplne naturalny porod.a jazva nie je ziadna,hojenie bolo super.a v uk posielaju maminky domov hned na druhy dena,alebo ob den.na slovensku je matka v nemocnici 5 dni.a to je podla mna super.zena je po porode este unavena,potrebuje sa z toho spamatat(fyzicky a niekedy aj psychicky),trosku ziskat zrucnoct s dietatkom.treba sledovat ci sa dobre hoji...ja som bola velmi spokojna so vsetkym u nas.a v nasej nemocnici to robia tak,ze davaju na izbu prvorodicku s viacrodickou,aby sa tie prvorodicky trosku poducili od viacrodiciek 😉 neviem porovnat porod v uk a u nas,rodila som len na slovensku,no som velmi rada,ze som sa tak rozhodla.mozno by som aj porod v uk mala super a bolo by vsetko fajn,no kedze som mala taku zlu skusenost so starostlivostou od midwife a gp,tak som rada,ze som sa pre slovensko rozhodla 🙂

veronika2108
28. jan 2011

@bobocka ahoj, myslim, ze fakt zalezi na aku mw natrafis pocas tehotenstva. Mne pocas celeho tehotenstva kontrolovali moc, takze asi vsade je to inac. A oni tu cukor sleduju z krvi, ak nie je zvyseny, tak ti nedavaju pit ''Lucozade'', ako na Slovensku, ze kazdy povinne. Niekomu vyhovuju veci tu v Anglicku, niekomu na Svk. 😉
A vidim, ze Tvoj maly Misko je taky stary ako moja Natalka 🙂

veronika2108
28. jan 2011

@cutce ahoj, mne ked sa zosunulo brusko, tak som rodila do 4 dni 🙂 , ale asi je to individualne. Prajem rychly a bezbolestny porod 😉

cutce
28. jan 2011

@veronika2108 joj, no jeste ze uz jsem totalne pripravena a vse vozim v aute 😀 😀 😀 😀 , dekuju

bobocka
28. jan 2011

@veronika2108 mas pravdu,na svk kazdy pije glukozu,no nic to nie je 🙂 vsetci mi hovorili,ze ake hnusne a neviem co a ze zeny si potom davaju hned citron(inak tieto veci mi opisovali moje anglicke kolegyne,ze ony sa isli dozvracat z toho a neviem co)no ja som to vypila a nic , proste je to sladka voda.nic strasne.neviem preco sa z toho robi take halo 😀 😉 .
ja som zaujata,netajim sa tym.nemam s uk zdravotnictvom dobre skusenosti,no verim tomu,ze aj v uk sa najdu skveli lekari a sestry ,len ja som na nich stastie nemala 😖 .a ty si rodila v uk? a ostavas tam zit?a kedy sa natalka narodila? my sme 26.9 🙂 teraz citam,ze si rodila 4 dni!!!jezkoveoci!!!! mne na poslednej poradni lekar "pomohol"a spravil mi hamiltonov hmat.absolutne to nebolelo,len som potom krvacala asi 3 hodiny. a dva dni na to mi vecer za 5 dvanast nieco vo vnutri prasklo,hned zacali bolesti (no ja som si myslela,ze mam behacku,lebo to vobec nebolelo tak ako mi ine opisovali.proste silne tlaky,tupa bolest,uuuplne znesitelne),o tretej som dosla do nemocnice otvorena na 4,dalsiu hodinu som sa otvorila na dalsie 4 a sli sme na to 🙂 ja som z tych 5 hodin sedela 4 na vecku.moje telo si oddychlo a dietatko sa logicky tlacilo nadol.preto si myslim,ze som tak chytro porodila a posledny mesiac som pila malinovnikovy caj 🙂 na kazde forum na ktore prispejem to pisem,no podla mna to riadne pomohlo,tak mozno aj inym maminkam pomoze 🙂

bobocka
28. jan 2011

@veronika2108 pardon to DO som nejak preskocila.som si neprecitala ze DO 4 dni ale 4 dni 😀

andrealisy
28. jan 2011

@bobocka
to s tym nastrihovanim nie je tak celkom pravda. Ak je treba nastirhnu ta, ale ak netreba nechavaju to tak lebo ked sa roztrhnes sama, roztrhne sa pokozka napovrchu a rychlejsie sa to zahoji, ako ked ta oni nastirhnu cez vsetko svalstvo a tkaniva, potom to treba pozasivat a dlhsie sa to hoji, Mna tiez nastrihli ale to bolo v mojom pripade samozrejmost. Velmi zalezi na personale, skoda ze mas taku zlu skusenost.
Inak GP to je uplny joke, to suhlasim 😀

andrealisy
28. jan 2011

@bobocka
no neda mi to ti musim napisat co sa mi stalo u GP 😀
moja malinka ma ekzem, tak som GP dost casto -samozrejme bezvysledne ale to je o inom
no a pytam sa lekarky ci by ma nemohla odporucit k dermatologovi...a ona na to ze s ekzemom k dermatologovi????? Ved to len keby mal rakovinu tak treba k dermatologovi chodit 😀 😀 😀 truuubbaaa

bobocka
28. jan 2011

@andrealisy no mne sa krasne zahojili stehy.rychlo a bola som ako nova 😀 moj bobco ani nevedel,ze som rodila 😀 😀 😀 ,ale porody a hojenia su strasne individualne.to sa velmi tazko porovnava 🙂 inak nastrih som necitila vooobec,iba som to pocula ako ked krepovy papier nastrihnu a sitie vobec nebolelo,lebo mi tam dali lokalku.mna misko aj zvnutra potrhal,takze som mala vnutorne aj vonkajsie stehy.on bol velky 3740g a 54cm 😉

veronika2108
28. jan 2011

@bobocka to ti verim, ak nemas dobre skusenosti, tak sa nedivim, ze si zaujata voci uk zdravotnicku. oni tu niektore veci beru tak trosku zlahka a niekedy by nemali 😒 . Nie, ja som nerodila 4 dni 😀 , to by bolo. Ja som prenasala 8 dni a na 9 sa Natalka vypytala sama 🙂 , Hamiltonov hmat, alebo sweep mi tiez hrozil, no odmietla som v poslednej chvili, velmi som sa bala 😕 . Narodila sa 21.9. Ano rodila som v Londyne, St. George Hospital a nemozem sa stazovat. Moj porod trval od zaciatku mojich kontrakcii 12 hodin, co je na prvorodicku dobre a bez pain relief, kedze som sa rychlo otvarala a mala som rodit do vody, ale do tej som nevosla, kvoli silnym kontrakciam v chrbte, ale keby som mala rodit este raz do vody, tak by som vosla 🙂 . Aspon by som chcela 😀 . A zijem tu uz pomaly 8 rokov a ci tu chceme zit na stalo neviem, domov sa zatial nechystame, ale tak hadam raz sa vratime 🙂 . Predsa domov je domov 😉 A ty si si ako zvykala na Svk po dlhej dobe v Anglicku v pohode?

veronika2108
28. jan 2011

@bobocka tak ty si mala valibuka teda 🙂 Natalka bola malicka, vazila 2680g a merala 48 cm 😉

bobocka
28. jan 2011

@andrealisy no a sme doma.ti hovorim,gp su neskutocne zbytocniiiiiiiiiii 😠 😠 😠 inak moja kamaratka zijuca v londyne mala a stale ma strasne kozne problemy.riadne sucha pokozka,strasne to svrbi a no proste strasne.jej stavy sa natolko vystupnovali,ze k nej 2x museli volat zachranku. a dermatolog??? naco??? k dermatologovi sa dostala po 3 rokoch a pomoc ziadna.vsetko riesila cinskymi hubkami a kadejakymi "okultnymi lekarmi" 😠 😠 😠 hovorim,zdravotnictvo niekde za opicami 😠 a co si potom vyriesila? gp dal malej paracetamol na ekzem 😠 ?lebo len ten liek oni poznaju.uz maju asi dopredu predtlacene recepty 😀 fakt akoze byt gp je asi jednodnovy kurz.jeden den-takto sa predpisuje paracetamol-druhy den-nech sa paci diplom 😀 😀 😀

andrealisy
28. jan 2011

@bobocka
ano aj mna sili asi 30 min....tiez som mala lokalne takze pohodka. Manzel bol so mnou na sale aj s malinkou na rukach, haluz. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre