Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

anrebcz
28. nov 2011

@petpop
@zzuzana82 dik za odpoved, ale to u me neni mozne.
Ja mam sice v CR stale trvaly pobyt, ale uz vic jak sest let ziju v UK. Kvuli porodu( a jenom na porod) se tam stehovat nebudu. Navic jsem se pred par mesici vdala. Ja se jen obavam, ze kdyz pujdu na materskou(6-9mesicu) tak to z ten £123, ktere davaji na tyden proste neutahnem. Jako prispevek do rodineho rozpoctu je to proste vysmech. A hlavne se obavam, jelikoz ziju s partnerem tak na nic jineho mit narok nebudu. Uz ted se snazim setrit co to jde, ale i tak si nejsem jista jak to utahnem a to vubec nemluvim o tom az se vratim do prace tak kolik budeme muset platit za nursery (slysela jsem, ze to v Londyne vychazi tak na 70-80liber na den)......to proste vychazi tak, ze vsechny moje vydelky pujdou na zaplaceni jesli a cesty do prace, tak to je jak kdyzbych do prace ani nechodila..........uz ted zacinam panikarit.

andy1909
28. nov 2011

@hajatanufus Ono to uz vlada zrusila, uz nedostanes na prve nic ak niesi socialny pripad.

anrebcz
28. nov 2011

@andy1909 @hajatanufus myslim, ze je to stejne v CR

andy1909
28. nov 2011

@anrebcz No my na svk mame vyhodu, lebo ked nedostaneme nic tu doma mame stale na ten prispevok narok. Netusim ako to je v CR

anrebcz
28. nov 2011

@andy1909 V CR jsem ted cetla, ze je to jen pro ty co maji min 2,4x zivotni minimum......
'U prvního dítěte páru bude hraniční příjem pro nárok na porodné 16 992 korun, tedy. 2,4×(2 880+2 600+1 600)'

anrebcz
28. nov 2011

min nez 2,4x zivotni minimum......

kvietocek7
28. nov 2011

@hajatanufus GRATULUJEM TI K SYNCEKOVI 🙂 🙂 🙂 🙂 VITAJ MATHEW 🙂 🙂 🙂 je prekraaasny 🙂
vsetko dobre hlavne to zdravie nech vam vsetkym sluzi. Naozaj super porod, skoda,ze mna zaskocil ten nestastny cisarsky 🙄 🙄
bola som zvedava tak som sem rychlo nakukla ze ci ste uz na svete 🙂 a prisiel na termin ci ste prenasali?

hajatanufus
28. nov 2011

@andy1909 myslis tu v uk aha to som nevedela 🙂

zzuzana82
28. nov 2011

@hajatanufus no dakujem, ja sa tam chystam volat uz 2 tyzdne ale stale nejak na to zabudam, zajtra uz zavolam, viem ze po novom maju oni 6 mesiacov cas, lebo si to vraj overuju, ci to nahodou neberem aj na Sk, tak ale uz pol roka preslo tak musim zavolat, najlepsie je ze oni mi to aj tak nevyplatia vsetko spatne, ale len tri mesiace dozadu od schvalenia 🙄 to je tiez nove 😠

zzuzana82
28. nov 2011

@andy1909 tak to si mala stastie 😀 ja mam kamosku, ktorej ma 15!!!! mesiacov a stale nic, uz sa s nimi aj sudi chuda 🙄 😖

hajatanufus
28. nov 2011

@kvietocek7 ahojky dakujeme ty si to krasne napisala ked sa zobudi tak mu to hned poviem ako si ho pekne privitala 🙂 no bolo to uz hodne po termine 10 dni uz som mala nastupit do nemocnice v piatok poobede o tretej no ale nas nezbednik si z nas utiahol a okolo polnoci na katarinu sa rozhodol ze uz je cas takze okolo polnoci mi praskla voda o 1:46 bol na svete a o druhej poobede sme uz boli doma z nemocky 🙂

hajatanufus
28. nov 2011

@zzuzana82 fuha asi to ludia zneuzivali ked to takto pomenili viem ze na vsetko je narok 3 mesiace pozadu ale myslela som ze od podania ziadosti a nie od schvalenia no nam nejako zapotrosili papiere preto sme dlho cakalia to sme mali cr rodny list s apostilou oni overuju nie len to ze ci si neziadala na sk ale aj to ci su tie doklady prave ale myslela som ze ked sa dieta narodi tu a ma anglicky rl tak ze to tak neskumaju v kazdom pripade treba tam zavolat a opytat sa kde je problem ked uz preslo tych 26 tyzdnov co maju na overenie

zzuzana82
28. nov 2011

@hajatanufus no ja som tiez myslela ,ze vsetko je v pohode 😵 , ak to je od podania ziadosti, vsak tu sme podali hned po narodeni ,tak maaaam cas 🙂 a minule mi to vravela jedna znama, lebo ze jej kamoska to tak mala, sme dopadli, hmm asi setria tiez uz kade mozu, uz to bude pomaly ako u nas, ten co robi je viac znevyhodnovany ako ten co nerobi 🙄

andy1909
29. nov 2011

@zzuzana82 Ja som tam volala a to by ti mali zaplatit spatne od kedy si podala ziadost alebo odkedy sa baby narodilo, to je blbost, ze len tri mesiace dozadu, to nieje tvoj problem, ze im to trva vecnost. Ty si si o to poziadala. Fakt divne, ze to tak dlho trva, ja som tiez cakala ze to bude neviem ako dlho trvat a o 6 tyzdnov boli peniaze na ucte alebo aj skor tusim

zvesela
29. nov 2011

@hajatanufus - Gratulujem k Matthewovi...nadherne babatko!..tak sa drzte, nech sa Vam dari.

viete mi povedat - ten prispevok pri narodeni dietata davaju na SK aj na druhe dieta alebo len na prve? dakujem

zzuzana82
29. nov 2011

@andy1909 volala som tam dnes, tak najprv ma skusala ci som si ista , ze som to fakt posielala v maji, vsak aj tak to tam mala v databaze nahodene, lebo potom mi vedela aj povedat kedy im to presne prislo 🙄 a ze ano, ze sory ze je to over time proceed, ze to postupi dalej a ze sa mi do piatich dni ozvu, ze ako to vyzera 🙄 ale nepovedala mi kolko mi zaplatia spatne, ja viem ,ze by to malo byt tak , ze od podania ziadosti, ale tak pocula som aj ine, vsak uvidime 😉

janina82
29. nov 2011

@hajatanufus takze porodne v uk sa da uz ziadat 11 tyzdnov pred porodom??a kde sa podava ziadost??
je mi jasne ze ho nedostanem, ale budem potrebovat ten papier o zamietnuti aby som mohla ziadat na sr o porodne. a na ziadost o porodne na sr staci prelozeni anglicky rodny list s apostilou alebo si budem musiet pockat kym potom vybavime slov. rodny list? dakujem, uz zhanam infosky vopred 😉 ako to vlastne dlho trva to vybavenie porodneho zo sr?dakujem

zzuzana82
29. nov 2011

@janina82 vsetko mas v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/narodenie-dietata-v-uk-slovensky-rodny-list-a-prispevky-na-slovensku-2/ treba si to len preluskat, na zaciatku je to vsetko pekne zhrnute. 😉
tu ziadost si mozes stiahnut na nete, kludne tam napis na listocek, ze vies ze nemas narok, ale ze to potrebujes na sk ,potvrdenie o zamietnuti a tym padom nemusis ani vypisovat sekciu ,kde to ma midwife vypisat, mne to vratili obratom do 2 dni. 😵 A vybavis to , ten prispevok aj priplatok s anglickym rodnym lisotm, len musi mat apostilu, slovensky Ti pride az po 4 mesiacoch 😉

halime
29. nov 2011

@honeyjane111 myslis porod? Uz som to niekde oopisovala, tusim v teme vakumextrakcia alebo podobne. Napisem ti do posty ked bude cas alebo si ma tam najdi, nie je to tak davno co som tam pisala, skusim to pohladat 🙂

halime
29. nov 2011

@zzuzana82 spatne ti zaplatia vsetko odkedy sa dieta narodilo, presne ood toho datumu. A aj child tax sa tak plati ak mas narok. Skus si to vybavit cez IR lebo dneska v UK to je bieda s tymi benefitami a este nehovorim o zivobiti a vydavkoch. Kazda libra je dobra. A nielen ciganom ale aj obycajnym ludom.

petpop
29. nov 2011

@anrebcz Abych řekla pravdu, ještě jsem se za to pořádně nevzala. Už teď mám pocit, že mám toho na hlavě milion 😠 Silně uvažuju o tom, že využiju služeb jednoho polského advokáta, který má poblíž kancelář a vyřizuje všechny takové věci. Takže bych mu jen dodala potřebné dokumenty apod. a on za poplatek vyřídí všechny benefity na které budu mít nárok. Ale taky nespoléhám na zázraky. Přítel vydělává celkem normální peníze, ani moc, ale ani ne málo, a já budu mít placenou mateřskou z práce. Každopádně se po 9 - 12 měsících nemíním vracet. Chtěla bych s prckem zůstat déle, aspoň tak 2 roky. Ale jak to budeme finančně zvládat, netuším. Každopádně, jak píšeš, do práce se ani nevyplácí vracet, protože co vyděláš, to ti půjde zaplatit do nursery. 😒
Já nevím, spolíhám na to, že spousta lidí to tady s mimčem zvládá, tak to přece zvládneme taky 🙂

petpop
29. nov 2011

@zzuzana82 @hajatanufus O ten maternity sure start si určitě požádám. Za dva týdny už začínám mateřskou, tak budeme hned zkoušet housing benefit (stěhujeme se už na 2bed flat) a taky zkusíme working tax credit-tím že už budu low income. Tak nevím jestli nám to pomůže. I když je to podle mě na hlavu postavené, že mi dají 500 liber, jedině pokud už pobírám jiné benefity.... Pokud to zamítnou, zkusím to v ČR-trvalé bydliště tam pořád mám, ale tam už s pomocí nepočítám vůbec 😀

petpop
29. nov 2011

@janina82 Jo jo, jde to podat uz 11 týdnů před termínem porodu. Dívala jsem se na netu na tu žádost.
A podává se to na Jobcentre Plus jestli jsem to dobře pochopila.

smajka
29. nov 2011

@zvesela - ja som ho dostala teraz v novembri na druhe dieta 😉

anrebcz
30. nov 2011

@petpop 'materskou z prace' myslis tech standardnich 90% po dobu naprvnich 6 tydnu a pak 123liber po dobu zbyvajicich 33 tydnu (dohromady 9mesicu), nebo mas ve smlouve nejakej lepsi deal? Ja budu mit taky materskou z prace, ale jen to zakonne minimum (viz vyse) coz se mi zda dost malo. Ja zadne benefity nepobiram, takze tech 500liber taky nedostanu. ☹

petpop
30. nov 2011

@anrebcz Jo jo, mam to presne tak samo. Prvnich 6 tydnu 90%, pak ten zaklad. U me je ""vyhoda"", ze ani ted jsem nevydelavala vic jak 900, delam pokojskou jen na 35hod tydne, takze mi to udela rozdil "jen" par stovek. Hur je, kdyz vydelavas napr.1500 a pak mas najednou nejakych cca 500 na mesic... Maji to tady pekne nedomyslene... A ma byt od noveho roku jen hure a hure, vsechny benefity pry budou snizene jeste vic. 😢

anrebcz
30. nov 2011

@petpop presne toho se obavam, uz me ten rozdil bude dost znatelny. Vydelavam relativne dobre( platim celkem velke dane), ale taky mam dost velke zavazky(hypoteka atd), takze pokud pak spadnu na 500 na mesic + vydaje na dite tak nevim jak to utahneme. No a na benefity rozhodne nedosahnu, prave protoze jsem doposud vydelavala relativne dobre. Jen me stve,ze celou dobu prispivam do systemu a pak kdyz potrebuju 'podrzet' tak mi daji stejne(nebo i nim) nez tem co treba nikdy nedelali....

anrebcz
30. nov 2011

@petpop jo a tech 123.70 na tyden to uz je zdanene, nebo ti z toho jeste neco strhnou?

petpop
30. nov 2011

@anrebcz Přesně tak. Rozumím. Dneska jsme se o tom akorát bavily s kamarádkou, která pracuje 16 hodin týdně - s dítětem, vydělává pár stovek, z kterých ji ani nestrhávají tax, ale benefity má všechny. Takže je to dost nefér. Čím míň člověk dělá, tím více má. Jak jsem se dneska znovu dívala na co mám právo, tak vlastně na nic. Na všechny benefity mají nárok jen ženy, které jsou bez práce apod. 😠 Jo a jestli ta materska jeste podleha danim, to nevim, ale pevne doufam, ze ne!
Napada me jeste priklad me sefky. Vydelava okolo 2500-2800, z toho plati 1000 liber mesicne za nursery pro syna, je bez chlapa, takze bydleni plati sama-kolem 1000 se vsim dokupy, benefity nema, a sama mi rekla, ze ji na zivobyti zustava jen par stovek. Uprimne jsem si dneska rikala, ze jsem se mohla radsi nechat vyhodit z prace, a mela bych se s prckem lepe 😀 Jaka ironie ze...

zzuzana82
1. dec 2011

@anrebcz
@petpop babeny, materska je teraz 129.55 a tax Vam uz nebudu strhavat,len nieco malo na NIN,ale tych 129,55 mate istych 😀 + child benefit, ale to neviem kolko je kedze ja ho este stale nemam 🙄 ale sa mi zda ,ze daka 20cka! sveta zit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre