Predčasný pôrod. Ako to prebieha?

bibula
25. okt 2006

Ahojte,čakám svoje druhé dieťatko,ktoré sa pravdepodobne narodí skôr.Mám padnuté bruško,malý je veľký a "asi"som sa dnes začala otvárať. /k dr.zatial nechcem ísť/.31.10.ma čaká uzv a prehliadka.
Poprosila by som mamičky,ktorým sa deťúrence narodili predčasne-ako to prebiehalo,aké veľké boli detičky?Nechcem aby mi malého hneď po pôrode zobrali a strčili do inkubátora na dva mesiace.
chcem s ním byť doma,kojiť ho a robiť všetko ako má byť.

ďakujem.

etella
3. dec 2007

Ahojteee! Su tu nejake skoro rodicky zo ZV? 😵

etella
3. dec 2007

Nexcela som pisat do tejto temy, preco ma sem suplo??? 😒

sofik
12. dec 2007

Ahoj holky! Neviete aka je pravdepodobnost ze aj druhe dieta sa moze narodit predcasne. Prve som rodila v 32tt a nechcem to prezivat znovu. Ake s tym mate skusenosti. Piste len mamicky co maju uz aj druhe dieta a predtym rodili predcasne. dik

elinka27
15. dec 2007

sofik, ja som rodila nedavno v 34tt a nic tomu nenasvedcovalo,ze porodim predcasne, tazko povedat aka je pravdepodobnost.Musime verit,ze uz sa to viac nestane

sofik
17. dec 2007

Ved v to aj verim ale velmi sa bojim dalsieho tehotenstva. Pri prvom som si dost vytrpela a prejst tym este raz tak to fak nie.

elize
18. dec 2007

Ahojte, Maxik sa narodil v 32tt a skoro po mesiaci od narodenia ho konečne máme doma 🙂 Posledných 10 dní som s ním ležala na Antolskej a učila sa o toho drobčeka postarať, rehabilitovať s ním a podávať mu vitamíny a liečiky. Som strašne šťastná, pretože je viac - menej v poriadku.
Veľmi, veľmi ďakujem skvelým sestričkám a doktorkám z JISky na Antolskej - to je jedno úžasné oddelenie, kde sa naozaj myslí na pacienta a úsmev a ochota je na dennom poriadku 🙂 Cítila som sa tam veľmi dobre a som rada, že o nášho synčeka bolo ta dobre postarané 🙂

sofik
19. dec 2007

Ahoj elize. Aj moja mala sa narodila 32tt a je v poriadku, ale ten stres co som prezivala ked bola v inkubatore 3 tyzdne ta to neprajem nikomu. Tiez po mesiaci som si ju brala domov a bola som neskutocne stastna. Viem velmi dobre co prezivas a tesim sa s tebou. Hlavne ze je v poriadku a zdravucky. Prajem vam vela stasticka a hlavne zdravicka. Prve dni budu tazke ale co neurobis pre svoje vlastne dieta. Drzim palce. pa paa

elize
20. dec 2007

Sofik, ďakujem. Super, že je Sofinka v poriadku. Tie stresy presne poznám, no dúfam, že je to už za nami.

sofik
20. dec 2007

To aj tvoj Maxik bude v poriadku len musis byt trpezliva. Dieta citi ak ho ma niekto rad a s laskou otecka a mamicky to ide rychlejsie.

tribitka
21. dec 2007

sofik, kedy oslavuje Sofia meniny?
my tieť dávame toto meno, vraj sa oslavujú 15.5 na Zofiu, je to pravda? Dakujeeeeeeem 🙂

sofik
21. dec 2007

Ano je to pravda. Po slovansky sa toto meno povie Zofia, je to tak v rusku a asi aj polsku a cesku.

paula58
10. mar 2008

ahojte dievcata chcela by som sa opytat na nejake priznaky predcasneho porodu som v 29 tyzdni a cicim sa divne ,ale chcela by som sa poradit,aby som zbytocne netraposila u doktora a on mi povie ze je to normalene dakujem za odpoved 🙂

deina
10. mar 2008

Aj ja som porodila predcasne, koncom 32tt, ale priznaky som nemala ziadne. Cele tehotenstvo bolo vpohode, neotvarala som sa, neskracoval sa mi krcok, "len" mi jedneho vecera odtiekla plodova voda. Vraj bola na vine nejaka infekcia.

graziela
26. mar 2008

Ahojte babenky,
je tu niektora z vas, ktr. sa muselo mimi narodit predcasne kvoli pre-eklampsii, resp. vysokemu tlaku, ci inym podobnym zdravotnym problemom?
Ja koncim pomalicky 29tt, na konci 1.tehu u mna prepukla pre-eklampsia a teraz je to od zac. tehu moj najhrozivejsi strasiak (som kvoli tomu od 20tt na rizikovom teh.). Velmi sa obavam toho, ze sa to znova opakuje, lebo uz pred tehu som mala zvys. tlak, od cca. 12tt beriem lieky na tlak (dopegyt), okrem toho mi bola zistena porucha obliciek. Uz som zacala aj opuchat...v podstate ma zatial jedine drzi v nadeji to,ze nemam bielkovinu v moci.No dr. ma nepriamo upozornil na riziko predc. porodu...Chcela by som sa na to vopred nejako psych. pripravit, aby som vedela, co mozem cakat...O pre-eklampsii mam info asi viac nez dost...zaujimalo by ma len, ako to vsetko znasaju take predcasne narodene deticky, ci je mozne ich kojit a ake komplikacie mozu nastat... dakujem za kazdy prispevok...

lencici
26. mar 2008

Ahoj graziela mne moja úžasna gynekologička ku ktorej som chodila na poradnu asi v 36-37 týždni len sucho povedala sledujte si tlak trošku vam vyskočil 😠 Asi po 3 dnoch čo som si namerala tlak 145/95 som volala doktorke pri ktorej som chcela rodiť. Ta ma hneď na druhý deň prijala do pôrodnice kôli tlaku a bielkovine v moči a o tri dni mi robili sekciu. Keď to tu čítam tak som rada, že sa mi nič vážnejšie nestalo. Moja dcérka mala 2510g a 47cm..

Babuľky obdivujem Vás

diddi
26. mar 2008

ahoj graziela, ja som cele tehu mala nizky tlak - 100/50, v 34tt sa zrazu zo dna na den zvysil na 160/100, no a samozrejme bielkoviny v moci a opuchy noh...hned ma brali do nemocnice - to mi zistili na poradni, tak som si isla polezat-to bol utorok, davali mi mega davky magnezia, najprv v tabletkach, prisli z anestezie za mnou, zmerali tlak a bol stale vysoky, hned povedali, ze v pripade porodu musi byt sekcia a uvidi sa, ci epiduralka, alebo narkoza...potom ked tabletky nezaberali, dostala som magnezium do zily - kazde 4 hodiny a to je ina bolest 😝 tlak neklesal a lekari sa presne o tyzden v utorok rozhodli ukoncit tehotenstvo...cakala som dvojicky a rodila som v 35tt. Poviem ti, bolo to o pät minut 12...Miuska bola kriesena lezala 3dni na JISKE...leraka ma pred porodom ukludnovala, ze radsej male deti a zdrave ako velke, normalne donosene a chore...neviem co sposobuje preeklampsiu, ale je to velmi,velmi nebezpecne...ako pre mamu, tak aj pre deti...vraj si deti v brusku brani prisunu kyslika a zivin...drzim ti palce!

inak deti vazili 2050g.a 2100g. a merali 43 a 44cm

diddi
26. mar 2008

deticky budu urcite v inkubatoroch a potom na vyhrievanych lozkach...ak nemaju ine problemy, tak sa mozu kojit...najprv dostavaju Bebu Alprem pre nedonosene deti, potom sestricky dovoli maminam kojit - samozrejme,ze zavisi od stavu babätka

graziela
27. mar 2008

Ahojte Lencici, Diddi,
ja by som bola niekedy naozaj radsej, keby som o tej pre-eklampsii nic nevedela...Pred 1.tehu som o nej mala len take zakl. info a samozrejme, ako kazda nastavajuca mamina som si nepripustala, ze sa prave mne moze take nieco stat. Vlastne som nevedela o mojej diagnoze po cely cas v porodnici, dozvedela som sa o to az z prepustacek spravy, smutne...Tiez som mala po cele tehu skor nizsi tlak, vyskocil mi naraz od 1.dna v porodnici (160/110) a to este podotykam, 3-4 dni predtym som bola posl. krat v poradni u mojho gyn. abolo vsetko v poriadku. PO 3 dnoch mi robili urgentne sekciu, no por. kontrakcie v 3-min. intervaloch som si uzit musela, lebo doktori chceli pockat do posl. chvile, ci to predsa len nepojde prirodzene.
Magneziove injekcie mi pichali do zily v nemocnici v 20tt, ked som bola hospit. naposledy, tie mi pichali prve 2 dni, 2-3 denne, podla TK. Ale nebolo to nic hrozne, len taky smiesny pocit, akoby sa clovek pocikal... 😀 Ja mam zatial doma tlak taky v norme (v priemere 115-130/70-85), snazim sa viac oddychovat, vlastne od toho 20tt stale len lezim, takmer vsetky domace prace robi manzel, samozrejme, ze obcas navarim, to mame tak na striedacku s manzelom, no a mam 5-roc. dcerku...to mi je tak trochu luto,ze sa jej nemozem tak venovat a priznam sa, nemam ani tak trpezlivost s nou a potom sa dost rozculujem, co mi jasnacka dviha tlak...
Ohladom toho kojenia este: Pri mojej 1.dcerke nase pokusy o kojenie boli zial neuspesne, kedze dcerku som videla 1.krat az na 3.den po porode, nemohla sa uz naucit sat, tak sme to museli (aj kvoli mojim zdr. problemom) takmer tyzden po porode injekcne stopnut... ☹ Velmi by som chcela, aby sa nam to podarilo teraz, preto si robim trosku starosti, ci deticky potom, co opustia inkubator, maju este taky saci reflex a ci sa budu vediet dobre prisat, ak boli krmene z flasticky...Aku skusenost mate s tym?

diddi
27. mar 2008

ahoj graziela, ja som nekojila moje male, chodievala som za nimi sice kazde 3 hod. - lezala som na poporodnom a oni na patologickych novonarodencoch. Nerozbehla sa mi laktacia a potom som si musela navyse pichat fraxiparin mamutiu davku /pichala som si ho uz mesiac pred porodom, aby som nemala hustu krv/, po cisarskom som dostala este dve davky transfuzie...no a to magnezium mi pichali dokopy 2 tyzdne - kazde 4 hod. tak si vies predstavit, ked si ho dostavala - zily som mala dopraskane az az...myslim, ze hranica tlaku ked uz navrhnu hospitalizaciu je nad 140...aj ja som v nemocnici len lezala a ten svinsky tlak proste stupal - nechapem. a dokonca som ho mala este vysoky 6 dni po porode!...nemam skusenost so sacim reflexom, uz som si ich nemohla prikladat, ale ked si ich prilozim teraz - len tak zo zabavy, tak nechcu 🙂

graziela
27. mar 2008

Ahoj Diddi, to ma mrzi, ze si si musela tolko toho uzit 😒 Ale aj ty, aj tvoje dvojcatka ste to zvladli statocne...pozrela som si vase foto v albume a su naozaj utesene, vobec na nich nevidiet, zeby neboli donosene. A vlastne u dvojcatiek sa to vacsinou stava, ze sa narodia skor.
A tie tvoje zily si neviem ani predstavit po 2 tyzdnoch pichania....Ja mam inac velmi zle zily, mne by uz po tyzdni pichali asi do nohy, alebo neviem kde...
Mne tlak po 1.porode klesol a upravil sa po 600-nedeli, dovtedy som aj uzivala nejake lieky na znizenie. Aj som si ho potom obcas premerala, bol OK. No posl. rok pred terajsim otehotnenim moj tlak dost kolisal, pripisovala som to stresom v praci, aj som dost pribrala...No a vlastne teraz v tehu mi dr. zistili (opat uplne nahodne) poruchu obliciek, coho priznakom je prave to priberanie, zvys. tlak, opuchy a o.i. cerv. krvinky v moci a bielkovina.
Zatial sa snazim na to nejako nemysliet, co ak zacnu oblicky prepustat este aj tu bielkovinu, lebo to by bolo uz naozaj konecne stadium...
Obdivujem vsetky maminy, ktr. sa museli a musia popasovat s pocetnymi problemami a popritom este dokazu mysliet pozitivne...To tvrdia vlastne vsetci, ze ten pozitivny postoj dokaze zazraky...ja sa o to snazim samozrejme tiez, no nie vzdy mi to ide...Raz som proste hore, raz dole... 😒
Diddi, a ako si na tom s tym tlakom teraz? Uz nemas take problemy?Nebudes mat obavy po tom vsetkom este raz do "toho" ist, alebo uz neplanujete v buducnosti dalsie deticky?

diddi
27. mar 2008

jaaaj, uz veru nejdem do toho 😨
tlak uz mam ok, opät nizky...ale niekedy mi pri detoch vyskoci 😎

lencici
27. mar 2008

Mne sa po pôrode upravil ale potom som začala brať antikoncepciu a zase vyskočil. Prešla som na druhú a to už je ok. Doktorka mi vravela že to môže byť aj s toho že mam 10kg navyše. Takže musim cvičiť a cvičiť 😝 dodržujem aj tlakovu dietu no aspoň sa snažím.

Ja som tiež nekojila mala sa nevedela prisať ☹

graziela
27. mar 2008

Lencici, na foto vobec nevyzeras, zeby si mala 10 kg navyse...To ja budem musiet po porode poriadne makat, lebo uz pred tehu som mala dost nadvahu.Doteraz som sice pribrala cca. 9 kg, no dufam, ze to uz nepojde nejako rapidne hore ta vaha...ved este mam pred sebou viac ako 2 mesiace a to stale len lezim, ziaden pohyb. Uz sa velmi tesim na tie kazdodenne prechadzky za kazdeho pocasia 🙂 🙂 🙂

lencici
27. mar 2008

😀 ja som bola vždy trošku plnšia po pôrode som mala 64kg ale s mužíkom pravidelne sladkosti, oriešky pizza a plus antikoncepcia a bum teraz mam 70kg čo je pri mojej výške 160 strašnéééé

ja som do 5 mesiaca pribrala 1 kg ale to preto že som vracala od rána do večera 😝

lulu21
28. mar 2008

baby co ak mate naplanovany cisar na nejaky termin a zacnete predcasne rodit? urobia vam ho tiez?alebo si to odrodite normalne

graziela
28. mar 2008

Lulu21, tak s tym to skusenost nemam, lebo moj 1.porod sekciou bol neplanovany a pokial viem, tak v pripade planovaneho cisarskeho sa robi par dni skor ako je normalny termin.Zalezi asi najmä od toho, ake su indikacie na sekciu - napr. poloha koncom panvovym, teda hlavickou hore, alebo vcestna placenta, alebo ine zdr. problemy, ako su vys.tlak (moj pripad) atd.
Lenici, to s tou vahou si na tom este stale dobre, takze klud 🙂 Ja som si planovala, ze ak to do porodu bude este pod 100-vkou, tak budem rada, ale tak sa mi zda, ze ee...nepodari sa mi dostat sa do limitu 😖 Naozaj budem ma co robit so sebou po porode, vzdy som si hovorila, ze po 2.mimi uz budem na sebe tvrdo makat... Ono ta moja nadvaha suvisi aj s mojimi zdr. problemami, ktr. som teraz v tehu az zistila, no ale to nie su vyhovorky, jednoduch budem musiet obmedzit prijem a viac vydat, to je zaklad. Tak dufam, ze sa mi to podari...A tebe tiez, ak budes mat dobru motivaciu...Lahko sa mi hovori, ze? A to hovorim prave ja, co sa snazim schudnut uz par rockov dozadu.... 😲

lencici
28. mar 2008

nič si z toho nerob ja už chudnem od narodenia 😀 ale nie vážne trošku ma to mrzí že som na tom takto lebo môj manželík je peknučký,štíhlučky takže už len kôli nemu aby sme spolu dobre vyzerali 🙂 motivácia je vždy len to chcenie chýba ale ja si hovorím že príde leto, bicykel, korčule moja malá začne chodiť tak dúfam, že aspoň 5kg zmizne

paula58
4. apr 2008

ahojte dievcata chcem sa opytat od vceram mam zvlasny pocit v brusku neviem tu bolest k niecomu prirovnat ale pobolieva ma to sem.Nemaohla som si privolat kontrakcie ked som sa sprchovala dost v teplej vode ja si stale davam vriacu,dufam ze nie poradte prosim ak niekdo viete ale mate z niecim takym skusenost 🙂 dakujem

sandrika
6. apr 2008

Ahojk ynarodilo sa niekomu bábo 4 deň 37 tt?
Ak ano bolo miminko v inkubátore?
Ja mám odvčera silné, nepravidelné kontrakcie....

sofik
6. apr 2008

sandrika tak to záleží na váhe a na jeho funkciách, či bude schopný dýchať sám a tak. Ale ja si myslím že by nemal byť pretože máš dosť vysoký dátum. Mne sa narodilo dievčatko v 32tt a bola 3 týždne v inkubátore. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre