Predčasný pôrod. Ako to prebieha?

bibula
25. okt 2006

Ahojte,čakám svoje druhé dieťatko,ktoré sa pravdepodobne narodí skôr.Mám padnuté bruško,malý je veľký a "asi"som sa dnes začala otvárať. /k dr.zatial nechcem ísť/.31.10.ma čaká uzv a prehliadka.
Poprosila by som mamičky,ktorým sa deťúrence narodili predčasne-ako to prebiehalo,aké veľké boli detičky?Nechcem aby mi malého hneď po pôrode zobrali a strčili do inkubátora na dva mesiace.
chcem s ním byť doma,kojiť ho a robiť všetko ako má byť.

ďakujem.

majacska
8. nov 2008

kotenko prepáč mi to, ale som sa rozplakala, keď som videla tvoju dcérku na fotkách. Mojej švagrinke sa narodil syn, tiež nevedel dýchať, síce porodila v 38. tt, a malý žil 10 mesiacov. Ale si myslím presne ako ty, že je to osud. Pre niečo to malo byť tak!!
Veĺmi ti držím palce, aby sa ti podarilo druhé dieťa, možno by som na tvojom mieste zmenila aj lekára....

petruci6
8. nov 2008

aha, tak to chapem
ja pojdem asi do sprchy,lebo neskor sa mi uz nebude chciet

kotenko
8. nov 2008

vdaka.. lekara menit nechcem, spravil vsetko, co mohol pre mna a aj lilianku... ich dietatko tiez malo dmo? ak sa ti chce a mas trosku cas, mozes pisat do IP... inak vdaka za zelanie vsetkym

sirinka
8. nov 2008

ahojte...ja suhlasim s kotenko, nic neriskovat a ked sa vam nieco nezda, radsej sup sup na pohotovost, ved od toho su tam!
ja som mala problemy od 28tt, neustale tvrdnutie bruska, skracovanie a otvaranie krcka, nejako sme to vylezali do 37tt. ale bola som na pohotovosti par dni pred porodom, lebo sa mi zdalo, ze mi po malych kuskoch odteka plodova voda, poslali ma domov, ze nic take, plodove obaly su vcelku...bola som otvorena uz na 4cm. no a nakoniec zistili o 5 dni neskor, ze to tak bolo, obaly praskli niekde hore a voda naozaj pomalicky odtekala...
ale mali sme stastie, klarka uz bola dost velka a nemala ziadne problemy...
takze baby nezanedbavajte svoje instinkty... 😉

petruci6
9. nov 2008

bre ranko,takze v noci sa nic neudialo,cakame dalej,dakujem vam za podporu 🙂

zajo79
9. nov 2008

uf, super...len drz moja. 😵

sofik
9. nov 2008

petruci to si mala asi len poslíčkov, to je v tvojom štádiu normálne 🙂

majacska
9. nov 2008

Ahojte kočky, zatiaľ je všetko ok., od zajtra sme už v 36tt. 🙂 🙂 🙂

petruci6
9. nov 2008

majacska to je super,teraz uz moze kludne porodit,vsetko by malo byt vyvinute 😵

sofik praveze poslickov som nemala,nic ma nebolelo,len kleslo brusko a prehanalo ma cely den,preto som sa zlakla,ale hadam este 2t vydrzime

jankapo
9. nov 2008

majacska, chodim sem kazdy den po dobre spravicky 😉
som rada ze sa drzi drobec v brusku zubami nechtami, teda iba nechtami...trosku vas natahuje, ale to si len robi srandu 😵 aj vsetkych nas tu natahuje... 😝
mne tiez hrozil predcasny porod...tak viem ake "vzruuso" je to... 🤐
myslim na vas, papa

sofik
10. nov 2008

majacska neboj nevasta to podrží ešte aspon nejaké týždne 🙂

petruci a ty si hlavne dávaj pozor a oddychuj 🙂

petruci6
10. nov 2008

snazim sa,dakujem 😵

majacska
12. nov 2008

Ahojte, tak sa ešte držíme 😵, Sabinka má íst budúci týždeň na vyšetrenie placenty, ževraj ju má nízko, plus UZV. Dúfam všetko dobre dopadne. Chcela by som tiež dať o nás fotky, ale som strašne nemožná, neviem ako na to , musím poprosit syna.

sofik
12. nov 2008

majacska tak sa tešíme na foto a dobre že sa vnúčatko drží 🙂

dula_renka
12. nov 2008

majacska...konečne tu vidím niekoho, kto je starší typ výroby... 😀 😀 😀

majacska
12. nov 2008

sofik ešte sa mi nepodarili tie fotky. možno zajtra.si zlatá, že na nás myslíš

dula renka no.... 😀 najprv mi to bolo trošku trapné, že sa mi dievčatá vysmejú, že taká stará,mám45r. a
ešte k tomu svokra píše o týchto témach, atď. Vieš som asi pred mesiacom bola taká zúfalá kvoli neveste, že som zobrala počítač, klikla som na predčasný porod, a dostala som sa sem 😎 ....a som strašne rada, že som sa s Vami zoznámila. Čítam Vaše príbehy, je to moc dobré. Ste ako jedna veľká rodinka 😅 Ja som mala bezproblémové teh., tak som si ani nevedela predstaviť, čo všetko, koĺko problémov maju dnešné dievčatá....

sofik
13. nov 2008

majacska ani ja som vobec počas tehotenstva nedúfala že predčasne porodím ale stalo sa a sme tu a zdravé - klop, klop, klop. 🙂

V dnešnej uponáhlanej dobe je tých problémov strašne vela a aj v tehotenstve, nikdy som si nevedela predstavit že aj tak skoro narodené deti sa dokážu zachránit. 🙂

dula_renka
13. nov 2008

majacska....no moja civilizacia nas zasiahla pozitivne, ale aj negativne...ale s tym musime ratat 😉

soncikk
14. nov 2008

Ahoj kocky, pridavam sa k vam
dnes som bola u lekara a "potesil ma" malinka uz hlavickou tyzden nalieha, ale snazim sa byt v poho... povedal, ze uz sme za vodou a nech to uz pride kedykolvek, malo by to byt v poriadku
1. syn sa narodil v 42.tt
2. v 37. a ponahlal sa rychlostou blesku, lebo o 24.30 sme prisli do nemocnice a 1.35 bol na svete.
vsetky tri tehotenstva sa zacali rovnako... v 8.tt hroziaci potrat, ale klop klop zvladli sme to.. zatial
a co sa tyka vsetkych problemov pocas tehotenstva, nic sa nevyrovna tomu, co pride potom,
a viem co hovorim... v 11tich som prezila autonehodu a mojim rodicom pomaly kazdy oznamoval, ze nebudem moct mat deti xixixi tak som im ukazala tuzila som po nich a su, chcela som tri, a som na najlepsej ceste a

vsetkym zelam vela stasticka a cim dlhsie tehotenstvo

drzte sa, sme predsa tie najlepsie inkubatory
😅

majacska
14. nov 2008

soncikk z tvojich slov som vycítila, že si veľmi starostlivá matka, a s veľkou láskou čakaš aj svoje tretie dieťa,a dokonca dievčatko. neviem aku autonehodu si prezila, ale ked ti hovorili take veci o detoch, mohlo to byť určite vážne. Tak držím ti palce, aby všetko dobre dopadlo 🙂
petruci ako sa máš, si v poriadku? myslím na vás na všetkých, ktoré ste v tejto téme....

soncikk
14. nov 2008

majacska vam tiez vsetko dobre,
tvoja nevesta je stastny clovek, moje skusenosti so svokrou su totiz na zaplakanie, avsak nastastie mam manzela, ktory nepatri k tym, co by sa nechali "zmagorit".

petruci6
14. nov 2008

soncik a co plucka,ked ti lekar povedal,ze uz by to malo byt ok?
my sme este stale v kope,chcela by som vydrzat aspon do ukonceneho 36tt kvoli pluckam,tak len lezim a skoro nikam nechodim

majacska a nevesta este stale nic? este tu nakoniec budeme vsetky prenasat 😅

zajo79
14. nov 2008

petruci, nakoniec budes prenasat 🙂

sofik
15. nov 2008

soncikk neboj maličká ešte vydrží a od 36 tt je velmi malé riziko komplikícií.

petruci a ty len pekne ležkaj a maličká tiež bude ležkat v brušku 🙂

petruci6
15. nov 2008

len aby som este naozaj neprenasala,aj ked dnes v noci som mala strasne bolesti krizov aj poslickov,ale preslo to..to uz teraz bude asi stale,horsie,ze uz od 02.00 som hore a za nic na svete zaspat

majacska
15. nov 2008

ahojte.. sme zatiaĺ v poriadku... píšem, ako by som bola tiež tehotná 😀
soncikk skušam byt dobrou svokrou, ja som tiez nemala až take stastie, ale asi to mam o to lahčie, že učím klavír na hudobnej škole, a mam žiačky aj staršie,aj osemnásťročné, dokonca jednu študentku vysokoškoláčku. Takže som v kontakte s touto generáciou, ktorá nie je v ničom iná, ako ked sme boli my mlade. Neviem pochopit, prečo sú niektore svokry take zlé?.... 😠
petruci uvidiš všetko bude aj s tebou v poriadku. Sabinka je už tri týždne v nemocnici. Včera jej povedali, že ked bude v poriadku, na buduci týžden v piatok ju pustia domov. vtedy už bude v 37tt.
este raz vsetkych vás pozdravujem, aj vás sofik a jankapo.

deina
16. nov 2008

Majacska, ty naozaj vyzeras ako skvela svokra, Sabinka ta asi aj ma velmi rada. 🙂 Drzim palce, nech este ten tyzden, dva vydrzi.

Petruci, drz sa, snad su to len poslickovia, co ta trapia.

petruci6
17. nov 2008

dakujem, zatial sa drzime

vidim,ze aj ty si predcasne porodila,co sa stalo?

u nas by to uz bolo relativne v poho teraz

jankapo
17. nov 2008

svokruse, tehule, maminy, chodim tu na vas stale mrk, vidim ze sa drzite pokope, ako sa patri a cakate na ten spravny cas
deticky, ostante pekne v teple, tu je uz kosa... 😉

(mimo temu, sorry-
majacska, ty si teda komnbinacia: umelkyna+ucitelka+svokra= HOROR 😀 😀 😀 😀 ja odpadnem
ja som este len ucka a uz so mnou tazko zit... 😅 )

geegee
17. nov 2008

majacska, len aby nevesta este neprenasala ako ja 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre