Pôrod v zahraničí aj u nás. Viete porovnať?

erikasadek
18. júl 2008

ahojte ja zijem v zahranici a rodila som v zahranici 2 krat mozem si len vynachvalit ake su vase zazitky je tu niektora z vas ktora rodila von aj na slovensku a moze to porovnat alebo co si myslite aka je starostlivost v zahranici ? myslite si keby ste rodili von tak by ste mali lepsi porod podla vasich predstav?
alebo nie je nad slovensko ?

arabela36
19. júl 2008

Ahojky. Ja som rodila iba 1 x a to v zahranici. No rodila som skoro sucastne so svojou sestrou. Ta rodila v Nitrianskej porodnici. Porovnavali sme to so vsetkych moznych uhlov a jednoznacne nam vyslo zahranicie ako lepsie. Aj starostlivost pocas tehotenstva bola u mna lepsia. Az na to, ze tu mi nechceli povedat pohlavie dietatka, tak sme si skocili na sono u nas na SK.
Ale aj tak stale pripustam, ze v niektorych pripadoch to moze byt naopak.

erikasadek
autor
20. júl 2008

ahoj arabela preco ti nechceli povedat pohlavie dietatka?

lubina
20. júl 2008

Ja som prvy raz rodila v Hol. a neviem si vynachvalit.Starostlivost super, dokonca som este ani nehovorila po holadnsky,ale vsetci Dr. aj sestricky komunikovali super po anglicky,tak to nemalo chybu. Mam z celeho porodu len krasny zazitok. Teraz cakame druhe dietatko a rodit budem na Slovensku, nie ze by som sa tak rozhodla,ale prestahovali sme sa,tak to tak vyslo.A pravdupovediac mam strach,ked citam co sa pise o Slovenskych porodniciach. UZ len to ze tam budem musiet aj s babatkom ostat par dni po porode ma desi. V hol,ked je vsetko ok,tak po par hodinach ide mama aj dietatko domov a potom ma doma pocas 8 dni asistentku,ktora chodi na 8 hodin denne a pomaha mame a otcovi v starostlivosti o novorodenca.Bolo to ozaj super.ziaden stres,boli sme krasne doma,aj prve testy malej robili doma (ako ci pocuje,krv z paty apod).Budem rada ak niekto napise skusenost ak rodil v zahr. a aj na Slovenku.

arabela36
20. júl 2008

tu v UK v niektorych "okresoch" alebo co to tu maju nehovoria pohlavie dietata, lebo je tu velka komunita narodnosti, ktore este stale preferuju iba jedno pohlavie a v pripade ze sa dozvedia, ze cakaju dievcatko tak sa babatka snazia zbavit, ci uz legalnym alebo nelegalnym potratom. Tak im to radsej nepovedia.

erikasadek
autor
20. júl 2008

to som si mylela to mi spominala aj moja znama ktora zije tiez v anglicku pre mna je to skandalozne ale na druhej strane to chapem. som rada ze si mala dobry porod
Lubina chapem ta aj ja by som sa bala rodit na slovensku potom co som citala hlavne aj starostlivost po porode pre mna bolo velmi dolezite aby som si oddycha a zaroven mala neustal e maleho pri sebe a personel bol tam pre mna kedy kolvek. aj tu to takto funguje ked prides domov tak mas sestry ktore chodia domov ale hlavna vyhoda je v tom ze aj moj muz ma pravo na 15 dni zostat a pomost mi tak to je na tom najlepsie ved to viete daleko od domova kazda pomoc je dobra manzelova je najlepsia

milhaus
21. júl 2008

ja som rodila na sk a nebolo to až take zle len to že som bola vyše tyždna v nemocnici, radšej by som bola v domacom prostredi

erikasadek
autor
24. júl 2008

vidim ze vas vela nie skoda

hviezda
25. júl 2008

ale je, len nie vsetky su na nate 🙂
kamoska rodila 2 chlapcov na slovensku a tretieho v nemecku.. hovorila, ze sa to neda porovnat..
ja som rodila len v nemecku.. a sestra svoje 3 deti na slovensku.. tak co sme hovorili.. nebe a dudy..
u nas mam dojem, je lepsia ta cisto profesionalna-lekarska stranka..
v zahranici zase ten pristup sestier, lekarov..
po profesionalnej stranke si myslim, ze sa nemas coho bat, ale ten pristup je veeeeeeeela krat ovela dolezitejsi - hlavne pri porode.. na slovensku si ale uz mozes legalne zaplatit lekara, ktoreho chces... na tvojom mieste by som to spravila. stoji to tusim 8.000 skk - a proste dava na teba pozor.. atd..
drzim palce! pa

erikasadek
autor
9. aug 2008

tak vidim ,ze sa to tu nehybe , tak to skusme znova rozhybat.

zukab
9. aug 2008

zatial som nerodila, o chvilu ma to caka a nebude to na SK.
co sa tyka doterajsej predporodnej starostlivost, som maximalne spokojna, moja midwife, vlastne dve su vyborne, chodia ma navstevovat domov aby som sa nemusela trepat do nemocnice ja, mam na vyber z mnozstva druhov porodov, porodna izba je vybavena skvelo, no uvidim aka bude realita, dufam, ze bez komplikacii, tak ako to bolo doteraz.

erikasadek
autor
9. aug 2008

tak drzime palce aby to dobre dopadlo

mishka711
13. aug 2008

Ahojte ja som rodila v irsku Dublin M aternity hospital co sa tyka porodu velmi spokojna aj co poznam kamosky co rodlili tu tiez su spokojne tu ostavas 2-3dni v nemocke ak je vsetko ako ma a potom ta prepustia a chodi k tebe midwife a inak chodime k poliakom na ockovanie nastastie sme chory este neboli len zubky nam idu tak zle spinkame a tak no druhe bude urcite tiez tu 😉

markiza
20. aug 2008

ja som rodila tiez mimo svk, maximalna spokojnost 😉 odvtedy vravim "radsej rodit ako k zubarovi" 😵

dula_renka
21. aug 2008

Tu na Slovensku je rodenie o pokore....lekár je niekto a slovenky sa pokoria, poznám češky sú to väčšie rebelky, vedia si obhájiť svoje. My tíško ako myšky v rohu plačeme a roky sa vylizujeme z nočnej mory...zo slovenskej pôrodnice ☹

erikasadek
autor
21. aug 2008

ja viem mate to tam tazke, potom , co mi rozpravali kamosky co a ako tak dakujem bohu ,ze som
rodila tu.
aj ked vas citam historie niekedy mi vlasy dupkom vstavaju, ako to len mozu ? mat taky pristup, nechat to tak, proste nezajem.
dufam , ze sato coskoro zmeni.

dula_renka
21. aug 2008

erikasadek veď práve takéto babulky, ktoré rodili v zahraničí by mali ukázať slovenkám, že to ide aj inak

erikasadek
autor
21. aug 2008

skor slovensky lekary a sestricky by mali prist na staz sem, a vidiet co je to starostlivost, o rodicku a potom po porode , ved clovek sa citi ako kralovna pri nich ste stale centrom pozornosti a to nehovorim o kojeni urobia aj nemozne, aby ste kojili, a hlavne kazda matka ma pokoj a vlastnu izbu, a dieta samozrejme pri sebe, teda ja som po cisarskom dvakrat a stale som mala svojich synov pri sebe, celych 6 dni.
nedokazem si predstavit, ze by si ich brali odo mna prec.

dula_renka
21. aug 2008

nie som si ista, že by tá stáž pomohla....je to hlavne o chcení a konkurencii, ale aby konkurencia nebola, tak zrušíme všetky pôrodnice, veď v bratislave bol asi 6-7 pôrodníc, nie som si istá počtom, ale 6 najmenej a teraz sú tri a všetky praskajú vo švíkoch...aby sme mali dosť rodičiek, tak konkurenciu jednoducho zrušíme ☹

kukona1
21. aug 2008

ja píšem-nie z vlastnej skúsenosti-ale manželova neter žije a aj rodila vo Wiedni a hovorila že prístup lekárov- super,na ranajky mali na výber zo 7 druhov pečiva ,obed si mohli vybrat z 3 druhov,na každej izbe boli pampersky pre bábetko,vložky a toaletný papier pre mamičku...
u nás v TT musíte mat všetko vlastné a ešte aj neberú na kojace a tehotné ohlad a strava vačšinou z luskov,alebo kapusty...a tá kvalita??? 😨 🤐 a na ranajky klasika a stereotyp-rožky,káva biela a k tomu maslo alebo syr,raz za týžden paštéta alebo pomazánka...

erikasadek
autor
21. aug 2008

tu je to zas tak pokial ides do statnej nemocnice , su vyborne tak hned ako zistis ,ze si tehotna treba zavolat, pretoze kazda nemocnica ma len urcity pocet miest pre rodicky takze podla datumu porodu ti povedia ci maju miesto, alebo , nie takto aspon vies ,ze neskoncis na chodbe, na klinike staci aj na konci bez problemov mas miesto, hlavne pristup personalu je ovela lepsi, .
v parizi mas vela nemocnic aj klinik takze z coho vyberat, co sa lekarskej starostlivosti tyka , patri jednej z najlepsich na svete.

je smutne, ze to tak vyzera na slovensku, mozno by bolo dobre ked zacne konkurencia.

dula_renka
21. aug 2008

momentálne je dosť vychvaľovaná pôrodnica v banskej štiavnici...maminky tam chodia z celého slovenska, rodila tam aj moja švagrinka/ hoc to má 200 km ďaleko/ a bola maximálne spokojná, po prvom pôrode v malackách mala pocit, že tu sa jej to len sníva....je to zrejme lastovička, primár vraj pracoval niekde v zahraničí...boli spolu s mužom na manželskej izbe a užívali si nového potomka, vraj tam môžeš byť aj so starším dieťaťom...proste celá rodinka....ideálne...a pán primár prepúšťa podľa toho ako to má mamička ďaleko a podľa toho čo som počula je to v prvom rade človek a lekár.....

erikasadek
autor
21. aug 2008

tak to vysvetluje celu situaciu, na slovensku nesmie byt pri tebe tvoj muz a tvoje dieta? mam to tak chapat?
pretoze moji chlapy pri mne skoro spali odchadzali kazdy den o 22oo domov.

dula_renka
21. aug 2008

no tvoj chlap pri tebe môže byť, ale len pri pôrode, na izbe...to su len lastovičky a je to krutý nadštandart, za ktorý sa platí a nie každá si to môže dovoliť, cena je dosť vysoká...a ešte perlička..pri pôrode si platíš prítomnosť otca, alebo inej sprevádzajúcej osby, čiže napríklad aj duly/neviem za čo?/...no na hlavu postavené...dievčatá zo zahraničia sa nestíhali čudovať....inak tá manželská izba v štiavnici stojí 500 korún, tu v ba je asi 4 násobne vyššia...biznis je biznis 😒

dula_renka
21. aug 2008

čaute babulky už musím utekať, povinnosti volajú 😖 nabudúce rada pokeciam

erikasadek
autor
21. aug 2008

tak to je sila, platit si , aby si moj muz, mohol zostat pri porode, 😠

dula_renka
21. aug 2008

slovenská špecialitka....tu sa zo samozrejmosti urobí biznis....v pôrodnici, kde je denne 10 pôrodov je niekto aspoň pri šiestich maminkách...to je tritisí denne a koľko máme dní v roku?....matika mi nikdy nešla, ale tieto čísla zvládam...je to proste pekný balík...a ak sú pri maminke dve osoby, ale niekde ich ani nepustia...ak ich pustia, tak sa platí za každú zvlášť 😒

erikasadek
autor
21. aug 2008

strasne skandalozne............................................ 😠

dula_renka
21. aug 2008

xixixi škandalózne? slovenská realita 😒 ...........sme moc pokorné slovenky

erikasadek
autor
21. aug 2008

je to nestastie tohto naroda , stale ohynat chrbat 😠

dula_renka
21. aug 2008

ked som chodila do dulej školičky, tak sme mali prednášky hlavne s češkami, tie si vedia skôr dupnúť...toto sa naučiť....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre