Prečo vám robili cisárky rez?

bubinko83
24. máj 2009

Zaujma ma prečo vam ribili cisarsky rez.A či vam robili pri prvom aj druhom tehotenstve.Ja by som totižto velmi rada pri druhom tehu spontanne rodila.

bubinko83
autor
27. máj 2009

junovka si mala niečo zo srdiečkom ,či vysoky talk? A uspali ta?

akejka
27. máj 2009

bubinko práveže ma jazva celé tehu vôbec nebolela. Lekári sa ma to mesiac pred pôrodom pýtali v každej poradni, či jazva nebolí...práveže nič nenasvedčovalo tomu, že dôjde k ruptúre...

dosa
27. máj 2009

akejka, ja som teraz v siedmom mesiaci a za cely cas sa ma doktor na jazvu neopytal. a tento pondelok som bola aj na sono a jazvu ani nepozeral, iba babo - nemal by ju skontrolovat aj cez sono? alebo az ten posledny mesiac? inak ma to tam okolo trocha stipe, ale ked sa ma doktor opyta ci mam nejake tazkosti, tak uz radsej poviem ze nie, lebo na vsetko mi povie, ze to je v tehu normalne... 😒

akejka
27. máj 2009

dosa, a ako budeš rodiť ? Ak máš naplánovanú sekciu, tak O.K., ale ak ideš rodiť prirodzene, nech ti hrúbku jazvy skontrolujú UZV. Mne ju nekontrolovali vôbec a asi to bola chyba...možno by videli, že je jazva tenká a naplánovali by sekciu. Ktovie...Ale veľa som o ruptúrach čítala, že častokrát nemá rodička žiadne príznaky ruptúry a lekári prídu na to až pri samotnej sekcii...Väčšinou ruptúru vyvolajú silné bolestivé kontrakcie pri pôrode...
A to štípanie v jazve spomeň, hlavne nie je normálne, aby ťa jazva ťahala, bolela...ku koncu tehu...

dosa
27. máj 2009

ja teraz este chodim k mojmu gynekologovi a ten mi vravel, ze o porode sa so mnou dohodnu az v nemocnici, kde budem chodit posledny mesiac. no len aby ma to nedraplo skor ☹ iba na zaciatku tehu si poznacil do knizky ze prve dieta bolo sekciou, ale odvtedy sme sa o tom nebavili a mna to nikdy ani nenapadlo. ale na ultrazvuku mi na to nikdy nepozeral.
ja by som rada rodila prirodzene, ale na prvej strane som pisala, ze som "nerodivy typ" 😒 tak ktovie ako to bude teraz - no ked bude treba tak sa nebudem branit ani sekcii, co uz narobim, nejak to este raz prezijem... o mesiac idem posledny krat k svojmu doktorovi - uvidim ako to pojde dalej a potom uz budem chodit do nemocky, tam si dam na to bacha, nech mi to pozru a som zvedava, co navrhnu. len keby to uz bolo za mnou 😉

dadulka19
27. máj 2009

bubinka,mne prvý robili preto,lebo som sa neotvárala,hoci kontrakcie som mala už 9 hodín,voda mi pomaly odtekala a zrazu začala ísť zelená,čo znamenalo,že hrozilo udusenie bábätka.Druhý krát to bolo preto,že hrozila ruptúra maternice,čiže stena maternice bola tak tenká,že by sa už pri kontrakciách mohla pretrhnúť,takže mi pôrod naplánovali.No noc pred sekciou ma kontrakcie chytili,ale dali mi infúzku na zastavenie.

ajka27
27. máj 2009

dosa vstupujem troška do temy, lebo sa ma aktuálne týka, možno ti aj troška pomôžem
ja čakam tretie dieťa, prve som rodila normalne - vaginalne, druhe pre komplikácie - neporoditeľná poloha dieťaťa mi ukončili sekciou, teraz po 6 rokoch čakám tretie, tiež mi doktor povedal že na pôrode sa dohodnem v nemocnici
a tam som sa dozvedela nasledovné, v žiline vraj do tých dvoch rokov vždy odrodia aj dalšie dieťa sekciou, u mna to je vačší rozdiel a teda to záležalo od toho ako sa budem cítiť. Jazvu som necítila asi až tak 2-3 týždne vzad som začala pociťovať poťahovanie v jazve, dosť ma kúše tam koža, nakoľko malý mi vstupuje nižšie. Toto nie je normálne a preto z obavy o roztrhnutie jazvy ma dr. indikoval na sekciu. Ale rátaj s tým že tiež ti môže byť doporučené podviazanie vaječníkov, nakoľko už další tretí pôrod sekciou by ti mohol ohroziť život, mne to dali na výber, mohla som a nemusela som súhlasiť, ale bola som upovedomená o všetkých následkoch mojho rozhodnutia.
tie tvoje popichovania v jazve by som okamžite hlásila dr. lebo ti ta jazva môže vraj prasknúť skôr, takže tak, teda aspon ten moj ma takto vystrašil

deina
27. máj 2009

Tiez som prve rodila sekciou - dovodom bol predcasny porod (32tt), ked mi odtiekla plodova voda. Kontrakcie ziadne, ani som sa neotvarala, dva dni som lezala na vzdycharni s tym, ze mi davali infuzie, magnezium a kortikoidy na dozrievanie pluc a potom spravili sekciu, ani nerozmyslali nad prirodzenym porod. Asi bolo lepsie neriskovat infekciu pri odtoku plodovej vody a este aj pri predcasnom porode.

Ked sa narodi druhe, bude to 22 mesiacov po prvom cs a ked som pytala lekara, ci mozem rodit prirodzene, povedal, ze asi nie - a to asi znelo tak, akoby mi len nechcel povedat priamo nie. Ale predpokladam, ze planovany cisarsky v 9.mesiaci je nieco celkom ine ako predcasny, neplanovany. Ten prvy bol v celkovej narkoze, to by som uz nechcela - mala som potom dost komplikacii sama so sebou, zapal pluc, zapal pohrudnice - tak by som teraz chcela spinalku. Sice si neviem predstavit, ze sa vo mne niekto "zaziva" spara, ale mam slabu imunitu a vraj ten cisarsky, celkova narkoza a kateter nie je dobra kombinacia na imunitu.

luciarisko
27. máj 2009

caute baby, ja som maleho 2 tyzdne prenasala, stale som bola zatvorena a ratali s tym ze maly bude väčší., takze sa rozhodli pre sekciu.nakoniec mal 4050 kg a doktorka mi potom hovorila, ze myslela ze bude este väčši. mala som spinalku a neviem si to vynachvalit, ani som to necitila, maleho som hned videla, na duhy den som hned rano vstala a snazila sa to rozchodit, na obed konecne sprcha a vecer som uz prijmala navstevy, rana sa mi pekne zahojila dokonca mi ju 10 mesiacov po nie je ani poriadne vidiet. jedine co bolo pe mna utrpenie lezat tych 24 hod po cisarskom na chrbte, ja nerada tak spim a tam som musela, myslela som ze mi odide chrbat. ale inak si chvalim a domov sme isli na 4 den.

dosa
27. máj 2009

ajka dakujem pekne za uzitocne info - kym sa pojdem nahlasit do nemocnice, mam nad cim uvazovat... tu jazvu si dam este dovtedy pozriet u mojho doktora a o tom podviazani budem uvazovat - ono tretie dieta uz aj tak v plane nemame a mam uz aj kopec rokov, tak by to nebola zla alternativa antikoncepcie 😀
ale ktovie co zivot este prinesie 😉

danu
27. máj 2009

rodila som cisarskym lebo mala bola zle otocena KP a mala odhad 3800g

junovka
27. máj 2009

bubinko, prekonala som operaciu srdca, koli vrodenej vade srdca.....a cisaraky som mala v spinaly, taze som vsetko pocula 😉 , nakolko do celkovej narkozy sa ma bali dat-koli srdcu.

miluska.h
27. máj 2009

deina: rodila som sekciou so spinalom a mozem ti to len doporucit. je to super pocit, ze vidis svoje babetko hned ako ho vyberu. ja som sa tiez pred porodom obavala cisarskeho pri vedomi, ale hned ako som lezala na stole, strach zo mna opadol a vyslovene som si to "uzivala"... 😀 citila som vsetko okrem bolesti.

sirinka
27. máj 2009

mne robili cisarsky v epiduralnej a tiez to bolo ok...citila som, ze sa v brusku nieco deje, ale nebolelo to ani trochu...

deina
28. máj 2009

Miluska, nebolo to divne, ze sa tam v tebe vrtaju? Akosi si to neviem predstavit, ze tam lezim s rozparanym bruchom a okolo mna lekari s tymi nastrojmi... a potom zasivanie, ale celkovu by som uz naozaj nechcela (u nas robia radsej tu, neviem preco).

avanka
28. máj 2009

Deina, neboj sa toho, aj pre mna bol porod v spinalke krasny, ten pocit si ani neuvedomujes, ja som citila len tlak, ked maleho vytlacali, brucho bolo za plentou, bol tam len 1 lekar, 1 sestra a anesteziolog sa so mnou celu dobu rozpraval aj s gynekologom
trvalo to dokopy asi hodinu, ale mne sa to zdalo ako by som tam lezala 10 minut 😉

druhy jedine v spinalke..u nas sa zase pri planovanych sekciach celkovej anesteze vyhybaju, spinalka je setrnejsia

inak som rodila planovanou sekciou v 39+3tt kvoli ocnej indikacii

kackabrcka
28. máj 2009

mne robili cisarak lebo vyvolavacka nezabrala a po 6cm som sa stopla s podanim EPI, neskor cisarak len s dopichnutim EPI s tym ze som necitila brucho a nohy.. vecer sekcia a rano uz isiel kateder von, na 6den sme isli domov.. - prve dieta

vejinka
28. máj 2009

v 39tt KP maly tam uz nemohol vydrzat 😀

deina
28. máj 2009

Ja si tiez myslim, ze je setrnejsia - aj pre babo, aj pre matku, tak dufam, ze druhe pojde tak.

bubinko83
autor
28. máj 2009

no ja som zo spinalky nemala taky super pocit.Vadilo mi ,že som to šparanie v bruchu citila.Prvych 5 minut bolo v pohode a aj pokial som maleho videla,ale potom katastrofa.Už by som nechcela nikdy byt pri vedomi popri operacii.Dost mi išlo na psychiku,asi mam slabšiu povahu.Každy je iny a tak treba skusit.Ale ja viem že pri druhom urobim všetko preto aby som takto rodit nemusela.

lyzenka
28. máj 2009

najskôr kontrakcia za kontrakciou 5 hodín - brutál, otvárala som sa v pohode ale potom už nie....nakoniec cisársky.....ale bola som taká vysilená z kontrakcií....že som to ani nevnímala, že nejaké vrtanie v bruchu, som bola rada, že už konenčne sa niečo deje.......ale nakoniec dobre, pretože malý bol omotaný okolo pupočnej šnúry ☹

akejka
28. máj 2009

dosa, držím palčeky. Aj kolegynka je po 2 sekciách, naplánovali jej aj 3. sekciu - automaticky a chytilo ju to skôr, tak letela do pôrodnice a bola urgent sekcia 😉 Zvládla to super a to jej gynekologička zakazovala 3. dieťa...po 2 sekciách. Išla inému gynekológovi - rovno prednostovi Ružinovskej nemocnice a ten jej povedal, že 3. sekcia - No problem ! tak sa dnes teší z 3. dcérky 😉

dadulka a po akej dobe si išla rodiť 2. dcérku, ke´d ti hrozila ruptúra ? Mňa to dosť zaujíma, keďže som jedna z tých, čo ruptúru prekonali...a ešte k tomu som bola celé tehu v poho, jazva nebolela...a predsa

ajka - ozaj tebe som ešte chcela napísať ohľadom tej sterilizácie...pri 2. pôrode mi rupla maternica ale cez to všetko podviazanie vaječníkov mi lekári nenavrhli, práveže sa moja pôrodníčka deň po sekcii so mnou dohadovala na 3. plánovanej sekcii 😀 takže aj cez to všetko ešte môžem mať 3. dieťa 😉

iwuskaaa
28. máj 2009

Mne robili cisársky preto, lebo malý mal slabé ozvy v čase kontrakcie. Ináč všetko bolo ok, ale ako prišla kontrakcia, ozvy strácali 😒 ...a nesťažujem si, zotavovala som sa dobre, ale teraz, keď tu všetko čítam, aké sú riziká pri druhom tehotenstve a pôrode, tak sa aj bojím otehotnieť ☹

sinuhe
28. máj 2009

No my sme to tiez mali uplne naopak ako sme si predstavovali...Drobeckovi sa von nechcelo, po vyvolavacke som mala kontrakcie cca 5 hodin, ale otvorila som sa len na 4-5 cm, voda uz bola nazelenala, ozvy boli po podani EPI uplne slabe, tak sa dopichla vyssia davka epiduralu a o 15minut bola malinka vonku...Super bolo,ze som nemusela potom lezat 24hodin a hlavu som mohla zdvihat hned..Z postele ma postavili po necelych 10 hodinach...jazva bolela, ale dalo sa zvladnut a doma uz som necitila skoro nic 🙂

bubinko83
autor
29. máj 2009

sinuhe a tebe robili cisarak v epiduralke?

rose86
3. jún 2009

ja som rodila 15 hodin, cely ten cas som mala nepravidelne kontrakcie a vobec som sa neotvarala. krvacala som.oni ma ale nechavali stale trapit a cakali ze sa to zlepsi. ked uz som ale nevladala ani dychat a museli mi dat kyslik, bolesti som ani uz necitila tak lekar povedal ze teda tak ideme na cisarak. maly mal 3x otocenu snuru okolo krku. mne museli dat transfuziu kvoli strate krvy. teraz znova cakam babeno a pojdem na cisarak. lekar povedal ze to bude lepsie. a ja som v celku rada. uz nechcem zazit to co pri prvom porode. takto planovane si dufam odtrpim len tie bolesti po cisarskom. odstup medzi porodmi bude 2,5 roka.

jaruskasv
2. júl 2009

rose...suhlasim s tebou, ja som tiez mala urgentnu sekciu, koli slabym odovzvam v case kontrakcie akoi zlej plodovej vode, bola uz az cierna, ale v nemocnici som bola uz 36 hodin do porodu, a na konci ked som uz nevladala ani dychat pri kontrakciach som bola tiez rada ze uz sa nieco deje, mala som celkovu anestezu, u nas inu ani nerobia, ale ani neviem ci by som chcela byt pri vedomi, aj ked tu citam aj pozitivne nazory na spinal, tiez som mala transfuziu a zotavovanie bolo dlhe, ale teraz je to uz super a tiez si myslim ze pri druhom je to uz ine, lebo je to vlastne planovane, prajem vela stasia 😀

mary74
2. júl 2009

ahojte ja som rodila prvé sekciou kôli tomu že som sa neotvárala tiež som mala tranfúziu a zdlhavé zotavovanie, druhé mi aj naplánovali sekciu ,ale išlo to nakoniec normálne /zvonom/ a tretie som rodila plánovanou sekciou kôli placente praevia centralis v 35,týždni takisto s tranfúzkami pred aj po sekcii a to všetko v celkovej anestéze pri komplikáciách inú ani nedoporučujú. A neboj sa rose na tie bolesti určite veľmi rýchlo zabudneš ked uvidíš bábatko držím palce 😅

nanika
2. júl 2009

Ja som si cele tehu myslela, ze porodim normalne. Maly mal byt sice velky, ale ja som tiez. Noc pred terminom som isla na wc, pozeram, zostala po mne krv v zachode, ale na toaletaku nic, tak som si povedala, ze to bola asi zatka, podme radsej do nemocnice. Houby zatka, maly si povedal, ze to zmakneme este teho roku a zacal likvidovat placentu. Narodil sa 30.12., bola som pod narkozou. Vsetko ok, maly skvele apgar skore, reval o dusu, mne bolo prvy den blbo, ale maleho mi priniesli az vecer o desiatej, skoro po 24 hodinach a to som dost zle niesla, laktacia sa mi rozbehla len slabo. Ale som rada, ze som v noci do tej nemocnice sla a mam zdraveho chlapceka. Teraz planujeme KET, tak sa snad postasti a uvidime, co este zivot prinesie, ja pretrpim vsetko, len nech nam je dopriate este jedno 😀

kosska3003
3. júl 2009

ja som tiez mala cele tehu rodit normalne nemala som ziadne koplikacie cele tehu v den terminu som sla do nemocnice tam som lezala tyzden a cakala na porod ked ze stale nic tak mi dali vyvolavacku stale nic tak na druhy den mi dali dalsiu a stale som sa neotvarala tak mi dali tretiu a ked som sa ani po nej neotvotila ani na milimetrik tak to ukoncili sekciou nakoniec sa zistilo ze mala mala snuru okolo krku omotanu dva krat tak nechcela ist dole lebo sa dusila takze priroda to zariadila dobre lebo keby ze sa otvorim moze sa pridusit teraz ma mala 6 tyzdnou 5kil a je uplne zdrava tak sa tesime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre