Predčasný pôrod. Ako to prebieha?

bibula
25. okt 2006

Ahojte,čakám svoje druhé dieťatko,ktoré sa pravdepodobne narodí skôr.Mám padnuté bruško,malý je veľký a "asi"som sa dnes začala otvárať. /k dr.zatial nechcem ísť/.31.10.ma čaká uzv a prehliadka.
Poprosila by som mamičky,ktorým sa deťúrence narodili predčasne-ako to prebiehalo,aké veľké boli detičky?Nechcem aby mi malého hneď po pôrode zobrali a strčili do inkubátora na dva mesiace.
chcem s ním byť doma,kojiť ho a robiť všetko ako má byť.

ďakujem.

sofik
10. dec 2008

Ahojte 🙂

lulia gratulujem a malému vela vela zdravíčka 🙂

majacska ked je predčasne narodené bábatko v inkubátore tak vačšinou mamičky pri nich nie sú. Aj ja som musela byt bez malej 10 dní až potom ked bola schopná prežit aj bez inkubátora tak mi zavolali a ešte som s nou bola 10 dní na izbe dokial pekne nezačala priberat alebo dokial deti nepresiahnu 2100g. 😉

ada11
10. dec 2008

ja so bola s prvou dcérkou v nemocnici 75 dní, pokiaľ nenabrala 2500g, v inkubátore na JIS-ke bola šesť a pol týždňa a nebol problém ju navštevovať.Ja som ležala na izbe dojčiacich matiek /a to som nemala MM/ na gyn.-pôr.odd.

sofik
10. dec 2008

ada a druhá dcérka sa ti narodila v termíne? 🙂 V kolkom tt sa ti narodila prvá a koli čomu?

lulia
10. dec 2008

Ahoj.majcska.no nemohla som s nou zostat na sestonedeli lebo to tam uz bolo preplnene,a ta izba kde mozu zostat mamicky tych deticiek co su v inkubatore bola tiez plna .tak musim dochadzat.

lulia
11. dec 2008

Ahoj.sofik.chcem sa opytat s akou vahou vas prepustili s nemocnice?a ako casto chodite na kontroly k lekarovi.co vsetko musim absolvovat ,ked uz bude maly domka.vcera my povedali ze maly uz zacal pekne priberat tak som sa tomu velmi potesila.a povedali ze je dost hyperaktivny.napis my prosim ta na IP.dakujem papa

mgk111
11. dec 2008

ahojte, precitala som si vsetky pribehy ktore tu boli a troska mi dodali odvahy... zacala som dnes 29tt a mam problem, ze krcok maternice sa mi prestahoval do polohy akoby som´mala ist rodit ale zatial sa neotvara... tak teraz ratam dni a dufam, ze bud bude drobcek lenivy a nepojde von, alebo bude aspon statocne bojovat... mavam hnacky bezne takze tym sa ja riadit nemozem... vraj niektore zeny maju zapchu a niektore hnacky tak zavidim tym druhym... vela som zistovala ze kedy su vyvinute plucka ale vidim, ze u kazdeho babena je to ine...
chcem sa spytat - to je automaticke, ze v tomto tyzdni by ma previzeli do nejakej nemocnice, ktora by bola schopna sa dostatocne postarat o toho mojho drobca alebo ako to je? ak by sa nasla dobra dusa, prosim napiste mi... dik

lulia
11. dec 2008

Ahojte.ja som porodila 5.12.v 31 tyzdni v novych zamkoch som bola velmi spokojna,len oni posielaju domov na 4 az 5 den ,ja som po cisarskom a stale ma to dost boli.mne pichali injekcie a vyvoj pluc a chvalabohu mali dychal hned sam,akurat ho stale krmia sondou.ale uz pribera a dnes ho vybrali s inkubatora ze si pekne drzi teplotu.zajtra ideme za nim aj s mlieckom tak sa na neho moc tesim.papa

sirinka
11. dec 2008

lulia preco cisarsky, ked si sa otvarala?
drzim vam palce, nech mate synceka cim skor zdravuckeho doma 😵

sirinka
11. dec 2008

mgk111 neviem, ci je to automaticke...asi iba ked prides vcas, inac prevezu iba babo. neviem, ako to funguje.mne krcok povoli asi v 30tt a vydrzali sme do 37tt, to som chodila skoro dva tyzdne otvorena na 4cm. ale poviem ti, bolo to hrozne psychicky narocne, dufam, ze uz to nebudem musiet zazit.
drzim aj vam dvom palce...

mgk111
11. dec 2008

lulia - tak zelam aj ja vela uspechov s papanim a peknym priberanim 🙂 je mi troska lahsie na dusi, ked vas citam, ze vase deticky su zdrave hoci skor narodene.. mozno sa budem menej bat 🙂 drzim palcekY...

sirinka tak dufam, ze budem na tom minimalne ako vy - bozicku co by som dala za 37tt... psychicky narocne je to aj teraz ked neviem kedy sa co udeje a ci to bude ok... aj ja vam drzim palce..

martina7905
11. dec 2008

ahoj lulia cisarsky rez moc boli mna to bolelo hrozne dlho skoro aj 3 tyzdne kym som to rozchodila bola som taka slaba ze som ani malu nevladala drzat na rukach neboj sa to casom prejde a ked sa ti bude java hojit strasne to svrbi no aspon mna

sirinka
11. dec 2008

mgk celkom ta chapem, ja som mala uz od 28tt tvrdnutie bruska a nepravidelne kontrakcie, preto aj krcok povolil, ale som to poctivo odlezala...takze to je asi jediny recept...

majacska
12. dec 2008

ahojte... tak moje detičky sú konecne doma! Vsetko ok. Malý je krásny 🙂 V noci je velakrat hore, ale to asi s tým uz chodí..
mgk ked si citala nas pribeh, tak vies co sme tiez prezivali! Presne nevesta od 29 tt mala tie iste problemy, tvrdnutie bruska, krcok akoby pred porodom. otvorena na jeden cm v 29tt , kontrakcie monitorom zistene, streptokok atd. Skoro cely cas ale prelezala v nemocnici, davali jej infuzie magnezium a tabletky na dozretie pluc. Nemohla vstat len na zachod a do sprchy. A dotiahla to do 29tt. Ty si teraz doma?

majacska
12. dec 2008

Prepac zle som napisala, dotiahla to do 39tt... 😉

lulia
12. dec 2008

Ahoj sirinka.cisarsky som mala preto lebo, aj dceru som mala cisarskym rezom,a tento porod bol tiez velmi rychli tak museli ho ukoncit cisarskym maly mal minimalne mostvo plod.vody.dnes ideme za malym uz sa velmi tesim tak papa

mgk111
12. dec 2008

majacska - citala som aj o vas samozrejme a musim sa pochvalit, ze aj ja mam uzasnu svokru ktora mi kazdy den vola a vsetko preberame a tiez so mnou rata kazdy den... hoci chcela dievcatko ako vsetky baby v nasej rodine a bude to chlapcek, tak nehcce ani nic kupovat, aby to nezakrikla a maly vydrzal...
ja som veru doma, lekar povedal, ze pokial sa neotvaram, tak ze mozem este lezat doma, ale na kontrolu chodim vlastne po tyzdni - manzelik ma tam dovezie a vzdy cakam s taskou zbalenou do nemocky, ze co mi povie a teraz ma to caka v stredu... spolocne dufame, ze mi nepovie, ze som sa zacala otvarat a ze vianoce stravime doma, hoci uz ani nevnimam vianoce - nic ine, len nech je uz aspon zaciatok februara - snivala som o tom, ze nech ma uspia aspon na mesiac a kadejake voloviny mi uz napadli 🙂 ale ako vidim, tak nielen ja sa obavam o maleho ale rovnako vsetci najblizsi... manzel dokonca dviha telefony na poradach, kde je to zakazane a podobne... ignoruje aj tie porady a chodi so mnou vsade k lekarovi a tak... mame stastie aspon v tomto, ze sa to da.. a hlavne bude to jeho vysnivany prvorodeny syncek 🙂 boze ja som taka precitlibvela, ze ma aj toto dojima 🙂

mgk111
12. dec 2008

majacska - inak tomasko je nadherny 🙂 a bol aj dost velky 🙂 tesim sa s vami a tak trosku vam aj zavidim ale v tom dobrom slova zmysle... pekny dnik

mgk111
12. dec 2008

este riesim problem ze ak ma lekar posle do nemocky na udrziavanie a tak, tak to bude tu doma v ilave ale na druhej strane keby som mala rodit take male babo skoro, v tejto nemocke su vybaveni inubatorom na prevazanie do tn - netusim ako to funguje... to by som mohla ist rovno do tn - pre istotu? ale tu v il mam zase svojho lekara, ktory mava v nemocnici aj sluzby a je proste skvely... och to su rozhodovania... co by ste urobili vy?

deina
12. dec 2008

Lulia, aj moj syn sa narodil v NZ, su tam velmi dobri odbornici, aj sestricky na JISke su skvele, urcite je o maleho dobre postarane. 🙂 Ked je uz mimo inkubatoru, nevies zostat pri nom? To je tam take preplnene teraz? Ked som tam lezala, boli sme na kazdej izbe iba jedna mamina (na oddeleni patologickych novorodencov), nebol naval.

Tak viem, ze ak sa da a je cas, je lepsie previezt predcasne dieta este v brusku do neonatologickeho centra, tam rodit. Ked to nejde, prevezu len babo v inkubatore, co nie je bohvieco, mama v jednej porodnici a babo niekde v inej na JISke. 😖

ejusa
12. dec 2008

Deina,a mozem sa opytat,preco sa maly narodil skor?Ja som 34 tyzden a tiez mi spominali,ze mozno budem mat predcasny...

lulia
12. dec 2008

ahoj deina.nie je to tam vsetko momentalne plne.ale slubili my ze ked sa to uvolni ze my zavolaju a pojdem tam za nim.kolko ste boli v nemocnici.?

sirinka
12. dec 2008

lulia tak to chapem... 🙂

majacska
12. dec 2008

mgk ja by som zostala pri svojom lekarovi, ked je taky skvely, ako pises, tak by si asi chcela aj unho rodit. A dalsi hlavny dovod zostat je ten, ze mas podla tvojich slov skvelu rodinu, manzela, a dalsich, ktori ta mozu denno denne navstevovat, ked ostanes vo svojom meste.To aby si bola psychicky dobre, je to najdolezitejsie. Ale zatial nemysli na to, ze predcasne porodis. Ja som pocula o jednej babe, ktora otvorena na jeden prst chodila cely mesiac, a nakoniec porodila cisarskym, lebo sa dalej neotvarala. Inac neberies magnezium? Vsetci zatial tvrdili, ze je to velmi dobre.
dakujem za pekne slova..... , a tiez ti prajem vsetko dobre 🙂

mgk111
12. dec 2008

majacska - hmm asi na tej psychike bude dost zalezat... beriem magnezium 3xdenne a este aj guajacurin ale dnes som sa citila celkom fajn, tak sa modlim, aby takychto dni bolo viac 🙂 ja sa este ozvem ze ako pokracujeme🙂

ada11
12. dec 2008

sofik, prvá dcérka sa narodila v 33.t.t s mierami 1100g a 38 cm pre ťažkú preeklampsiu. Bolo to na poslednú chvíľu pre ňu aj pre mňa. Placenta fungovala len na jednu tretinu. Nechcem ani pomyslieť čo by sa jej stalo kebyže ma ešte nechajú 2v1. Druhú dcérku som donosila /posledný deň 39. t.t-plánovaná sekcia/- nemala som problémy, až do MD som chodila do práce, ale v 35.t.t som si poležala v nemocke pre tvrdnutie brucha.Dalo sa to vydržať.

lulia
13. dec 2008

Ahojte.dnes som volala do novych zamkov do nemocnice a povedali my ze v pondelok my prevezu maleho do Nitry na novorodenecke.ze maly je v poriadku ze netreba aby tam bol.neviete my povedat ake to je v nemocnici v Nitre?

petruci6
13. dec 2008

lulia urcite je tam vsetko super vybavene,moja sestra sa narodila v 27tt a hned bola prevezena do Nitry a teraz je uz z nej 28 roc zenska, takze neboj
😉

deina
14. dec 2008

Ejusa, myslela som, ze viem, preco sa to stalo, ale napokon neviem. Mam zdravotne problemy (imunita) a moj stary gynekolog hovoril, ze to sposobilo problemy, ale ked novy cital moju kartu, tak povedal, ze sa to podla nej povedat neda. Takze neviem. Preco ti spominali predcasny porod?

Lulia, boli sme v nemocnici takmer 3 tyzdne, prve dva, tri dni bol na JISke, potom ho posunuli dalej (este tiez to patrilo pod JIS, ale tam uz boli menej ohrozene babetka) a potom sme boli dva tyzdne na nedonoseneckom, to sme boli uz spolu na izbe, bez inkubatora.

Nitra je urcite tiez dobre vybavena, budes ho mat blizsie. 😉

ada11
14. dec 2008

lulia, moja Maťka bola v Nitre na JIS-ke cca 7 týždňov, bol tam personál bez chyby, úžasný prístup k deťom aj k maminám, potom bola 3 týždne na úseku patologických novorodencov-ani tam to nebolo zlé. Ja som bola s Nitrou veľmi spokojná. 🙂

lulia
15. dec 2008

Ahoj ada11.no mojho maleho dnes previezli na novorodenecke do Nitry s Novych Zamkou.ze je ok,len nechce papat s flasky ze to je jeho problem.tak uvidime kolko tam bude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre