Pôrod v zahraničí aj u nás. Viete porovnať?

erikasadek
18. júl 2008

ahojte ja zijem v zahranici a rodila som v zahranici 2 krat mozem si len vynachvalit ake su vase zazitky je tu niektora z vas ktora rodila von aj na slovensku a moze to porovnat alebo co si myslite aka je starostlivost v zahranici ? myslite si keby ste rodili von tak by ste mali lepsi porod podla vasich predstav?
alebo nie je nad slovensko ?

erikasadek
autor
21. aug 2008

ty fungujes ako dula, pocula som o nich trochu aj tu funguju, nemam dostatocne mnozstvo informacii, ako vlastne funguju......

dula_renka
21. aug 2008

erikasadek fungujem ako dula, chodím k pôrodu,na pôrodnej sále sa venujem vždy len jednej tehulke, stretávam sa s tehulkami preberáme ako si predstavujú pôrod, čoho sa obávajú....

erikasadek
autor
21. aug 2008

no prave to som videla v telke , je to skor taka dobra psychicka pomoc pre mamicky ktore chcu skor porod prirodzene, vo vode alebo doma.
vyzera to zaujimavo ,ale ja asi tazko by som bola zakaznikom, ja som skor ten typ ze len v nemocnici a u lekara.
gratulujem ti mas pekne povolanie.....

dula_renka
22. aug 2008

tu na slovensku sa rodím len v pôrodnici, tiež nie som zástanca domácich pôrodov, skôr toho, aby sa maminka cítila v nemocnici takmer ako doma....to mizivé percento, ktoré porodí doma...sama pár takých žien poznám...majú des z pôrodnice a z bezprávia, mylím, že keby sa lepšie cítili v pôrodnici, tak by tam šli

erikasadek
autor
22. aug 2008

ja tiez niesom za domace , ked su komlikacie tak potom uz moze byt neskoro, pre mna je to riskantne,
si dobrym partnerom pre rodicku, oni to chudere potrebuju ako sol.
ako ta vnima personal nemocnice?

emjee
26. jan 2009

sashka.mst • 1d • Dnes o 00:12
ahojte, mozno niekoho zaujima, ako vyzeraju porody vo svete, tak tu budem pridavat linky, na ktore narazim v ramci mojho patrania;)
tu je prvy>
http://abcnews.go.com/Health/story?id=6424603&p...

sashka.mst • 1d • Dnes o 00:35
http://abcnews.go.com/Health/story?id=6120045&p...

alfomilka
4. feb 2009

ja som rodila vo Viedni. Kedze mi najprv odtiekla plodova voda, zakazali mi hybat sa a prist samej (teda autom s manzelom), vyslali za mnou sanitku, aby sa nahodou nic nestalo. Tak som tam dotapkala len v mokrych teplakoch a papuciach. A nic ine mi ani nebolo treba, na izbach bolo vsetko vsetko pre nas mamicky a aj pre deti. Pred porodom bol pristupny bufet s telkou, mohla som sa ja aj manzel najest zadarmo, co sme chceli. A po porode bol bufet par metrov od izby, otvoreny nonstop, plno jedla a pitia, samozrejme zadarmo, lebo zeny po porode maju vela jest a pit. V prvy den mi nosili vsetko komplet do postele, malinovky, 3 druhy jedla na vyber. Navstevy do 20 hod. Mozem si len pochvalovat.

etnicka
5. feb 2009

🙂 alfomilka, to znie dobre.

Prave som si spomenula na vtipnu porodnu asistentku z porodnice v Topolcanoch, pri prehliadke, ked som sa jej pytala na nejake veci, ktore som mala napisane v porodnom plane (nic nehorazne, len som chcela yal miesto klystiru, porod bez syntetickych urychlovacov, bez kanyly a babatko nepretrzite u seba), tak mi povedala: "Pozrite sa - my to tu robime takto a ked mate nejake ine poziadavky, chodte radsej rodit do Anglicka 😀 potom ma tam uz nevideli 😉 Inak si myslim, ze sa nase porodnice pomaly zlepsuju v pristupe k mamickam, ale musime sa ozyvat a domahat sa toho, co chceme. V Banskej Stiavnici sme sa tiez boli pozriet a bolo to tam fajn.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
etnicka
5. feb 2009

fidka, no hej a este vacsina mamiciek je takych, ze ak niektora zacne kritizovat doktora a chciet nieco viac, este jej vynadaju 😉

babyboom
6. feb 2009

No, ja teda neviem, ja som sa pri pôrode pýtala dosť, lebo som tiež taký bojko a chcela som vedieť, čo sa bude diať. Pýtala som sa úplne normálne a aj doktor aj PA mi bez problémov na všetko odpovedali . Vôbec som nemala pocit, že by ich to otravovalo alebo, že by som ich zdržovala a v ten deň mali teda fakt dosť roboty. Všetko mi pekne vysvetlili, aj pri púšťaní plodovej vody mi povedali, prečo to chcú urobiť, že to pôrod urýchli ale tiež , že bábo sa má dobre a ak chcem úplne normálny pôrod, nemusia vodu púšťať. Tak sme sa spolu pekne na všetkom dohodli. Pustili mi vodu, potom som dostala epi a do hodiny bola malá na svete. A to som tam bola sama, lebo manžel bol pracovne v zahraničí. A nikoho som nepoznala a nemala som nihoho zajednaného. Ono je to možno aj o tom , že akým štýlom sa pýtam, tak mi odpovedajú.

luciauk
7. feb 2009

babyboom, to si asi bola v správnom čase na správnom mieste 😉 to sa stáva asi tak 1% rodičiek 😝

alfomilka, ty si nejaký prominent? 😀 no, ja som mala super komfort a stravu, ale toto... 😵 😵 😵

ja som rodila 2x na slovensku a 1x v anglicku. na slovensku by som už nerodila ani keby ma prosili 😝

secret111
7. feb 2009

ahojte,
ja som rodila v amerike, a bola som nadmieru spokojna, od zaciatku ked som zistila ze som tehotna sa ku mne lekar, sestry spravali milo, ked som isla rodit, pripadala som si ako princezna, spravali sa ku mne akoby sme boli najlepsie kamosky. Pytali sa ma cely cas co chcem jest, ziadny klystir sa nerobi, nastrih, ja som im povedala, co chcem a co nechcem a oni sa snazia vyjst v ustrety.
Manzel bol pri mne cely cas, on mal tiez vlastnu postel, este aj o nho sa starali ako o babatko, mala som svoju izbu kde som mala svoj zachod, sprchu, tam som aj rodila, ine rodicky som ani nepocula nevidela, co mne osobne vyhovovalo. Rodila som 18 hodin vystriedali sa mi mne 3 smeny ale ani jedna sestra nebola drza, nemala som ziadny problem, bavili sme sa o vsetkom, sedeli so mnou v izbe ked sa manzel isiel prejst von, kecali sme, zartovali....
Po porode ma previezli do recovery room, kde som zase bola sama vlastne WC... do izby mi doniesli menu ako v restike a ja som si vybrala co chcem na ranajky, snack, obed, olovrant, vecera..... Aj tam mal manzel vlastnu postel... Babatko som mala pri sebe od prvej sekundy, opytali sa ma ci ho chcem mat pri sebe alebo dat ho im do starostlivosti, akurat som im ho dala ked som sa isla osprchovat, so sebou som nic nebrala, tam mi vsetko dali, plienky jednu velku krabicu, mokre utierky, mast na ritku, oblecenie pre babo, deky, sampony..... vlozky pre mna, jednorazove nohavicky 2 krabice, so sebou som fakt nic brat nemusela,
Po porode mi upiekli aj tortu a doniesli do izby
Ked budem mat druhe babo tak definitivne rodim v tej iste nemocnici, a mam toho isteho doktora.
Rodila som v Providence, Anchorage, Alaska.
A este nieco, doktorovi sestram som nedala nic, najviac sa mi paci ze tu nikto nic necaka a staraju sa o teba s laskou a starostlivostou.
Vela stastia nastavajucim mamickam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre