Predčasný pôrod. Ako to prebieha?

bibula
25. okt 2006

Ahojte,čakám svoje druhé dieťatko,ktoré sa pravdepodobne narodí skôr.Mám padnuté bruško,malý je veľký a "asi"som sa dnes začala otvárať. /k dr.zatial nechcem ísť/.31.10.ma čaká uzv a prehliadka.
Poprosila by som mamičky,ktorým sa deťúrence narodili predčasne-ako to prebiehalo,aké veľké boli detičky?Nechcem aby mi malého hneď po pôrode zobrali a strčili do inkubátora na dva mesiace.
chcem s ním byť doma,kojiť ho a robiť všetko ako má byť.

ďakujem.

sofik
9. jan 2009

petruci aj ja ti gratulujem k maličkej 🙂

petkapo
29. jan 2009

Ahojte!

Znovu otvaram tuto temu. Hrozi mi totiz predcasny porod. Som momentalne v 30+0 tt, tyzden som lezala v nemocnici kvoli makkemu krcku a predcasnemu otvaraniu. Teraz som doma na PN, ale mam takmer cely den bolesti v podbrusku a idem sa zblaznit od strachu, lebo neviem, co sa vo mne deje, ci otvaranie pokracuje. Este v pondelok mi doktorka povedala,ze je vsetko v poriadku, ale to som este nemala take bolesti. Najblizsiu poradnu mam az 9.2.
Ked ma prepustali z nemocnice, Dr. mi povedal, ze mam mat setriaci rezim, ale nemusim 24 hodin lezat, len aby som vela nechodila a nedvihala tazke veci. Vacsinu dna prelezim a brucho ma boli prave ked lezim a sedim. Ked sa postavim, prejde to, ale zato mi hned stvrdne brucho ☹ . Beriem 3x Magne B6 a 2x nospu.

Mate niektora podobny problem?? Uz neviem co mam od zufalstva a strachu robit 😢

tribitka
30. jan 2009

petkapo, ja som mala to isté....nesmieš sedieť, vtedy je najväčší tlak na maternicu.... a ked ležíš, podlož si niečo pod panvu..vankúš....aby si zmiernila tlak tela na krčok, nech je vyššie....

petkapo
2. feb 2009

tribitka - dakujem. Snazim sa vacsinu dna lezat, ale strasne ma z toho boli panva - kosti - uz som na oboch bokoch otlacena ☹. Ale uz to nejako vydrzim (dufam) 🙂

majacska
3. feb 2009

petkapo isla som sa kuknut do tejto temy, lebo som mala s nevestou podobny problem, aky mas ty. Dokonca aj horsie, pretoze prelezala v nemocnici posledne dva mesiace, porodila v 38tt, a vsetko je ok. Pocitali sme kazdy den. Budem mysliet na teba, drzim ti velmi palce. 🙂

ditka1
3. feb 2009

petkapo...ja som tiez taketo mala problemy,po leziacky bolesti a aj tvrdnutia len lezat a lezat mi kazali stale,ale neboj sa uz si 31t to uz prejde a ja som sa aj tak zacala otvarat od 32t a doteraz som tu este viac otvorena ,uz nelezim nech to uz pride,a stale sa drzim,neboj sa zvladnes to,a poviem ti,ze ak by si sa aj zacala otvarat viac mas polovicu bolesti za sebou k porodu.lebo toto so mi prezivame teraz ked sa otvarame par tyzdnov pred porodom,tak to si mi odtrpime teraz a lahsie porodime,hlavu hore 🙂 🙂 🙂

adkag
4. feb 2009

petkapo,mne tvrdne tiez brucho uz dlho, aj sa otvaram od 32tt a nelezim,lebo uz mam jedno dieta doma.ale zase tie tvrdnutia neboli nejak velmi caste. ak sa bojis a nie si si ista skus radsej ist za dr. skor, aj ked nie si objednana,nech ta vysetri. lepsie tak ako sa mas stresovat ci je vsetko ok.

petkapo
5. feb 2009

Dnes zacinam 32 tyzden, tak uz mi staci vydrzat ''len''28 dni. Nedari sa mi velmi dodrziavat ten kludovy rezim, tak sem-tam doma pochodim a nieco male urobim. Ked uz ale citim, ze ma zacina boliet brucho, okamzite zalahnem.

Ditka - inak presne nad tymto som rozmyslala, ze snad to predcasne otvaranie bude na nieco dobre a pomoze to pri porode. Keby to bolo kazdy tyzden o jeden cm, tak v 37 tyzdni rodim 🙂 .

Adka - vcera som bola u Dr.na kontrole, ale nekontrolovala mi krcok ani otvaranie, lebo poradnu mam az buduci tyzden, tak mi povedala, ze nebude do mna zbytocne sprtat a vysetri ma az nabuduce. Ze ked sa ja dobre citim, tak asi je vsetko v poriadku.

Majacska - citala som si tuto diskusiu celu, takze viem co si si ty (a samozrejme aj tvoja nevesta) prezila. Ale zvladli ste to na jednotku s hviezdickou - klobuk dole 🙂

sirinka
4. mar 2009

ahojte...tak mne dnes na poradni dr. zistil skrateny krcok, kludovy rezim pri malej dcerke mi velmi nehrozi....tak dufam, ze potiahneme aspon na zaciatok deviaeho mesiaca....
prvu som rodila v 37tt.

bobulka34
4. mar 2009

ahojte, ja som prekonala tazku preeklampsiu a rodila som v 32tt, mala som priserne bolesti v nadbrusku a nechutilo mi jest a o opuchoch ani nehovorim. Niekedy rozmyslam aj nad druhym, ale bojim sa ,ze by to prislo znovu. Viem, ze ked sa preeklampsia objavi neda sa vyliecit - jedine porodom. Vela z vas nepise o bolestiach, nechapem preco ja som mala take bolesti, ked vsade pisu, ze preeklampsia sa prejavuje len bielkovinami , opuchmi a bolestami hlavy. V bezvedomi som nebola. rodila som spinal. - sekcia

sirinka
4. mar 2009

bobulka ja teda nastastie bolesti tiez nemam...
a ako na tom bolo babo? dostala si nejake lieky na rozvitie pluc babatka?

bobulka34
4. mar 2009

uz ma 1,5 roka a je to velka slecna , velmi energicka. 🙂 dostala som dexony, injekcie na rozvoj pluc, dychala velmi rychlo sama. Je to dolezite pri hroziacom predc. porode

sirinka
5. mar 2009

bobulka ved to, no uvidime ako sa mi podari vydrzat...keby aspon do zaciatku deviateho mesiaca...

ooxy
5. mar 2009

ahojte,
ja som porodila predcasne v 33tt dvojcata...v den, ked mi odtiekla plodova voda som bola na rizikovej poradni, kde mi povedali, ze krcok je krasny, plodovej vody vela...vsetko super a predcasny porod nehrozi...a vecer som uz aj isla...
male boli v inkubatore, dnes mame 7 mesiacov, korigovane 5 a pol...ale dari sa nam super...klop klop
nicoho sa netreba bat...vsetko bude dobre a tak ako ma byt, hlavne sa netreba zbytocne stresovat a mysliet na to najhorsie...

sirinka
5. mar 2009

ooxy no to si aj ja hovorim, ze musim mysliet pozitivne... 🙂
tak sa tesim, ked pisete, ze vsetko je ok...ved musi byt, no nie... 😎

ooxy
5. mar 2009

samozrejme...
moja suseda porodila v 33tt...ja som na to tak myslela...az som isla tiez...vobec netreba na zle mysliet...
niekedy si vravim, ze mozno som si to vykuvikala 🙂)
ale chvala bohu je vsetko ok...tak nic nelutujem

pajinka23
19. mar 2009

zienky mate niektora skusenosti s predcasnym porodom???sa bojim lebo sa mi skracuje krcok maternice??co sa stane ak pojdem rodit uz teras????poradte mi prosim

rohacka
19. mar 2009

Pajinka - ja som Kubka rodila v 34. tyzdni, mal 2050 g a 46 cm, dnes ma takmer dva roky, 11 kil a 83 cm. Ty sa hlavne ukludni, lez, oddychuj s vylozenymi nohami. Stres je velky "pomocnik" na predcasny porod. Dietatko v tomto tyzdni je uz zivotaschopne, aj ked este nie uplne zrele. To, ze ma okolo 2 kil, nie je problem, to dobehne, horsie je to, ze organy nie su este uplne zrele a preto niekde moze a nemusi vzniknut problem, ak by sa teraz narodilo. Kazdy den k dobru je dobry. Mne sa krcek skracoval od 30. tyzdna a vydrzala som do 34., tak Ti prajem, aby si tiez este dake 4 tyzdne potiahla a uz bude dobre. A ak by sa predsa narodilo, sucasna neonatologia je na naozaj velmi vysokej urovni, takze toho sa neboj. Tieto decka zvyknu mat zo zaciatku trochu problemy, ale vacsina sa z nich vyhrabe.

rohacka
20. mar 2009

Pajinka a ine baby, co tu diskutujete - ked potrebujete poradit ohladom predcasneho porodu, tak mamicky, ktore predcasne porodili, najdete v Babatkach v teme Nedonosenatka, ich vyvoj a trapeni. Tu asi tak casto nechodia. Takze sa niekedy mozete obratit aj tam.

atevi
22. mar 2009

Ja som obe deti porodila predcasne. Aj sme to ocakavali, kedze mam oslabeny krcek a pred porodom som si preto polezala v nemocnici. Syn sa narodil po 34.t a dcera po 33.t
Ale ziadnu tragediu sme z toho nerobili. Vlastne sme sa tesili, ze uz su tu a nemusime cakat este 2mesiace.
Obaja mali 2400g a po 3tyzdnoch nas pustili domov. Mali sme stasie, ze deti boli a su nadalej v poriadku - okrem drobnosti, ktore sme doladili vojtovou metodou. Syna som dojcila 2roky, snad budem aj dceru.
Boli by sme radi, keby sa podarilo aj tretie dieta, ktore sa zrejme tiez narodi predcasne. Ale ked uz o probleme vieme, budeme sa snazit zamedzit skoremu porodu tak dlho ako to pojde.
V nemocnici s nami boli babatka narodene v 27t a dnes su z nich krasne deti. Samozrejme, ze nikomu nezelam taky skory porod. Len chcem vsetky povzbudit, aby mysleli pozitivne a tesili sa na babatko.

natashkaa
23. mar 2009

No baby ja som v 30tt a tiez to nevyzera slavne tvrdnutie pravidelne tlaci mi uz na konecnik zajtra idem k doktorovi a uvidime. Bojim sa strasne a ta nervozita tie tlaky len stupnuje je to hroza ☹

ankam
24. mar 2009

aj ja som rodila v 33tt.mali sme stastie ze sme boli v uplnom poriadku........co sa v takych pripadoch nemusi stat
kedze mam predpoklad ze aj 2 babo sa mi narodi predcasne tak este s tym cakam a bojim sa.Ked sme mali stastie pri prvom,nemusime ho mat pri druhom.......... 😒

natashkaa
24. mar 2009

baby ktora to viete samozrejme ake mali vahy priblizne vase babatka v 30tt?

snazivazuzi
24. mar 2009

to moje malo podla uzv 1940g 🙂

hotelacka
24. mar 2009

Natashka - Mne vtedy doky povedal ze malinky moze mat tak 1700 - 1800g 😅 a v 34tt mi zase povedal ze uz to moze byt aj okolo 2700g tak uvidime kolko bude mat ked sa narodi.. 😀

natashkaa
24. mar 2009

uff lebo ten moj ma len 1000g

ankam
25. mar 2009

moja mala v 33tt 2700g 🙂

monkap
25. mar 2009

natashkaa: moj mal iba 1200g ... vcera - 33+6tt mal iba 1690g 😒 sleduju nas castejsie, ak sa to nepolepsi do pondelka, od utorka idem lezat do nemocnice ☹

natashkaa
25. mar 2009

monkap

ahoj a Tebe doktor povedal, ze to nieco znamena alebo tak? ides lezat kvoli tej vahe alebo sa uz otvaras. Lbo mne doktor na to nepovedal nic akurat, ze kazde babo je ine jedno mensie jedno vacsie

monkap
26. mar 2009

natashkaa: ked je rozdiel vo velkosti babatka do 2 tyzdnov tak je to OK .. ked uz je rozdiel vacsi ako 2 tyzdne uz to nie je dobre a ja som mala v 33+6tt ten rozdiel vacsi - 2 tyzdne aj dva dni bol rozdiel 😝 , tak ak sa to nezlepsi pojdem lezat kvoli tej vahe ... babo je velmi malilinke .... aj pri prvom som mala rovnaky problem, ale rozdiel bol vzdy do tych dvoch tyzdnov, takze som v nemocnici nelezala ... patko sa narodil v termine a vazil 2950g ..... jednoducho bol mensi ..... otvarat sa neotvaram vobec

ak ti dr. nic nepovedal, tak to mas urcite v norme ... nestresuj sa zbytocne .... niektore babatka su jednoducho mensie - aspon ho lahsie vytlacis 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre