Predčasný pôrod. Ako to prebieha?

bibula
25. okt 2006

Ahojte,čakám svoje druhé dieťatko,ktoré sa pravdepodobne narodí skôr.Mám padnuté bruško,malý je veľký a "asi"som sa dnes začala otvárať. /k dr.zatial nechcem ísť/.31.10.ma čaká uzv a prehliadka.
Poprosila by som mamičky,ktorým sa deťúrence narodili predčasne-ako to prebiehalo,aké veľké boli detičky?Nechcem aby mi malého hneď po pôrode zobrali a strčili do inkubátora na dva mesiace.
chcem s ním byť doma,kojiť ho a robiť všetko ako má byť.

ďakujem.

gabak
26. mar 2009

Ja som mala skrátený krčok už od 6 mesiaca a kázal mi kľudový režim, čo som nejako zvlášť nedodržovala, normálne som robila, len som si viac dávala nohy hore, častejšie som posedávala a večer som chodila skôr spať a pokaždé keď ma bolelo brucho šup magné B6 naozaj pomáha. Otvárať som sa začala 5 dní pred pôrodom a malú som rodila normálne v 40 t. mala 4000 a 32 cm. Takže netreba hneď robiť paniku keď sa skráti krčok ale treba aj počúvať telo.veľa šťastia

natashkaa
26. mar 2009

monkap

no ja mam teraz rozdiel 2 tyzdne ale teraz ako sa stresujem pocitam ze to bude aj viac kurnik. A ked je vacsi ako dva tyzdne tak si v nemocnici preco davaju Ti tam niaku speci vyzivu aby pribralo?

monkap
26. mar 2009

natashkaa: neboj, rozdiel 2 tyzdne je v pohode ... hlavne sa nestresuj ... ten rozdiel sa ti vobec nemusi zvacsovat ... ja som mala pri prvom rozdiel od 34tt a nezvacsil sa nad 2 tyzdne ... takze pohoda ... neboj, budete OK 😉
v nemocnici?? povedal, ze infuzie, lieky, monitor, sono, prietoky ..... a snazia sa zistit, preco je take malilinke - nejaky dovod ...

klarka55
26. mar 2009

gabak - ahoj. 🙂
4000g a 32cm??? to fakt?? bola taka kratucka ale na vahe to dobehla?

dankakk
12. apr 2009

ahojte baby... mam kamosku tehulku...v polke juna ma termin ... no a dnes v noci jej odtiekla voda... co to znamena pre nu a jej babo? uz je v nemocke a snad ju aj riesia... este sa mi neozvala... chudiatko, bola teraz na rizikovom, lebo prve potratila .... neviete mi povedat, co sa s nou bude diat? a s babom?

marcela79
12. apr 2009

Milé žienky, ak smiem, rada sa k vám pridám 😉 I ja som mala predv.pôrod. Martinka sa mi narodila v 34tt, a vážila 1890g. Danka, bude to závisieť od toho, koľko jej tej plodovej vody odtieklo. Možno bude pod lekár.dohľadom, a možno je bábo už na svete. Prajem veľa síl, a aby to všetko dobre dopadlo 😵

majacska
18. apr 2009

ahojte kocky, isla som Vas pozriet, dufam ze sa mate vsetky dobre, vnucik bude mat zachvilku 5 mesiacov, mame sa dobre... nevesta este stale koji...tak ahojte

bodka23
18. apr 2009

Ahoj.Ja som rodila o 6 týždňov pred termínom dvojičky. Váha bola na moje prekvapenie pri pôrode veľmi nízka u jednej len 1,47kg a druhá bola celkom v pohode 2,25kg.V mojom prípade to bolo ale veľké šťastie,že sa narodili skorej lebo som mala syndróm jednovaječných dvojčiat.Boli v inkubátoroch, ale predsa Ninka bola na tom horšie.Bola dlhšie v inkubátore,dostala transfúzie,bola slabučká ale mala veľký apetít a to má stále.Síce je štíhla a spapá všetko čo jej príde do cesty.Nemusíš sa báť mať dieťatko v inkubátore,niekedy je to fakt lepšie riešenie.Koľké deti sa narodia na termín a sú na tom horšie zdravotne ako tie predčasne narodené.Neboj. 😉

kaskya
3. jún 2009

ahojte, tak ja mám nízko bábätko. som v 25tt a 3d. ale zatial všetko drží. ale doktor povedal, ze o dva tyzdne ked pridem na kontrolu uz to nemusi byt tak. cs mam 2-3. nechcem, aby ma podsivali. pri prvom ma podsivali a nakoniec mi museli vyvolavat porod. nechcem zas zazit vyvolaný porod. 😒 je tu niekto s podobnými príznakmi??? 😖

dodicka2112
4. jan 2010

ahojte..nemate niektora mamina skusenost aby ste mi poradili..dcera sa mi narodila predcastne v 32tt...teraz ma 10 mesiacov a ja som necakane znova otehotnela..chcem sa spytat ci by sa aj druhe dieta mohlo narodit predcastne..prosim..

pink_lady
5. jan 2010

ahojte dodicka zalezi od toho preco si prve porodila predcasne ...su kocky co maju viac deti a viacere z nich porodili predcasne /kvoli napr,. preeklampsii ta sa zvykne opakovat/ a niektore jedno predcasne a ostatne prenasali 😉

ciefulik
5. jan 2010

dodicka - presne ako píše pink_lady

dankakk - netuším, ale určite daj vedieť čo a ako...držíme moc palčeky!!

gabak - 4kg a 32cm - to asi nie 😅

ciefulik
5. jan 2010

moja skúsenosť - našťastie so šťastným koncom 🙂

v 24tt mi v noci tvrdlo bruško, tak som volala dr, že čo s tým a ona, že to treba pozrieť
kontrola dopadla tak, že krčok bol skrátený iba na 1,5cm a mäkký - čiže zlé zlé zlé
z kontroly ma hneď hospitalizovali a bola som 7 týždňov v nemocnici: prísny kľudový režim, magnézium 8x500mg denne, navyše bola do 29tt priečne, tak mi tvrdlo brucho, potom sa otočila hlavičkou dole a bolo ok
v ležaní som pokračovala ďalších 7 týždňov doma /poctivo=iba wc a sprcha - nič iné!!/

napriek hrozbe potratu a neskôr predčasného pôrodu /myslím od 29tt to rátajú/ som malú krásne DONOSILA do 38+0tt!!!!!!!!!!!!!!!!! a prirodzene porodila - pôrod super, za 2,5hod bola vonku 🙂 síce troška menšia /2750 a 47/, ale krásne priberáme, máme už 3,8kg a 51cm

ženy, vydržte ten kľudový režim - ja som dôkazom, že sa to dá, aj keď je to ťažké
veľmi mi pomohol manžel a rodina
..a malá je zlatá, taká kľudnučká, možno aj vďaka tomu, že sme boli "kľudoví" :o))

držím palčeky všetkým tehuľkám aj snž!!

elize
5. jan 2010

dodicka, hlavne sa tym nestresuj. Vobec nemusis opat porodit predcasne. Hlavne sa setri, aj ked pri 10 mesacnej dcere to bude tazke, niekedy mozno nemozne. Budes potrebovat manzelovu oporu a pomoc. Velmi drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo.
Aj nas Maxik sa narodil v 32tt 😉

Ciefulik to si mala stastie, ze si nakoniec vydrzala do 38tt. Ja aj napriek prisnemu kludovemu rezimu som porodila o dva mesiace skor. Ale mas pravdu o tom, ze klud pocas tehu ma vplyv na dieta. Nas drobec je tiez velmi kludny. Teda bol, kym bol mensi. Teraz je riadne sidlo a niekedy fici cely den, uz ho zacinam volat "duracelka" 😀

janzurik1
28. jan 2010

Ahojte,tiez sa pridam,porodila som v 32t.t.nemala som ziadne problemy,den pred tym ako mi odtiekla voda som bola na sone a bolo vsetko ok,dr len povedal,ze mam menej vody,ale vraj je to ok.Rano som uz musela ist k dr.a po obede ma uz sanitkou prevazali do Trencina,kde som si tyzden polezala..7dni som dostavala kortikoidy a porod dopadol dobre,mali sme 1540g,42cm.mesiac sme cakali na vahu 2250 g a konecne domov 🙂 dnes ma Alex 8 mes.a je velmi sikovny a zdravy..klop klop 🙂

gretocka
15. dec 2010

ahojte, takze moja skusenost s predcasnym porodom:
cele tehotenstvo som presla bez najmensich problemov, ziadne nevolnosti, bolesti, vsetky vysledky super.
V 35+0tt som sa o piatej rano zobudila na WC, ked som vstala z postele, zrazu BUM - plodova voda.
Po par minutach ked som sa spamatala zo soku som zobudila manzela, ze mame problem. Kedze sme boli bez auta, zavolali sme manzelovmu strykovi, ci nas moze odviest. Kedze som nemala este ani zbalenu tasku, ani nic, manzel chudak behal po byte a podla zoznamu balil. Na poslednu chvilu sme sa este dohodovali na mene, lebo ani to sme este namali dotiahnute.
Ked sme dosli na prijem, tak mi nechceli ani verit, ze to bola plodova voda (predsa len, do terminu daleko - prvorodicka)lebo ziadne kontrakcie, az ked spravili nejaky test s tekutinou, tak zistili ze ano. Previezli ma na porodnicu a do obeda som sa prechadzala, vybavolala odkazy oteckov z chodby mamickam na cakackach a podobne.
Na obed mi zrazu doslova nabehli kontrakcie po dvoch minutach.... od tej pol jednej to uz islo velmi rychlo a Adriancek ma zapisany cas narodenia 16:35... Narodil sa s vahou 2490g a 47 cm.

A moja otazka na zaver. Mali ste to niekto tak, ze nic sa nedialo a zrazu predcasny porod? Mozem ocakavat, ze aj dalsi porod bude pred terminom? Pocula som totiz teoriu, ze niektore zeny proste nedokazu udrzat babo az do konca...

gretocka
15. dec 2010

jaj a este som zabudla, ze drobec uz ma cez rok a je zdravy, sice sme rehabilitovali trochu pre vyssi svalovy tonus, ale uz beha sam a je to zive striebro.
Stale je sice lahsi a mensi ako jeho rovesnici, ale ani nema byt po kom "riadny chlap" 🙂

jarunka111
15. dec 2010

@gretocka ahoj, tak ja som zase ležala 3týžne v nemocnici, lebo sa mi začal skracovať krček ☹ a raz presne o pol noci som bola na WC, prídem do postele a odtiekla mi plodová voda ☹ tak pohroma v nemocnici, transport záchrankou do nitry a ráno o 6:45 sa narodil šimonko - 1970g, 43cm, bolo to v 33tt, kontrakcie netrvali dlho a potom sme ešte 3týždne boli v nemocnici, malý v inkubátore....dnes má 1,5roka a je to ako ty hovoríš "živé striebro". Práve mi tu "pomáha " pri písaní.....

mora1111
29. jan 2011

no veru ani môj gynekolog nebol z toho nadšený, že ma tak skoro pustili, povedal, že čo si ma tam už nenechali, no ja som nijake ťažkosti nemala.....tak mi dali lieky na doma a kľudový režim, ktorý prísne idem dodržiavať....ano bola som tu v Ziline na 1 poschodi na rizikovom....

mora1111
1. feb 2011

ahojte chcem sa opýtať, ked sa dieta narodi pred ukoncenim 37 tt, cize predcasne tak sa musi potom chodit nejak extra obzvlast na nejake vysetrenia s babatkom?

sirinka
1. feb 2011

@mora1111 ako kedy....zalezi od babatka...mne sa klarka narodila na zaciatku 37tt a bola uplne ako donosena, takze ani ju neoznacili za predcasne narodenu....akurat mala trochu silnejsiu zltacku...

mora1111
1. feb 2011

jááááj, no lebo ja som v 34 tt a uz hrozí, že porodím..... preto sa pýtam a dakujem za odpoved 😉

sirinka
1. feb 2011

@mora1111 nemas za co...mne hrozil predcasny od 28tt....ale sme to yvlezali a klarka bola celkom velka...takze to bolo ok...a drzim palce aj vam...

monda17
1. feb 2011

@sirinka prosím ťa a pridruhej si mala tiež take problemy ? Mne sa maxik narodil v 36 ale buntošil už v 33 tt .

sirinka
1. feb 2011

@monda17 nie celkom, sice mi trochu povolil krcok, ale kedze mala bola az do porodu otocena ritkou, tak na neho netlacila, aj maternica uz nebola az taka reaktivna, takze predcasny porod v podstate nehrozil...ale v 38tt mi odtiekla voda...
a teraz je to zatial najlepsie, aj krcok drzi zatial, ani mi brusko nejako extra netvrdne....takze som zvedava, dokedy to vydrzime... 🙂

sisanka
9. jún 2011

ahojte kocky nejako tato diskusia viazne...rada keby ste sa podelili o svoje skusenosti...som v 35tt a maly sa uz tlaci hlavickou, otvorena som pre prst...uz som aj v nemocnici lezala a mam prisny kludovy rezim...prvy syn sa mi narodil v 36tt tak sa obavam ze aj teraz to bude tak....ake su vase skusenosti ak ste rodili prve predcasne,znamena to ze aj druhe?

@monda17 ahoj mame priblizne rovnaky termin...mas nejake problemy ze by ti aj teraz hrozil predcasny porod?

monda17
9. jún 2011

@sisanka ahoj, teraz mam iný problem placenta praevia centralis 😒 Bruško mi netvrdne tak ako pri prvom, vyzera to tak že teraz vydržime dlhšie ..., ak sa nič do vtedy nestane (krvacanie), mala by som rodit v 39 tt cisárskym. Zatial nemam pocit že by sa babo pýtalo von 🙂 Teraz mam zase obavu z toho CR ☹

dany1986
9. jún 2011

@dodicka2112 je to realne ze ta moze postihnut pred.porod 😢

zuzanka169
8. júl 2011

ahojte baby mne sa maly narodil v 36tt ☹ a mam obavy ze aj druhe tehu budem tak rodit som v 34 tt a sem tam mam aj kontrakcie tak dufam ze sa nam mala narodi az na termin. 🙂

fecova
8. júl 2011

@zuzanka169 ahoj ak mozem svoju skusenost, syn sa mi narodil na 38tt a dcera teraz na 36/3tt cize sa mi zda ze je to individualne, ale zas mam kamosku, ktora vsetky tri deti porodila predcasne lebo ma nieco s maternicou, a vsetky deti su zdrave, a preco si porodila skor, musela si, alebo to prislo samo?lebo ja som musela dceru rodit skor, ale nie kvoli nej, ale kvoli mne, a este sa ta chcem opytat, ci ma tvoj maly nejake nasledky ze sa narodil skor, ak mi mozes napisat dakujem a drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre