Pôrod v Írsku

maryloou77
7. sep 2007

Zdravim všetky tehotne,snažilky aj mamičky
ak má niekto skúsenosť či už vlastnú alebo cez kamarátky, či rodinu s pôrodom v Írsku, prosím napíšte, ja som síce len snažilka ale naša spolubývajúca je tehotná, a rada by vedela čo je lepšie - či pôrod na Slovensku alebo v Írsku.
Vopred ďakujeme 😀 😀

rimmel
3. feb 2010

hej v anglicku "som" ale tak nik neni zo skotska..ale aj tak dik 🙂

barique27
4. feb 2010

Jo Santry znám, bydleli jsme 2 měsíce ve Swords, když jsme sem přišli. Já tady taky moc nikoho neznám, hlavně ne těhotného, od koho bych mohla vyzvědět jak to tady chodí, tak jsem ráda, že jsi napsala.
Jsem ráda, že máš všechno v pořádku!! My chceme taky určitě vědět co to bude.
Je to hrůza, ráno si připadám, že snad ani nejsem těhotná a věčer už se nemůžu ani pohnout.

kacka27
4. feb 2010

Mne sa tiez rano nezda,ze som tehotna,lebo mi vzdy nejak splasne brucho a do vecera sa zasa vykuka.No a vecer uz ma aj chrbat boli,hlavne ak cely den niekde chodim.Tiez by sme sa chceli v lete prestahovat,tu mame zmluvu do jula myslim,tak ak zozenieme daco vacsie tak to by bolo fajn.Pozeram,ze asi nemozes spat,alebo to tak skoro vstavas do prace?Kde pracujes? Majte sa zatial pekne...

barique27
4. feb 2010

Včera jsem nemohla usnout, manžel má noční. Normálně ale chodím taky pozdě, končíme většinou kolem půlnoci. Oba děláme v hotelu Westin, z O´Connell za mostem.

kacka27
5. feb 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tam je viac dievcat,co cakaju mimco,alebo uz maju, niektore tiez z Dublinu a potom z okolia Cork a tak,ja chodim vacsinou tam.Tak snad som pomohla

dadka28
17. jún 2010

ahojte kocky,necitala som vas komplet...tak sa chcem opytat za kamaratku...bude rodit v Irsku a tvrdi mi ze ma narok na porodne zo Slovenska...je to jej prve dieta a je slovenka..

cmulinko
17. jún 2010

@dadka28 ano ma na to narok,ale musi si to vybavit do 6 mesiacov dietata...potom uz je to pase.ale ja osobne som na to neamla ani cas ani nervy sa s tym babrat ani pri jednom mojom dietati.

dadka28
17. jún 2010

dakujem cmulinko

alice0025
31. júl 2010

Slovenské mamičky v Írsku

Pre všetky mamičky, ale aj tehotné i netehotné, ktoré plánujú prírastok, čakajú alebo majú dieťa v Írsku. Táto skupina má za cieľ vzájomnú pomoc mamičiek, či už informačnú alebo aj pomoc pri babysitovaní našich ratolestí.
http://www.facebook.com/group.php?gid=136038489...

nevestinka2010
2. aug 2010

@alice0025 > dobre vedet, casem se pripojim, ale zatim nechci aby cely FB vedel, ze jsem se pripojila k tehulim v IE
😅

adelaides
1. apr 2011

Ahojky,
brzo se budu stehovat do Irska a take tam rodit 😅 Mam krapet obavy, ráda se seznámím s někým kdo v Irsku žije (v Dublinu) a kdo se se mnou podělí o zkušenosti s porodním systémem..
Děkuji moc.
A.

nevestinka2010
2. apr 2011

@adelaides ahoj, nemej obavy
sice nemam zkusenosti s Dublinem, ale jinak si myslim, ze se tady da rodit dobre, zalezi tedy na tvych preferencich...
tehotenstvi a porod se tu berou jako prirozena a normalni vec, do kterych netreba prilis zasahovat pokud nejsou komplikace... Vim, ze nektere zeny maji radeji vice medicinsky pristup, ale ja teda sem byla za prirozeny pristup vdecna...
v jakem stadiu tehu budes, az prijedes? Zjisti si za jakych podminek tu dostanes bezplatnou peci a materskou, pokud si tu predtim nepracovala...

cmulinko
2. apr 2011

@adelaides o porode v Irsku najdes viac v teme Irsko halooo 🙂

adelaides
4. apr 2011

Ahoj nevestinko a cmulinko,
dekuji moc za rady, na ten FCB jsem taky koukala, ale presne nechci aby to hned kazdy vedel 😉 Ja prijedu az budu moct nastoupit na materskou (zatim pracuju v CR) tzn. v 7. mesici.. Ted jsem v 15. tydnu.
Driv jsme v Irsku zili a pracovali takze jsem tam registrovana mam PPS number, atd.., ted tam mam manzela.. 🙂

adelaides
4. apr 2011

@nevestinka2010
Ahoj nevestinko dekuji moc za rady, na ten FCB jsem taky koukala, ale presne nechci aby to hned kazdy vedel Ja prijedu az budu moct nastoupit na materskou (zatim pracuju v CR) tzn. v 7. mesici.. Ted jsem v 15. tydnu.
Driv jsme v Irsku zili a pracovali takze jsem tam registrovana mam PPS number, atd.., ted tam mam manzela..

adelaides
4. apr 2011

@cmulinko
Ahoj cmulinko, jsem tu nova a jeste nevim jak stranky funguji, kde se vyhledavaji ty temata prosim? 😨 díky moc

cmulinko
4. apr 2011

@adelaides ahoj...temy sa vyhladavaju nasledovne..klikneshore na forum a vpravo sa ti otvori okienko google hladat vo fore...tamlen zadas clovicko ci temu o ktoru mas zaujem.pripadne najdes rozdelene temy v kategoriach pri forume.dala som ti vyssie priamo link na to irsko haloo 😉

adelaides
5. apr 2011

@cmulinko ahoj dekuji moc 🙂

marcela1992
29. júl 2011

Ja sa chystám rodiť v Corku a myslím si,že je to tam na celkom dobrej úrovni.Pred 2 mesiacmi som potratila a ležala som v nemocnici 3 dni a starostlivost,doktori aj midwive boli skvelí.Aj vybavenie v nemocnici veľmi dobré,nie ako na Slovensku.

snopkulka
1. aug 2011

@marcela1992 pôrodnica v Corku je skutočne skvelá, mám osobnú skúsenosť z januára tohto roka 😉 prístup, starostlivosť na vysokej úrovni, jediné, čo mi vadilo bol ruch na chodbách po celý čas, ešte aj v noci sa sestričky dosť nahlas rozprávali a trieskali všetkým možným 😒 nevyspala som sa ani ja, ani synček 😠 ale inak hodnotím na jednotku 🙂

ala84
30. nov 2011

Ja jsem porodila v zari v Mullingaru co.Westmeath a absolutni spokojnost. Meli jsme trosku komplikace ale Brian je v poradku personal perfektni a veskera pece take. Ja osobne bych v CR nebo nekde jinde nerodila druhe dite bych chtela porodit taky tady v Irsku.

moniccca
23. dec 2011

Baby, mam taku otazku-vcera mi prisiel papier z nemocnice s terminom na ultrazvuk, teraz zacinam 12.tyzden a oni ma objednali az na 16.februar, to budem uz takmer v polovici tehotenstva-je to normalne, ze pojdem na prvy ultrazvuk az takmer v 20.tyzdni???? som z toho nahnevana,ze az tak neskoro ma objednali.

mandarinka34
23. dec 2011

@monicca ja som bola v 13tt na slovensku na vysetreniach lebo som stale cakala ze moja GP poslala moje papiere o tehotenstve do n emocnice a ze oni sami mi poslu papier kedy mam prist na prve vysetrenie a az potom mi povedala recepcna u GP ze si do nemocnice musim zavolat sama a objednat sa to ma este pekne pekne recepcna zdrbkala preco volam tak neskoro to som bola v 17tt tak prvu navstevu aj som mala v 18tt a potom hned v 20tt.v 18stom mi robili vsetko brali mi moc krv a doktor mi robil ultrazvuk len tam pomeral maleho a v 20tt uz sme vedeli pohlavie a doktorka nam ukazala brusko zaludok rucicky nozicky nostek no proste vsetko tu si moc s ultrazvukom starosti nerobia pokial mas zdrave tehotenstvo.

moniccca
23. dec 2011

@mandarinka34 aha, no mne to doktor tiez povedal, ze ak je pribeh tehotenstva v poriadku a ja sa dobre citim, neni vyznam zbytocne ozarovat babatko. Tak to teraz mam volat si sama, alebo uz len prist v ten termin ako mi oni poslali? Domov na slovensko idem 25.januara, takze to urcite pojdem ku svojmu dr.

mandarinka34
24. dec 2011

@monicca teraz budes chodit len ked ti poslu bud papier z nemocnice alebo uz ti budu priamo pisat do knizky kedy mas prist.a ku svojej GP si budes robit objednavku sama kedy mas prist aspon tak to mam ja a kde prestne v irsku si??

ivana133
15. júl 2012

baby, je tu nejaka z vas, ktora rodila v irksu v meste Portlaoise ????

lauraie
30. júl 2012

Ahojte tehulky 🙂 Ja budem prvorodička v Irsku a mam z toho mierne obavy.. Som ešte len v prvom trimestri, tak by som chcela nejakee rady.. co a ako 🙂 .. napriklad, na aku matersku mam narok, na ake dalsie pridavky..atd.. atd.. 🙂) kujeemm

andreakusa
30. júl 2012

@lauraie ahojky, tak ja jsem se rozhodla v Irsku nerodit.. Mam spatne zkusenosti s irskym zdravotnictvim.. Muj plan je porodit doma chvilku tam pobyt a pak se s prckem vratit zpet do IRL. Jen by me zajimalo, jestli jde prevest materska z Irska do CR?? Nevite to nekdo??

mackik
12. dec 2013

ahojte ja by som chcela poradit....planujeme mimino a neviem ci rodit tu alebo nie....uz mam dceru a moj ginekolog na sk mi povedal ze to bude asi rizikove pri druhom tak neviem ci zostat alebo ist domov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre