Predčasný pôrod. Ako to prebieha?

bibula
25. okt 2006

Ahojte,čakám svoje druhé dieťatko,ktoré sa pravdepodobne narodí skôr.Mám padnuté bruško,malý je veľký a "asi"som sa dnes začala otvárať. /k dr.zatial nechcem ísť/.31.10.ma čaká uzv a prehliadka.
Poprosila by som mamičky,ktorým sa deťúrence narodili predčasne-ako to prebiehalo,aké veľké boli detičky?Nechcem aby mi malého hneď po pôrode zobrali a strčili do inkubátora na dva mesiace.
chcem s ním byť doma,kojiť ho a robiť všetko ako má byť.

ďakujem.

zuzanka169
8. júl 2011

@fecova ahoj no mne to prislo samo vecer som zistila ze krvacam a na druhy den poobede sa maly narodil.
nie nema nic ale nastastie ani v inkubatore nebol mal 2550 kg a 48 cm ale uz ma pomaly 3 roky ale ani raz sme okrem poradne u lekarky neboli. je zdravy jak rybycka 🙂) a tvoja malinka je tiez zdravucka?

fecova
9. júl 2011

@zuzanka169 no mne malu museli vyberat v 36tt, lebo sa mi velmi stensila jazva po prvom cisarskom, teda uz mi praskala, a mala mi tlacila s hlavickou na tu jazvu a to sposobovalo kontrakcie a tvrdnutie brucha, cize chtiac nechtiac musela ist von, nemala vyvinute pluca, bola 7 dni na umelej plucnej ventilacii, potom dostala zapal hlasiviek, cize katastrofa, ale dostala sa z toho, len chodime na vselijake vysetrenia, ktore su nastastie v poriadku, takze tak.

fecova
9. júl 2011

a aj sa velka narodila lebo mala 2790g a zevraj sa take velke deti nevedia rozdychat.

zuzanka169
12. júl 2011

@fecova no tak to je skoda. ale chvalabohu ze je v poriadku..... nastastie my sme nemali ziadny problem. ved maleho som uz po narodeny vecer spinkal somnou na izbe 🙂) tak skore uzdravenie prajem malinkej

lenkaa222
12. júl 2011

pridavam aj moju skusenosť...som v 29 tt a v stredu večer mi tvrdlo bruško..išla som na pohotovosť..tak kontrakcie..nechali ma v nemocke..kludovy režim...samé tabletky a injekcie...chceli ma pustiť domov, ale vysledky som mala zle...našťastie ešte nie som otvorena...tak už len čakať...ale psychicky to tu nezvladam... stale sa hadam s chlapom...mam taky pocit, že odkedy som v nemocke už nechce byť somnou... že ma už nelubi...sice on tvrdi niečo inee... dufam, že ma čoskoro pustia domov, lebo to tu nezvdladnem

rossalinda
16. dec 2011

@lenkaa222 kasli teraz na chlapa a mysli na Mimi drzim palace PS Potom mu to este nandas

evakva
3. sep 2012

@monda17 Prosim ta. Citala som, ze si mala placentu praevia centralis. Ja ju mam tiez, no totalis. Som v 18tt. Kedy prisli tebe na tuto diagnozu? ake si mala tehotenstvo a porod? Vdaka

monda17
3. sep 2012

@evakva ahoj mne ju zistil až niekedy v 31tt, nepamätám presne. 33tt som začala krvacat ... týžden nemocnica, 2 týždne doma ... krvacanie ... týžden nemocnica ... no a potom už ho konečne vybrali 🙂

moonlightka
1. okt 2012

ahojte som 32tt, babo je tazsie o 2tt. Dnes mam stale hnacku a bolesti v chrbtici. mam aj strasne velky pulz 103 a srtdce mi priserne bije. celkovo sa necitim dobre. zjest uz nemozrem uplne nic. ta chrbtica ma boli skoro tak ako pred menzesom. myslite ze moze ist o predzvest predcasneho porodu?

janhe
29. sep 2014

Dievcata je mozne ze dieta ma saci reflex ale nema prehltaci?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre