Pôrod viac ako po 15 rokoch. Máte niekto skúsenosti?

anaja36
18. sep 2007

🙂 ahoj vsetkych srdecne zdravim,28.12.2007 sa nam narodi nase druhe babo chlapcek,doma mam 17 rocnu dievku,vo februari mi zomrel tatino,pomerne mlady a ja som v tyh najväčších stresoch hned po mesiaci od tatinovho pohrebu zostala tehotna,tak si vravim ze mi to poslal z nebicka,ale mam aj strach po tolkych rokoch tak sa chcem spytat ci mate a ake mate 🙂 skusenosti s porodom po tolkych rokoch,ja verim ze to dobre dopadne a budem optimista aj ked moj prvy porod no nic moc a preto sa aj trocha obavam,vopred vam dakujem za prispevky

musko
18. sep 2007

ahoj, po toľkých rokoch budeš ako prvorodička 😉

nika70
18. sep 2007

anaja, koukni do diskuze 37let a snaha o mimi, jsme tam starší maminy a snažilky, tak tam určitě najdeš některou,co rodila po delší době 🙂

ale také se přikláním k tomu, že se budu cítit jako prvorodička 😀

janada
18. sep 2007

ahoj,ja som rodila po 16 rokoch a dá sa povedat,že v pohode a doma mám už skoro 18-ročnú dcéru a 16 ročného syna,v najväčšich bolestiach pri pôrode som bola asi 40 minút a malá bola na svete. Ja som teda dost rýchlo rodila aj predtým.Mna už brali tretí krát ako profesionálku 😀 😀 Po dvoch hodinách ležania po pôrode na pôrodnom stole,som išla sa sama osprchovat a po vlastných išla na izbu 🙂 No myslim si,že to tá sestrička aj tak dost riskovala,čo keby som kdesi odpadla 😠

lenka34
21. sep 2007

anaja, ja mám doma 13ročného syna a ako prvorodička sa cítim už teraz keď idem niečo nakupovať pre mimi,lebo z toľkého množstva si neviem vybrať a zorientovať sa a potom kladiem predavačkám asi primitívne otázky.Tiež nevie čo ma v januári čaká, lebo v srande hovorím že som rodila v minulom storočí a v inom tele...neboj, nejako to zvládneme. Prvý porod som mala dosť ťažký takže ma snáď horšie už čakať nemôže

annika
23. sep 2007

Ahoj! Aj ja máme dve puberťačky doma a po 12 rokoch ma čaká tretí pôrod, hoci som po druhom bola presvedčená, že je to posledný. Mýlila som sa...A čím lepšie sa to blíži, tým mám väčší strach z toho. Už v ničom nie som si istá, hoci sa ma vyspystujú furt, že ako budem rodiť? Čo ja viem?????? Však nejak to zvládneme, nie?

bibula
23. sep 2007

akosik tie rocniky klesaju,takze ja po 11.rokoch a hroza-nikdy viac-lepsie povedane,nikde nie je istota ake to bude 😉 prve super a druhe nedajboze dostat von 😨

anaja36
autor
24. sep 2007

babky ja uz si tak pomaly upravujem psychiku,takze teoreticky som prichystana na 1000 % 🙂,jedine co ma zas trapi ze som anemicka a strasne ale strasne ma v noci boi panva,asi sa mi roztahuje ale pripadam si jak pubertak ktoremu rastu kosti 😀 a tie moje terminy dcera v piatok 13 a maly bude 28.12 🙂 tak to som cela ja

annika
24. sep 2007

Aj moja staršia dcérka sa narodila 13-eho decembra, ale to bol vtedy, pred 14-imi rokmi utorok.Pred polnocou a ke*ď ešte počká 20 minút, tak by sme narodky mali spolu. Ale vtedy bolo tých 20 minút straaaššnee veeeľaaa.....

veronika33
25. sep 2007

Ja som rodila po 16 rokoch od prvého pôrodu a druhý pôrod bol oproti prvému oveľa lepší, už len z toho dôvodu, že manžel bol pri mne a tiež som si mohla vybrať lekára, aj keď druhá dcéra bola skoro o 1 kg ťažšia a bola som nastrihnutá pri oboch pôrodoch - po druhom pôrode som už na druhý deň v pohode sedela, po prvom som mala hrozné problémy a nástrih som aj niekoľko rokov po pri menzese riadne cítila

ellla
25. sep 2007

aj ja som rodila po viac ako 16-tich rokoch a slo to rychlo (za 4 hod). bolesti sa dali zvladnut. zopakovala by som si to - taky to bol krasny zazitok. podla mna porod prebieha najskor v hlave. tam ked mas pohodu a jasno - vsetko pojde dobre - treba mysliet pozitivne. aj pritomnost manzela urobila svoje a hlavne to, ze sme sa na dietatko velmi tesili.
moj nazor: priebeh porodu nezavisi od doby od posledneho porodu a ani od veku zeny - vsetko je o psychike (ja nie som ani fyzicky zdatna).

januliak
26. sep 2007

Ahojte,
viem, ze vobec nezapadam do vasej vekovej kategorie, ale niecim predsa mozem prispiet 😉 Mojej mamky kamaratka mala uz troch chalanov doma, co najstarsi mal 19 a najmladsi 12 a vsetko prebehlo uplne super. A teraz je stvrty chlapec zlatickom celej rodiny, aj ked poriadny anjelik s rozkami, kedze uz ma 3 roky a zacina vymyslat 😀
A ja teraz si tiez hovorim, ze malinku, ktoru mam este schovanu v mojom brusku, my zariadila moja maminka, ktora mi minuly rok necakane zomrela a stale nechapem preco musela odist tak skoro, kedze bola este mlada. Zivot ide dalej a stastickom pre nas bude nasa Kristinka 😉
Nebojte sa vsetko zvladnete, ci uz mate alebo nemate viac rokov 😀

anaja36
autor
26. sep 2007

ahoj januliak ja mam podobny pribeh ako ty,tiez mi otec nefajciar zomrel tento rok vo februari na rakovinu mandle a tesne po pohrebe a v tych pre mna naj najvacsich stresoch som zostala tehotna a cakame chlapca,a myslim si ze mi to

tatino poslal z nebicka....

ella uplne s tebou suhlasim,ze cely porod je o psychike
🙂

kamila3
3. okt 2007

ANAJA : JÁ MÁM TERMÍN PORODU VE STEJNÝ DEN JAKO TY,JE MI 32 A MÁM DOMA KLUKA 7,5 ROKU.JESTLI TO ZVLÁDNEŠ TO SE OPRAVDU NEBOJ...NEJSI ZASE TAK STARÁ A NAVÍC SI MYSLÍM,ŽE SI TO ZASE JINAK UŽIJEŠ A BUDEŠ ŠŤASTNÁ.JE PRAVDA,ŽE TEĎ JE TEN PŘÍSTUP K PORODU A K MIMINŮM JINÝ NEŽ V DOBĚ KDY SI RODILA,ALE MYSLÍM,ŽE JE TO TEĎ LEPŠÍ.HLAVNĚ SE NEBOJ A VYCHUTNEJ SI TO.UŽ SE NÁM TO KRÁTÍ....

anaja36
autor
5. okt 2007

kamila3 dik za nazor a psych.oporu,niekedy som uz aj vyrovnana a niekedy hrozny strach no nech je uz januar 😅 pa pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre