Pôrod: Zážitok, alebo zlý sen?

annus
18. jún 2009

ahojte mamičky...bola by som zvedavá, ako si spomínate na pôrod...
ja som mala tažký pôrod, najhoršie bolo, keď ma zašívali...ale predsa si na to rada spomínam. Keď som prvý krát držala dcérku...tak to bolo niečo bohovské 🙂 Kto to neprežil, ani si to nevie predstaviť

zuzkak7
21. jún 2009

uz by to malo byt ok, zmenila som udaje

ditka1
21. jún 2009

inneska...z celeho srdca ti prajem aby bolo tvoje druhe dietatko v poriadku,strasne ma zobral tvoj pribeh ☹ si velmi silna zena,prajem ti vsetko stastie sveta maly bracek v nebicku sa o to postara 😔 velmi budem na teba mysliet a urcite mnoho ludi ktorí citia s tebou 😔
a moj porod bol 12hodin,dlhy,tazky ale aj tak pre mna najkrajsi zazitok v zivote. 🙂 😵

inneska
22. jún 2009

ditka, aj tebe dakujem za slová, vždy to poteší, ked mi niekto napíše zopár povzbudivých slov..a každý deň prosím paťka, aby dával pozor na svojho bračeka a ochraňoval ho...zatial sa mu to darí 🙂 dúfam, že aj teraz bude pôrod pozitívny zážitok a už sa aj celkom teším, lebo viem aké šťastie ma na jeho konci čaká 😵

anavila
23. jún 2009

baby, ja cakam druhe babo a mam strasny strach z porodu...uz druhu noc sa mi snivaju hrozne sny, mam vycitky, ze sa na babo uz tak netesim ako na prve prave kvoli porodu....ten porod ma desi....neviem co mam robit.... a pritom som nemala az taky strasny ako niekto hovoril ....taky priemer by som povedala....to sitie bolo hrrroooozzznnnneeeeee

monika111111
23. jún 2009

Ahojte,
moje dievčatko sa narodilo neplánovaným cisárskym rezom. Mala som komplikácie a strašný strach o maličkú, ale je to pre mňa najkrajší deň v živote.
Anavila, nerozmýšľala si nad epidurálkou? Kamarátky, ktoré ju mali, si ju nevedia vynachváliť. Ja som mala tiež veľký strach z pôrodu a keby som nerodila cisárskym, určite by som si ju tiež dala. 😉

babullka1
23. jún 2009

Anavila....ja mam tiez riadny strach z porodu...som prvorodicka...a stridaju sa my pocity ...ako ze sa tesim a potom zrazu..velky strach z neznameho 😅

jaruskasv
6. júl 2009

anvila....ano to chápem myslím ze kazda z nás to takto prežívla, ja som v tehu tiež hltala tieto stranky a najma zazitky z porodu, ale poviem ti aj tak je ten tvoj porod uplne iny ako tie o ktorych si tu precitas, inak to prezivas, ja som sa tiez hrozne bala nevedela som si to predstavit, nakoniec mi po 36 hod. stravenych v nemocnici museli robit cisarsky, ale poviem ti, bolesti boli dost silne len poslednych par hodin, ale ta bolest je uplne ina, lebo ma zmysel , lebo vies ze uz o par hod, alebo minut budes vidiet svoje malicke a to je najvacsie stastie, takze sa neboj, vsetko dobre dopadnne a potom to stoji za to 🙂

jaruskasv
6. júl 2009

chcela som to asresovat aj babullke.... 😝

jaruskasv
6. júl 2009

anavila....ty uz vlasne mas predstavu o co ide 😉

weronique1
6. júl 2009

Ahojte, ja som bola pred porodom v poriadnom strese - hlavne z toho, ze sa ma budu chytat (to je taka moja poriadna fobia, ze neznasam akykolvek a kohokolvek dotyk ked mam bolesti). Nakoniec sa okolo mna ochomejtala iba doktorka a nikto iny na mna nesahal. To mi pomohlo zo vsetkeho najviac a samotny porod bol pre mna az prekvapivo v pohode. 3 hodky intenzivnejsich kontrakcii (stale som cakala, ze kedy uz pridu tie "brutalne" 🙂 ) a mala bola na svete. Tak isto mi velmi pomohlo, ze som si s porodnickou ujasnila co ano a co nie a na porodnej sale som intenzivne odmietla co mi bolo akokolvek neprijemne (vyviazanie na koze, kateter, tlacenie na brucho a pod.) Pre mna bol porod nastastie zazitok (hned po nom som zahlasila "ze moze byt aj druhe" 😀 ). Vsetkym vam drzim palce, aby aj vase boli pre vas v pohode.

marriana
8. júl 2009

Ahojte, môj prvý pôrod bol dlhý, ťažký, bez prítomnosti manžela, bez epi, s nepríjemným personálom. Preto trvalo celých 8 rokov, kým som sa odhodlala skúsiť to znova. Druhý krát to bolo krásne. Iná nemocnica, manžel pri pôrode, epidurálka, milí ľudia okolo mňa. Pri šití mi pichli injekciu a nič som necítila. Manžel prestrihol šnúru a malinkú mi položili hneď ako zo mňa vyšla na prsia. Toto bol najkrajší zážitok. Často spomínam na ten krásny pocit, ako mi ju položili na prsia a ona hneď prestala plakať. Je krásne byť mamou.

luciaakubko
8. júl 2009

dva v jednom 🙂

natashkaa
8. júl 2009

No baby tak ja som asi jedina, ktora sa asi znova prehovorit nenecha 😔 maleho milujem je to laska ale raz stacilo

mirip
16. júl 2009

Ahojte tak mna by zaujímalo niečo iné kedže som nerodila ešte nokdy, každý spomína že pred samotným porodom dávajú klystír teda ak stíhajú aby sa žena pri tlačení nepos............ ale ako je to s čúraním, kedže sa vraj može piť ked suší ale aj keby sa nemohlo nestane sa že pri tlačení sa počúra? 🤐

titkovamiriam
16. júl 2009

mirip nutkanie na curanie pri porode nieje aspon ja som ho ani pri jednom nemala.

nemina
17. júl 2009

ani ja som nemala nutkanie na mocenie, ale viem isto ze ked som tlacila tak doktorka sa pýtala ci som bola čurat. tak z toho usudzujem ze isto som sa im tam ale to ani neviem kedy vyšlo. su to také tlaky že človek si ani neuvedomuje co sa robí tam dole.

nina41
17. júl 2009

Ahojte môj prvy pôrod trval 11 hodin,4 krat som rodila normalne a 5 krat cisarsky,ale ked sa narodili moje deti bol to najkrajši zažitok .

inneska
17. júl 2009

ahojte, tak mám úspešne za sebou aj druhý pôrod 🙂 odkrútila som si ho rýchlo, na moje prekvapenie, od najsilnejších kontrakcí trval 45minút 🙂 a Erik bol na svete 😵 pôrod bol vyvolávaný, spontánny, napriek tomu, že erik bol veliký, porodila som ho normálne 🙂 a určite ten pocit stojí za to 🙂

mirip...ja som pri tomto druhom pôrode niečo vycikala, bo ked som začala tlačiť, tak som to aj pocítila, že cikám, aj doktorka vravela, že ide trochu moču...tak som sa zlakla, aby nešlo von aj niečo iné 😀 ale nešlo 😝

luciarichard
18. júl 2009

Mna tesne pred tym ako som vytlacila malu museli vycievkovat kvoli tomu ze malej zavadzal plny mocovy mechur a ja som sa sama nevedela kvoli kontrakciam vycikat ...

katika82
18. júl 2009

no baby tak ja mám pôrod až v novembri ale ked niekedy naň ním rozmýšlam tam ma chytá strach či budem všetko vedieť, ako tlačiť a tak, či tie bolesti prežijem a či lekári urobia všetko správne.

ineska tak pri tvojom príbehu som plakala, si naozaj silná že si to všetko dokázala zvládnuť. dúfam že teraz už bude všetko v poriadku ale určite už budú lekári pozornejší. veľmi na teba myslím a držím pršteky aby ste boli obaja v poriadku

inneska
18. júl 2009

katika..moc dakujem, a ja takisto dúfam, že všetko bude ok a budeme sa po celý život tešiť z našeho erika 🙂
a na pôrod moc nemysli, teda ja som ani raz nad ním nepremýšlala, a dopadli super...psychika robí vela, ak si budeš niečo pripúšťať, tak sa možno niečo stane...bud pozitívne naladená, teš sa na pôrod(lebo na jeho konci ťa čaká krásne bábätko) a on dopadne dobre 😉

luci..tak ja ked som začala tlačiť, tak som si aj trochu cvrkla 😀 😀 ja som s cikaním problém nemala 😝

nataliasarron
13. jún 2011

Ja som mala velmi tazky porod ☹ Na prijem som prisla o jednej hodine rano, do siedmej ma nechali len tak v 5 minutovych kontrakciach lebo som sa neotvarala, potom nasledovalo o jedenastej pred obedom prepichnutie plodovej vody, a do piatej poobede to boli neskutocne muky. Nasledovalo tlacenie no maly bol zaklesneny, tak sa snazili vybrat ho vakuovym extraktorom, no nakolko sa to ani na treti raz nepodarilo skoncilo to akutnou sekciou.
Strasny zazitok pre mna a aj pre manzela, ktpry to so mnou cele prezival.
V nemocnici sme boli dlhych 10 dni no chvalabohu som ja a ja malicky Patrik v poriadku. Bol to tazky zazitok hlavne na psychiku no dolezite je ze sme to spolocne nakoniec zvladli. Malicky drobcek je najvacsim a najcennejsim darom v mojom zivote.
Druhy porod uz bude urcite len planovany cisarsky, uz by som to psychicky nezvladla.

mirkita
13. jún 2011

hm...ja porod akosi neviem zaradit ....zazitok to jednoznacne bol ale nemala som tusim takmer ziadne emocie resp. akoby som ich mala tak "planovane" - trochu som sa bala lebo som sa mala bat, tesila som sa lebo ved som mala mat vytuzene babatko a ked mi ho dali do naruce tak som si len pomyslela ze konecne je s nami a bude nam spolu fajn...ale teda ziadna z emocii nebola nijak vyrazna, dokonca by som u mna porod prirovnala k nejakej povinnej jazde - proste mal byt porod aby bolo babatko a hotovo....alebo si to uz tusim po 6 mesiacoch ani moc nepamatam 😀 urcite by som ho vsak neradila medzi zly zazitok, proste to len bol zazitok...

adriana8
18. jún 2011

ahojte...ja si myslim že každá žena má inu skusenost s porodom...a zaleži len od toho kde má žena prah bolesti...ja som mala dobry porod...bolesti zacali uz o pol 8 vecer...take len slabe ale v noci som sa uz na ne budila a nadránom som uz spat nemohla...ale napriek tomu do nemocnice som sa dostavila az o 3 poobede...sice neviem na co som cakala...a Dianka vykukla az o 22:10...mala som porod dost dlhy aj bolesti som mala silne tak ako kazda zena...len je na tej zene ako ten cely porod berie....ja stale hovorim že aj druhy porod mat taky ako prvy som stastna...bojim sa druheho porodu lebo kazdy hovori ze je kratsi ale bolestivejsi...ale je len na mne ako ho budem brat....a hlabne sa netreba spoliehat na to co povedala kamaratka...lebo je ina ako vy... 🙂 🙂 🙂

dejka77
20. jún 2011

@mirkita Ja som to prezivala podobne, takze nie som az taka cudacka 😅 Tiez som sa trochu bala, ale v podstate som sa to snazila brat pozitivne. Proste som sa na to pozerala tak, ze pridem, odrodim a idem domov. Na ziadne komplikacie som nemyslela a ked tak len okrajovo. Ako prvorodicka som mala celkom rychly porod, o 22.00. mi zacala odtekat plod.voda, o polnoci som bola v nemocnici, kontrakcie zatial v pohode, pred jednou v noci uz to zacalo a postupne sa to zosilnovalo a o 04.31. bola mala na svete. Bolelo to dost, ale prezila som to a najlepsie na tom bolo, ze ked som porodila vsetka bolest odisla a hned som na nu zabudla. Pred zasivanim mi pichli lokalku, takze to bolo ok, nechapem, ze to tak nerobia vsade, ako mozu sit bez toho? Aj ked je to len mesiac a pol od porodu, mam pocit akoby to bolo riadne davno. Nespominam na tom v zlom, dokonca ani na tu bolest. Na pristup porod.asistentiek spominam len v dobrom, bola som velmi spokojna.

domca86
22. nov 2013

MILÉ MAMINKY
pôrod je hlboký zážitok, ktorý môže mať pozitívne ale i negatívne psychické dopady na matku a dieťa. Ak sa Váš pôrod nevydaril podľa Vašich predstáv, je spojený hlavne s negatívnymi zážitkami a časové obdobie od Vášho pôrodu nepresiahlo 10 rokov, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka. Tento dotazník je súčasťou mojej bakalárskej práce na tému: „Identifikácia negatívnej skúsenosti žien v súvislosti s pôrodom.“
Cieľom mojej práce je zistiť, analyzovať a vyhodnotiť Vaše osobné skúsenosti s pôrodom a tak získať od Vás cenné informácie a podnety, ktoré by prispeli k skvalitneniu ošetrovateľskej starostlivosti o ženy počas pôrodu a k prevencii negatívnych zážitkov v súvislosti s pôrodom.
Dotazník je anonymný. Prosím Vás o jeho pravdivé a úplné vyplnenie podľa inštrukcií uvedených pri jednotlivých otázkach. Výsledky budú použité pri spracovaní mojej bakalárskej práce.
Za úprimné odpovede Vám vopred ďakujem.... www.negativneskusenostiziensporodom.dotaznicek.sk
Dominika Paráková, JLF UK Martin, Pôrodná asistencia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre