Pôrod vakuumextraktorom

ifkabalazova
30. júl 2014

ahojte mamicky 🙂 , mala niektora z vas porod vakuovou pumpou, ake male vase dietatko apgar score, boli ste aj sledovaní u neurologa? nas malinky ma tri mesiace, navstevujeme neurologa, zatial vyzera vsetko ok, ale ja mam doteraz z toho stres, ze to bolo mojou chybou, ze som porod nezvladla a stale sa aj obavam o malickeho 😕 rodila som prvy krat na antolskej, malinky mal 3,90 a nevladala som ho vytlacit, myslim, ze mi v tom " pomohla " aj epiduralka ... 😢 dakujem za kazdy vas nazor 🙂

daniela1983
30. júl 2014

je mi to luto. no epiduralka ti v tom pomohla to je zrejme fakt,lebo epidural zvysuje pravdepodobnost ze porod skoncim vexom, kliestami alebo cisarom. to ze si ho nevladala vytlacit nie je tvoja chyba, ale chyba personalu

ivanakir
30. júl 2014

Pri rodeni prveho syna mu museli pomoct pumpou... Vsetko prebiehalo ok, no pri vychadzani mu zle zrotovala hlavicka a zasekla sa v mojich panvovych kostiach- vraj mu len pomocou pumpy pomohli vtlacit hlavku spat a otocit a popotiahnut!!!! Maly mal na hlavke modrinu. Boli sme sledovany na neurologii, ocnom. Veeelmi som sa bala, no nastastie je vsetko ok. Uz ma 5 rokov. Pri narodeni mal 3500 g a 50 cm...apgar skore mal 8 a po tom uz 10. Rodila som prirodzene, bez epiduralky a porod nebol vyvolavany- v 39. Tyzd. Ja som bola strasne ubolena a velmi sa mi triasli nohy po porode, nevedela som sa ani postavit a to sa narodil o pol 7 vecer. Az rano som sa s pomocou vedela postavit. Druhy porod v pohode- maly sa narodil v klude, o 4 hodinky som sa sama sprchovala a chodila!!!

trgypadl
30. júl 2014

@daniela1983 ako moze byt personal zodpovedny za to,ze mamka nevie vytlacit dietatko?

trgypadl
30. júl 2014

@ifkabalazova treba mysliet pozitivne,to,ze ho sleduju je normalne,po kazdom op.porode vakum,vex su deticky sledovane.a netrap sa nad tym,rodila si prvy krat a je ine si skusat dychanie pripadne tlacenie na necisto.a epiduralka bohuzial niekedy takto porod skomplikuje,ale ziadne vycitky.tes sa z dietatka 😉

daniela1983
30. júl 2014

@trgypadl tak ze ju necha rodit v neprirodzenej polohe... pripadne ju nuti tlacit kym nie je uplne otvorena a nema vypudzovacie kontrakcie, co sa stava bezne. kamoska rodila otvorena na 6cm jej kazali tlacit...to nech mi nikto nehovori ze na 6cm je zajdeny krcok a zena ma vypudzovacie kontrakcie to je blbost.
zena vzdy dokaze vytlacit dieta, pokial sa to necha na nu a jej pocit a dovoli sa jej zaujat pozicia ktoru sama potrebuje. tlacit dieta netreba vediet! to je predsa reflex ktory sa neda zadrzat a ovladat to clovek robi automaticky. s prepacenim ani tlacit na velku nas nikto neucil a vie to kazdy clovek, alebo snad existuje zdravy clovek ktory "nevie" tlacit na velku a musel ho to niekto ucit? tlacenie pri porode je rovnako instinktivna zalezitost

trgypadl
30. júl 2014

@daniela1983 ak by to bola tak instinktivna zalezitost neexistovali by porodne kurzy pripravy na porod...kazda mamka by vedela spravne dychat,tlacit,pouzivat brusny lis atd aj v prirodzenej polohe.a ak by bolo vsetko instinktivne tak by mamky ani nemuseli diskutovat na tomto fore...x zien pri porode udava pocit tlaku na konecnik a nuti ich na tlacenie a mnohokrat to ani nie je zajdene,x maminiek ani nepocitili tlak na konecnik a hlava bola v por.castach,niekedy aj instinkt sklame

keiko33
30. júl 2014

@ifkabalazova Ja som tak rodila pri prvom porode. Bola som dost vycerpana a hlavicka sa malemu zasekla, tak to doktor ukoncil takto. A to som sa dozvedela az na druhy den, ked mi sestricka doniesla maleho, ze sa nemam zlaknut tej modriny na hlavicke. Ja som ani nevedela ze to doktor takto ukoncil, bola som ubolena a pan primamar je dost arogantny clovek a dost som mu tam skakala, ved porod boli 🙂 tak ma o tom ani neoboznamil. Tiez som z toho bola na zaciatku vystrasena. Chodili sme tiez ku neurologovi, ale nastastie nema ziadne nasledky, bude mat uz 7 rokov a niekedy je az prilis zivy 🙂

niki101988
31. júl 2014

@daniela1983 Chyba personálu a v čom? V normálnej pôrodnici ženu pri otvorení na 6 cm nebude nútiť tlačiť žiaden lekár a žiaden jej ani nepovie že rodí ako písala @trgypadl ak by to bolo tak samozrejmé ženy by nediskutovali na fóre nechodili na kurzy a pod.
Osobne som zažila teraz pani, ktorá 12 hodín pred pôrodom kričala, že už rodí a to sa ešte ani neotvárala nakoniec s.c. pre zlé ozvy plodu

kiwi82
31. júl 2014

ahoj, no ja som rodila prirodzene a po 12 hodinách som bola tiež hotová, keď trebalo tlačiť tiež som moc nevládala ale pomohli mi porodné asistentky, ked mi jedna doslova lahla na brucho a tým pomohla vytlačiť malú. takže možno to bolo myslené aj tým, že chyba personálu, že mohli aj takto pomocť pri tlačení.

jaja018
31. júl 2014

@niki101988 No ja som tlacila pri otvoreni na 7-8. Povedal len otvorena na 7-8 ideme to skusit. Porod katastrofaaaaa ale zvladla som to.

micha1979
31. júl 2014

Ahoj. Ja som rodila prve dieta spontanne, bez epi. Ako som sa dostala na porodnu salu absolutne som necitila ziadnu kontrakciu a nevedela som kedy tlacit. Syna som musela porodit za pomoci vaku.extraktu. Neurologa sme navstevovali do 1 roka veku syna ale moj syn hned neudrzal hlavicku mal ju padnutu do jednej strany aj pri pritahovani mu ostala zapadnuta. Cvicenim vojtovej metody bolo vsetko ok. Takze pokial je tvoje dieta ok netrap sa tym. Tes sa, ze mas zdrave dieta a nema ziadne nasledky.

pribinak
31. júl 2014

Určite to nie je tvoja chyba ci vina, proste sa to tak udialo a to sa nedá nijako dopredu naplánovať ani nacvicit

Ved ste sledovaní u neurologicky, ak sa to niečo nepozdáva, tak sa objednaj u nejakej inej a vypočuj si jej názor, aby si mala istotu, ze je všetko OK

daniela1983
31. júl 2014

@trgypadl v dnesnej dobe su kurzy uz uplne na vsetko. na ziaden kurz som nechodila a pri porode som rozhodne nezabudla dychat a nezadusila som sa ani dieta nie. tlak na konecnik som tiez necitila aspon teda nie taky ako sa opisuje v knihach a na forach a cuduj sa svete dieta zo mna vyslo bez toho aby mi ktokolvek cokolevek povedal. ved aj to dieta vie co ma robit a matka tiez pokial pocuva co jej telo kaze. a ze zena neciti tlaky a dieta je v porodnych cestach? no a co si myslis ze keby jej lekar nepovedal zatlacte tak to dieta tam ostane az do maturity?

daniela1983
31. júl 2014

@niki101988 je kopec bab co ich lekari nutili tlacit ked boli menej ako na 10cm a popisuju ako nevedeli vytlacit a tak im skakali na brucho a neviem ako dieta z nich tahali. takze urcite to nie je nic raritne. osobne mi nikto nehovoril kedy sa ide tlacit dokonca ma posledne tri hodiny ani nikto nevysetroval aby sa zistilo na kolko som. a cuduj sa svete dieta sa narodilo aj bez povelov personalu aj bez ich rozhodnutia, ze teraz sa ide tlacit. jednoducho neverim tomu ze by zena nevladala vytlacit dieta keby sa jej dal priestor ktory potrebuje. to by snad musela byt polomrtva. ved vtedy ma telo tak obrovsku silu, ze ma zenu problem udrzat statny chlap kulturista.

trgypadl
31. júl 2014

@daniela1983 to,ze si rodila prirodzenetak to gratulujem.ze si nechodila na kurzy Tvoje rozhodnutie..vies problem je v tom,ze Tvoj nazor je taky,ze ked si Ty porodila prirodzene musia to vediet vsetky zeny!ale bohuzial mnoho prirodzenych porodv nejde tak lahko ako opisujes,a to podotykam,ze mnoho porodov bez lekarskych zasahov!a ako si spominala,ze nas nik neucil chodit na velku,ano nepopieram,ale je to fyz.potreba,kt.vykonavame pravidelne a to s porodom nemozes porovnavat!

daniela1983
31. júl 2014

@trgypadl ja som nemala porod bez zasahov, ja len hovorim ze do tlacenia mi nikto nekecal

trgypadl
31. júl 2014

@daniela1983 ok beriem,ale bol to Tvoj porod...vies podla mna nie je na mieste,ked pises,ze za vsetko moze personal...netvrdim,ze niekde sa tak nedeje.

daniela1983
31. júl 2014

@trgypadl ok menim vypoved, je mozne ze za to mohol personal. lebo mam dost pripadov v okoli kde za to personal skratka mohol a keby to nechali na mamicku, tak to bude prebiehat uplne inak... zrejme mam vela negativnych prikladov od kamosiek...

niki101988
31. júl 2014

@daniela1983 Ja som zažila dosť opačných prípadov ako popisujes a áno matky tlačiť nevedeli nevládali neviem povedať.Pri asi 80 pôrodoch som zažila vacuum exttractor asi 2x takže by som netvrdila,že to je naša chyba. Kto však chce vinnika si nájde a zvykla som si že mamičky by rodili v polohe netopiera, lebo počuli toto a ono

bobocka
31. júl 2014

@niki101988 maminky mozno nevedeli tlacit preto,lebo lezali na chrbte a nohy mali vo vyske uviazane.jak na bitunku 😠 v lahu sa tlaci dost tazko,ze ano.prvy porod som mala v lahu(na polohovacom kresle 😲 ),sestricka sa mi na brucho hadzala,maleho som nevedela poriadne vytlacit.modrina na bruchu este dva tyzdne po porode.druhy porod tiez polohovacie kreslo-chceli ho mat v lahu ,samozrejme 🙄 ,no ja som nasrdena ukazala pa plagatik na stene,kde boli nazorne ukazane polohy v ktorych sa moze na tom kresle rodi,tak boli ticho.povedala som ,ze chcem rodit v polosede a rodila som v polosede.dieta von na dva tri zatlacenia.bez akychkolvek tazkosti.nuz,takzko mi je nespajat si tie vyrazne rozdiely s personalom a zauzivanymi praktikami v porodnici.btw oba porody v tej istej porodnici.

palomka
31. júl 2014

mam kamaratky ktore rodili prirodzene a tazko. nakoniec vysvitlo, ze naozaj nespolupracovali pri porode, nerobili to co mali, teda nedychali ako mali a netlacili kedy mali....prestali tlacit aj dychat ako treba, ze nech im urobia cisarsky...a potom sa cuduju, ze im deticky musia takto vytiahnut kliestami alebo cim... aj v sprave maju napisane, ze nespolupracovali pri porode.
aj ja som rodila velke deti prirodzene, bez epiduralky a s bolestami, ale robila som to co mi kazali, to co moje telo vtedy odo mna vyzadovalo a vela mi pomohla predporodna priprava...
takze by som personal nehadzala do jedneho vreca, ano su aj takí, ktorí to odflaknu, ale su aj zeny, ktore to naozaj nezvladnu 😒

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubina
31. júl 2014

@ifkabalazova nasa starsia sa nakoniec narodila za pomoci vakuoveho extraktora...tiez som ju nevladala vytlacit a uz na monitore videli ze jej prestava poriadne bit srdiecko....tiez som sa bala, ale vsetko je ok.Uz bude mat o par dni 9 rokov, takze ziadne strachy a hlavne si nic nevycitat, nie je to nicia chyba...proste su maminy, ako my, ktore uz v zavere po narocnom porode ozaj nevladzu to dietatko vytlacit, hlavne ked je vacsie, aj nasa ked sa narodila mala 3540 g...vsetko bude ok, drzim palceky 🙂

gv16
31. júl 2014

Ahojte, dovolím si prispieť s vlastnou skúsenosťou......Som prvorodička a 6 dní som prenášala, dali mi vyvolávačku, a po nej som dostala bolesti, ktoré trvali 10 hodín a boli v 2-3 min. intervaloch a až potom som išla na sálu. Bola som totálne slabá, ale snažila som sa robiť všetko tak ako kázali, ale aj tak to skrátka nešlo, pretože som bola aj málo otvorená. Nakoniec malého ťahali vakuumextraktorom, narodil sa pridusený plodovou vodou, takže ho museli zaintubovať a hneď po pôrode išiel na JIS, kde bol týždeň. Tiež nechcel dvíhať hlavičku, ale cvičíme Vojtovku a pokroky vidím každým dňom, už ju na 90% drží. V mojom prípade si myslím, že pochybil lekár, pretože moje tehotenstvo bolo po IVF a takto ma nechali trápiť sa, aj keď pôrod vôbec nepostupoval, doslova som prosila o sekciu, ale vraj na ňu nebola indikácia. Nuž a keď bolo po všetkom a pýtala som sa primára, prečo nemohla byť sekcia, ani mi to nevedel odôvodniť. Tak som mu povedala, že druhý pôrod už nechcem za nič na svete spontánny, aj keď viem, že už by mohol byť iný, na čo som dostala odpoveď, že takýto výsledok pôrodu je indikáciou na sekciu, takže druhý pôrod už len tak. Len škoda, že ten prvý musel takto dopadnúť, ale našťastie malý je OK a robí len a len radosť. Toľko moja skúsenosť 😀

niki101988
31. júl 2014

@kinna Vysvetlí v klude? Vypudzovacia fáza netrvá 12 hodín a keď hlavičku vidno a matka nespolupracuje on tam to dieťa tiež nemôže nechať x minút. Potom sa rodia deti zaaspirované mekoniom,plodovou vodou a pod., v tejto fáze už na vysvetľovanie veľa času nie je

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
31. júl 2014

@niki101988 ked potrebuju konat, nech konaju. ale nech sa k zene nespravaju ako ku telnej krave, ktorych maju na pase 40 denne ... o nic ine nejde. moja sestra mala prvy porod preukrutny ... co asi ma cakat 18rocna baba, ku ktorej v noci pride sestricka s tym, ze ak mozte, vydrzte este, lebo ma sluzbu velmi necitliva pani doktorka? a skoncilo to predobedom krikom lekara ze tlacte, lebo si dieta zadusite a sestricky sa jej museli valat po bruchu, lebo uz nevladala ... dostala vynadane este, ze co si dieta robila, ked ho nevie vytlacit ... keby clovek pred 15timi rokmi vedel to co dnes, zeniem to cez urad pre dohlad a neviem kade este - hajzli (sorry, ale stojim si za tym vyjadrenim, lebo tak sa ku nej spravali, mlada baba, slobodna, bez uplatku ... )
takze ano, casto porod zbabre aj personal, jednak nezvazenim rizika, setrenim si cisarskych pre svoje pacientky a necitlivym pristupom.
a to, ze porod mal komlikacie mali teda mamicke ozrejmit a vysvetlit, co sa dialo, nie ze nezlaknite sa modriny, to je normalne ... TRT makovy ...

jaja018
31. júl 2014

@kinna 36hodin dllllllho predlho. Zdalo sa mi to ako cela vecnost. Uz som bola unavena, vystresovana, vobec som si to neuzila, bola to katastrofa. Uz som ich prosila o cisarsky ale dr. povedal ze neni na to dovod ze este ziadne babo tam neostalo. A porodila som len vdaka tomu ze mi taka objemna sestricka skocila na brucho. A to sitie potom, no katastrofa! Cele zle!!!!!
Ale druhy porod som si doslova vychutnavala. Bol to perfektny zazitok ani som nevedela ze rodim. Bolesti ziadne len take ako pres ms. Tak vecer o 9 som isla na pohotovost nech sa na mna pozru. Max. ma poslu domo. Dr. ze ved vi rodite otvorena ste na 7. Pustil vodu. Prisli kontrakcie ktore som konecne aj citila a trvali asi 15 min a mala bola na svete 🙂
Za prvy porod vinim tak trosku doktorov, porod bol vyvolany a vobec som nereagovala na oxitocin tak mi ho davali stale viac a viac bolesti boli obrovske ale neotvarala som sa vobec... respektivne len velmi malo

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre