Prečo vám robili cisárky rez?

bubinko83
24. máj 2009

Zaujma ma prečo vam ribili cisarsky rez.A či vam robili pri prvom aj druhom tehotenstve.Ja by som totižto velmi rada pri druhom tehu spontanne rodila.

emmca
2. aug 2009

ahojte baby. neviete mi povedat ci je pritomnost genitalnych bradavic dostatocnym dovodom na cisarsky rez?? citala som ze normalny porod by mohol babetku privodit dychacie tazkosti, pytala som sa aj svojej gynky ale ta vie taky velky prd.. diiiik moc

zukab
2. aug 2009

mala som planovany cisarsky, pretoze mala bola v polohe KP a este k tomu zakliesnena jednou nozickou pod rebrami a druhou medzi panvovymi kostami.
mala som kominaciu spinalu a epiduralu, na porod mam uzasne spomienky, manzel bol cely cas pri mne, hral nam tusim michael jackson, ked vytahovali malu z brucha, tak dali dolu plachtu, aby sme sa pozreli, ak chceme.
na treti den po porode som bola doma (rodila som v UK), rana sa zahojila krasne, bolesti ziadne (nadopuju kazdu babu tabletkami, plus nabalia domov peknu davku rezervnych).
takze moja skusenost je iba pozitivna.
ak sa nahodou rozhodnem pre druhe, rada si to znovu zopakujem rovnako 😎

mamamiska
3. aug 2009

Vie mi niekto poradit? Pred 4 rokmi som mala autonehodu a okrem ineho aj tri zlomeniny panvy. Poznate niekoho, kto aj po zlomeninach panvy z minulosti (ak sa dobre zrastli), rodil v pohode bez cisarskeho?

smily
3. aug 2009

ahojte
prvy cisarsky mi robili vraj kvoli preeklamsii (ktoru som nemala - bolo to potvrdene viacerymi lekarmi ale primar sa povazoval za vacsieho odboprnika..) druhy mi robili akoutne lebo pri kontrakcia mala nesla dole ale vzvy vyskocila hore a uz mala aj zle prietoky... ked ma rozrezali tk zistili ze mala 4x omotanu pupocnu snuru okolo krku...

tucniacik
4. aug 2009

mne robili cisarsky kvoli uzkej panve... teraz ho budem mat zase... doki hovoril, ze dieta som ani nemala zosunute dole v porodnych cestach ze sa ani tam uz nezmestilo, ze absolutne nehrozilo aby som ho dokazala pretlacit... jedine - aj to iba mozno, ak by malo menej ako 2,5kg... ja som stihla a mam 157cm, babo malo 3440g...

perla200
4. aug 2009

aj mne robii sekciu kvôli úzkej panve... malej odhadli 4200g a narodila sa sa 4400g....ani ja by som ho nevytlačila....

luka04
21. aug 2009

Ahojte baby...mam jednu prosbu...nestretli ste sa nahodou s moznostou, ze cisarsky musel byt planovany kvoli operacii kostrci?? mne osobne ju operovali pred 4 rokmi, mala som tam velku cystu tukovu, /od strachu som ju nechala tak narast ze uz som chytala zapal do krvi, horucky a taaaak, nemohla som chodit, vsetko sposobovalo bolest, aj sedenie / dlho sa mi to hojilo, asi mesiac som marodila, mam asi 6 stichov...a bolieva ma ta rana niekedy, aj ked si zle sadnem...kamoska mi kazala spomenut to doktorovi, tak ci mi nahodou neviete poradit, /uprimne sa priznam, ja by som radsej ten cisarsky /

drobcek2210
21. aug 2009

Ahojte, tak ja mám za sebou jednu sekciu a to v roku 2000 kvôli dysproporcii, čiže úzkej panve, malá mala pri pôrode 3600 g doktor ju odhadol na 3 kg takže mala oveľa viac. Čo sa týka bolesti, najhoršie bolo pre mňa to preberanie z narkózy a prvých asi 12 hodín, keď ma postavili na nohy a začala som chodiť tak sa to trochu povolovalo. Teraz ma čaká 2 pôrod a opäť sekcia. Tak uvidím, dievčatá ktoré majú za sebou viac sekcií mi tvrdili, že druhý krát sa im jazva hojila rýchlejšie a celkové zotavenie bolo ľahšie. Takže v utorok uvidím...

ivanau79
23. aug 2009

Ahojte. Ja mam za sebou 2 sekcie. Prveho syna som rodila sekciou kvoli KP v roku 2005 a druheho kvoli moznosti ruptury maternice v roku 2008. po obidvoch som sa zotavovala velmi dobre, obidva boli v spinalnej analgezii, ktoru som velmi dobre znasala.

nina41
23. aug 2009

Ahojte ja som mala cisarsky kvoli astme,mala som celkovu narkozu,,

atrami
23. aug 2009

Mala som všetky, kvoli úzkej panve. Odhadovaná hmotnosť bola 2800g. Synovia mali 4250g, 3950g, 3700g.
Druhý krát sa jazva hojila horšie. Rodila som v inej nemocnici, tak bolo iné šitie ako pri 1. a 3. , tak možno preto.

skajkaze
29. aug 2009

Ahojte,neviete mi poradit,som v 35tt a boli mi z vyteru zistene crevne bakterie e-coly,doktorka mi dala cipky,ale chcem vediet,ze ak by mi to nezmizlo ani po cipkach ci by som mala koli tomu sekciu,alebo by riskovali,ze sa mala nakazi?dakujem

avicena
30. aug 2009

Prítomnosť E. coli nie je dôvod na sekciu. Každý novorodenec sa s týmito baktériami aj tak po pôrode stretne, nakoľko E. coli sú normálnou súčasťou črevného traktu.

renia
30. jún 2010

Baby a aka to je uzka panva? Ja mam obvod bokov 87, meriam 156, vazim 47, rodila som normalne, ale mam z porodu traumu. Chceme druhe, ale radsej by som rodila cisarskym.

bibione
6. júl 2010

@renia v tehu knizke je tento udaj napisany,teraz uz neviem,ale ak si rodila prve normalne,tak to nebude tvoj pripad...ja som tiez taky krpec a 50kilo 😉 ale rodila som nakoniec sekciou,maly sa nezrotoval ako mal,ale podla dr by som ho nevytlacila ani keby som moc chcela,takze neviem 😅 a na sekciu musis mat riadny dovod od doktora...ja mam zas traumu zo sekcie,takze v ziadnom pripade,pokial mozno uz nikdy 😔

bobolok
17. júl 2010

ahojte, ja som mala od polovice tehotenstva predpokladanú sekciu, nakoľko malý bol panvovým dnom kedy mi doktor robil ultrazvuk....nakoniec sa ani pred pôrodom neotočil takže som sekciu mala presne v termín pôrodu 🙂

jessiekate
11. jan 2011

ahojte, chcem sa spytat, ci v prípade druheho cisarskeho robia rez na tom istom mieste, teda na zahojenej jazve alebo trošku vyssie, nizsie ...., zaujima ma to z estetickych dovodov, ze ci zena ma potom "tolko jaziev, kolko detí".
Ďakujem za odp.

kaja73
11. jan 2011

@jessiekate Mne robili v mieste prvej jazvy .Teraz je vidno trochu aj tu prvu,ale možem povedat,že teraz to mam krajšie ako po prvom cisarskom.Tento druhy rez mi zašivali vnutornym stehom,prvy vonkajšim.S vnutornym sa mi to hoji ovela krajšie,tie stare vonkajšie stehy vidno dodnes.Vyberanie stehov je ale neprijemnešie pri vnutornych.

eronika
11. jan 2011

@jessiekate ahoj, budes mat len jednu jazvu. V pripade druheho cisarskeho rezu,ti budu rezat nad prvym rezom, prva jazva sa vyrezáva a tak sa zasiva. Ja som sa presne na to iste pytala po prvom cisarskom na porodnici, kedze ja musim kvoli ociam rodit vzdy len cisarskym a chcem este aspon raz.

chrumka
11. jan 2011

Ahojte baby,

ja by som sa chcela opytat ci lekari urobia cisarsky, ak mam silne dioptrie, na oboch ociach viac ako 5. Citala som tu prispevky a dve z vas mali cisarsky kvoli ociam, tak by som okolo toho potrebovala nejake info. Pravdupovediac chcem silou mocou rodit cisarskym a hladam nejaku moznost ako lekara k tomu presvedcit 🙂 kedze u nas su este take blbe zakony a nerobia to na poziadanie ako v zahranici 😠

zuzana76
11. jan 2011

@chrumka tak to skor je kvoli inej diagnoze ako dioptrie, asi zvyseny ocny tlak, takze ked ti da tvoja ocna navrh, ze doporucuje Sc, tak by mali respektovat asi. A mas to ozaj premyslene? ze chces naozaj SC? ja mam 2, nehovorim,ze sa to neda prezit, ale rada by som bola byvala rodila normalne, to nie je bezbolestny porod, ako si to mnohe mamicky myslia.

chrumka
11. jan 2011

@zuzana76 mne nejde o to aby to bolo bezbolestne, lebo pri cisarskom si bolest prezijes po operacii, ale ja chcem radsej cisarsky, klasicky porod mi proste nepasuje. Takto som uz rozhodnuta strasne dlho, este ani tehotna som nebola 🙂 No tak uvidim co sa mi potom podari vybavit, aby som ten cisarsky mala 🙂

miriam11
12. jan 2011

@chrumka ak Ti ocna lekarka odporuci cisarsky kvoli ocnym problemom, gynekolog to musi respektovat. Ak si uz rozhodnuta vybavit si to, tak to sprav co najskor. Ale cisarsky nie je vyhra. Precitaj si prispevky aj v temach " cisarsky rez, alebo normalny porod", aby si potom nelutovala, ze si sa zle rozhodla. prajem spravne rozhodnutie 🙂

jessiekate
12. jan 2011

@eronika vdaka kočky- konečne odpoved presne na to, čo sa pytam, inac ja už tam takmer žiadnu jazvu nemam (po 14 rokoch), preto si aj myslim ze by to nemuselo byt az take strasne, ale predsa (my ženy) 🙂 . Až mi je divne, ked si pomyslim, že aké to už mam pekné po takej dobe, a teraz by to malo byt znova...

eronika
12. jan 2011

@chrumka Ahoj, kvoli 5-tim dioptriám ti nikto neda odporucanie rodit cisarskym rezom (to by si musela mat dost poskodenu a riedku sietnicu) alebo dobre kontakty. Dioptrie nie su uz v sucasnosti indikaciou pre cisarsky rez. Ja som rodila cisarskym kvoli ociam, ale ja som po laserovej operacii zo 14-tich dioptrií a danou operaciou sa neopravi sietnica, tu mam stale poskodenu ako pri 14-tich dioptriach. Moja ocna lekarka dokonca ani v mojom pripade nevedela rozhodnut, a tak ma poslala na ocne priamo k primarovi do vojenskej nemocnice v Ružomberku. Ten rozhodol, ze v mojom pripade by bol lepsi cisarsky rez, kedze mam dost riedku a poskodenu sietnicu a hrozilo by, ze pri tlakoch sposebenych normalnym porodom by sa mohla roztrhnut a uz by som svojho drobceka nemusela vidiet. Opytat sa ocnej lekarky mozes, ale ja by som "nevymyslala" - keby som mohla rodit normalne, tak by som to brala - cisarsky rez nie je ziadna vyhra 🙂

marcovka
12. jan 2011

@chrumka mohol by ta odporučíť aj gynekolog jedna holka rodila na sekciu,lebo mala problém tiež z očami,ale v PO je to normal sekcia sa dá vybaviťpoznám milion žien ktore sa boja normalného pôrodu zaplatia si sekciu dnes sa dá všetko neviem kde budeš rodiť ja poznam jak to chodí v prešovskej porodnici.............. 😉

mata77
12. jan 2011

Ahojte zienky, chcem sa opytat aku mate skusenost s tym, ze ak hrozi, ze aj druhe babo bude rodene sekciou, ze lekar odporuca pri tej druhej sekcii aj sterilizaciu. Je to bezny postup? Alebo mate niektora za sebou aj viac ako 2 porody sekciou a v pohode?

eronika
17. jan 2011

@mata77 Ja som si to zistovala a pri opakovanych sekciach su mozne max. 3 porody, ale lekari odporucaju len 2. Pri zdravotnych problemoch ti moze pri dvoch sekciach odporucit sterilizaciu.

vinyan
17. jan 2011

Kolko je odporucanych porodov CR zavisi aj od lekara. Su tam tie rizika. Dolezite su casove odstupy porodov a dobre hojenie jaziev (aj dobre zasitie). Chodim k veriacemu gynekologovi a jeho sestricka mi povedala, ze moze byt (v nasich slovenskych moznostiach) aj 4-5 sekcii. Navrhovanie podviazania vajecnikov je trochu prezitok minuleho rezimu, kedy ta vec bola takmer standard.
V minulosti sa navyse CR robil jazvou na cele brucho, kdezto dnes sa robi bikiny-rez, co je setrnejsie a vraj najmenej namahane miesto pocas porodu.
Ja som prve babo mala CR. Syncek mal 4,5kg, 54cm a ja som dost drobna 155cm a nejak nezostupoval, aj ked som uz zacala mat prve kontrakcie. Navyse to bolo 10 dni po odhadovanom termine.
Sekcia bola zdravotne dost v pohode, aj ked mi tam nejak klesol tlak, ze som skoro odpadla🙂 a po operacii som este aj vracala. Aj uzdravovanie super. Vzala som si syna ku sebe o den skor. Ale rozbehnutie kojenia nebolo uplne lahke, nakoniec uspesne. Kojim doteraz a to budeme mat 2 roky.
Druhe babo by som chcela urcite rodit spontanne, keby to islo. Tuzim po spontannom porode, bolestivom, ale postupujucom🙂

kvetinqa
18. jan 2011

maly bol KP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre