Pôrodnica na Kramároch

janinka13
9. máj 2013

Ahojte mamičky, rada by som Vás požiadala o vlastnú skúsenosť s touto pôrodnicou, aký je personál, aké je vybavenie danej pôrodnice, vybavenie izieb - štandart, nadštandart,koľko je na daných izbách mamičiek, či ste si paltili lekára, epidurálku, prístup personálu, čo daná pôrodnica mamičkám poskytuje a podobne, za každú informáciu budem vďačná.

zitaje
9. máj 2013

skus pouzit vyhladavac 😉 O porodnici Kramare najdes tisice prispevkov.

zuzi235
9. máj 2013

jani tak toto zaujima aj mna v pondelok 13.5.tam nastupujem a neviem si predstavit co ma tam caka.

janinka13
autor
9. máj 2013

@zitaje
@liz_lemon už som tu pozerala krížom krážom, ale chcem aktuálne info mamičiek, ktoré rodia v poslednej dobe, lebo potom sú tam rozpísané rôzne iné veci, ktoré ani s pôrodnicou nesúvisia...., a príde mi divné, ak je niekto relatívne spokojný a niekto max.nespokojný, viem, každý má iný pohľad na vec, a iné požiadavky, preto som založila novú diskusiu. Prezriem ešte raz stránky.

janinka13
autor
9. máj 2013

@zuzi235 všetko dobre dopadne 🙂

mojoli
9. máj 2013

@janinka13 ja som rodila na kramároch,epidurálka sa platí dopredu,ked nestihnu tak ti vrátia peniaze,tak isto je to s oteckom pri porode,tiež ked to nestihne alebo nastanú komplikácie,peniažky dostanete naspäť.Ja som mala na personál celkom štastie,nemala som zaplateného pôrodníka a mala som úžasného pána doktora,bol naozaj velmy profesionálny,a prístup voči ubolenej rodičke možem hodnotiť na 100%.prví den som aj sestričky mala naozaj milé,aj s novorodeneckého boli milý,nakolko malého mi museli zobrat do detskej FNSP,mal problémy,boli ochotní,púštali ma za malým,a pani Dr,kvoli mne ostala dlhšie aby mi mohla urobiť ultrazvuk,na nočnej strička bola nepríjemná ale to my nevadilo.takže je to len o tom na koho natrafíš,

mojoli
9. máj 2013

@janinka13 ešte som zabudla,majú aj nadštandard,sú tam dve mamičky na izbe a majú kúpelnu,alem platí sa za to,môžeš si zaplatiť aj manžela,a može byť s tebou,ale ja som to nevyužila,mala som dobré spolumamičky,aj sme sa skamáratili,takže je na tebe,ked chces mat súkromie tak si zaplaťíš,a je tam aj apartmán takže je na tebe

liz_lemon
9. máj 2013

@janinka13 lekara si nezazmluvnuj, tiez som to mala ako velku dilemu, ale nakoniec som si nikoho nezobrala, vsetko dopadlo super, perfektni boli obaja, co mali sluzbu
nadstandard je o stasti, a nielen ci sa na taku izbu dostanes, ale aj ci dostanes pekny nadstandard, alebo hnusny (kupelna otrasna spinava), ako napr. ja, ale plati sa rovnako za oba 18 E/den
jedna izba je taka, kde su 3 mamicky, a kupelnu maju na chodbe, a tiez platia 18 E
na nadstandarde sa poskytuju akurat vlozky, strava je priserna, niekedy uplne nevhodna pre dojciace zeny
tu mas kompletne info, akurat ta fotka je podla mna uplny blud 🙂 http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...
novorodenecke je najotrasnejsie oddelenie, pristup sestriciek katastrofa, detto niektore sestricky na nadstandarde su hrozne, hlavne ked si to porovnam s obycajnym oddelenim, kde boli fantasticke, ochotne a mile

zitaje
9. máj 2013

@janinka13
@liz_lemon
Inak aj ja som rodila na Kramaroch, ale uz je to 5 rokov.
Novorodenecke netusim ake je, kedze som tam bola len 2 ci 3x kupat malu, inak bola nonstop pri mne, nepustila som ju prec od seba, tak som to nemussela riesit 😉
Bola som na obycajnej izbe, dost malinka, 3 maminy s babatkami, ale dalo sa.
Ja som na 4. den isla domov, nastastie, nebol to zrovna wellness pobyt 😉 ale tak dalo sa to vydrzat.
Zazmluvneneho lekara ani epi som nemala, takze to neviem.

gr
9. máj 2013

Ja som na Kramaroch rodila sekciou 7/2012. Lekara som mala zazmluvneneho, personal bol fajn, z co som bola velmi milo prekvapena. Izbu som mala nadstandard. Boli sme tam dve a prvu noc som tam bola dokonca sama. Nie je to hotel, ale bolo prijemne mat vlastnu kupelnu a wc par krokov od postele, co mne za tie peniaze stalo. Je tam TV a tusim aj wifi, ale kto by mal na to cas 🙂 Izba sa da zamknut a navstevne hodiny su dost flexi. Vlozky su v cene nadstandardu. Nech si zvolis ktorukolvek moznost, urcite si zbal antibakterialne mydlo na ruky, wc papier, vlastny pribor a mne vcelku pomohlo, ze som bola zbalena do kufra, lebo nan som si vylozila pri kojeni nohy, kedze postele su dost vysoke 😀 Na novorodeneckom Ti pozicaju / vysterilizuju odsavacku a daju Ti oblecko a kozmetiku pre drobca. Je tam fajn laktacna (taka starsia pani). Chodi tusim 2 x za tyzden, tak nech sa na vas mrkne. Ak bude problem s mlieckom, daju Ti pre drobca MM. A samozrejme domaca strava je domaca strava, tak si dohodni, kto Ti bude varit 😀

liz_lemon
9. máj 2013

@zitaje ja som tam bola minuly rok na prelome jun/jul, tiez som mala dieta nonstop pri sebe, ale islo mi skor o nejaku pomoc zo strany novorodeneckeho, kedze som bola prvorodicka, okrem kupania mi nic neukazali, vdaka ich "ochote" som nikdy nedojcila, kludne mu dali flasu s Nutrilonom...nikto mi nepovedal, aby som im aspon nosila kolostrum...otras, mam na nich tazke srdce
bola som tam tyzden, takze aj sa tam ludia prestriedali, ale fakt otrasne tie sestricky

mataeli
9. máj 2013

Ahoj Janka, ja som na Kramaroch sice rodila pred 19 timi mesiacmi,ale myslim, ze sa tam odvtedy nic markantne nezmenilo. Uplne suhlasim s tym co napisala ,,gr,, tiez som si zazmluvnila lekarku (ale nemyslim si ze je to potrebne) mala som epiduralku, co je uzasna vec (nedam na to dopustit) Bola som na nadstandarde - 2 mamicky na izbe, WC, kupelka (vsetko cistucke) Az ma to otravovalo ked tam stale chodili upratovat 😉 Este jedna malickost...bola som tam dva tyzdne, kedze sa mi maly narodil predcasne a nechcel papat a stale chudol. Takze som vystriedala asi cely personal. A tak ako vsade, tak aj tu sa najdu dobre a zle sestricky. Vsetko zavisi aj od toho ako sa k nim spravas ty 😉 Co sa tyka navstev je to tam uplne skvele...babetko si moze popestovat hned cela rodina. Nikto to tam neriesi. Pani laktacna sestricka je uplne skvela...ma neskutocne schopnosti ohladne dojcenia...urcite treba jej zazracne sluzby vyuzit 😉 Ona sterilizuje odsavacky...ale odporucam si priniest svoju.Jedine jedlo bolo hrozneee 😖

helsinka
9. máj 2013

tak tá strava je na Kramároch fakt otrasná, keď tam budem nabudúce tak si dám nosiť z domu, to čo tam ponúkali, to sa vôbec nedalo jesť (okrem raňajok) ☹

denask1234
21. máj 2013

@mataeli ahoj, chcela by som sa spýtať do čoho sa mamičky väčšinou balia, či kufor a ak ano či može byt aj taký stredný,ale skor taska....dakujem🙂

babulka
22. máj 2013

Ako je to teda na Kramároch s návšetvami na izbu? To naozaj pustia návšetvy na izbu, kde je aj iná mamička s novorodencom? Lebo pred "sto rokmi" keď som ja rodila a nebol ešte nadštandard, tak návšetvy mohli byť iba v takej chodbičke pred výťahmi, kde boli aj postieľky pre bábätká, ale sestričky na izby nikoho nepustili....čo sa mi zdá oveľa lepšie, ako keď sa nahrnie celá perepúť do izby, kde je cudzia mamička a novorodenec (infekcie, intimita...). Na Kramáre mám ináč veľmi dobré spomienky, lekári, setsričky, novorodenecké, a najúžasnejšia bola laktačná sestrička, tká staršia pani, veľmi mi pomohla s rozbehom mliečka po sekcii. Takže zvažujem opäť Kramáre, ale tie návšetvy na izbe ma dosť odrádzajú...

liz_lemon
23. máj 2013

@babulka ziadne navstevy na izbach nie su povolene, s babom sa vychadza na chodbu

mataeli
23. máj 2013

@denask1234
Ahoj Deniska, ja som mala taky stredny kufor a mala som ho stale supnuty pod postelou..lepsie sa mi v nom prehrabkavalo 😉 Ale su tam aj skrine...takze je to jedno do coho sa zbalis. A pokial tam budes len standartne 4 dni,tak ti staci zupan, aspon dve nocne kosele, podprdy 🙂 ,uteraky min. dva, kvoli krvacaniu,hygienicke potreby-klasika a kremik na bradavky 😉 a samozrejme papucky. A pre babo, mokre servitky, plienky...staci jeden balik. Mne maleho obliekali na novorodeneckom, kedze tam bol chudacik skoro stale...ale myslim ze aj ine deticky mali erarne oblecenie...neboj je cistucke a pekne 🙂 Tak vela stastia ti zelam

denask1234
24. máj 2013

@mataeli veľmi pekne ti ďakujem za odpoved 🙂 ....od budúceho mesiaca sa tam pojdem pozrieť,lebo ešte som tam nebola,no najradsej by som to mala už za sebou🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre