Prečo vám robili cisárky rez?

bubinko83
24. máj 2009

Zaujma ma prečo vam ribili cisarsky rez.A či vam robili pri prvom aj druhom tehotenstve.Ja by som totižto velmi rada pri druhom tehu spontanne rodila.

nefertiti7
13. sep 2012

Ja som rodila cisarskym kvoli nepostupujucemu porodu. 3 dni som mala kontarkcie, 2 x som bola na klistíre, ked mi dali oxytocin, malému prestalo byť srdce a to by som teda nepriala nikomu, ked na monitore vidíte ze pulz klesá zo 150 na 100, 80, 60, 30, a 0 potom to nekonečné pípanie a dlhá rovná čiara... buchali mi do brucha niečo mi pichli, ja som už mala však na sebe kyslíkovu masku, nezvládla som to, a potom rýchlo na sekciu. Kedže som mala predtym pichnutú epiduralku, hne´d mi tam napichli spinal a ja som bola pri vedomí ale necítli od brucha dole nič. malého rýchlo vybrali, bol úplne modrý ani neplakal, zle AS, ani mi ho neukázali. Malý al 3600g a 53 cm...2x obtocenu snuru okolo krku a bola navyše kratka, takže by som neporodila...len doktori okolo mna stale tvrdili, že nevidia dovod, preco nerodit normalne az ked islo o život. 2 dni som tvrdila, že ho necitim, že sa nehýbe, a on sa už pomaly dusil....a oni vraj sa už pripravuje na porod, je velky, klesa dolu atd...bla bla bla...nikdy ta nemocnica ani lekar....teraz ma malý čoskoro 3 roky a ja som už 3x potratila, v každom prípade by som aj druhe dieta ak sa podarí cchela sekciou, aj kvoli veku 35 r aj pre zlý zážitok a lepšiu pohodu asi. Ked je porod plánovaný, prídes v dobrej nalade a nepotrebujes žiadne kontakcie, jednoducho ta otvoria a za 5 dni nevies že si rodila...teda tak som mala super zašitu jazvu ja aj dobra rekonvalesc. 4 dni som chodila v predklone, bolest jak svina, ked maly v noci zaplakal, kym som sa vytrepala z postele, to bol riadny rev a kým som si lahla, zasa zacal plakať....ale aspon som sa rozhybala, je prevda, čím skor začnes tak je to potom lepšie. Teraz po 3 rokoch ani nevidno kde ta jazva je, zmenšila sa, je uplne tenučka, tazko naozaj zistit, so šitím som bola spokojna ani som nič necitila, vobec....takto si tiež predstavujem druhú sekciu...ak RAZ

zankaj
5. nov 2012

Kocky a ked mam tachykardiu : da sa spravit cisarsky? Ja uz nedokazem ani po schodoch sa mi hned hviezdickuje pred ocami a to som len v 27 tt :(

veronikani
5. nov 2012

ahojte, aj mne museli urobiť akútne cisársky rez, malá mala omotanú pupočnú šnúru okolo nohy ...

ferihegy
7. nov 2012

Hospitalizácia pre slabý prietok cez pupočník, po týždni všetko OK, ale po prenášaní 9 dní, krčok tvrdý, malý nevzostúpený a otvorená na špičku prsta. Pri vyšetrení som začala krvácať a mala som veľké bolesti po zatlačení na podbrušok.

stellamaris
7. nov 2012

@zankaj myslim,ze da sa,ale to musi anesteziolog zvazit,tu v Nemecku robia cisarske aj kvoli chorobam srdca a z inych dovodov,dokonca aj na zelanie.....ja som mala sekciu kvoli tomu,ze malemu klesali prudko ozvy srdiecka a ja som uz mala kontrakcie a nic som necitila......a chcela som rodit prirodzene ☹

danjelca
7. nov 2012

poloha KP a odtečená plodovka bez kontrakcií ktoré sa ani nerozbehli po vyvolávačke 🙂

margareta76
17. nov 2012

Prvý sa narodil spontánne, druhý cisarskym - koniec panvovy, tretí spontánne. Vekove rozdiely medzi prvým a druhým 1 a 1/2 roka a medzi druhým a tretím 2 roky. Mne osobne sa cisarsky vôbec nepacil, ja som sa bala, ze budem aj tretie dieta rodiť cisarskym a chvala Panu Bohu som ho porodila spontánne 😵

mata.g
16. apr 2013

Ahojte dievčatá, je tu nejaká maminka, čo mala cisársky kvôli zlomenej kostrči v minulosti? Ja som mala v roku 2010 úraz, kostrč je teraz z hľadiska kostí v poriadku, ale svalstvo okolo kostrče bolí, ale aj kríže....hmmm neviem, na čo sa mám pripraviť - zvládnem prirodzený pôrod? Dokonca, bábätko je zatiaľ v polohe KP. Bojím sa tých tlakov pri prirodzenom pôrode. Mám rozmýšľať nad CR?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre