Prečo vám robili cisárky rez?

bubinko83
24. máj 2009

Zaujma ma prečo vam ribili cisarsky rez.A či vam robili pri prvom aj druhom tehotenstve.Ja by som totižto velmi rada pri druhom tehu spontanne rodila.

cerkris
24. máj 2009

ahoj prvý som mala cisársky, pretože mi odtiekla voda, ale som sa neotvárala a ani malý nezostúpil tam kam mal, tak mi urobili cisársky.o týždeň idem rodiť druhé dieťa a odporúčajú mi zas cisársky, jednak preto, že malý je nejak divne uložený a vraj by mohla prasknúť jazva na maternici.ja sa práveže bojím rodiť prirodzene pretože aj prvý syn bol veľký bol hrozne zašprajcovaný a mal dvakrát obtočenú pupočnú šnúru okolo krku, takže nakoniec bolo aj lepšie , že prišiel na svet cisárskym rezom.držím palce.kristína

bubinko83
autor
24. máj 2009

cerkris, a aky maš odstup ?

lante
24. máj 2009

Pri prvom rovnako ako teraz mám indikáciu na cisársky a tým je predchádzajúca gynekologycká operácia. Doki povedal, že u mňa prirodzený pôrod nehrozí.

Ale sesterka rodila prvé cisárskym a druhé teraz prirodzene. Prvé cisarákom mala kvôli priečnej polohe malého.

DOki hovoril, že pokiaľ pominie indikácia na cisarák (teda napr. prvé bábo malo priečnu polohu a druhé sa pekne otočilo) tak je prirodzený pôrod po cisaráku možný. No pokiaľ nepominie tak ako u mňa, tak sa aj ďalšie tehotenstvá ukončujú cisárskym.

bubinko83
autor
24. máj 2009

lante dakujem.A aky my sesternica nazor,ktory porod bol lepši?Takže ty maš maleho zle otočeneho?

janka1874
24. máj 2009

no ja som malú rodila cisarským lebo bola odborne koncom pánvovým (preklad dole nohami) a teraz čakám druhé bábo a tiež chcem ísť na cisársky bojím sa zrastov v jazve takže tak to bude pre mňa určite lepšie

bianca
24. máj 2009

mne vyvolavali porod 3 dni koli zvysenemu tlaku a kedze som mala kontrakcie cely ten cas po minute a neotvarala som sa tak ma vzali na cisarsky.Pri druhom tehotenstve budem chciet radsej sekciu.

bubinko83
autor
24. máj 2009

bianca,aj ja som mala vysoky tlak preto mi robili sekciu.

asi je po prvej sekcii lepšie ked je aj druhe sekcia ,že?

lante
24. máj 2009

Bubinko, ja som mala Vilka aj aj teraz Miška dobre otočených.........ibaže som mala tú gynekologyckú operáciu.

anettad
24. máj 2009

pri prvom porode som rodila 11.5 hodin, odtiekla plodovka a ziadne kontrakcie. Nakoniec po vyvolavacke som sa otvorila ale maly sa zasekol, takze bola robena sekcia. Druhy porod, bolesti v jazve, stensena jazva, hroziaca ruptura maternice, 5 dni pred terminom tiez sekcia... 😉 Som rada ze mam zdrave deti. Inak po prvej sekcii, do dvoch rokov by sa mala automaticky robit sekcia. 🙂 Ale to zalezi od dr.,a ao jazvy...Drzim palce

tinus20
24. máj 2009

ja som mala cisarak lebo v 37tt som mala zrele por.cesty a hrozilo zlyhanie placenty,tak v 38tt som mala planovany porod,no vdaka vyvolavackam,umelemu prepichnutiu blany,znova vyvolavackam a roznym hormonom sa mi drobec zasekol v pipine 😅 ,ja som sa neotvarala,a mucili ma 9hodin v nehoraznych bolestiach a chceli prirodeny porod,no ale ja som tak nevladala ked mi sestricka merala tlak,tak som nevedela udrzat ruku vo vzduchu a to ne vytlacit decko...tak nakoniec to skoncilo cisarskym a som FAKT RADA ze to tak dopadlo,lebo neviem neviem ci by som ho dokazala porodit 😒
a dalsie ide samozrejme cisarakom

lante
24. máj 2009

Anetta, moja sesterka rodila druhé normálne a prvé bude mať 2 roky až teraz 30.5..............asi to bude tým ako si napísala, že záleží od jazvy a lekára.
Inak ja by som moc normálne už nechcela. Ten cisarák neboíl taký strašný ako niektoré baby o ňom hovoria.

ollako
24. máj 2009

ahojte mne robili cisarsky z toho dovodu, ze som sa neotvarala, maly nezostupil do panvy..po dvoch dnoch kontrakcii mi pustili vodu, ale nic sa nezmenilo, tak cisarsky

Lante aj ked som sa snazila prirodzene porodit a nakoniec to neslo a urobili cisarsky a podla mna to bolo fakt STRASNE hlavne po nom, stratila som vela krvi, takze prisli na rad dve transfuzie, dva dni som lezala takmer v rovnakej polohe na chrbate s pokrcenymi nohami opreta o paty a na kostrci sa mi spravila prelezanina.paty na nohach som mala strpnute asi dva mesiace, okolie jazvy mam strpnute do dnes..maleho mi dva dni neprikladali, tak som mala aj problem rozbehnut kojenie a bola som z toho psychicky znicena....nerada spominam na porod a sama neviem ci vobec chcem dalsie dieta a ak ano ako by som porodila, mozno to bolo v tom,ze ma nechali dva dni morit a az potom indikovali cisarsky 🙄 to, ze sa maly do panvy nezmesti mozno mohli zistit aj skor, mozno mi stacilo zmerat panvu a maelho obvod hlavicky 😒

sirinka
24. máj 2009

ahoj, mne odtiekla plodova voda, ale kontrakcie nenastupili, navyse zistili, ze babo je otocene koncom panvovym. ale vsetko nahravalo prirodzenemu porodu, tak sme cakali, dostala som aj vyvolavacku, pekne som sa otvorila, kontrakcie take akurat, ale babo nezostupilo do porodnych ciest a uz bolo skoro 24 hodin od odtecenia plodovej vody...takze dovod nepostupujuci porod

prvy som mala prirodzeny a aj ked som pri nom mala intenzivnejsie bolesti, ale ovela kratsiu dobu, je pre mna krajsou spomienkou ako tento druhy...
tretie babo planujeme s rovnakym odstupom a uz teraz sa bojim toho, co bude...

bubinko83
autor
24. máj 2009

jaaaaaaaaaj,baby ked vas citam vidim ze nie som sama.

ollako,aj ja sa bojim druheho tehu stasne.Ale velmi chcem druhe babatinko.Aj ty si to mala pestre ako tak citam.

denisa87
24. máj 2009

ajoj bubinko,ja len budem mat cisarsky-planovany asi tak o 3 tyzdne,kvoli skolioze ktoru mam v panvovej casti...

babulka123
24. máj 2009

ahojte, ja mam planovany cisarak kvoli tomu ze sa mi rozchadza lonova kost.. ale co ma caka to neviem , este som nerodila.. uvidime.. ale sak nejako sa to musi dostat von.. hehehe

egyptanka
24. máj 2009

babulka, ak chces nejake info ohladom CS ozvi sa ... mne ho robili.

babulka123
24. máj 2009

egy ip...

krpcek
24. máj 2009

ahojte, ja som sa zasekla na 8cm a malicka bola vysoko,takze po 10 hodinach sekcia. druhe chcem urcite rodit sekciou. 🙂

babulka123
24. máj 2009

ako to tak vidim tak viacere si to pochvalujete.. a ja sa zacinam bat.. heheh

bubinko83
autor
24. máj 2009

babulka,ja si to moc nevychvalujem,ale to ta nechcem strašit.Pretože ja som rodila sekciou v 34tt a nemala som dozretu placentu takže to zo mna trhali a ked mi to brucho potom ožilo som myslela že umrem.Robili mi to v spinalke takže som všetko vnimala.Určite si takyto druhy porod neprajem.
Ale samozrejme každy porod je iny a možno budeš mat krasny zažitok. 😉

norik1
24. máj 2009

u mna nepostupujuci porod, maly otoceny hlavickou sice dole, ale tvarou nahor (ma byt nadol).... zakliesneny pod lonovou kostou, vobec nenaliehal na vchod a bolo podozrenie ze bude velky.... druhe este necakam, ale uviidime 😉

bubinko83
autor
24. máj 2009

a čo hovorite na spinlku?Ja nikdy viac

k.a.t.k.a.
24. máj 2009

poloha KP a preeklampsia 😖 a ked odznela spinalka som skoro zacala steny skrabat od bolesti 😝

miruska78
24. máj 2009

Prenášala som skoro 2tt, bola som v nemocke, čakalo sa na prirodzený pôrod, dopovali ma vyvolávačkami, ktoré vôbec nezaberali ☹ a bohvie dokedy by ma trápili, zmenili sme pôrodnicu a v tej druhej to už šlo, pichli vodu, nejaké infúzky, aj som sa otvárať začala, vyzeralo to že sa nakoniec malý narodí normálne, kontrakcie boli na začiatku brutálne ale stihli mi dať ešte epi, tak sa to potom už dalo 😅 , zasekla som sa pri 8cm a malý si zle natočil hlavičku ako zostupoval dole a tak dokina zbytočne už nečakala, že by to mohlo trvať aj hodiny a načo ma trápiť,že sa vyhneme komplikáciám a tak pome na sálu 😀 operácia bola v epi, teda nič moc, ale videla som hneď malého 😵 Potom tie prvé dni boli desné, keď nútia hneď chodiť, ja som myslela, že sa už nikdy nenarovnám 😀 a ešte sa aj starať o drobca, ale postupne sa to zlepšovalo a teraz ani neviem, že som tak rodila. Ani s kojením som nemala problémy klop-klop. Druhé mimi plánujeme tak o 5-6 rokov, možno sa podarí aj normálny pôrod, ale keby som si mala vybrať, asi by som tiež šla sekciou 😉 No uvidíme...

sirinka
24. máj 2009

ja som mala epidural a v pohode...
jasne, ze ked narkoza strati ucinok, rana boliet bude...
a cim skor po operacii sa zacne chodit, tym kratsie trva rekonvalescencia 😉

kobolova
24. máj 2009

bubinko83 - preco nikdy viac spinalku? Co sa dialo? 😕

lante
25. máj 2009

Ollako, ja som vypozorovala, že baby, čo ich najskôr nechali vytrápiť a potom im urobili cisarák poväčšine naň nemajú moc dobré spomienky. Teda čo sa tej bolesti týka. A popravde sa ani nedivím. Lebo najskôr sa vysília kontrakciami, vysíli sa aj maternica, prípadne nastrihnu im hrádzu a potom im ešte rozrežú brucho. Takže bolesť je dvojnásobná. Pri cisaráku sa potom šije 7 vrstiev, takže k tomu + vysílenie + šitie zospodu......no fakt naprd. Ale ja som prišla k stolu, vyliezla na stôl, napichli spinál, ľahla som si, po chvíľočke sa začala strácať cistlivosť a potom začali s dezinfekciou a zavedením kanily do mechúra a potom šup na samotný cisarák. To všetko bez kontrakcií a akejkoľvek bolesti, takže asi preto to pre mňa bolo v pohode.

Mala som spinál a teda ak to porovnám s narkózou v ktrej som bola doteraz 3x tak určite radšej spinál než celkovú. Z celkovej narkózy som bola dlho mimo (záleží ako dlho sa v nej človek nachádza). Po hodinovej som bola mimo celý ten deň. Takže ja som všetkými desiatimi za spinál. Len treba dodržať to, že po ňom treba ležať na rovnom, teda bez vankúša, či upravenej polohy postele aspoň 6 hodín. To mi povedala anesteziologička. čož teda nebol problém, lebo aj tak sa človeku zrovna hýbať nechce.

PO CS mi malého priniesli po troch hodinách a potom každé tri hodiny. Až do večera. Večer o 10-tej tuším, naposledy a potom o 5-tej ráno. Dojčiť som začala ešte skôr ako baba čo rodila prirodzene 12 hodín po mne. Myslím, že to bolo na nejaký 3-tí deň. Ale pomáhala som si tvorbu rozbehnúť s homeo a odsávačkou.

dosa
25. máj 2009

caute baby, moja prva sa tiez narodila cisarskym. tyzden som prenasala a cely ten tyzden som lezala v nemocke. mala som vysoky tlak, tak ma cheli mat pod kontrolou... a mala bola dost vysoko, mala som brucho hned pod zaludkom, takze sa podaktorym doktorom zdalo, ze tam este nemam co robit. mala som pripravene vysetrenia na cisarsky, ale iba kvoli tomu, ze doktorke sa zdalo dieta moc velke na mna. ale aj tak som dufala, ze to pojde prirodzene. babo sa nezosuvalo, na mna nic neslo, krcek sa mi vobec neotvaral, tak mi dali den pred cisarkym vyvolavacku - a ta nezabrala. na druhy den mi dali druhu - ta tiez nezabrala, tak doktorka usudila, ze nie som "rodivy typ" a isla som na cisarsky. nakoniec mi povedali, ze mala bola tak cela zamotana v snure, ze uz sa nemala ako dostat von - nemala uz taku dlhu snuru, aby isla dole. mala som spinal. neviem porovnat rozdiel medzi spinalkou a celkovou analgezou. ale ked prestal ucinkovat, tak som myslela, ze umrem od bolesti. bolo to v noci, sestricka uz mi nechcela davat injekcie od bolesti, tie mi aj tak nejak nezaberali, tak som sa dopovala svojimi tabletkami. ale aj tak to bolo strasne. a potom prisla rano sestricka ze ide sa do sprchy - no neviem kolko, ale isla som tam minimalne pol hodinu a myslela som, ze pridem o vnutornosti, nemohla som sa ani narovnat, isla som tam v predklone.

ale aj ked som mala bolesti, snazila som sa rozchodit, stale som chodila hore dole, za malou na detske aby som ju mala cim skor u seba. nakoniec mi ju dali az za dva dni, rozkrmenu umelym mliekom vo flasi, takze sa nechela prisat, bola som z toho na nervy. na stvrty den nas pustili domov, to bol piatok a v sobotu uz som tam aj isla so zapalenym bruchom, rana mi zacala hnisat, tak mi to cistili - dalsia bolest jak svina, k tomu dieta co nechce sat z prsa - no vtedy som si hovorila ze nikdy viac! ! !

no za dva mesiace ma to caka zase. zatial vobec neviem, ako budem rodit, to sa bude rozoberat asi az posledny mesiac ked budem chodit na prehliadky do porodnice. strasne by som chcela prirodzene, lebo ked som videla tie baby co rodili prirodzene tak som im moooooc zavidela. ale kedze som ten "nerodivy typ" tak neviem ako to vsetko zase dopadne. ale nechcem aby bola mala sama, preto som sa rozhodla, ze to este raz musim prezit, hlavne, aby to male bolo v poriadku... 😉

cerkris
25. máj 2009

odpovedám ti na otázku, že aký mám odstup Filip prvý syn sa narodil v júli 2006 a teraz mám termín jún 2009 takže takmer tri roky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre