Predčasný pôrod. Ako to prebieha?

bibula
25. okt 2006

Ahojte,čakám svoje druhé dieťatko,ktoré sa pravdepodobne narodí skôr.Mám padnuté bruško,malý je veľký a "asi"som sa dnes začala otvárať. /k dr.zatial nechcem ísť/.31.10.ma čaká uzv a prehliadka.
Poprosila by som mamičky,ktorým sa deťúrence narodili predčasne-ako to prebiehalo,aké veľké boli detičky?Nechcem aby mi malého hneď po pôrode zobrali a strčili do inkubátora na dva mesiace.
chcem s ním byť doma,kojiť ho a robiť všetko ako má byť.

ďakujem.

sandrika
6. apr 2008

váži cca 2400g a vraj je zdravučký.....

sofik
6. apr 2008

tak to ho nemusia dať do inkubátora ked je zdravučký. 🙂 Ale možno máš len poslíčkov. 😉

sandrika
6. apr 2008

neviem včera som bola na CTG a ten stroj zachytil 7 kontrakcií za 20 min

sofik
6. apr 2008

tak to uvidíš ako to bude dnes ale radšej chod do nemocnice ak sa to bude stupnovať. Oni sa deti bežne rodia od 36 týždna a nemajú žiadne komplikácie. A možno aj dátum máš zle stanovený. 😉

grety
6. apr 2008

sandrika, mne hrozil predcasny od 30tt, potiahla som nakoniec do 39tt. V 30tt som mala take kontrakcie, ze sestricky ktore o mne nic nevedeli sa ma pytali, ci som uz vyplnila dotaznik, lebo si mysleli, ze rodim ... od 36tt je dieta uz pripravene na svet. samozrejme, ze je to individualne, ze kazde dietatko je specificke, ale neboj uz si 37tt, to je uplne v poho !

sandrika
6. apr 2008

grety ďakujem

ninocka
6. apr 2008

aj ja som mala kontrakcie od 30 tyzdna a v35 som rodila

certica
6. apr 2008

ninocka ahooooj! 😀 no ako zijete?

graziela
6. apr 2008

Certica, no ja pozeram, ze co Ty tu robis v tejto teme, ved ty mozno este aj prenasat budes 😀 😀 😀

sandrika
6. apr 2008

nebude my budeme rodiťspolu 11.4 však čertica 😀

graziela
6. apr 2008

Sandri a ty sa tak skoro zasa nechystaj, ved aj ty mas este cas 😉

sandrika
6. apr 2008

ja ,ale už z tých bolestí nemôžem vieš aké mámsilné kontrakcie

graziela
6. apr 2008

Sandri a ako dlho este budes cakat? Ako caste su tie kontrakcie? Nechces ist radsej do nemocky? Ved keby si si tam mala este aj par dni polezat, mala by si vacsiu istotu, ci?

sandrika
7. apr 2008

graziela nemala lebo kôli tomu že mi tam robií mama ak pôjdem ležať budú mi tehu udržiavať až do 40 tt na tých hlúpych liekoch čo som včera konečnevysadila a od vtedy klop klop kľud

graziela
7. apr 2008

Sandri, tak dobre, ze sa ti to aspon ukludnilo... nebrala si nahodou plegomazin? S tym mam aj ja skusenosti ☹

sandrika
7. apr 2008

nie salbutamol, isoptim no a magnezium

majacska
4. nov 2008

Ahojte kočky! Asi sa budete čudovať, ale som od vás už trošku staršia, stanem sa o chvíľku babičkou. Poviem Vám,že ste ma veľmi ukľudnili, keď som prečítala Vaše príbehy. Moja nevesta je od 28.tt. teh. otvorená na jeden prst, je stále v nemocnici, teraz je v 35. tt. a stále ju pobolieva bruško. V 32. tt ju položili na sálu, boli už pripravení na pôrod, nakoniec sa im podarilo vrátiť bábo späť. Celá rodina sa modlila, aby neporodila predčasne. Nikto nám v nemocnici nevie nič povedať, všetko som sa dozvedela od Vás, z vašich príbehov. Na jednu vec som zvedavá, nevie mi niekto napísať? Nevesta dostala okrem iného infekciu streptococcus,( v pošve) či mi niekto nevie napísať, ako to môže dopadnúť, či tým nie je ohrozené bábo. Bola na to liečená antibiotikami. Ďakujem.

michaelka
4. nov 2008

Majacska Streptokok je v podstate bezny, kazdej tehulke este pred tym ako zacne chodit do poradne na neho robia vyter. Takto jej ho vyliecili antibiotikami a tym padom by malo byt vsetko ok.

jankapo
4. nov 2008

Majacska, ty si super svokra!!!! 😵 (aj ja mam taku 😉 )
Pokial bola tvoja nevesticka preliecena ATB, malo by to byt ok...Je vela takych pripadov, prave preto sa robi ten vyter, vela tehotnych ma toho streptokoka, dietatko je ohrozene, pokial sa to neprelieci, dokonca sa vacsinou dava infuzka s atb az pocas porodu, takze toho by som sa velmi nebala.
Co sa tyka predcsneho porodu, u nas v majovcatkach porodila kocka v 36tt zdraveho dokonaleho chlapceka, a uzivaju si ho bez akychkolvek problemov...
V nemocnici sa neradi vyjadruju o niecom o com sa neda nic povedat- v porodoch clovek NIKDY nevie....prognozy neexistuju... ☹ Ale vy ste uz snad z najhorsieho vonku a o par tyzdnov sa budete vsetci tesit z babatka.
Modlite sa dalej a vsetko dobre dopadne. 🙂

majacska
4. nov 2008

michaelka veľmi ti ďakujem za odpoveď, držím Ti palce, aby si šťastne porodila! Tiež sa Ti to kráti.

majacska
4. nov 2008

Ahoj Jankapo, tak mi to dobre padlo, čo si mi napísala. Máš nádherné bábetko!!!!!!!!!!!!!

geegee
4. nov 2008

majacska, ja som mala streptokoka, este pred porodom by mali neveste nasadit penicilin do zily - mne nestihly, porod isiel velmi rychlo, ale aj tak sa maly nastastie nenakazil. V pripade nakazy hrozia kadejake komplikacie od zapalu pluc az po neviem co hnusne, ale vacsinou tie ATB stihnu dat.

Ja som sa zacala otvarat v 15tt, cely cas mi hrozil najskor potrat, potom predcasny porod. V 34tt ma hospitalizovali, kvoli funelingu - otvaraniu uz aj vnutornej branky, no 10 dni v nemocke to vydrzalo, ale pri prepustani mi doktorka povedala ked ma vysetrila, ze mozno uz o par hodin som naspat a budem rodit...a ja som vydrzala este tusim 5 tyzdnov. No porodila som nakoniec 5 dni po termine 🙂 Takmer cele tehotenstvo som prelezala na sikmej posteli - podlozene nohy postele na jednej strane, na tej, kde som mala ja nohy. Bolo to o to narocnejsie, ze som uz mala jedno dietatko - 2 rocneho chlapceka, ale aj to sme zvladli 🙂

Drzim palce. Kazdy den v brusku je pre babo dobry 😉

majacska
4. nov 2008

geegee, konečne sa hlási niekto, kto mal streptokoka! Ty si mala šťastie, že malý nedostal zápal pluc. Našťastie!Dnes som bola za Sabinkou (nevesta) v nemocnici, a možno, že koncom týždňa ju pustia domov z nemocnice. Ten streptokok teda mohol zapríčiniť predčasný pôrod? Neviem. A lekári povedali, že by mala vydržať aspoň do 38. tt. Geegee, máš krásne deti. Som strašne rada, že sa viem s Vami takto rozprávať!

simona55
5. nov 2008

cavte aja bz som sa rada kvam pridala ak dovolite neviem vi akoste natom akolko ste rodili ale ja mam 4 porod za sebov ale ten 4 bol velmi zli uz mislim na to vinosenie mala som problemi aj z k.t apreto som musela rodit predcasne podla lekarov to bolo predcastne ale ja si mislim ze nie lebo som mala brusko ako slon atvrde amali mal 3,20kg a rodila som 28.6.08 amala som 15.7.08 ja si mislim ze som mala nedobre viratanu menzes ☹ 😉 🙂

majacska
5. nov 2008

simona u koho si rodila? viem že v komárne, už som ti písala do inej témy.

geegee
5. nov 2008

majacska, ten streptokok moze zapricinit otvaranie, cize aj predcasny porod - tak mi povedal doktor.

simona55, ja zly porod nepoznam, nezazila som. Oba boli rychlovky s minimom naozajstnych bolesti 🙂 Mna deti trapili pocas tehu, takz aspon porod mi ulahcili 😉

majacska
5. nov 2008

geegee, drž nám palce, teraz som sa rozprávala s nevestou, lekár jej dnes po vyšetrení povedal, že jej stav je ako ženám, ktoré už idú rodiť. Neviem čo tým myslel, ale sa trošku bojím, čo bude. Teraz je v 35tt.,tak neviem. Keby sa bábetko narodilo,muselo by byť v inkubátore?

geegee
6. nov 2008

majacska, mne vraveli, ze do 2,5kg prevazaju deti do neonatologickeho centra - v Martine je najblizsie k nam. A ze nad 2,5 je pohoda. Ale kazde babo je ine...a doktorom netreba vsetko verit 😉 Ale treba byt opatrni, samozrejme. Mne tvrdili tiez v 35tt ze mam stav ako pred porodom...od 21tt som mala cervikalne skore 5, maximum je tusim 9, co uz su uplne pripravene cesty na porod. V nemocnici je v dobrych rukach, nech len pekne lezi a vsetko bude ok 🙂

yasmina
6. nov 2008

majacska moji sa narodili prvy den 36 tyzdna a milosik bol v inkubatore mal 2630 g a maxik mal 2400 g abol len na termolozku...nemaju ziadne zdravotne problemy - vdaka bohu nijako neutrpeli tym ze prisli o mesiac skor 🙂 klop klop klop a su to nase pokladiky...

majacska
6. nov 2008

geegee díki za odpoveď, nevieme aké veľké môže byť teraz bábetko, keď vydrží, tak o týždeň má ísť Sabinka na UZV. Hlavne, že sa stále drží, síce ju stále pobolieva niečo, hovorí, že jej sem- tam tvrdne bruško, no neviem. Pokúšame sa myslieť pozitívne.Tiež si myslím, že v nemocnici je v dobrých rukách. Ináč pred tromi týždňami jej robili UZV, že vraj má bábo okolo 2 kíl. Je to možné?

yasmina tie tvoje detičky sú naozaj pokladíky! Tak aby sme aj my vydržali aspoň ten týždeň!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre