Pôrod: Zážitok, alebo zlý sen?

annus
18. jún 2009

ahojte mamičky...bola by som zvedavá, ako si spomínate na pôrod...
ja som mala tažký pôrod, najhoršie bolo, keď ma zašívali...ale predsa si na to rada spomínam. Keď som prvý krát držala dcérku...tak to bolo niečo bohovské 🙂 Kto to neprežil, ani si to nevie predstaviť

murinka
18. jún 2009

aj ked som nemala porod dlhy ani velmi bolestivy pre mna to bolo strasne kym som nevytlacila malu ☹ asi preto,ze som rodila prvykrat a nevedela som,co ma caka-a potom? 😉 potom ked som videla a drzala nasu malu chrusťu s manzelom sme mali slzicky stastia na krajicku 🙂 neopisatelny pocit!odporucam kazdemu prezit aspon raz 😉

zabka1003
18. jún 2009

Ja som mala dlhý a ťažký pôrod a tiež si naňho spomínam ako na zážitok 😉
Tie zlé spomienky sa vytratili za niekoľko dní, na bolesť sa zabudlo a na to krásne spomínam dodnes..
Vidieť toho maličkého bezbranného drobca je pocit, ktorý v živote nikdy nič nenahradí... 😵

lienka55
18. jún 2009

Ja som mala porod rychly a bezproblemovy,a bez bolesti to nema asi ziadna?Pre mna a mm to bol urcite zazitok.Na to zle sa rychlo zabuda. 😉

lienka79
18. jún 2009

jednoznacne krasny sen....Tiez som dost krvacala a doktor ma sil skoro 3/4 hodinu...ale aj tak to bol uzasny zazitoka este par noci som nemohla spat,co sa mi to prehanalo hlavou
No a tie roky po nom su tiez uzasne..dieta je dar 🙂

katka1981
18. jún 2009

Ja som rodila pred dvomi tyzdnami a je to pre mna najkrajsi zazitok v zivote. Manzel ho hodnoti ako bezstresovy prijemny den. Bolesti boli minimalne, porod rychly, uzasny personal a ziadny nastrih ani sitie. Taky porod by som priala kazdej. Nemam naco zle zabudat, lebo nic zle nebolo.

lydia22
18. jún 2009

Ahojte ja som rodila pred 10 dnami este ma boli zadok kedze tam mam peknu modrinku,ale pri malom zabudam na bolest.rodila som 16 hodin,celkom v pohode az na poslednu hodinku a pol ked uz boli silne kontrakcie,sitie trocha bolelo,ale manzel a maly boli pri mne tak som to tak nevnimala.

inneska
18. jún 2009

ja tiež spomínam na pôrod len v dobrom, bolesti pri kontrakciách boli, ale to k tomu asi patrí...a potom ked už bol paťko na svete, tak prišla taká úlava a pocit radosti a šťastia 🙂 ...len mi je ľúto, že tých radostných a šťastných dní potom nebolo veľa 😔
teraz ma to o chvílu čaká opäť, verím, že to bude zase zážitok a bude nám dopriate byť šťastní omnoho dlhšie, ako tomu bolo pred rokom...

nikollette
18. jún 2009

Inesska tomu verím aj ja 😉

miluska.h
18. jún 2009

ja som rodila sekciou a porod bol pre mna tiez krasny zazitok, videla som synceka hned ako ho vybrali z brucha 🙂 od stastia som plakala az som sa bala, aby som sa moc na tom stole nehybala, ked ma sili 🙂 vidiet svoje dietatko po prvy krat je najkrajsi pocit v zivote 🙂

maruska22
18. jún 2009

ja som rodila pred troma mesiacmi a porod bol velmi rychly takze je to pre mna velmi pozitivny zazitok...najkrasie bolo ked som uz maleho mala po pôrode pri sebe a on sa na mna zacal pozerat takymi velkymi ocami..no uzasny pocit to bol 🙂

oalaa
18. jún 2009

je to pre mna nezabudnutelny zazitok, nakolko som ako prvorodicka porodila za 40min.a povedali, ze mame zdraveho synceka 😉

titkovamiriam
19. jún 2009

pre mna to bol zazitok-citovo velmi silny.nemala som ziadne koplikacie rodila som spontanne.sitie mi asi vadilo asi najviac.no mozem porovnavat dva porody v statnej nemocnici a posledny v sukromnom sanatoriu-ten bol najludskejsi. 😀

annus
autor
19. jún 2009

teším sa, že tolkí ste prispeli... 😀

môj pôrod bol tiež veľmi ťažký, potom ma museli uspať...ani neviem čo so mnou presne robili, ani nechcem...ale keď som cítila, že malá je vonku a uvidela som ju, to neviem ani opísať...potom strašne bolelo, keď ma zašívali, ďalší deň som dostala krv aj infúzie...

Lilka má už 8 mesiacov a je krásna

predsa je pôrod pre mňa úžasným zážitkom a nikdy na to nezabudnem...a ani nechcem 😉

sue
19. jún 2009

Rýchly a myslím bezproblémový pôrod - krásny zážitok s nádherným zavŕšením 🙂 snáď na záver - už keď som preliezala z pôrodného kresla do vozíka tak som sestričke povedala, že by som otehotnela najradšej hneď na druhý deň 🙂 😵

ejusaaa
19. jún 2009

Inneska,ak sa smiem spytat co sa salo Patkovi? 😲 Ak nechces nemusis...zelam Ti krasny zazitok z porodu 🙂 ja tiez spominam v dobrom,takmer ziadne bolesti,len to sitie ale inak dobre 🙂

ejusaaa
19. jún 2009

Prepac uz som si precitala ze mal chore srdiecko... 😔

annus
autor
19. jún 2009

inneska, je mi ľúto, čo sa stalo Paťkovy, ale mysli na to, že je na dobrom mieste a že raz budete zas spolu....
on teraz z nebi na vás dáva pozor

držím palce, aby teraz všetko bolo v poriadku...

mici11
19. jún 2009

Porodila som za 4 hodiny, maly bol vonku na druhe zatlacenie. Drahy bol pri mne, bol to pre nas oboch velmi silny a neopakovatelny zazitok. Ked sme videli maleho zabudla som aj na bolestive kontrakcie. Doktor a sestricky uzasne. Cize bol to ozaj zazitok na ktory nechcem zabudnut.

Inneska ☹

bershka
19. jún 2009

porodila som za 13 hodin a komplikovane a aj tak to povazujem na najvacsie vzruso za cely zivot. bolestive zvruso, ale krasne

selavi
19. jún 2009

Pri pôrodoch sa mi tá bolesť zdala hrozná. Teraz sú to len krásne spomienky na nezabudnuteľné chvíle, keď som drobcov prvý krát držala v náručí.

dadulik
19. jún 2009

rodila som 43 hodin, boli to neskutocne muky a bolesti, malej sa nechcelo von ☹ hrozil porod vakuovym extraktorom 😔 manzel bol pri mne od piatej vecera az do jedenastej v noci, ked sa mala narodila, bez jeho podpory by som to tazko zvladla ☹ Ale ten pocit, ked som videla malicku, a ked som zistila ze je v poriadku !!! (az na druhy den) bol uzasny, ale ta noc, nez mi ju priniesli, plna pochybnosti, preco mi ju hned neukazali, bola strasna 😔
s odstupom casu clovek zabudne na vsetko zle, a uz len na prijemne a krasne spomina 😵
ale teda dufam, ze druhy porod bude ovela ovela prijemnejsi 😉

inneska
19. jún 2009

babulky, dakujem za podporu 😉 ...aj ja dúfam, že teraz bude všetko v poriadku a maličký bude zdravučký , moc sa na neho teším, ale mám aj strach...proste zmiešané pocity...určite sa potom ozvem, ako dopadol druhý pôrod, ale nech bude akýkolvek, tak na konci ma čaká veliká radosť 🙂

mausy21
19. jún 2009

inneska strašne moc mi to je luto a prave mi skoro puklo srdiečko ked som si to prečital je neskutočne aky dokaže byt život kruty...
želam tebe aj manželovi aby ste sa tešili z noveho života ktory maš zatial pod srdiečkom a neskor z krasneho a hlavne zdraveho babatka....držim ti palce aby všetko dopadlo najlepšie ako sa len dá

annus
autor
19. jún 2009

inneska máš pravdu, hociaký ťažký bude pôrod, bude mať nádherný koniec, keď už budeš malého držať v náručí 😵 😵 😵

uvidíš všetko bude s malým poriadku, veď Paťko z nebi dáva pozor na jeho bračeka 😵

ale určite daj vedieť...budem sa tešiť 🤐

inneska
20. jún 2009

babulky moje, dakujem 😵 ...ostáva mi len veriť, že všetko bude v poriadku...a každý deň prosím Paťka, nech si ochraňuje bračeka a dáva na neho pozor...

zuzkak7
20. jún 2009

porod som mala tazky - myslim. 12 hodin, odkedy mi odtiekla voda,z toho tie velmi silne kontrakcie som mala 4 hodiny. Aj tak pekny vykon, som povedala, ze nikdy v zivote. Nastrhli ma, ale sitie som necitila, iba take mykanie. No ale na druhy den to bola strasna bolest a trvala 3 tyzdne a bola dost intenzivna. Matusko ma 4 a pol mesiaca a teraz je vsetko inak. Dala by som sa nahovorit na druhe babo. Je pravda, ze ked mamina zbada babo, kasle na bolest. Fakt to stoji za to. Este stale sa na Matuska nevieme s manzelom vynadivat a velmi si ho uzivame.
Inneska drzim palce, zelam ti zdrave, krasne babo, vela optimizmu, aby si si s nim uzila kopec kasnych chvil. Po tych smutnych chvilach ti prajem len tie vesele - uprimne.

naika
20. jún 2009

prvý velmi ťažky zvonom,dlhý....druhý super rýchli ani neviem ako...

inneska
21. jún 2009

zuzka...moc ti dakujem za prianie, snád sa vyplnia 😉

zuzkak7
21. jún 2009

inneska urcite ano, ja tomu verim, musis aj ty

bershka
21. jún 2009

zuzkak a vies ty, ze si uz v 59tt? 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre