Pôrod v Írsku

maryloou77
7. sep 2007

Zdravim všetky tehotne,snažilky aj mamičky
ak má niekto skúsenosť či už vlastnú alebo cez kamarátky, či rodinu s pôrodom v Írsku, prosím napíšte, ja som síce len snažilka ale naša spolubývajúca je tehotná, a rada by vedela čo je lepšie - či pôrod na Slovensku alebo v Írsku.
Vopred ďakujeme 😀 😀

bobikyveta
15. apr 2009

Ahoj tak moc děkuji za info to jsem ještě nvěděla jak to přesně funguje. Jenom mám hrůzu z toho že jim nebudu rozumnět moc anglicky neumím ikdyž vždycky jsem se nějak domluvila. 😖 V pátek jdu do nemocnice na druhou kontrolu tak uvidíme co mi řeknou. Už jsem jak velryba. A navíc když jsem byla u nás tak mi taky dělali nějaké vyšetření a doktor říkal že mám slabou cukrovku ale nic nepociťuju tak uvidím jestli taky něco zjistili. Tak kdyby tě ještě něco napadlo co se týká porodu a porodnice tak mi zase napiš. Přeju ať malý pěkně roste a ať jste hodně zdraví tak papa. Y 🙂

jitkarafiatova
15. apr 2009

Ahoj holky chtela jsem se vas zeptat zdali mate nekdo zkusenosti s vyrizenim pasem je mi jedno zdali bude Irsky nebo Cesky.Dekuji predem za odpoved 🙂

bobikyveta
15. apr 2009

Ahoj jestli teda myslíš na dítko tak se mrkni na česká a slovenská komunita v irsku http://irsko.kukweb.info/ a tam si napiš do diskuse pro holky co žijou v irsku tam je sharka a ta s tím určitě zkušenost má je tady už nějaký rok a hodně holkám už pomohla. Co vím já je že pokud chceš český pas tak musíš na ambasádu do Dublinu ale pokud je dítko narozené tady tak by mohlo mít i irský pas ten by se měl vyřizovat v každém městě asi to bude na matrice. A asi budeš muset doložit ty stejné doklady jako u nás. Ale doporučuji ti kouknout na ten kukweb. Zatím Yveta 🙂 😉

brblos
16. apr 2009

Ahoj holky, dneska jsem nasla tato stranku. Diky za ni. Jsem v Dublinu (momentalne 8 dni po terminu) a hledam informace o porodu v Irsku. Psaly jste o diskusi Haloo Irsko, nemuzu ji najit, poradite prosim? Diky, Blanka.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brblos
17. apr 2009

Fidka79
Rodit budu taky v Rotunde, jsem rada, ze jsi tam byla spokojena. Mne se tam taky zatim moc libi 🙂 Dnes jsem byla na kontrole a pokud neporodim behem wknd tak jdu v pondeli na vyvolani. Ale verim, ze to prijde samo. Haloo Irsko nemuzu v regionech najit. Uz jsem tam vsechny stranky prolezla krizem krazem a proste je nevidim 😖 Vcera jsem hledala informace ohledne Hamiltnova hmatu, dnes mi jej delali a bylo to v pohode. Koukala jsem na Tvoje album a mas krasneho chlapecka 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobikyveta
19. apr 2009

Ahoj Fidka měla bych na tebe takovou otázku švagrová tu pracuje už dva roky a chtěla by jít na mateřskou nevíš kolik to je a kolik je porodné? Jo a ještě bych chtěla vědět jak je to s očkováním přímo v porodnici v česku to dělají myslím až 4. den tak proto se ptám když tady se může jít druhý den domů. A nevíš jestli může jít tady muž na mateřskou? Nevím jak si tu dlouho tak se nezlob že otravuju s tolika otázkama. Zatím moc děkuju a přeju krásný den. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobikyveta
21. apr 2009

Ahoj tak děkuju moc za odpověď. Je to mazec ještě že já budu mít z Česka porodné i rodičák protože tady na něj nemám nárok. To očkování je teda v pohodě. U nás kvůli tomu musíš být v porodnici dlouho a já bych chtěla být co nejmíň kvůli malé Nele nevím jak se bude chovat když tu tak dlouho nebudu a nechci aby ji za mnou brali do porodnice protože by odtud pak nechtěla odejít. To by byla hrůza. Už aby to bylo za náma a já byla s mimčem doma. Už se mi i zdálo že mi praskla voda a jak jsem se vzbudila ještě jsem šahala na postel jestli to byl opravdu jenom sen. Už mi z toho hrabe. 😀. Tak se zatím mě a malý ať pěkně roste. Papapa Yveta

cmulinko
22. apr 2009

Ja som v Irsku uz 5 rokov.Syna som rodila tiez tu a okrem pobytu v nemocnici pocas a po porode tu nic nie je s cim by som bola spokojna.....nemaju normalnu pohotovost ci zdravotnu starostlivost a casto si musim sama urcit diagnozu u GP a aj si sama urcit ci musim ostat na PN doma.Proste hnus.Ale pravdu povediac s porodom som bola nad mieru spokojna a viem to porovnat s SK...som zdravotna sestra a poznam to doma velmi dobre a teraz uz aj tu.

bobikyveta
22. apr 2009

Tak to jsem ráda že jsi s porodem spokojená. To mě zase uklidnilo o něco víc. Je pravda že zatím není moc holek které si nějak moc stěžovaly takže se zdá že to bude v pohodě. Zítra jdu ke svojí GP na kontrolu tak jsem zvědavá co mi řekne na ten cukr v moči. Jinak pokud by se ti chtělo tak bys mi mohla popsat jak to tady probíhalo u porodu. Mám zkušenost jenom od nás a to ještě nic moc dobrou takže by mě to zajímalo.

bobikyveta
5. jún 2009

Tak my už máme po porodu. Nakonec jsme šly císařem a malá je v pořádku a krásná. 🙂 Musím říst že srovnávat to s ČR to není ani možné protože to co je tady u nás nikdy nebude. Všichni byli super doktoři i sestry ne jako u nás tam se s náma nikdo nebavil. Po porodní péče byla taky super nemůžu si na nic stěžovat. No nedá se to ani popsat. Už nikdy k nám rodit nejdu jedině tady. 😀

t.g.milena
12. júl 2009

Ahoj všechny maminy,já jsem z Dublinu18 - Cabinteely a jsem v 18týdnu,v česku bych teď mělapo speciálním vyšetření jestli je vše v pořádku,ale tady to asi nehrozí,že?Jinak jsem se chtěla zeptat na plno věcí,třeba kde je to tak nejlepší ajestli se domluvím,moje angličtina je hodně mizerná.No a jinak jsme s manželem bez práce a tak ani nevím jestli tady zůstaneme,příští měsíc nám dojdou penízky a na září už nebudeme mít ani na nájem.Já zatím uklízím jen v bance na part time,ale to stačit nebude pro oba.Tak už si nevím fakt rady,ale do česka se nám zpátky fakt nechce.Laky je super kuchař,ale prostě máme zatím pech,ach ta krize.Moc děkuji za všechny odpovědi,těším se na cokoliv.I kdyby měl někdo chuť dát sraz a sejít se.

zoja2011
14. júl 2009

no caute..
ja som tiez v iirsku,v prvom tehu,v 7tt,.mam kamosky co rodili v irsku,.Co sa tyka financnej stranky pocula som ze u nas sa ide materska zvysovat,a ked som si vypocitala,ako je to u nas a tu tak sa skor vyplati u nas.A nemam zaujem porodit v Irl ani najmensi,.Pisete tu niektore ako tu je super,.no..kamaratka,ktora tu rodila,skoro prisla o dieta,vinou tohto "skveleho"personalu,ako hovorite,.Mala neprijimala stravu 3 dni a nik s tyx irou si nic nevsimol..mala bola dehydrovana,dostala zltacku,,no uzas,.
A nexapem preco by som mala poberat nieco z Irl,ked som slovenka,,budem tu sama,iba s priatelom,a po 3 mesiacoch ,mam nniekoho hladat k dietatu.Toto je na hlavu,..

t.g.milena
17. júl 2009

ahojky všichni,hlavně mám teď dotaz na 🙂 bobikyvetku 🙂 chci se zeptat od kud jsi z česka a jak to,že máš na mateřskou i porodný nárok z česka,protože já jsem z Brna a tam mě řekli,že nemám nárok na nic.Tak to absolutně nechápu a proto se na tebe obracím a prosím o pomoc a radu,hodně moc by mě to pomohlo. Díky moc a drž te se.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
odraskova.jana
24. júl 2009

Ahojte tak aj ja sa pripajam do debaty...No ja som tak isto rodila skoro pred tromi mesiacmi tuna w Irsku ale co ja wiem stazowat sa nemozem ...Wsetci boli mily,sice ja som wnemocnici dlho nebola wsobotu wecer som porodila a na druhy den okolo druhej pobede ma pustili.Co ma dost prekwapilo wed som poriadne ani chodit newedela,ale ja som sa aj tomu tesila!Aj na slowensku teda na celom swete su mily aj hnustny doktori...To nie ze len wIrsku proste wsade !!!Moja Natalka tak isto dostala zltacku a midwife ako chodila knam kazdy den tak nas poslala naspat do nemocnice a bolo wsetko ok...

zoja2011
7. aug 2009

fidka79....len som napisala svoj nazor,ok..a nemozem povedat,ci by som si vsimla alebo nevsimla,ci moje dieta papa,kedze s tym nemam este ziadnu skusenost..len tolko..

josefka
9. aug 2009

ahoj, ja se pridavam - resp. nejsem jeste tehotna, ale planujeme, tak snad to brzy vyjde. Jsem v Irsku uz pet let a rodit budu take tady. To co jsem slysela o ceskych porodnicich mi neprijde nijak lepsi nez to co jsem slysela o irskych, snad jen, ze tady v Irsku je mozne si rict co chces a nikdo se s tebou nehada. Ostatne ja mam s irskym zdravotnictvim zatim jenom dobre zkusenosti (byla jsem tady i na mensi operaci). Zalezi na nemocnici a asi i na typu nemoci.
Porodni nemocnice budou ruzne, ja asi budu chtit rodit v Dublinu v Coomb, vsechny me irske kamaradky a zname odrodily tam a chvalily si to. Obecne se tady nedoporucuje National Maternity Hospital, ale nevim zadne detaily.
Nejradeji bych rodila doma, ale to tady asi neni mozne ... a mozna to asi ani neni rozumne s prvnim ditetem.

t.g.milena - zalezi na tom, jak dlouho ses v Irsku. Pokud jsi rezident v Irsku a vydelavas tady penize, tak nemas narok na zadne podpory v CR, dokonce si ani nemuzes platit zdravotni pojisteni v CR. Pokud jsi rezident v CR a alespon castecne pracujes v CR, tak samozrejme na podporu narok mas.

bobikyveta
14. aug 2009

Ahoj holky, T.G.Milena nevím jak tě mám oslovit. Takže já jsem ze Zlína. Na rodičák mám nárok protože jsem šla z rodičáku zase na rodičák. Navíc pokud tady nemáš odpracované 2 roky tak tady nedostaneš mateřskou to je jasné ale měla bys mít nárok v Čr. Kámoška tady pracovala asi rok a otěhotněla odjíždí zpátky domů a tam jí v Jeseníku řekli že nárok mít bude. Nevím jak je to u tebe.
Jinak rodit jinde než tady bych nechtěla. Je pravda že se to asi liší prodnice od porodnice a taky město od města ale tady ve Waterfordu je to fakt super. Anglicky taky moc neumím alé somluvila jsem se v pohodě. Malá měla žloutenku a inkubátor mi přivezli až na pokoj a pořád chodili kontrolovat mě i ji fakt super péče. Je to Regional Waterford hospital pro přesnost. Pokud některá budete chtít zjistit nějaké info o čemkoli co se týká Irska tak se zastavte za holkama na webu www.irsko.kukweb.info na diskuse pro holky co žijou v Irsku a tam se zeptejte a některá vám určitě odpoví. Jsou tam holky i z Dublinu a okolí a schází se takže se tam určo koukněte. 😢 😀

bobikyveta
9. sep 2009

Ahoj holky tak co je s váma ozvěte se 😅 😅

nevestinka2010
25. okt 2009

cauky holky, jeste to nehrozi, ale zjistuji info radeji dopredu
jsme v Irl 3 roky a za rok touhle dobou bych chtela byt tehotna 😉 zatim teda spis planuji, ze nastoupim na materskou tady jak nejdriv to jde a vratime se zpet do CR a porodim tam, ale to jeste uvidime, kazdopadne vsude je to asi o lidech.
Ja tady nastesti moc zkusenosti s doktory nemam a velmi valne reference sice taky ne, ale obecne mi to tu pripada mene direktivni nez v CR - v dobrem
jinak jedna zajimava organizace : www.aimsireland.com - daji se pres ne zjistit urcite veci
josefka> doma tady v Irl prave rodit muzes uplne bezne, dokonce to proplaceji pojistovny a i kdyz nemas komercni pojisteni tak ti na to daji prispevek http://www.citizensinformation.ie/categories/bi...
ja sem taky tomuto trochu naklonena 😉

jinak pokud bude dite mit cesky rodny list tak na porodne z CR narok ma, sestra pracovala a rodila v Rakousku a porodne dostala!

pavlina05
25. okt 2009

Zdravím Irsko...nostalgie. Byla jsem tam jen půl roku, ale stálo to za to 😀

nevestinka2010
5. nov 2009

Ahojte, kdyby tu byl nekdo z Irska a treba County Galway tak mam zajimavy vzkaz:
24/11/ Eye Cinema Galway > film The Business of being born
vice info pres IP
mejte se krasne!

tegina
8. nov 2009

Ahojte holky,
v Irsku jsem byla dva roky. Jen letmo jsem četla Vaše příspěvky, ale nechápu jak někdo může srovnávat irské a české zdravotnictví. V mnoha věcech nás Iři předběhli, ale zdravotnictví to určitě není 🙂 . Sice jsem zde nerodila,ale měli jsem s manželem úraz,no a hotové neštěstí...největší sranda je, jak jeden dr.vola další tři, ať se přijdou podívat, co se muto zase povedlo. Když se mi to stalo poprvé, tak jsem řikala, asi jsem zvláštní případ, když se to samé stalo manželovi a dalším kamarádům začali jsme se smát...pracuje tady hodně cizinců,což asi není pro škodu. Jinak opakuji srvonávat i a č péči o těhotné, to prostě nelze...si jen spočítejte, kolik je kontrol krve a son u nás a kolik zde. Dokonce jsme usoudili, že je to i jeden z důvodu, proč je zde tolik dětí s Downovým syndromem. Už jen to, že druhý den po porodu se jde domů je alarmující...
Každopádně těhulky nechci strašit, porodili zde dvě mé Slovenské kamarádky, dokonce obě 2x, a jedna Češka a zvládly to...Všem přeji pohodové porody.

tegina
8. nov 2009

t.g.milena - nárok ana mateřskou v Česku máš, pokud máš před porodem odpracováno 265 dní. Číslo už přesně nevím je to takhle nějak. Počítá se do toho i práce v rámci EU, musíš ji mít samozřejmě ofiko a doložit to...každopádně nelze, aby jsi brala dávky zde i v Irsku. No a pro rodičovskou platí myslím odpracovaný jeden rok, ale teď nevím v jakém časovém rozmezí. Pokud by jsi to nesplnila,musí ti vypočít nějaké min. dávky..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevestinka2010
10. nov 2009

tegina> mas sice pravdu, ale mince ma dve strany...
ne kazdy je nateseny na to ze bude v tehotenstvi bran za pacienta a budou se mu delat vsechny mozne testy a zkousky a UZ a ja nevim co jeste.
Jo, Irsko je ve zdravotnictvi nebo treba verejne hromadne doprave za nami, ale dostanes tady peci, kterou potrebujes, nic zbytecneho navic, nic nevyzadaneho...
Na druhou stanu je tu velmi lidsky a osobni pristup, coz se v CR najde malokde.
Dokonce ke vsem nam cizincum a pristehovalcum se chovaji skvele. (to teda nevim jaky maji v CR a SR pristup k Ukrajincum 😅)
Myslim, ze treba z ekonomickeho hlediska je tohle mnohem lepsi a setrnejsi. U nas se ve zdravotnictvi hrozne plytva. Navic i super technicke vybaveni a spickovy odbornici a spousta testu a vysetreni nevyvazi lidsky pristup...
a jak rika fidka, potraty sou vec sama pro sebe. Myslim se se nemuzeme chvalit tim ze v CR/SK je mene Downiku protoze se proste matce doporuci potrat, vzdyt to je hnus. A vubes treba vypovidaci hodnota tripple testu, ktere se delaji vsem... to je taky na zamysleni. Ja sama se treba neminim stresovat nejakym radoby falesnym vysledkem, na obe strany to zpusobuje problemy...

Je to kazdeho vec a nazor, ale cerstva matka - kolegyne (z Danska) si taky na nic nemohla stezovat, hlavne ten pristup je tu uplne luxusni.

jo a co by u nas za to nektere zenske daly kdyby mohly jit hned po porode, nebo za 1-2 dny.... proste kdyz, je vse ok, neni duvod lezet v nemocnici. Tehotenstvi a porod jsou predevsim fyziologicka zalezitost a to se tady respektuje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre