Predčasný pôrod. Ako to prebieha?

bibula
25. okt 2006

Ahojte,čakám svoje druhé dieťatko,ktoré sa pravdepodobne narodí skôr.Mám padnuté bruško,malý je veľký a "asi"som sa dnes začala otvárať. /k dr.zatial nechcem ísť/.31.10.ma čaká uzv a prehliadka.
Poprosila by som mamičky,ktorým sa deťúrence narodili predčasne-ako to prebiehalo,aké veľké boli detičky?Nechcem aby mi malého hneď po pôrode zobrali a strčili do inkubátora na dva mesiace.
chcem s ním byť doma,kojiť ho a robiť všetko ako má byť.

ďakujem.

majacska
18. nov 2008

jankapo fakt je to hrozna kombinacia, hlavne ze si vsetko berem prilis k srdcu...teraz som prave ja chora, co je lepsi pripad, pretoze Sabinka sa ma nastastie dobre, vcera UZV dopadol dobre, maly ma okolo 3200 g. 🙂 Mne sa to da moc, nemozu sa tam mylit? No ked takto bude pokracovat, budeme mat velke babenko...
vsetkych vas velice pozdravujem 😵

sirinka
18. nov 2008

majacska moja sa narodila mesiac pred terminom s vahou 3240g...zalezi aj ake ste mali babatka v rodine, ci su rodicia vyssi, nizsi...ved dnes sa rodia aj 4,5kg babatka...vsetko je mozne.

jahodka11
18. nov 2008

majacska-klobuk dole, aj ja som si priala takuto svokru, ale realita je ina ☹ v dobrom zavidim tvojej neveste, dufam, ze je vsetko v poriadku 😉 a budete mat naozaj krasne vianoce 🙂

soncikk
19. nov 2008

ahojcek vsetkym,
petruci6 s tymi pluckami... no ved to, nasjlepsie, keby to bolo cim dlhsie ku porodu, ale...Moj doki zlaty docent Plank, ma ubezpecil, ze sme z najhorsieho vonku

majacska tak ty si mi umelec... moj "hlop" hra v SND tak snad preto si mi ina FAJTA s titulom SVOKRA.
baby, caka ma hrozny tyzden, mam anginu, a moj drahy mi odchadza na koncerty v nemecku ☹ a uz sa neda nic zmenit
je a obaja moji drobci maju planovanu operaciu jeden pruh 28.11 a druhy nos. mandlu 3.12. prosiiiiiiiim drzte nam palceky, nech sa dovtedy nerozkotulame. 😒
zdraviiiim a krasny vecer vsetkym tehulkam a tehulkam-svokrickam!!!

sofik
20. nov 2008

držíte sa baby a aj detičky v brušku? 🙂

petruci6
20. nov 2008

ja ano,dala som si dokonca vyvestit,kedy by som mala porodit,tak by to malo byt 3.dec tyzden,takze nakoniec sme to zvladli 😵

sofik
20. nov 2008

tak to je super. 🙂

petruci6
20. nov 2008

neviem ci sa tomu da verit,ale sila sugescie je silna,takze si budem mysliet,ze to tak bude 😀

deina
20. nov 2008

Petruci, ani neviem, co sa stalo. Myslela som, ze viem, ale teraz som menila lekara a ten mi povedal, ze z mojej karty sa to presne povedat neda, takze nakoniec neviem, co bol dovod. 😒 36tt,, to uz je dobre. 🙂

Ale musim povedat, ze my sme taky pripad, ze sice o dva mesiace skor, ale maly to zvladol vyborne, dari sa mu dobre, zive zdrave dieta, pomaly za nim nestiham.

petruci6
21. nov 2008

hovori sa,ze je lepsie porodit v 7.mes ako v 8., hlavne,ze ste obaja v poriadku 🙂

sirinka
21. nov 2008

petruci6 to uz je len mytus...cim dlhsie v brusku, tym lepsie 😉

deina
21. nov 2008

Ten mytus som nikdy nechapala - preco je to lepsie? Alebo preco by to malo byt lepsie, kvoli comu? Zatial mi to nikto nevedel vysvetlit...

zajo79
21. nov 2008

je to lepsie...lebo pri predcasnom porode v 7 mesiaci stihnu dat steroidy na vyvin plucok...v osmom to asi nestihaju tak dozriet po tych steroidoch, lebo uz sa zacnu vyvijat....

tak mi to bolo vysvetlovane

sirinka
21. nov 2008

aj mne to doki vysvetlil podobne, akurat ze v tom dnes nie je rozdiel, ze si s tym vedia rovnako dobre poradit...

mima22
21. nov 2008

ahojte
chcela by som sa spytat nieco asi takpred hodinou som bola na wecku a ked som sa utierala tak som mala toaletny papier trosku od krvi co myslite co to moze byt?a odvtedy som bola este asi tak dva krat a uz tobolo dobre.mali ste uz aj vy nieco take?co by ste mi poradili.
teraz sa trosku bojim.neviem co tomalo byt.napiste mi

deina
21. nov 2008

Mima, kolko toho bolo? Neviem, co by to mohlo byt... 😖

Aha, no to znie celkom logicky take vysvetlenie. Aj som dostala kortikoidy, stihli mi dat celu davku.

mima22
21. nov 2008

deina,len tak trosku vobec nebolo toho vela.ale aj tak sa bojim

deina
21. nov 2008

Mozno sa ti to len nejako podrazdilo, v tehotenstve je asi vsetko viac prekrvene... ale inak sa citis dobre, ziadna zmena, ze?

sirinka
21. nov 2008

mima22 a nenamahala si sa dnes viac? nezohynala, nedvihala nieco? nemohla si niekde trochu prechladnut zospodu? nebola si nahodou dnes alebo vcera na vysetreni?

samuelkas
21. nov 2008

mima-pokial ti islo len trosika krvi-ako pises,ze len po wc-tak obavy nemaj-ja som to mala tiez,pokial citis pohyby babetka tak je vsetko v poriadku.zelam ti krasny koniec tehotnosti a dobry porod.

mima22
21. nov 2008

bola som vcera na poradni aj mna to napadlo ci som to nemala aj stoho lebo vcera mi robil ster.
sestra na syna ten ma rok a pol a toho dviham skoro kazdy den ale od zajtra to uz isto robit nebudem.pohyby citim tak normalne.

mima22
21. nov 2008

doporodnice som sa chcela balit tak zaciatkom januara ale neviem ci sa nepobalim este v decembri,ale nerada by som isla skor do nemocnice.

samuelkas
21. nov 2008

ja som to mala tiez po vysetreni-a tiez som sa velmi zlakla.

sirinka
21. nov 2008

mima22 ja som toto tiez mavala vzdy po poradni, ked ma aj vysetroval...takze zrejme to bude z toho. ked si maleho dvihala aj doteraz, tak by to nemal byt problem, len si daj pozor, aby si mala vzdy spevneny chrbat pri tom a radsej to trosku obmedz. sleduj babatko, ci sa nehybe prilis...ci nekope "zurivo", respektive prilis slabo oproti tomu, co si zvyknuta a ak by si aj zajtra mala cerstvu krv, tak chod k lekarovi...drzim palce 😉

mima22
21. nov 2008

aj si isla s tym k doktorovi?kolko ti to trvalo tiez len taku chvilocku ako aj mne?v kolkom si bola asi tyzdni?

sirinka
21. nov 2008

mima22 no ja som hned volala mojmu dr. a ten ma ubezpecil, ze po vysetreni vo vyssom stadiu tehu je to normalne...u mna to bolo asi okolo 34tt...trvalo to iba v ten vecer po vysetreni, viac nie. dr. povedal, ze ak by to pretrvavalo, mam sa prist ukazat.

mima22
21. nov 2008

aj ja by som zavolala doktorovi keby sa mi to prihodilo cez den,ale ja som to mala tak pred hodinou.

myslis ze ked sa mi to uz nespravi tak som to mala s toho vysetrenia?tebe sa to zakazdym urobilo po vysetreni?lebo mne prvy krat
tak dufam ze to bolo iba toho vysetrenia

samuelkas
21. nov 2008

mima-ja som bola necely mesiac pred porodom-k lekarovi som nesla-nakolko mi to preslo-to musis ssama vediet ako sa citis,pokial je vsetko tak ako doteraz tak mozes byt kludna.drzkam palce.

samuelkas
21. nov 2008

mne sa to tiez urobilo po vysetreni-aj doktor povedal,ze to sa stava pretoze je to tam viac prekrvene,citlive.ak este krvacas-tak pre pokoj chod do nemocnice.a urobilo sa mi to len raz.

sirinka
21. nov 2008

mima22 u mna to bolo tusim po dvoch vysetreniach...potom som na zaciatku 37tt porodila, ale to bolo kvoli niecomu inemu...ja mam sukromneho dr. takze mam na neho aj mobilny telefon a mozem mu volat kedykolvek...ty zavolaj tomu tvojmu hned rano...
ale myslim, ze to naozaj suvisi iba s tym vysetrenim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre