Porodia ženy s rizikovým tehotenstvom ľahšie?

psyxooo
12. dec 2006

Je pravda, ze zeny, ktore maju rizikove tehotenstvo, porodia lahsie, pretoze sa rychlejsie otvaraju? Prikladom je moja kamaratka, ale to je len jeden clovek, podla jednej to nemozem posudit.

daniela1977
12. dec 2006

Ahoj ja som mala tiez riz.teh v 5mes som zacala krvacat ale zeby to ovplivnilo moj porod tak to vobec.Ale kamoske sa pred par dnami narodilo dievcatko a povedala ze tam prisla jedna holka a stihla si dat dole iba rifle a male bolo na svete tomu sa povie super porod 😀 😀

verulka
12. dec 2006

ja som nebola na rizikovom, nikdy mi nic nebolo, nemala som ziadne priznaky a pod a porodoila som ultra rychlo...neviem, ci na tom nieco je...je to - ako vsetko- velmi individualne 😉

titkovamiriam
12. dec 2006

Ku koncu boli moje tehotenstva rizikova a rodila som rychle .Prveho syna za 5h,druheho za 2,5 a najmensi za 1,5h-ten bol vyvolavany.

katka2
12. dec 2006

ja som mala uplne bezproblemove teho a porod bol vzvolavanz a trval neskutocne dlho 14hod ☹

hanka274
12. dec 2006

aj ja som mala bezproblemove teho a porod - moj 18 hod ! uf!
psyxooo- nemyslim

sisi1
12. dec 2006

Ahoj, moze rychly porod zavisiet od sirky panvy? Ja som este nerodila a tak sa tichucko utesujem, ze ked mam sirsiu panvu, malo by to ist lahsie....Som za prirodzeny porod, hoci sa pohravam s myslienkou o epiduralke...uvidime

hanka274
12. dec 2006

ahoj, no mna nechali 18 hodin len tak! Mala som rodit cisarsky, teda nieze som chcela, ale v strede mojho porodu sa oni zahravali s tou myslienkou, lenze mala uz bola velmi nizko na sekciu, to by ju museli potlacit a nemusela by to "vydrzat" hlavicka. 😲
Takze som "pokracovala". No a ja som mala hranicne cislo panvy, to ti meraju pocas tehu takymi kliestami, neboj, robi sa to zvonku, chi, ako keby ta merali normalnym metrom. Nic hrozostrasne. No a tak. Ale co sa tyka toho ci to so sirsou panvou pojde lepsie a rychlejsie to je otazne. Nie je to na 100 %, poznam baby co su chude ako ja, rodili 2 hodiny a poznam baby, ktore su tucnucke a rodili 6-8 hodin, proste niekedy to neni podla toho.

bibula
12. dec 2006

😀 mne kontrakcie zacali v sobotu okolo 23 hod a v nemocnici mi okolo 24 hodiny od strachu presli,rano-kedze bol den terminu a sluzila moja dr,mi dali vyvolavacku do zadku,co spravilo jedno au a zase bolo po kontrakciach,potom som dostala infuziu/vyvolavacku/ okolo 11 hodiny a o 14,25 bola dcerka vonku,myslim,ze to bolo dost rachle./aj co sa tyka mojej hranicnej panvy 😉

sunny6
12. dec 2006

-tiez si myslim,ze je to individualne,ja som nemala rizikove tehotenstvo, mam velmi uzke boky a som bola prvorodicka a maly bol na svete do 4 hodin 😉

sisi1
12. dec 2006

hmmm, asi mate pravdu, pocuj sunny6 - mala si epiduralku?

sunny6
12. dec 2006

sisi1-nie,nestihla som,ked som prisla do nemocnice bola som uz 8cm otvorena a do hodiny som porodila,uffff ale ako rychlo o to bolestivejsie,ale hlavne ze je maly zdravucky 🙂

psyxooo
autor
12. dec 2006

co myslite, je teda nieco, od coho zavisi bezproblemovost a rychlost porodu? moze to lekar dopredu vediet povedat? lebo uz som pocula, ze jednej zene lekar dopredu povedal, ze aby ani nerozmyslala nad epiduralkou, ze porod bude rychly, a aj bol. Podla coho to usudil?

sunny6
12. dec 2006

-no mozno bola pripad ako ja,mne tiez povedali ze to bude rychlo ked sa na mna pozrela,ze aka som otvorena,a ze mam kontrakcie non stop....

ikke
12. dec 2006

otazkou ale je, ci je rychly porod prave to "najlepsie" 😉

bezproblemovost porodu podla mojich vedomosti moze ovplyvnovat:
- vek
- dedicnost (ak tvoja mama mala rychly a bezproblemovy porod, moze byt vacsia pravdepodobnost, ze aj ty ho taky budes mat)
- asi aj pevnost krcku maternice (to si asi mala na mysli pri otazke ohladne rizikoveho tehotenstva)
- do istej miery tvoja telesna stavba - hlavne toto: Šírka panvového vchodu
- velkost babatka, hlavne hlavicka
- a mozno aj nejake cviky, masaze a tak...

Zaujemkynam o rychly porod prajem, aby stihli dojst do porodnice 😎 😅

paska
12. dec 2006

to s tými riflami by som aj ja brala 😉

melory
4. jan 2007

pocas tehu som cvicila, masirovala, pila caje na rychli porod, caje na otvaranie bezproblrmove a vobec mi nic nepomohlo, keby som rodila d dobe pred 100rokmi rodim tyzden.

vavka33
1. feb 2007

No ja som pri pred prvym porodom nerobila ani nepila nic a rodila som 30hodin.
Pred druhym porodom som pila caj z malinnika,papala homeopatika a cvicila panv.dno a rodila som 2hodiny.Bolo to take rychle,ze to nechapali ani porodne asistentky 😀 Takze mne to zrejme pomohlo.

mimi
1. feb 2007

vavka,ake homeopatika si brala?

vavka33
1. feb 2007

Arniku montanu a hypericum perforatum.Ked mi odtiekla voda dala som si caulophylum-to sa ma davat kazdych 15min. az do konca porodu,ale to som uz nepotrebovala 😀

certica
1. feb 2007

tak perforatum 😀

magg
1. feb 2007

psyxooo ja som mala rizikove teho a som sa otvarala tri dni

aktak
1. feb 2007

mne sa zacal skracovat krcok v 29 tt, rodila som den pred terminom, porodnik mi urobil nejaky "hmat" o 11tej, isla som si domov po tasku, po 12tej som si lahla na stol a 14:35 uz maleho utierali a mna zasivali 😀

alysea
1. feb 2007

psyxooo no asi ta nepotesim, ja som bola rizikova a rodila som bez 15 minut 14 hodin, myslim, ze to nie je pravda, ze sa rychlejsie otvoris, ked si rizikova.Je to individualne.Mam kamosky co porodili za hodinu a nemali problemy, takze len dufat, ze aj ty budes patrit do kategorie stastliviek a zvladnes to co najskor 😉

aktak
1. feb 2007

niektori tvrdia ze je to dedicne, ja som rodila presne ako moja maminka mna, skoro na minutu tak dlho/kratko, takze na tom neco bude

alysea
1. feb 2007

No neviem, ja som tiez v to dufala a u nas sa to nepotvrdilo, teda aspon u mna nie. Mamus rodila 6 hodin prve a mna 2 hodiny, sestra rodila prveho 4 hodiny a dvojicky 2 hodiny. Ja som nejaka vynimka asi ta co potvrdzuje pravidlo 🙂

lindda
1. feb 2007

ahojte maminky chcela by som sa opytat ci ste niektora rodila s EPI?? dik
Vavka tusim idem do lekarne hned zajtra po poradni 😀

mimi109
1. feb 2007

ahojte no ja som tiez nemala prave najrychlejsi porod,chytlo ma to zo soboty na nedelu v noci o 1 a mala sa narodila az v pondelok rano o 4.10 h

mimi
1. feb 2007

mimi,tu si 😠 pod vedla 😀

beli
1. feb 2007

asi fakt na tom nieco bude ze je to dedicne ja som tiez rodila rychlo,aj ked nie bezbolestne ako mi vravela mamca 🙂

mario
1. feb 2007

Ja som obidve rodila nie viac ako dve hodiny a žiedne veľké bolesti som dovtedy nepociťovala, dokonca ma hrešili, že som mala prísť skôr, ale ja som netušila, že budem rodiť. Pri prvom som potlačila raz a pri druhom dva krát. Prajem vám všetkým také pôrody. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre