Prečo vám robili cisárky rez?

bubinko83
24. máj 2009

Zaujma ma prečo vam ribili cisarsky rez.A či vam robili pri prvom aj druhom tehotenstve.Ja by som totižto velmi rada pri druhom tehu spontanne rodila.

akejka
25. máj 2009

ja mám úzku panvu - dôvod 1. sekcie - urgentnej, lebo išla som rodiť prirodzene, ale malú som zo seba nedokázala vytlačiť. Úplne sa mi zakliesnila v tej úzkej panve.
2. pôrod začínal tiež prirodzene, ale tiež skončil urgentnou sekciou - dôvod: RUPTÚRA MATERNICE !!!

mel30
25. máj 2009

Ja som mala tiež prvú dcéru sekciou. Za tri dni mám plánovaný ďalší cisársky. Tiež ma lákala myšlienka na spontánny pôrod, ale po tom čo som sa všetkého dočítala radšej poslúchnem svoju doktorku a idem SC.

AKEJKA tá ruptúra znie dosť hrozne.

Mimochodom prvú sekciu som mala v narkóze a tú bolesť po nej som nevnímala až tak intenzívne. Jasné že to bolelo ale nepotrebovala som žiadne lieky na tlmenie, dalo sa to vydržať. Teraz idem na spinál, tak potom keď to porovnám dám vedieť....

bubinko83
autor
25. máj 2009

akejka,a aj ta to bolelo pri druhom ta ruptura? 😖

denisa87
25. máj 2009

ahoj mel,drzim ti palceky,ja idem asi tak o 2-3 tyzdne,este nemam presny termin,ale chcem celkoévu narkozu....drzte sa...kto ti bude robit cisarsky?

mel30
25. máj 2009

Ahoj Deni, Dr.Ščasný, budem rodiť v Galante. Prečo chceš narkózu? Trochu sa poponáhlaj, stretneme sa 🙂 teda keď aj ty plánuješ rodiť v Ga.

denisa87
25. máj 2009

mel aj ja chodim k primarovi -ščasny,a budem unho aj rodit,potom mi daj vediet ako si dopadla....bojim sa narkozy ale viac by som asi bala spinalu 😒 tak radsej narkoza...kedy ti povedali presny termin na cis?ja mam v stredu poradnu tak uz mi dufam oznamy aj presny termin.

mel30
25. máj 2009

Ja som u neho bola včera. TAk mi povedal že vo štvrtok a už som celkom aj rada, lebo posledné 2 týždne mi už nie je najlepšie. Už by som to rada mala za sebou. Keď sa mi narodila malá, najhorší pocit som mala z toho, že ma uspia a ja nebudem vedieť ani to či je v poriadku. Budem posledná kto ju uvidí. Teraz som rada že druhú dcérku privítame na svete spolu s manželom a budeme sa môcť spolu tešiť z jej príchodu.

akejka
25. máj 2009

bubinko, veľmi to bolelo. Už 1. kontrakcia, ktorú som dostala doma bola hrozne bolestivá a hneď to nabralo rýchly spád...behom pol hodiny som mala kontrakcie 3 minútové a nedali sa ani predýchať, tak boleli. Tým, že boli tak bolestivé a intenzívne, roztrhli mi jazvu na maternici...dr. na to prišli na pôrodnej sále, tak ma nenechali ani tlačiť, ani správne dýchať mi už nekázali, len rýchlo zháňali operačku a anesteziológa, kým som im tak strašne kričala...

mel30: ja som myslela, že 2. dcérku porodím po 6 rokoch prirodzene, predsa len som mala o čosi širšiu panvu, ako pri 1. pôrode. Len žiaľ som jedna z mála - z tých 1,5 % žien, ktoré postihne ruptúra maternice...
Ja som sa tiež bála prirodzeného pôrodu po sekcii, ale z dôvodu úzkej panvy, že sa zas budem trápiť a nevytlačím ani 2. dcérku...
ale o ruptúre som vôbec nevedela, ani predtým nečítala...až keď ma "postihla", zistila som , že existuje... 😢

akejka
25. máj 2009

bubinko štatistiky sú inak také, že v SR, aj v Čechách rodí po sekcii až 50% žien prirodzene...Tá ruptúra je veľmi zriedkavá, ale jej pravdepodobnosť sa zvyšuje, keď ideš rodiť prirodzene skôr ako 2 roky po sekcii...
to by som teda neriskovala...

inak keby som mala na výber, išla by som aj napriek ruptúre znovu rodiť po sekcii prirodzene...ak by nebola indikácia na cisársky...lebo oba pôrody som zažila "2 v 1" - ja tomu tak hovorím 😉 a po prirodzenom pôrode je kratšia rekonvalescencia, menej rizík je pri takomto pôrode...
po 2. sekcii som zažila aj zlé hojenie rany - mokvanie, praskanie jazvy, celé šestonedelie som behala do nemocnice na ošetrovanie, takmer ma nanovo operovali...

takže z týchto všetkých príčin by som sa rozhodla pre prirodzený pôrod - s epidurálom 😉

bubinko83
autor
25. máj 2009

juuuuj,akejka to ti neni čo zavidiet.A vidiš ty si rodila s akym odstupom a aj tak sa stalo zle.My planujeme dalšiebabo asi až o 2-3 roky takže ak sa bude dat ,pojdem určite prirodzene.Ale ak by ma to malo ohrozit alebo babatko,tak určite nie.

mel30
25. máj 2009

Akejka, je mi to lúto že si musela prejsť takýmto peklom. Ale naše deti nám za to stoja. A ja dúfam že to bude v pohode, aj keď už trochu stresujem....

akejka
25. máj 2009

presne tak bubinko, veď lekári budú vedieť najlepšie...ak by ti hrozila ruptúra, dá sa to zistiť aj počas tehu UZV - hrúbka jazvy...akurát, že ja som celé tehu mala jazvu O.K., ku koncu sa ma stále vypytovali, či ma nebolí, ak by bolela, naplánovali by sekciu...ale tá potvora sa celé tehu aj pri poslíčkoch tvárila že nič a potom ma zradila a praskla 😠

denisa87
25. máj 2009

mel tak ako pocitam mozno uz o dva tyzdne pojdem aj ja 😉 jaaaj uz sa zacinam bat 😖

bubinko83
autor
25. máj 2009

akejka,a si začala aj krvacat pri tych kontrakciach? ☹

zuzana612
25. máj 2009

Ahojte,

pridam moje skusenosti s cisarskym. Rodila som zhruba pred 15-timi mesiacmi koli koncu panvovemu. Cisarsky som mala urceny skoro 2 mesiace pred porodom nakolko maly sa uz neotacal lebo bol dost velky a mal malo plodovej vody. Mala som spinalku a az na to ze mi CR 2x koli chorobe posunuli som bola nadmieru spokojna. Pred porodom som uzivala homeopatika vhodne pri CR a neviem ci to bolo aj vdaka nim alebo som mala stastie. Najhorsie bolo prvych 24 hod. ale dalo sa to vydrzat aj bez vacsieho mnozstva oblbovakov. Postavit sa na druhy den rano nebola sranda, ale hned ako ma previezli na izbu co bolo asi 28 hod. operacii som sa postavila na nohy a rozchodila to. Ked som o tyzden odchadzala z nemocnice, ani som nevedela ze som rodila. Jazva ma nebolela a pekne sa zahojila. Mesiac po porode som nosila aj stahovacie nohavicky koli lepsiej pohyblivosti.
Teraz som v druhom mesiaci a ak vsetko dobre dopadne, male by sa malo narodit nejakych 22 mesiacov po prvom porode. Este som nebola na prehliadke tak som sa nepytala mojho dr. ci aj druhe pojde von automaticky cisarskym alebo to moze byt aj prirodzeny porod, ale keby som si mohla vybrat, radsej cisarsky. Ked som videla tie pozasivane baby zospodu ako si nemozu ani sadnut na stolicku a ja som mohla ist v pohode na druhy den aj na velku, tak by som CR za prirodzeny nemenila. No uvidime co povie Dr.

Inac kamoska rodila pred mesiacom po prvom cisarskom prirodzene. Medzi detmi mala rozdiel 2 roky a 4 mesiace

milliigoret
25. máj 2009

ak možem tak sa pridám aj ja 😉 ja som celé tehotenstvo,ani len nepomyslela na to ,že budem rodiť sekciou,no 40 tt a ja žiadne otváranie ani nič čo by nasvedčovalo tomu,že sa blíži porod 😉 jedine ,čo ma mierne znepokojovalo,bolo to ,že mala maličká raz obtočenú šnúru okolo krku 😒 tak som sa na radu mojho porodníka prišla do nemocnice s tým,že mi dá vyvolávačku.kontrakcie začali naobed niečo pred 12:00 a dcéra sa narodila v noci o 23:15 samozrejme sekciou,nakolko som sa neotvorila ani na jeden prst,nastúpili teploty a bolo mi strašne zle,nutkalo ma na zvracanie a 😝
mala som spinal a som velmi rada,aspoň som malú hneď videla 😵 ,priložiť mi ju doniesli prvý krát rano po sekcii o 6:30 a odvtedy každé tri hodiny,a na ďalší deň som už vzorne kojila(bez dokrmovania UM)bolesti sa dali vydržať,za to šťastie,čo potom držíte v náručí,to určite stojí 😵 😵 z postele som vstala na tretí deň ,s veľkými bolesťami 😢 ,na piaty deň to už bolo ok,rozchodila som 😉 na siedmy deň sme odchádzali domov 🙂 všetko ok,klop klop do dnes som žiadne problémy s jazvou nemala 😉
keď budem niekedy druhý krát rodiť ,asi budem chcieť znova SC a spinal 😀
mne to padlo po tej skoro 12 hodinovej námahe bez výsledku tak dobre ...
no ale u každého to má určite iný priebeh 😉

iliria
25. máj 2009

ahoj,
ja som mal sc kvoli predchadzajucej konizacii krcku maternice - aj ked sa lekari nevedeli najprv dohodnut, co je operovany krcok lepsie. nakoniec som aj tak rodila sc uz v 38 tyzdni, lebo ma dorazili horucavy v lete, uz tyzden som bola v nemocnici s krvacanim a mala som kadejake vysledky na meraniach - raz mi tuhlo brucho, inokedy som podla pristroja mala mat silne kontrakcie a pritom som nic necitila.... tak sa to rozhodli nenatahovat a bolo.
po sc sa treba co najrychlejsie postavit na nohy, je to lepsie aj na psychiku, aj kvoli pripadnej tvorbe krvnych zrazenin, ale poviem vam, ze som teda neverila, ze sa dopotacam aspon na zachod. 2 dni som bola uplne vyradena, co mi je luto, lebo som pri sebe nemalo malu, ale potom sa to uz rychlo zlepsilo.

keti
25. máj 2009

ahojte

ja som rodila 26 hodín, a potom ma doktor poslal na sekciu. Lebo kontrakcie boli, plodová, voda prasknutá doktorom, ale náš drobček neschádzal dole. Stále bol vysoko. a nakoniec mi povedal, že sa správne rozhodol, lebo že by som ho ani nevytlačila. Bol aj veľký, a ja som už bola aj unavená a vyčerpaná. 😉

no druhé by som si rada odrodila klasicky. tak ešte uvidím ako to dopadne.

mary3
26. máj 2009

Ahojte...
Ja som rodila sekciou pretoze maly bol otoceny koncom panvovym... pocas celeho teho som vobec nerozmyslala o cisarskom, myslela som ze urcite porodim spontanne.... asi v 32.tt mi dr povedala ze maly je KP a ze ma este casu aby sa otocil ale vraj je dost velky, tak som zacala hladat informacie o cisarskom, dovtedy som si to ani len nepredstavovala, ze takto porodim.... moja dr ma poslala na predoperacne vysetrenia a na poslednej kontrole mi povedala ze maly je dost velky, otoceny KP a navyse sme vedeli ze je to chlapcek, tak ma poslala do nemocnice s listkom na sekciu.... ja som na to bola uz od toho 32tt akosi pripravena ze bude sekcia, no prekvapilo ma ked sa ma v porodnici snazili presvedcit aby som to skusila normalne a ked to nepojde tak spravia sekciu.... lenze moja dr ma upozornila aby som sa nedala prehovarat, vraj je tych dovodov na sekciu viac a ze ked to nepojde normalne tak potom uz moze byt neskoro na sekciu... TP som mala 21.12/23.12. a od 18.12. som bola v nemocnici, 19.12. rano ma zavolali na CTG, prisiel aj primar a nastastie sa rozhodlo o sekciii.... takze rovno 19.12. som porosila sekciou chlapceka, mal 3700g a vraj pri KP sa uz od 3500g indikuje sekcia.... takze nakoniec vsetko dobre dopadlo, mala som spinal a nemam nejake negativne skusenosti, hojenie prebehlo super, tie bolesti potom neboli az take strasne ako som si predstavovala, takze som velmi rada ze to takto dopadlo...

mel30
26. máj 2009

Deniska, neboj, nejak to prežijeme! Ale nervozita samozrejme chytá aj mňa. Už 2 dni mám hnačky 🙂 a neviem či to mám pripísať práve tej nervozite alebo pôrodu, ktorý by sa podľa mňa veľmi skoro spustil aj sám...
Škoda že to máš až za 2 týždne.... Mohli sme bačovať v Galante spolu...

sissik
26. máj 2009

ja som bola po termine, 3 tyzdne sa drobec neposunul a trcal mi takmer v zaludku a vobec soms a neotvarala. sice som bola dohodnuta s lekarom, ze rodit budem prirodzene, ale pri kontrole mi navrhol sekciu, ze vyvolavacka by mi pravdepodobne nepomohla. keby som bola mladsia, tak by sme to mohli skusit, ale pravdepodobne by soms a vytrapila a bola by to sekcia. nakoniec som bola rada, ze navrhol sekciu, lebo epi by som nemohla mat a mala bola dost velka, teda hlavne jej hlava (obvod 36 alebo 37cm). bola som v celkovej narkoze, postavila som sa 9hod po operacii, na druhy den som chodila normalne, na 5 som isla domov. aj to preto, lebo 4. den po sekcii bola v nedela. inak by som isla domov uz na 4. den.
druhy mi doki urcite bude odporucat sekciu a ja protestovat nebudem. nie koli tomu, ze by som bola leniva tlacit, ale koli obave z ruptury maternice.

denisa87
26. máj 2009

mel zajtra mam poradnu,pockaj mozno ze sa aj stretneme vo stvrtok,ak si ma tam nechaju, 😀

mary3
26. máj 2009

Ja som si dlho hovorila ze druhe chcem rodit spontanne, ale ako pise sissik, uz som pocula tolko pripadov ruptury maternice ze ak mi navrhnu cisarsky tiez nebudem protestovat...

bubinko83
autor
26. máj 2009

mary,taky-tak,ved predsa ide aj moje zdravie a samozrejme aj o drobčekove zdravie.A možno bude dovod cisarskeho upne iny ako som mala pri prvom.Takže to možno neovplyvnim.

akejka
26. máj 2009

bubinko ešte odpovedám na tvoju včerajšiu otázku - nekrvácala som pri tej ruptúre, nestihla som našťastie...moje príznaky ruptúry boli silné rezavé bolesti v panve a takmer strata vedomia...niektoré úseky z pôrodu si vôbec nepamätám, bola som dosť "mimo"

ozaj ešte som ti chcela povedať - ak by si počas tehu, alebo pred pôrodom cítila bolesti v reze, nebuď hrdinka a povedz to hneď doktorom...môže to byť nebezpečné a môže to byť predzvesť ruptúry ako u mňa 😢

majaza
26. máj 2009

lante a ak sa smiem spýtať, na akej gyn. operácii si bola?
Mne 2x operovali vaječník laparotomiou (rezom) a zatiaľ sa mi o CR nikto ani nezmienil 😒
A to som si takmer istá zrastami ...

bubinko83
autor
26. máj 2009

akejka,jasne že by som to povedala keby ma rez boli.Ved predsa neohrozim to babatko.Teba to bolelo aj počas tehu?

qetinka
26. máj 2009

no ja som mala vsetky tri cisarske robene koli ociam...poskodena sietnica...

andrea142
26. máj 2009

ahojte
ja som mala tiež sekciu lebo malá bola KP. lekár mi to zistil dosť neskoro .termín som mala 8.2 a 30.1 (piatok) som bola na ultrazvuku. poslal ma domov a povedal ,že hocijaká malá známka začínajúceho pôrodu mám okamžite ísť do nemocnice a v pondelok ma čaká aj s taškami. v pondelok som nastúpila a v stredu (4.2) mi robili sekciu. malá vážila 3800g. dala som sa celkovo uspať ,lebo som strašný strachoput. bolesti sa dali zniesť. pôrodu som sa desila tak som bola nakoniec aj rada ,že to bolo sekciou ....... hoci je to operácia ale bála som sa jej menej. druhé by om tiež chcela asi sekciou

junovka
26. máj 2009

ahojte,

tak ja som mala rodit podla kardeologa spontanne...ale ked prisla ku mne na sal kardeologicka, popocuvala ma, zmerala tlak, tep, tak ihned nariadila sekciu, nakolko podla nej, vraj by to moje srdce nevydrzalo.
Druhe uz bolo automaticky sekciou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre