Predčasný pôrod. Ako to prebieha?

bibula
25. okt 2006

Ahojte,čakám svoje druhé dieťatko,ktoré sa pravdepodobne narodí skôr.Mám padnuté bruško,malý je veľký a "asi"som sa dnes začala otvárať. /k dr.zatial nechcem ísť/.31.10.ma čaká uzv a prehliadka.
Poprosila by som mamičky,ktorým sa deťúrence narodili predčasne-ako to prebiehalo,aké veľké boli detičky?Nechcem aby mi malého hneď po pôrode zobrali a strčili do inkubátora na dva mesiace.
chcem s ním byť doma,kojiť ho a robiť všetko ako má byť.

ďakujem.

ada11
15. dec 2008

lulia, aj moja Maťka najskôr papala len cez sondu, potom striekačkou, potom z fľašky. Takže to sa napraví, neboj. Myslím si, že to malinký zvláda úplne super a zvlášť na ten týždeň tehotenstva, v ktorom sa narodil. 🙂

kotenko
15. dec 2008

lulia, v Nitre su super lekari a velmi zlata primarka (teraz si nespomeniem na meno), tak sa nemas coho obavat, maly je v dobrych rukach. pokial mozes, pytaj sa k nemu co najcastejsie aspon na navstevy, viem ake to je z ubytovanim matky v nemocnici 😒
a neboj sa, prehltaci reflex sa mu coskoro objavi, este je malicky nato, aby ho mal...
Nepozname sa nahodou, mimochodom?

lulia
16. dec 2008

Ahoj.Kotenko.poslem ti Ip

tina_
16. dec 2008

Dievčatá, chcem sa opýtať, ak som kvoli preeklampsii mala predčasny porod, aka je pravdepodobnost, ze sa to zopakuje, ak by som chcela mat este dalsie dieta? Myslim, to riziko, ze zase budem mat vysoky tlak? Nerada by som prelezala tehotenstvo v nemocke...
Pri prvej som ziadne problemy nemala, vsetko v termine.

ada11
17. dec 2008

tina, ja som mala v prvom tehu ťažkú preeklampsiu, rodila som v 33.t.t.-1100g/38 cm-Maťka bola hypotrofická. ☹ Stihlo sa to len tak-tak, placenta fungovala len na jednu tretinu. ☹ Druhé tehu bolo v pohode, žiadne také problémy, Anetku som donosila 🙂 Tvrdlo mi len brucho od 28 t.t. ale to s tým nesúvisí. Oba pôrody sekciou. 😠

bubinko83
18. dec 2008

kotenko,nemaš nahodou manžela z TO? 🙂

majacska
22. dec 2008

petruci idem na tu stranku a vidim si uz v 40tt. Potom daj urcite vediet co noveho! vsetkych vas zdravim, aj mgk, dufam ze sa mas dobre. my sa mame dobre nevesta koji, maly bol v noci hore iba dvakrat, to je od neho super vykon, teraz s nim isli na kontrolu oci, ktore mal zapalene este z plodovej vody. Inac rastie velmi rychlo, nerad sa kupe ani oblieka... 🙂

petruci6
22. dec 2008

majacska tak vidis,este budem aj prenasat 😀
super,ze je malinky v poriadku,teraz si uzivate ten najkrajsi darcek pod stromcekom,ze? 🙂

sofik
22. dec 2008

pertruci tak nakoniec budeš fakt prenášat 🙂 ale je super že tam malá vydržala 😵

petruci6
22. dec 2008

to ano 🙂

majacska
22. dec 2008

petruci mame fakt najkrajsí darcek, je taky zlaty, dokazala by som ho cele hodiny pozerat, terac ho cicika sabinka, niekedy ho boli brusko, tak si poplace. No dufajme, ze to neskor bude lahsie, ked sa usmieva, vsetko zabudneme. mam uz nove fotky, tak ich potom dam.. ahojte

soncikk
22. dec 2008

ahojte, po dlllllhom case som sem zavitala, pozriet, ako sa tu mate, ked aj u mna hrozil predcasny, a este som 2v1 a to je 5 tyzdnov od info, ze kazdym dnom porodim.
majacska blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaam, asi sme tu mali v tej dobe viacere stastie, ze z uponahlanych drobcekov sa nakoniec vykluli taki nasi mali sibali, co potrebovali narobit bububu, a upozornit nas na to, ze tehotenstvo a babatko je ten najvacsi zazrak na svete a nikto nikdy nevie presne povedat ako to dopadne
zelam Vam vsetkym krasne sviatky 😉

petruci6
23. dec 2008

aj my zelame krasne sviatky vsetkym 😉

sofik
24. dec 2008

VIANOCE SVIATKY LASKY A POKOJA NECH KAZDU VASU BOLEST ZAHOJA. V RODINNOM KRUHU TESTE SA SPOLU KED BUDETE SADAT K STEDROVECERNEMU STOLU. TERAZ KED SA UZ STROMCEK MIHOCE A STASTIE JE NA KROK ZELAM VAM KRASNE VIANOCE A STASTNY NOVY ROK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ada11
24. dec 2008

Prajem všetkým krásne Vianoce. 🙂

majacska
25. dec 2008

Ahojte, pridavam sa, a vsetkym Vam prajem krasne sviatky... 🙂 maleho vcera obliekli do novucickych vianocnych siat, je na nich napisane, ,,moje prve vianoce", ako malý Mikulas! 🙂

mgk111
25. dec 2008

majacska-ahojky. no som v nemocke uz 12 den ale mala som na stedry vecer priepustku... mam diagnostikovanu placentu previu - cize mi prekryva krcok maternicu a uz si ma tu nechaju ak by som krvacala tak drobca budu musiet vybrat bez ohladu na tyzden... zatial sa drzime, dnes sme zacali 30tt a poovedali mi, ze ak komplikacie nepridu tak mi urobia cisarsky dva tyzdne pred planovanym termin aby nahodou sa mi nespustil spontanny porod a nebolo zle... malicky mal v 28tt 1300gramov aj ked to hovorili len orientacne, za tychto dvanast dni v nemocke mi narastlo brusko o 6cm a pribrala som kilo... hadam to este nejakodobehnem, zatial mi vsetko ide do bruska... bola som na vianoce s rodinkou a manzelom,ktory mi neskutocne chybal, jeho blizkost a tak... aleviem ze uz len tak 8tt ak sa podari a budeme traja 🙂 dufam, ze ste vsetky stravili krasne vianoce 🙂 zelam pohodove sviatkya vela pohody 🙂

majacska
26. dec 2008

ahoj mgk, velmi sa tesim, ze si napisala. Drzim ti velmi palce. Vtedy sme my boli (vlastne nevesta) presne dva mesiace pred porodom takisto, a poviem ti pocitali sme kazdy den. O tvojom probleme bohuzial nic neviem, ale snad, ked budes stale lezat, tak to nejak vydrzis az do konca. Akurat pozeram, ze mas termin na meniny nasich Tomasov! mgk mysli pozitivne, uz som ti pisala, ze na psychike moc zalezi! Urcite ta tvoj manzel kazdy den chodi navstevovat. Uz aby bol marec! Tak ti prajem sťastlivy Nový rok, a urcite napis co noveho... 🙂

lulia
26. dec 2008

Ahojte.malemu Petkovi sa dari dobre,uz nema ani sondu.dr.hovorila ze na buduci tyzden ho pustia domov.Uz ma cez 2 kila.moc sa tesime .

gucz
26. dec 2008

lulia pozri v bábetkách do témy nedonoseňátka 🙂

majacska
26. dec 2008

lulia, dobra sprava, tesim sa s tebou 🙂

lulia
26. dec 2008

dakujem majacska.dufam ze bude vsetko ok

mgk111
27. dec 2008

MAJACSKA - na konikovi mam vyratany iny termin, povodny od gynekologa je na 5.3. ale uz teraz vieme ze to bude o 2tyzdne skor ak pojde vsetko ok... na tom uz nezalezi, len aby sa to nestalo teraz.,.. tento stvrtok koncim siedmy mesiac tak sa vytesujeme s manzelikom vazne s kazdeho dna.,.. chodi za mnou cela rodinka aj svokrovci hoci to maju trosku dalej... baby na izbe su fajn, takze nam to celkom uchadza v pohode... placenta cez krcok znamena, ze vlastne kedykolvek by som mohla zacat krvacat ak by mi tvrdlo brusko a zacala sa otvarata a hrozilo by malickemu ze by to neprezil.. takze kazdy den je dobry, zatial je to ok len lezim pappam a snazim sa priberat... vsetci su mily a asi tu dlho nemali takuto diagnózu tak ma aj podporuju a vravia ze by sa snazili aj to krvacanienajskor zastavit a este to predlzit.,.. skratka da sa to zvladat, len treba trpezlivost a tu je to istejsie ako
doma, keby sa vazne nieco dialo.. brusko mi moc netvrdne robia mi pravidelne zaznam a sono takze som pod totalnou kontrolou aj primara... malicky bude isto februarovy (ja tomu verim, nic ine si nepripustam) a rada by som keby bol rybycika cize 19.2: 🙂
dufam ze sa nam nase sny vyplnia 🙂 myslim na vas pribeh a dodava mi silu 🙂 krasne sviatky plne pohody zelam...

majacska
28. dec 2008

mgk ahoj! tak su to dobre spravy, ze sa mas dobre, a ze veris, ze to bude na februar. Ked som citala tvoju diagnozu, tak som to pozrela aj na internete, a tiez je viac tych placenta previa, asi tri moznosti, a este som sa docitala, ze s rastom maternice sa moze aj placenta upravit do dobrej polohy, ale ked nie, tak je potrebny cisarsky rez. Ja tomu stopercentne verim, ze to dotiahnes do stastneho konca, v nemocnici si fakt na dobrom mieste, neviem ci mas 4 D UZ o malom, ale nevesta tam mala na stoliku jeho fotku, je to tiez dobre na psychiku. Takze ti strasneee drzim palce. Ahoj, a stastny Nový rok ti prajem, aj vsetkym ostatnym, uz asi nebudem pisat, az v Novom roku, lebo 30. odchadzam do Londyna za druhym synom. Tak ahojte! 🙂

lulia
29. dec 2008

Ahojte.tak konecne dnes sme si doniesli drobceka domov.som taka stastna ze po 3 tyzdnoch ho uz mam doma

mgk111
29. dec 2008

majacska - mame veru 4D a kukam kazdy den je to uzasne... chodi ma kontrolovat primar tak som "kludnejsia".,.. aj mi hovorili ze by sa to mohlo upravit ale to by som musela dost pribrat a nejako sa mi to nedari... hoci papam normalne asi si vsetko berie ten drobec a na mne toho zostava malickol..
aj ja zelam vsetkym stastny novy rok a hlavne zdravych drobcek aby ste ich mali doma 🙂

lulia
31. dec 2008

Ahoj sofik.mam synceka predcasne narodeneho uz som o tom pisala.a v pondelok my ho dali uz domov,ma sa dobre,len co nas trapy je bolest bruska v noci.mozem mu brusko natret vetrovou mastou?alebo co je dobre.budem rada ked sa ozves pa

sofik
31. dec 2008

Ahoj lulia. Tak to malinký je bojovník, ked tak skoro vám ho dali domov.Ja som malej dávala ked ju bolelo bruško sirupček Sab Simplex ktorý nám predpísala pediatrička a hned po podaní sa ukludnila a zaspinkala a potom ju aj menej pobolievalo bruško. Alebo skús aj nejaký čajík proti prdíkom ale ten sirupček bol najlepší. 🙂

majacska
4. jan 2009

Ahoj Petruci!!! Gratulujem!!!! Linduska je prenadherna, tesim sa spolu s Vami. Az teraz som sa vratila z Londyna. Aky si mala porod? Uz ste doma? tak ahoj a napis ked mas cas.

petruci6
8. jan 2009

ahojte,tak konecne je trosku casu aj na konika,malicka teraz spinka po papani
tak nakoniec mi ju museli po termine vybrat cisarskym,lebo som sa vobec neotvarala a uz bola na mna velka
ale vsetko sme zvladli,trapili sme sa s kojenim,ale uz je to lepsie

majacska dakujeme 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre