Pôrodnica Antolská

nika_17
13. jún 2016

Chcela by som poprosit tie,co ste rodili na Antolskej,mam par otazok a nikde som na ne nenasla odpoved.
1. Je pravda,ze na nadstandarde nie je klimatizacia?
2.je pravda,ze ked pride niekto na navstevu moze vidiet babatko len cez sklo?
Dakujem za vsetky odpovede.Coskoro mam zacat chodit na poradnu do nemocnice,ale stale neviem kam ☹

jasminet
13. jún 2016

@nika_17
1. ano, je to pravda - chcela by si na novorodenca pustat klimu?
2. ano, je to pravda - ak nemas nadstandard, tak ukazujes rodine babo cez sklo na chodbe - aspon na babo nikto neprska, nechyta ho rukami z vytahu a podobne...

ingrid25
13. jún 2016

@nika_17 suhlasim s jasminet. K bodu 2. Ja som bola na nadstandarde a tam chodili navstevy na izbu. V ruzinove s prvym som tiez bola na nadstandarde ale tam nemohli navstevy na izbu, chodilo sa iba na chodbu cez sklo ukazovat. Ale zasa tych par dni nevidim dovod preco by bolo nejako extra dolezite aby chodili navstevy na izbu roznasat bacily...

marcelatje
13. jún 2016

@nika_17 nikde nie je napisane ze sa ti nadstandard ujde. Dopredu sa objednat neda.....

nika_17
autor
13. jún 2016

nejde ani tak o navstevy,ale tak aby sa otec dietata pozeral nan cez sklo sa mi zda trosku divne..

katka1981
13. jún 2016

@jasminet, no jedine ist Kochovi, nie? 😀 😀 😀 😀 😀

katka1981
13. jún 2016

@nika_17, asi ta nepotesim, budu sa menit okna, malovat, a bude sa rodit v tazkom provizorie, asi to nie je to co hladas, takze skus pozriet Kocha, tam je vyssi standard.

katka1981
13. jún 2016

@nika_17, daj si ho k porodu a moze si ho aj pomojkat. A tych par dni vydrzi. Kedy mas termin?

nika_17
autor
13. jún 2016

no,aj to je moznost,ale myslim si,ze tie peniaze,co tam vyuzijem pre svoj komfort,radsej vyuzijem pre dietatko 😉
co sa tyka vymeny okien,tak termin mam koncom jula,takze sa aspon nebudem potit 😉

jasminet
13. jún 2016

@nika_17 lenze na tej chodbe (kedze nadstandard je takmer nemozny), nie je iba otec dietata, ale aj babka od spolurodicky co prave prekonala napr. zapal pluc, dieta tvojej spolubyvajucej co sa prislo pozriet na braceka/sestricku a este nevie, ze si zo skolky nesie kiahne a podobne 😉

hej
@katka1981 koch to isti...ako prvorodicka keby bol otvoreny, tak tam idem tiez. pri druhom a kazdom dalsom len a len antolska 😀

katka1981
13. jún 2016

@jasminet, aj ja som pri malej chcela ist Kochovi, ale tak nedalo sa, ale som spokojna. Ako pre mna aj na Antolskej to bola dovolenka, ved som nic nemusela robit, navarene som mala, upratovat som nemusela, po tom zaberaku co som mala pred tym doma, ked sme malovali, to bol all inclusive 😀 😀 😀

kaata_
16. jún 2016

Ahojte, ako je to s tym malovanim/menenim okien na Antolskej? Do kedy to budu robit? V akom rezime robia? Daju sa niekde najst oficialne info? Dakujem

katka1981
16. jún 2016

@kaata_, mam info z dcoch zdrojov: 1. zdroj, zacina sa prerabat 4.7., druhy zdroj tvrdi, ze 20.6. jedny vravia ze do 18.7. by to malo byt hotove, druhi ze do 1.8. Tie info sa velmi lisia, aj to ako sa bude rodit, su to uplne ine info. Jednu info mam od PA, druhu od doktora. V utorok tam idem do poradne, idem si zazmluvnit, tak ked budem vediet viac, napisem. Ale urcite si treba zazmluvnit inak je sanca, ze poslu babu rodit inde.

kaata_
16. jún 2016

@katka1981 super, vdaka za info, ak budes vediet viac, napis prosim. Dakujem

nika_17
autor
16. jún 2016

Tiez budem rada za viac info..

katka1981
16. jún 2016

@kaata_, teraz som sa vratila z poslednej poradne u mojej gyn. Pytala sa, ze kde budem rodit, ze bola pozriet na Antolskej, ze je to tam strasny chaos, ze do 15.7. prerabaju (podla mna skutocny termin sa len odhaduje, pri prerabka sa vzdy nieo skomplikuje...) a ze budu brat len urgentne pripady, o. kt. rozhodne prednosta, vela dr. bude mat dovolenky, to viem, ze aj PA si museli vziat volno. Ze aby som si haldala zadne dvierka, ze vobec ma nemusia zobrat, takze tolko :(

kaata_
17. jún 2016

@katka1981 hmm, tak to nepotesi. Dakujem velmi pekne za info. Nechapem, preco to nezverejnia aj niekde oficialne. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne. Katka

katka1981
17. jún 2016

@kaata_, tiez som surfovala po nete a hladala nejake info, a nikde nic. Podla mna na ofic. str. nemocnice to mali napisat

mirka_v
21. jún 2016

Ahojte, ja síce budem rodiť v Ružinove, ale keď som bola naposledy v poradni doktor sa akurát rozčuľoval, že majú strašný chaos. Lebo každú pacientku, ktorá nemá zazmluvneného doktora na Antolskej posielajú do Ružinova a na Kramáre. A na pôrodnici už čakali 4 cisárske rezy, takže nič moc... Aj na rizikovom sa to veľmi strieda, po max 3 dňoch púšťajú baby domov, pokiaľ samozrejme nie sú v ohrození života.
Tak neviem, či s babatkom nebudeme ležať na chodbe 🙂

Čiže ak chcete rodiť na Andtolskej odporúčam asi zazmluvniť lekára čo najskôr. A tento zmätok tam majú už od začiatku júna, čo viem

nika_17
autor
21. jún 2016

No to je teda super.Ja som sa tiez kvoli situacii na antolskej rozhodla rodit v ruzinove,ale ako vidim,tiez tam bude zmatok a chaos ☹

kaata_
21. jún 2016

@mirka_v Vdaka za aktualne info. Ja som pisala aj priamo na vedenie UNB a tu je odpoved od hovorkyne:
Dobrý deň,
Univerzitná nemocnica Bratislava priebežne rekonštruuje svoje priestory. Úpravy na Vami spomínanom pracovisku prebiehajú tak, aby sa procesy nedotkli poskytovania zdravotnej starostlivosti. Klinika je v prevádzke a jej chod je zabezpečený.

Celkom vtipne, ked to porovnam s tym co pisete 🙂

nika_17
autor
21. jún 2016

@kaata_ tak podla mna napisu to co im vyhovuje a urcite sa nepriznaju,ze tam maju chaos a hovorkyna mozno ani nevie ake ti tam je...

lenka5787
21. jún 2016

Ahojte myslim ze teraz bude chaos vsade 😬 bola som piatok na poradni na antolskej bolo mi povedane ze zoberu iba zeny ktore maju zazmluvneneho lekara ale vacsina ma samozrejme teraz dovolenku. A na ultrazvuk ma objednala az o tri tyzdne ze skorsi termin mi nemoze dat lebo ma plno. Dovtedy aj porodim 😂 takze hladam inu alternativu. Je tu este niekto podobne na tom ako ja?🙈

nika_17
autor
21. jún 2016

@lenka5787 no nakolko si uz v 38tt,tak mozno mas aj pravdu.Teraz je to vsade na nic,ja mam termin az o mesiac,ale dufam,ze dovtedy sa to ukludni..

lenka5787
21. jún 2016

Nika_17 ano ja si myslim ze teraz to bude uplne hrozne aj v ruzinove aj na kramaroch a bojim sa toho ze ta starostlivost nebude taka ako by mala byt 😭 Dovtedy sa to hadam ukludni aj ked neverim uplne ze to stihnu za mesiac vsetko prerobit. Ale budem drzat palce aby to tak bolo a aby si tam mala dobry a lahky porod 🤗

nika_17
autor
22. jún 2016

@lenka5787 no co sa tyka tej starostlivosti,tak sa bojim aj ja,nakolko som prvorodicka a neviem co ma caka,ale ako hovoris,snad sa to dovtedy ukludni.Aj ked co sa tyka prac,tie sa na slovensku velmi radi predlzuju.Dakujem a podobne aj tebe prajem dobry a lahky porod,nech uz bude kdekolvek 🙂

lenka5787
22. jún 2016

@nika_17 presne toto ze tu maju nieco robit mesiac a robia to aj polrok 😁 ale tak hadam to nebude aj pripad antolskej. Aj ja som prvorodicka 😁 tak tiez preto tolko stresujem ohladom toho kam pojdem 😁 dakujem no hadam to dopadne vsetko dobre 🤗

adelaine
22. jún 2016

Kocky ja som rodila v januari na antolskej, terno necakajte. Po dvoch dnoch som da dostala na VIP izbu, ktora sa uvolnila a nehovorim, ze je to luxus, ale sprcha na izbe iba pre dvoch ludi je nanezaplatenie. S malou sme mali klud, nerusili sme sa navzajom so spolubyvajucou, predtym sme boli na malickej izbe tri.
Pred 6 rokmi som rodila v ruzinove, na izbe sme bolo 4, starostlivost ziadna, este som bola rada, ze idem po vlastnych domov, nikdy viac.

bejuska212
22. jún 2016

Ahojte,chodila som do poradne na antolsku,vcera som tam bola a dali mi papier,ze sa mam hlasit v inej porodnici ruzinov alebo kramare,vraj o nas vedia a termin pirodu mam dnes 😉

katka1981
22. jún 2016

@kaata_, mne vcera dr. na poradni povedal, pri otazke zazmluvnenia, ze zazmluvnuje sa mesiac dopredu, ale, ze teraz nemoze, lebo bud. tyzden sa menia okna na porodnici a nebude sa tam rodit vobec, ze nebudu ani zazmluvnovat. Ze papier spiseme potom. Tak sa len modlim aby som vydrzala. Ja som ho uz raz zazmluvneneho mala a chcem aj teraz. Takze uz len 11 dni musim vydrzat aby som tam mohla rodit a mat ho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre