Porodia ženy s rizikovým tehotenstvom ľahšie?

psyxooo
12. dec 2006

Je pravda, ze zeny, ktore maju rizikove tehotenstvo, porodia lahsie, pretoze sa rychlejsie otvaraju? Prikladom je moja kamaratka, ale to je len jeden clovek, podla jednej to nemozem posudit.

katikum
1. feb 2007

ahojte, ja som mala rizikove teh. od 5 mesiaca, skracoval sa mi krčok maternice, ale rodila som 15 hod. mam tiež uzku panvu, vraj aj tam mohol byť problem, lebo som sa otvorila na 8 a dalej ani za nič.ale aj EPI spomaluje priebeh napriklad.

lindda
1. feb 2007

katikum ale epi ti pomohlo, ze??
mario booozee mat taky porod 🙂

vavka33
2. feb 2007

linda,to nekupis v lekarni-klasickej,ale u homeopata,alebo homeo-lekarni
a ja neviem,ci mi pomohli tie gulicky,ale verit mozem 😀 svoje urobila aj prostinova tabletka do posvy,co som dostala,ale vraj necakali taky rychly priebeh 😀

terqa
2. feb 2007

k tomu rychlemu porodu by som aj ja pridala svoju skusenost... do nemocnice som prisla po osmej, 8.25 ma napojili na pasy a o 11.42 sa mala narodila... a navyse bola KP, tak ma trosku potrapila...
ale myslim, ze to bol velmi sikovny porod, aj ked na vavku nemam...

katikum
2. feb 2007

linda nie epi mi nezabrala, to som ti písala, že to asi zle pichli, alebo v zlom čase, ale u mna asi nebol problem dlheho porodu epi, ale tie uzke boky, ale mohlo to aj to epi k tomu prispieť. len viem, že mamičke čo so mnou chodila do poradne neodporučal gynekolog epi, že čaká 3 babo, že by epi zbytočne len predlžovala porod

certica
2. feb 2007

terqa, teba nechali rodit prirodzene, ked ste boli KP? viem, ze pri dievcatach niekde zvyknu aj normalne, ale predsa... 😕

ramzesa
2. feb 2007

certica- ja som teraz bola v porodnici s jednou zenou, co svoje prve babo rodila KP prirodzene a druhe rodila hlavickou tiez prir. a vravela, ze prvy porod skoro vobec necitila a teraz... ze to bolo ovela horsie. 😒

ramzesa
2. feb 2007

Tak pri prvom my odtiekla voda okolo 5 rano a asi hodinku dve pred porodom som mala bolesti. A o desiatej sa narodil. A pri babulke to bolo o chlp. O pol stvrtej som citila nieco ako pri slabuckej menstruacii a o stvrtej mi odisla voda. Vtedy to zacalo a 5,15 bola von. Aj sanitkary boli nervozni, kedze sme sli az do Sace. 😀

ramzesa
2. feb 2007

Mamule tak ja som vzdy posledny mesiac vkuse niekde pobehovala, lietala, chodili sme na vylety, vsade peso... jednoducho stale v pohybe 🙂 a tehu som mala bezproblemove. Ono rychlost porodu podla mna ovplyvnuje to ako je dietatko posunute v porodnych cestach, mne uz take tri tyzdne vravela Dr., ze to bude kazdu chvilu (pri synovi to bolo o 4 dni skor, ale pri Babulke o 2 dni neskor 😀 ) , ze mala je tak nizko a uz sa mi aj horsie pohybovalo. Ale aj ta dedicnost. moja mamina mala tiez oba porody velmi rychle.A s tou panvou je to tiez diskutabilne. Cojaviem aku ju mozem mat siroku pri mojej povodnej vahe 46 kg. 😒 (to boli casy 😅 )A rodila som bez epi a uz si na nic nepametam 🙂 asi to nebolo az take strasne... mala pravdu Dr. pri kt. som rodila, ze na porodnu bolest sa velmi rychlo zabuda 🙂

dorotka
2. feb 2007

no ja som mala povodne vahu 50kg ale vidim to na sebe ze v tehotenstve sa mi panva dobre rozsirila

katikum
2. feb 2007

ja som mala 52kg, na začiatku tehot. mi moj gynekolog hovoril, že ak bude babo vačšie, že bude cisarsky, aj potom asi 2 tyždne pred porodom mi na kramaroch gynekolog povedal to iste. že najprv skusia na porodnici, či to pojde normálne, ak nie, že cisárskym. spredu mam tie boky v pohode ale ten bočny rozmer je nizky. ale nezaleži ci máme 50 kg al. 80kg, pretože ide o kosti, nie o tuk. Inak je pravda že o take 2 cm sa panv. kosti v tehotenstve roztiahnu.

lindda
2. feb 2007

vavka mo jo to je asi neda povedat,ze ktora bude ako rodit kazda sme ina 😉
Katikum jasne ved uz som si spomenula no uvidim mne uz je to fakt jedno len nech uz to je dnes som bola na poradni a je vsetko ok este sa nechystam rodit 🙂
A ta Epi to sice spomaluje ale ja som si dohodla svojho anesteziologa a ak sa nebudem otvarat do urciteho casu tak mi spravia sekciu

katikum
2. feb 2007

no to sa akurát chystám napísať, že som nakoniec rada, že aj ked po dlhej dobe, ale som rada, že mi nespravili sekciu, ale že som rodila prirodzene, teda aj ked vakuom mi ho nakoniec vytiahli. lindus, je to sice bolesť, ale fakt sa rychlo na to zabuda. kocka, čo bola so mnou na izbe rodila cisarskym, ale hovorila, že je 10 krat lepšie normálne. lebo tie bolesti máš po tom a problemy s kojením a pod. samozrejme, sekciu treba, aj sa vtedy robí, ked nie je všetko ok s babom.

katikum
2. feb 2007

inak myslim, že prave koly tomu si zidzik zavolal na konzultáciu slezáka, chcel sa poradiť čo dalej, či sekciu. a slezak to potom dokoncil tym vakuom.

ramzesa
2. feb 2007

no ono to zavisi asi aj od dietatka, myslim ze so 4 kilovym by som mala problem 😀 . Chlapcek vazil 3,5 a dievcatko 3,2 kg. Kamoska tiez vravela, ze ma uzku panvu a spominala nieco s cisarakom ale nakoniec oboch chlapcov rodila prirodzene. A po porode sa mi ta panva naozaj rozsirila ale po prvom sa vratila spet, aspon do povodnych nohavic som vosla a teraz som este akosi neschudla 😅 . Tak cakam, co bude 😅 .
katikum- no myslim, ze ked je zena malicdka utlucka, tak by jej kostra asi 80 kg neuniesla 😅 aspon seba si s tolkymi kilami mimo tehu neviem predstavit 😀

katikum
2. feb 2007

ramzesa, ono sa to takto nezda, ale take naše maminy, tety, babky, ked sa vydavali mali 50kg a teraz po 3 detoch maju 70 aj 80, tie rozdiely v kostre panvy je pár centimetrov, ale j 2 cm urobí vela pri porode a ako hovoríš závisí od velkosti babatka 🙂

ramzesa
2. feb 2007

katikum- tak to je pravda, mozno preto tie nase babky tolko pobolieva chrbat ☹ . to aby som uz teraz zacala nieco robit, aby som nebola tucko 😒

katikum
2. feb 2007

ramzesa vtedy sa papali a boli v mode klobasky, slaninky, tučne mliečka a maská, a my teraz predsalen mame brokoličku, salatiky, ovocička rozne. a mcdonaldy 🙂

lindda
2. feb 2007

katikum jasne ved ani lekari nevedia co sa moze stat teba ani epi nezabrala a malinky uz bol asi moc nizko ulozeny tak preto to tak riesili hlavne,ze je vsetko ok 🙂 A hlavne ked ta to uz drapne teda porod tak uz nam zenam aj tak nic ine neostava iba to vydrzat ja iba dufam, ze mi epi zabere i ked to mozno pre mna bude znamenat dlhsi porod ale aj tak 🙂

maryja
5. feb 2007

ja som rodila s epi. Povodne som nechcela, nakoniec som si ju pichnut dala, hodne sa mi ulavilo. A EPI si dam prichnut aj nabuduce, vsak naco trpiet, ked nemusim. A tie kontrakcie citit i tak, ale aspon pri porodne som vladala tlacit. 😀

lindda
5. feb 2007

maryja preve preto si ju davam pichnut aj ja clovek nikdy nevie ak ybude ten jeho porod 🙂 teda malinka bola poroadny kus 😀 A mamina s to pekne aj odtrpela ☹ ale hlavne, ze je vsetko ok 😉

cukricek11
5. feb 2007

ahojte...ja tiez dufam,ze epi zaberie,lebo mam dost velky strach,asi taky ako ty lindda,rozmyslala som aj nad cisarskym,ale asi radsej nie.

janeette
5. feb 2007

pomaly sa začínam báť zašívania viac ako pôrodu.ešte nemám na sebe ani jeden steh,ale asi mi budú musieť priviazať o niečo nohy mam taký pocit.Či to nieje až také strašné???No a v Humennom by som sa bála dať epidurál,počula som,že tam niesu neaký odborníci na to,tak asi budem rodiť clasik

cukricek11
5. feb 2007

nebudes sa bat bez epi?nechces si niekoho vybavit,aby ti pichol tu epi?sice,ja tiez este neviem,ako to prebehne tu,ale vrajze ak si zelas tak ti ju daju.tak dufam,a co sa tyka toho zasivania,vravia,ze to zvyknu aj umrtvit,pichnut injekciu.

vavka33
5. feb 2007

baby,nebojte sa,ja viem,ze strach je vzdy,ale ked to pride,nebudete vobecmysliet na to,na co teraz.jedine,co budete chciet je pocut zaplakat toho drobceka,verte mi.mam cerstvo po porode a prezila som ho bez epi a aj ten prvy.vsetko bude o.k.

lasenka
5. feb 2007

baby
tak aj som zazila porod bez epi. Vavka ma pravdu, vtedy nebudete mysliet na take veci, budete to mat chciet za sebou... a koniec-koncov ten porod bez epi nie je az taky hrozny 😉

janeette
5. feb 2007

možno si to do apríla rozmyslím s tou epi,a to sa musi chodiť 2 týždne dopredu ku anesteziologovi,ked nahlásiš,že to chceš.láka ma to,no ale zároveň sa to tiež môže skomplikovať,a navyše som tiež videla foto z aplikacie epi a nevyzeralo to moc lahodne.ale aj tak,ženu poteší menšia sila bolestí tak možno sa oplatí...je to lákadlo i pre mna

janeette
5. feb 2007

no ale kolená sa mi budú triasť tak či tak.Tomu verím 😀

dankaa
5. feb 2007

ahojte kočky,

mám známu ktorá porodila za 2,5 hodimy od momentu ked jej odtiekla plodová voda.

janeette pozri IP

vavka33
5. feb 2007

jan,ja som mala teraz bolestii v polmin.intervaloch,medzinimi ziadny oddych,myslela som,ze to nevydrzim,nedalo sa to ani pedychavat,prosila som ,nech mi nieco daju,ale za 1.5hod.bolo po vsetkom a bola som stastna,ze som to vydrzala.vydrzis to,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre