Porodia ženy s rizikovým tehotenstvom ľahšie?

psyxooo
12. dec 2006

Je pravda, ze zeny, ktore maju rizikove tehotenstvo, porodia lahsie, pretoze sa rychlejsie otvaraju? Prikladom je moja kamaratka, ale to je len jeden clovek, podla jednej to nemozem posudit.

dankaa
5. feb 2007

ja tiež uvažujem,že si dám epi-este to musím prekonzultovať s porodnikom..

lasenka vcelku s Tebou suhlasim,ak to bude znecitlivené,je možne,že nebudem kontrolovať svalstvo a otváranie bude trvať dlhšie.

dankaa
5. feb 2007

alebo mi tu EPI nestihnu pichnuť 😀

lasenka
5. feb 2007

rodila som podobne ako vavka.. ked mi lekar povedal TLACIT, nevedela som, ako svoje telo vobec ovladat... bola som uplne bezmocna. Vobec som nevedela kontrolovat svoje dychanie, tlacenie a neviem co este. Tiez som ich prosila, nech mi nieco daju, maly nechcel vyjst vonku. Nakoniec mi dali infuziu a o hodinu bol maly vonku. Po 5 hodinach som uz sedela s muzickom a maminou na chodbe 😉

dankaa
5. feb 2007

lasenka takže celý pôrod trval len 5 hodín?

janeette
5. feb 2007

Dikes dankaa,hned zajtra si to kupim,no ale pochybujem,že tam bude niečo chválihodné na tú humenskú,že?ja ešte nechodím ku pôrodníkovi,to sa chodí až od 36tt,či nie?zatial ku gynekologičke.A dankaa,ako chodíš často na wecko,ja normálne ako predtým,vôbec to nieje časté,až sa bojím či to je ok.

cukricek11
5. feb 2007

ake su to bolesti pocas kontrakcii?daju sa zniest?vacsina vravi,ze je to ako pocas menstruacie.

lasenka
5. feb 2007

danka
plodova voda mi odtiekla o 20.00 a maly sa narodil az rano o 4.25, ale tie intenzivne bolesti trvali od pol noci... a chcelo sa mi strasne spat. Tych 5 hodin som myslela od porodu...
A zienky, kontrakcie su fakt bolestive, ale ten porod je uplne super

dankaa
5. feb 2007

janette ja chodím velmi casto aj v noci-mám nizko placentu a babetko je už hlavickou dolu,a ku porodnikovi chodím od 19 tt-mam rizikové tehu,teraz je to už lepsie 😉

inac v tom casaku je toho dost popisane i o humenskej nemocnici tiež podrobné info..ja cakam/verím/,že v budúcom cisle budú kosicke 😀 ale aj tak ja som sa už rozhodla.

dankaa
5. feb 2007

cukricek ja som pocula od jednej maminy,že mala bolesti v chrbte a v bokoch-jednoducho aby sa babo nejako dostalo nadol a potom von,potrebuje sa to celé roztiahnuť.takže asi vies že je to dost bolestivé,ale myslím si,že to stojí za to 🙂 vydržíme to!

dankaa
5. feb 2007

janette,a pijes dostatok tekutín?

dankaa
5. feb 2007

tak ja koncím idem si lahnuť..

janeette
5. feb 2007

no tak potom neviem,ja chodím na wc tak 4x denne,a v noci sa budím len raz...a budeš rodiť clasik alebo cisárskym,ked máš rizikove 😕 .

cukricek11
5. feb 2007

dankaa,tak to dufam,ze to vydrzime🙂,ale ver mi,uz by som to nevratila spat,velmi sa tesime.tak sa maj krasne a dobru noc,ja uz tiez pojdem,lebo ma boli dost chrbat,tak pa

janeette
5. feb 2007

jojoj,denne vypijem najmenej 2litre.

cukricek11
5. feb 2007

oki bejbiny,ja uz asi pojdem...tak sa majte zatial krasne a dobru nocku

vavka33
6. feb 2007

Baby,tie bolesti su u kazdej ine,lebo kazda ma iny prah bolesti,inak bolest vnima.Ja som pri prvom nemala ani zdaleka take silne bolesti ako pri druhom porode,ale to vsetko preboli,ked z vas to male doslova vyclupne,ucitite tu nesmiernu ulavu a bude vam jedno,ake to boli bolesti.Teste sa s toho,ze budete maminkami.

miinka
1. okt 2008

posledné 2 mesiace som bola na rizikovom (mám 30 r.), preležala som ich v tých najkrajších mesiacoch máj a jún /a to som chcela rodiť v máji, ale nevyšlo nám to/ - našťastie len doma - brala som salbutamol, magnezium, mohla som ísť len do kúpelky. a bolesti som mala posledný mesiac ako pôrodné - sťahy som mala niekedy každých 10 minút, brucho ma vkuse bolelo. hroozne som si priala, aby to už celé skončilo tak ked prišiel ozajstrný pôrod - stále som nevedela, či je to už pôrod - ale asi 3 dni predtým mi odišla krvavá zátka z krčku, tak sme radšej šli do pôrodnice. 😢 pôrod bol potom rýchly - od prepichnutia vody za 1,5 hod. a samotné tlaky 10 minút - ale môžem povedať, že ja som si to odrodila už asi celé 2 mesiace predtým.

blcha
1. okt 2008

ja som mala porod naplanovany sice bolesti mi zacali uz vecer ale to som radsej nikomu nepovedala boli slabe rano o osmej som dostala vyvolavacku bolesti tie silnejsie zacali tak okolo desiatej a mala bola o jedenastej na svete vsetko to islo velmi rychlo nastastie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre