Pôrod v UK. Pre a proti?

sedlica
23. okt 2007

Ahoj mamicky aj caktelky na tento titul 🙂
Rada by som si precitala Vase poznatky,skusenosti , ci infosky na tuto temu.
Aj ked ja som uz rozhodnuta ,stale sa stretavam s otazkou,preco chcem rodit v UK.Prosim napiste mozno aj pre ine ,este nerozhodnute teulky-snazilky ,preco porod v UK ano alebo preco nie.
Dakujem.

bubenko
23. okt 2007

ahoj mamicky 🙂
ja som sa rozhodla pre porod v uk preto, lebo ak by som chcela rodit na sk, musela by som ist domov uz v siedmom mesiaci a tak dlho by som sa bez manzela len trapila a nemala by som kludne tehotenstvo. Mama a svokra by sice boli radsej keby som bola doma ale rozhodla som sa takto. Taktiez chcem mat manzela pri porode 😝

bybi
24. okt 2007

Ja som rodila v UK a nad porodom doma som ani nerozmyslala. Neviem ci som spravila dobre alebo zle. Ale s porodom tu som bola maximalne spokojna. Ale porovnavat nemozem, lebo neviem aky by bol porod doma 😀

jaja0110
27. okt 2007

Ahoj sedlica, super ze si zalozila tuto temu, rada sa dozviem viac pozitivnych skusenosti. 😅
Inak na porovnanie je tu tiez tema "Porody v Anglicku"- na strane 2 "mackomucko" opisuje svoj porod v UK, bohuzial nie jeden z tych stastnych... ☹ ale stoji za precitanie.

Tak drzim palceky! 😉

janka196
28. okt 2007

Ahojky sedlica, ja neviem povedat pre a proti UK kedze som rodila iba v UK. Mozem ti vsak povedat,ze co sa tyka porodu ja som bola maximalne spokojna, ziadny nastrih, ziadny klistyr. dostala som epidural a islo to ako po masle. Velmi mili personal, malu som dostala hned na prsia a odvtedy bola stale so mnou. no a na druhy den sme uz boli doma. Ja si vsak myslim, ze vsetko to je aj vecou stastia na akych ludi natrafis a ci nebude napr. vela rodiacich zien presne v tom termine ako budes rodit ty. takyto porod ako som mala ja, keby sa dal presne tak isto opakovat tak nedbam rodit aj kazdy rok 😀 😀 .
Tak drzim palce aby si si aj ty ten svoj mohla vychutnat 🙂

lenkaajarek
28. okt 2007

No ja sa tiez pridavam sice neviem ako to je rodit na Sk ale viem ze sa tam za epidural plati co tu nie.A otecko pri vas moze ostat cez cely porod a navstevi su povolene na izbu co u nas je este vyhradene.Sestra rodila v septembri na SK a priplacala si 300 korun na 1 den aby mala navstevi na izbe.No na druhej strane mala aj telku 😀

betka1
30. okt 2007

Kedze som tu v UK este nerodila, tak pridam skusenosti o mojom doterajsom priebehu tehotenstva.
Na Slovensku sa chodi ku gynekologovi, ktory robi o trochu viac vysetreni nez tu. Tu sa stretavas striedavo s midwife a s GP(obvodnym lekarom). Midwife Ta posle do nemocnice na gynekologiu na ultrazvuk a odber krvi. Niekedy berie krv priamo midwife alebo ultrazvuk moze urobit aj GP.
Robia sa tu 1 az 2 ultrazvuky za tehotenstvo. Ten hlavny je niekedy okolo 16.-22.tt, vsade je to inac, podla oblasti. Moj posledny bol v 18tt, takze som sa z neho nedozvedela pohlavie babatka. Na Slovensku je tych ultrazvukov viac.
Na SK sa robi niekolko krat za tehotenstvo vyter, v UK sa robi iba ak sa zena stazuje na problemy a lieky nezaberaju. Vysetrenie krcka maternice, ktore je na Slovensku samozrejmostou sa tu tiez bezne nerobi.

Dva krat som navstivila gynekologa na Slovensku. Ziadne zdravotne problemy som nepocitovala, ale zistil mi infekciu ako aj to, ze mam nizsie placentu a skrateny krcok maternice, cim hrozi skorsi porod. Tu mi midwife povedala, ze na vyter ma neposle, kedze nepocitujem vazne problemy a krcok maternice nevysetrovali. Na to, ze mam infekciu mi midwife povedala, ze mam ist do lekarne si na to nieco vypytat.
To, ci je babatko dost velke, sa tu zistuje meranim vysky bruska, niekde len nahmatanim. Brusko ma mat na vysku tolko cm ako je pocet tyzdnov tehotenstva. Moje meranie je ale nepresne, kedze babo je otocene nasikmo. Na Slovensku zistili vahu aj vsetky miery babatka ultrazvukom. Tehotne zeny maju v UK narok na kontrolu u zubara zdarma, ale vacsina zubarov uz NHS pacientov neberie, takze sa moze stat, ze ineho, ako sukromneho vysetrenia sa tehotna mamicke nedocka.
Na druhu stranu tu robia rovnako vysetrenia krvi, mocu, vzdy meraju tlak, pocuvaju odozvy srdca, na ultrazvuku okolo 20tt zistuju vrodene vady, ale iba ak si to matka zela. Ak sa vyskytnu vyznamnejsie problemy, tak robia aj viacero vysetreni, s tym ale skusenosti nemam.
Dbaju tu na pocity matky, odpovedaju na vsetky pripadne otazky a matka ma v dost veciach moznost volby, co na Slovensku casto nema.
Su tu aj sukromni lekari, takze ked ma buduca mamicka zaujem o vysetrenie naviac, moze si priplatit.
V UK trpi na nedostatok midwifes, ale v europskych statistikach je na tom s porodmi stale lepsie nez SK. Najlepsie je na tom Ceska republika.

jaja0110
30. okt 2007

Ahoj Betka1, tiez si tu v UK prezivam svoje prve tehotenstvo, dokonca "dvojickove". 🙂 Ked som bola v 11tt, mala som nejake problemy, volala som GP, ale odbil ma stym ze sa mam ukazat az po 12tt, pretoze dovtedy pre nich tehotna zena nieje zaujimava. Tak som do tyzdna odletela na Slovensko, kde mi aj zistili viacplodove tehotenstvo a spravili potrebne vysetrenia. Potom po mesiaci som sa vsak musela koli preci vratit do UK. Teraz som v 22tt, a v decembri odlietam domov na na Slovensko, pretoze som sa rozhodla rodit doma.
Ako si vravela, je tu nedostatok midwifes a nebudem riskovat, ze bude prave jedna chybat pri mojom porode. 😠 Nehovoriac o tom, ze tam nebude pediater atd atd... A predsa pri dvojickach je tych rizik viac....Videla som v TV dokumenty o porodoch v UK-behal mi mraz po chrbte. 😒

Vsetkym buducim mamickam, nech sa rozhodnu rodit kde kolvek-drzim palceky!! 😉

betka1
30. okt 2007

jaja, aj Tebe vela stastia. Ostava dufat, ze sme sa vsetky rozhodli vzhladom na nasu situaciu spravne. Ale ak budeme vsetky zdrave aj s babatkami, tak snad bude jedno, kde rodime 🙂

jaja0110
30. okt 2007

Mas pravdu Betka, a ako tak pozeram to tvoje babo by malo byt vianocne, jeeeej to musi byt super. Perfektny darcek 😅 Tak GOOD LUCK! 😉

mcmillka
8. nov 2007

Pridam sa k tym maminam, ktore maju s porodmi v UK pozitivne zazitky. Mne sa velmi pacil pristup, ak nie je problem, nie je co riesit. Moje tehotenstvo a aj porod boli uplne bezproblemove a tesim sa na dalsie! U mna fungoval bazen ako prostriedok proti bolesti, vyhovovalo mi to, ze mi PA robila vnutorne vysetrenie len 2x (aj to raz na stolicke a raz uz vo vani), ked zistovala, na kolko cm som otvorena. Synceka som dostala hned do narucia, este stale v bazeniku a cakali sme este hodnu chvilu, kym sa prikrocilo k prestrihnutiu pupocnej snury (mojim manzelom). Placentu som uz porodila vonku, ale bez oxytocinu (o tom som si musela zaziadat, ze si neprajem injekciu). Rodila som v obycajnej statnej nemocnici a ked budem tehotna druhykrat, uvazujem o porode doma.

karolina14
26. apr 2009

😎 ahoj holky, ja jsem tu poprve, ziju 19 let v uk, v londyne, jsem poprve tehotna, rodit budu v queen charlotts v Octoberi 09...jsem ve 14 tydnu a je mi jeste porad spatne, vcera jsem dokonce poprve zvracela... kdy to prejde? prejde to vubec? s peci jsem zatim docela spokojena, i kdyz me nikdo gynekoligicky neprohledl i pres to, ze jsem mela vytoky a byla jsem to 4 krat rici... nakonec me vysetrila vyborna pani doktorka v Praze, nemusela jsem nic platit, pojistovna mi vydala papir, ze mam narok na zakladni vysetreni. Ceska pani doktorka mi take udelala vyter cipku, ktery tady v tehotenstvi nedelaji, muj byl stary 3 roky...
mela jsem ted combined screening kvuli down syndromu, ztratili moji kartu s vysledky prvnich vysetreni, tak nevim krevni skupinu, ani proc jsem mela bilkovinu v moci... rekla jsem si, ze se nebudu zbytecne stresovat, tehotenstvi neni nemoc.. Kdybych ale citila problemy, asi bych se preci jen obracela na pani doktorku v cechach.
Nevite nekdo, jak se zarizuji papiry po porodu? Mam tu staly pobyt, ne pas ani obcanstvi, ma miminko narok na britske obcanstvi? Daji mi birth certificate a s nim pak na velvyslanectvi, abych mohla dostat pas? nevite, jak to dlouho trva? mam v cechach narok na porodne? tak to je vse. preji vsem tehulkam i maminkam pekne dny. k.

zuzanka7834
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
999martina
25. jún 2013

ahoj mile mamicky rada by som bola keby ste my vedeli poradit co zo sebou do nemocnice v uk ked idem rodit ?

sara328
5. sep 2014

Ahojte babeny...Chcem sa spytat ci ma niektora zvas skusenosti s porodom v aberdeene....som 1 krat tehotna a prave v 33tyzdni a 19.oktobra mam termin...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre